VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Cena: sedm milionů. Přesto tráva na hřišti ne a ne růst

Jemnice – Teprve po létech se jemničtí zastupitelé rozhoupali řešit problém špatného povrchu fotbalového hřiště. Přitom do areálu město už za tu dobu investovalo nemalé peníze.

2.9.2010
SDÍLEJ:

Fotbalový areál v půvabném parku se dlouhodobě potýká s nemalými problémy.Foto: DENÍK/ Eva Bártíková

Zastupitelé chtějí, aby město požadovalo po tehdejší dodavatelské firmě finanční vyrovnání za nekvalitně odvedenou práci na povrchu hřiště. Podle správce hřiště Jiřího Kincla se problémy s travnatým porostem táhnou už déle než šest let, možná i osm, prakticky od doby, co hřiště s kabinami v letech 2001 – 2002 vybudovali.


„Byla to hotová hrůza! Podloží bylo špatné, protože nepropouštělo vodu. První dva roky to bylo jakžtakž, ale horšilo se to, nepomohly ani navrtané drenáže,“ vysvětlil správce.


O povrchu hřiště hovořil Deník i s předsedou 1. FC Jemnicko Pavlem Kinclem: „Jak na hřišti zapršelo, tak tam stála voda, trávě uhnívaly kořínky kvůli nepropustné vrstvě půdy. Museli jsme používat velké množství hnojiv, aby vůbec rostla. Ani teď tam ještě hrát nemůžeme.“


Podle správce hřiště jsou nekvalitně provedeny i kabiny. Ty byly budovány pod schody na tribunu v rámci výstavby hřiště.


„Vrchní izolace střechy kabin se jednou už opravovala, ale stejně tam zatéká,“ zmínil správce o stále nevyřešeném problému.


Soudnímu znalci se povrch hřiště nelíbil


Město pozvalo na hřiště soudního znalce. „Hned při prvním hrábnutí bagrem se soudní znalec zděsil, jak tu tráva mohla vůbec růst! A když tu dělala nová firma sondy, tvrdou vrstvu ani rýčem nešlo propíchnout, přestože v tom místě stála voda,“ komentoval Jiří Kincl.


„Projekt byl sice v pořádku a řešil veškeré složení jednotlivých vrstev, které měly být na povrch hřiště použity, ale realita byla jiná. Potvrdil to i odborný posudek soudního znalce, který si město nechalo zpracovat. Z jeho zápisu vyplynulo, že vrchní vrstva povrchu hřiště, na níž rostla tráva, byla nedostatečná,“ uvedl jemnický starosta Miloslav Nevěčný.


Město letos podpořilo fotbalisty financemi ve výši 690 tisíc korun, aby travnatý povrch opravili a vybudovali závlahový systém. „Věřím, že příští rok na jaře už budeme na hřišti hrát,“ doufá předseda klubu.

Díky zmíněné finanční injekci města se na hřišti nyní konečně zelená tráva na nově navezené vrstvě hlíny.
„Bude-li pěkné počasí, mělo by už tento týden proběhnout první sečení,“ pochvaloval si správce hřiště.


Nadšením ovšem nezáří starosta města Miloslav Nevěčný, jemuž se další výdaje na hřiště nelíbí.


Město: vyrovnáme se mimosoudně


„Vzhledem k tomu, že už uplynula záruční lhůta a klub získal dotaci na závlahový systém, budeme se domlouvat na mimosoudním vyrovnání s firmou Jemnická stavba, která hřiště před léty budovala. Na hřiště byl použit materiál, který tam neměl být použit,“ uvedl starosta.


Mimosoudní cestu považuje starosta i zastupitelé za seriozní a schůdnou variantu pro místní firmu i pro město.


Otázkou ovšem zůstává, proč město, respektive ještě minulé vedení radnice, neusilovalo o nápravu celé věci mnohem dříve. Tedy už před léty, jakmile problémy poprvé vyvstaly. Už tehdy se mnozí občané ozývali proti vysoké investici do hřiště.


Práci prý odvedli kvalitně


Na dotaz, zda ví o tom, že zastupitelé Jemnice se rozhodli s firmou vyjednávat o mimosoudním vyrovnání kvůli jemnickému fotbalovému hřišti, ředitel firmy Jemnická stavba a. s. Jaroslav Tříletý odpověděl: „Zatím o tom nic oficiálně nevím.“ Přitom sdělil, že práce na jemnickém fotbalovém hřišti považuje za kvalitně odvedené. „Určitě tomu tak je,“ zdůraznil.


Starosta města Miloslav Nevěčný k nadmíře investic do hřiště řekl: „Šest set tisíc korun, které město dalo do úprav hřiště, mohly být využity na něco jiného, kdyby ten povrch hřiště byl udělaný kvalitně.“

Autor: Eva Bártíková

2.9.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Mezinárodní hudební festival Petra Dvorského
40

OBRAZEM: Od folku k baroku a tanci. Takový byl festival

Michaela Horáková začala budovat své sny, oprostila se od stereotypní společnosti a založila vlastní architektonické studio. K tomu přišla tento rok s vlastní módní značkou Mishe.
25

Tvrdohlavě kráčím proti proudu

Běh Matyáše Žďárského bude v jubilejním ročníku mezinárodní

Kožichovice – Veřejný přespolní běh nesoucí jméno zakladatele alpského lyžování a kožichovického rodáka Matyáše Žďárského se letos „dožívá“ čtvrtstoletí.

Nad Vysočinou se budou brzy cvičit vojáci

Sedlec, Vysočina – Od středy 23. srpna až do září budou nad Krajem Vysočina častěji létat vojenská letadla. V té době se bude totiž konat mezinárodní letecké cvičení Ample strike 2017.

AKTUALIZOVÁNO

Stromy padaly na silnice, auta i karavan

Vysočina – Plné ruce práce měli přes noc hasiči i policisté na Vysočině kvůli bouřce doprovázené silným větrem. „V průběhu noci a časného rána zasahovali hasiči na Vysočině u více než 120 událostí v souvislosti s počasím,“ informovala mluvčí hasičů Petra Musilová. Šestadvacet oznámení obdrželi také vysočinští policisté.

OBRAZEM: Slavnosti tří kápí v Třebíči začaly

Třebíč - Slavnosti tří kápí začaly. Úderem šestnácté hodiny se začali na Podzámeckou nivu scházet první návštěvníci. Sledují vystoupení šermířských skupin a drezůru koní. Na místě je také nepřeberně stánků s občerstvením a suvenýry. Večer jsou na programu koncerty.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení