VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Domek se nedaří prodat, úředníci ale vinu odmítají

Nové Syrovice – Stát nabízí k prodeji domek v Nových Syrovicích. Ani ve třetím kole nabídky se ale žádný zájemce nenašel.

7.11.2013
SDÍLEJ:

Déle než tři roky trvalo, než bylo vyhlášeno první kolo výběrového řízení na nového vlastníka. Minimální kupní cena byla tehdy o více jak 800 tisíc vyšší než ve třetím kole.Foto: Deník/ Kamil Černý

Dřívějšímu nařčení ze strany starosty obce, že úředníci s prodejem otáleli a dům zbytečně chátral, se ale Úřad pro zastupování státu (ÚZSVM) ve věcech majetkových brání.

Původní majitel zemřel před necelými čtyřmi lety, než ale došlo k prvnímu kolu výběrového řízení na nového majitele, popraskalo údajně v domě nové topení, protože úředníci z něj, podle starosty obce Oldřicha Svobody, nevypustili vodu.

„Tyto informace jsou zcela nepravdivé, protože topný systém i elektrické bojlery na teplou vodu jsou funkční a bez poškození," odvětil mluvčí ÚZSVM Robert Hurt.

Žádný dědic

Majetek propadl státu formou odúmrti, předešlý vlastník totiž po sobě nezanechal žádné dědice. „Pokud si dobře vzpomínám, tak byl svobodný a žil sám," podotkl člen rady a předseda kontrolního výboru zastupitelstva Nových Syrovic Miroslav Čurda.

Majitel domku zemřel v prosinci 2009, Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových však pozůstalost od notáře převzal až v září 2010. První kolo výběrového řízení na kupce bylo vyhlášeno až o tři roky později. Robert Hurt to vysvětluje nutnými administrativními úkony, které souvisely s narovnáním právního vztahu k pozemkům, jež byly součástí dědictví. „Za původního majitele to totiž zůstalo nedořešené," dodal mluvčí úřadu.

I v tomto období ale prý úředníci pečovali o svěřený majetek svědomitě. „Objekt byl pravidelně kontrolován, větrán a nejnutněji udržován. Zajistili jsme kosení trávy v předzahrádce i odpojení veškerých sítí," líčil Hurt.

Novosyrovický starosta Oldřich Svoboda se také podivoval nad tím, že přibližně sedm hektarů pozemků, které byly součástí majetku, nejsou nabízeny k prodeji v jednom balíku s domkem.

„Pozemky zemědělského charakteru jsme převedli Státnímu pozemkovému úřadu, což nám ukládá platná legislativa. V samostatném výběrovém řízení jsme dále zajistili prodej osobního automobilu," doplnil mluvčí Hurt.

K reakcím ze strany Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových se už Svoboda vyjádřit odmítl. „Nechci se v tom dál šťourat. Z celé té věci jsem zoufalý," řekl.

Původní majitel stihl domek ve velké míře rekonstruovat, podle starosty obce na to vynaložil až dva miliony korun. Objekt ale nenašel nového vlastníka ani ve třetím kole nabídky, i když minimální kupní cena činila 1 137 300 korun. „O termínu vyhlášení čtvrtého kola zatím není rozhodnuto," řekla ředitelka brněnského pracoviště ÚZSVM Lenka Taie Kolaříková.

Autor: Kamil Černý

7.11.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto
AKTUALIZOVÁNO

Na dálnici D1 zemřel po nehodě další řidič

Bratři Ebenové.
3

Bratři Ebenové budou na zámku ve Valči jako na plovárně

Majitel hledal Kukiho u Vyskytné. Zatím ho nenašel

Vysočina – Klokan Kuki, který už možná několik týdnů běhá po lesích Jihlavska, byl naposledy spatřen v zatáčkách mezi Vyskytnou nad Jihlavou a místní částí Jiřín. V noci z úterý na středy ho tam byl dokonce hledat i majitel Radek Helekal. Bohužel bez úspěchu.

Mejzlík je s přístupem mladíků spokojen

Třebíč – Kolotoč přátelských zápasů se naplno rozeběhl i mladším dorostencům Horácké Slavie. Třebíčští hokejisté stihli suchou letní přípravu ještě do konce prázdnin, aby mohli stejně jako ostatní družstva v klubu vyjet na led.

Dorostenci ladí formu na ledě

Třebíč – Příprava na suchu a neoblíbené letní galeje už mají hokejisté dávno za sebou. Týmy v Třebíči se už od poloviny prázdnin na novou sezonu připravují na ledě a ne jinak je tomu i v případě staršího dorostu Horácké Slavie.

Z reklamního banneru někdo vyřízl logo

Třebíč - Někdo zvláštním způsobem poškodil reklamní banner na plotě v ulici Cyrilova v Třebíči. Z banneru vyřízl reklamní logo.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení