VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Třebíčsko

1.2.2017

Rada kraje: Zlepšíme dopravu a postavíme novou knihovnu

Vysočina – Mezi priority vedení Kraje Vysočina v tomto volebním období patří stavba nové budovy krajské knihovny v Havlíčkově Brodě a zavedení efektivnějšího systému veřejné dopravy.

1.2.2017

Na silnicích Vysočiny je rozbředlý nebo ujetý sníh, jsou sjízdné

Vysočina - Na Vysočině jsou chemicky ošetřované hlavní tahy mokré nebo s rozbředlým sněhem. Vozovky nižších tříd pokrývá ujetá vrstva sněhu. Sjízdné jsou s opatrností, řekl Tomáš Krejčí z dispečinku krajské správy a údržby.

31.1.2017

Pod silnicí je bahno, propadá se. Oprava bude nákladná

Třebíč - Kdo tou ulicí jede, skřípe zuby. Nebo spíš drkotá, protože auto na silnici plné hlubokých jam poskakuje jak někde na polní cestě. Není to přitom žádná periferní silnička, sjíždí se tudy z hlavní silnice k bývalé obuvnické továrně v Třebíči-Borovině, která se po opravě stává výkladní skříní města.

31.1.2017

OBRAZEM: Studenti předávají radost pohybem

Třebíč - Studentům a učitelům Střední školy stavební Třebíč není lhostejný osud lidí, kteří potřebují pomoc druhých. Z toho důvodu se zapojili do projektu Skupiny ČEZ – Pomáhej pohybem a uspořádali štafetu na bruslích.

31.1.2017

Kdo postaví pátý dukovanský blok? Zájem má šest společností

Dukovany - Ještě nedávno se pátý blok dukovanské jaderné elektrárny ztrácel v mlhavých obrysech. Nyní se, zdá se, ledy hnuly. Zainteresované instituce učinily konkrétní kroky, které by měly směřovat k uskutečnění významné stavby.

31.1.2017

Mladík poškodil auto. Policisté ho našli po čtyřech měsících

Třebíč - Ulomený stěrač, další dva ohnuté, rozbitá okna u tří dveří a jedno okno poskrábané, poškozené otvírání dveří a zlomená registrační značka.

AKTUALIZOVÁNO
31.1.2017

Na Vysočině sněží, v kopcích nemohou vyjet kamiony

Vysočina - Na Vysočině sněží a kvůli nárazovému větru se na silnicích tvoří sněhové jazyky. Silnice jsou sjízdné jen s velkou opatrností. V kopcích nemohou vyjet kamiony.

30.1.2017

V Rudíkově se konaly první závody v biatlonu

Rudíkov – Během několika málo posledních dnů zorganizovala skupinka nadšenců z Rudíkova závody v biatlonu. Snaha se vyplatila. Akce se zúčastnilo přes šedesát rekreačních sportovců, včetně dětí.

30.1.2017

ČHMÚ: V Čechách a na Vysočině hrozí počátkem týdne ledovka

Vysočina - V Čechách a na Vysočině se bude od pondělního odpoledne do úterního večera tvořit ledovka. Kvůli mrznoucím srážkám může vznikat nejen na silnicích a chodnících, ale i na stromech nebo drátech elektrického vedení. Informoval o tom Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

30.1.2017

Ke koledníkům Tříkrálové sbírky jsou lidé na Třebíčsku štědřejší

Třebíč /FOTOGALERIE/ - Ke koledníkům Tříkrálové sbírky byli lidé opět o něco štědřejší. Do kasiček na Třebíčsku letos vložili 2 416 865 korun, tedy o 138 177 korun více než v loňském roce.

30.1.2017

Nadace startuje grantová řízení. Podpořila už řadu obcí

Třebíčsko - Obce, školy i neziskové organizace či spolky mohou opět žádat o příspěvky Nadace ČEZ. Grantová řízení Oranžové schody, Stromy a Oranžový přechod tentokrát odstartovaly v jednom termínu na začátku ledna.

30.1.2017

Cvičitel Zdeněk Veleba už vychoval více než tisíc psů

Lukov - Lásku ke psům musel doplnit paličatostí a důsledností. Zdeňku Velebovi z Lukova na Třebíčsku už rukama prošlo více než tisíc psů, které vycvičil. Pro myslivost získal i svou manželku a děti. Rodina navíc pečuje asi o čtyřicet opuštěných kříženců, pro které založila psí hotel. Ten slouží i jako přechodné útočiště zatoulaným psům.

29.1.2017

Myslivci mají málo psů. Odrazuje je příliš náročný výcvik

Třebíčsko – Myslivci mají málo psů, kteří by jim pomáhali s lovem divokých prasat. I přes moderní zbraně a techniku, kterou mohou dnešní lovci používat, se totiž bez psů neobejdou.

28.1.2017

Pozor, padá sníh a led

Vysočina – Člověk by neměl chodit po ulicích s hlavou v oblacích, ovšem v těchto mrazivých dnech je zcela namístě dívat se častěji než jindy vzhůru. Ne snad k obloze, ale ke střechám domů, kolem kterých procházíte. Hrozí totiž reálné nebezpečí, že seshora sjede halda sněhu nebo se z okapu utrhne tající rampouch.

28.1.2017

Poslanci zakázali obcím dluhy. Pucov je v pasti

Třebíčsko - Poslanci schválili zákon o rozpočtové odpovědnosti, který se týká i obcí. Znamená to, že se nebudou moct zadlužit více, než do výše 60 procent svých příjmů.

27.1.2017

Škody po námraze budou v lesích vidět ještě na jaře

Třebíčsko - Před měsícem měli plné ruce práce hasiči. Během čtyř dnů před Štědrým dnem i během něj vyjížděli k téměř padesáti spadlým nebo nebezpečně nahnutým stromům nad silnicemi.

27.1.2017

Kdo je Kojzlarem třebíčské radnice? Hřímal Barák

Třebíč - Kdyby zastupitelský sbor města Třebíče neměl Jaromíra Baráka (Třebíč občanům!), vypadaly by schůze rozhodovacího orgánu města jako poklidná selanka. Zastupitelé by mlčky mačkali hlasovací tlačítka a bez velkých diskusí schvalovali jeden bod za druhým.

AKTUALIZOVÁNO
27.1.2017

Třebíč schválila schodkový rozpočet s příjmy 562 milionů korun

Třebíč – Třebíč bude letos pracovat s příjmy 562 milionů korun a výdaji 621 milionů korun. Rozpočet ve čtvrtek navečer schválili tamní zastupitelé. Schodek 59 milionů korun město pokryje z fondu rozvoje a výsledku hospodaření z minulých let. „Je to totiž také jediná možnost, jak přebytky můžeme opětovně do hospodaření města dostat," vysvětlil starosta Pavel Janata (KDU-ČSL).

27.1.2017

Na silnicích Vysočiny přibývají výtluky, nejvíc tam, kde se solí

Vysočina - Na silnicích Vysočiny přibývají kvůli tuhé zimě výtluky. Nejvíc je to znát na hlavních solených tazích; část vedlejších silnic stále pokrývá zledovatělý sníh. "Silničáři zatím studenou asfaltovou směsí spravují nejhorší místa, kde výtluky překážejí provozu nebo ohrožují jeho bezpečnost," řekl Julius Janeba, náměstek Krajské správy a údržby silnic Vysočiny. Ve čtvrtek dělníci kupříkladu pracovali na silnici II. třídy u Třebíče, poblíž odbočky na ves Pozďátky.

26.1.2017

Zvěř v lesích je hladová, doléhá na ni mráz a sníh

Třebíčsko - Pro zvěř není současná zima ideální. Potrava je ukrytá i hluboko pod sněhem a povrch půdy je zamrzlý. Poměrně jemné paznehty, myslivci jim říkají spárky, srnčí zvěře jsou pak proti takovým podmínkám téměř bezmocné.

26.1.2017

Obce s úložištěm jaderného odpadu si zřejmě finančně polepší

Vysočina - Obce, na jejichž katastrálním území se nachází úložiště radioaktivních odpadů, si zřejmě finančně polepší. Počítá s tím návrh nařízení vlády, který ve středu schválila vláda. V tiskové zprávě o tom informovalo ministerstvo průmyslu a obchodu.

25.1.2017

Řidiči mohou radnici hlásit výtluky v silnicích online

Třebíč - Řidiči v Třebíči mohou radnici hlásit výtluky v silnicích. Online jednoduchý formulář najdou na webových stránkách města.

25.1.2017

Kraj přidá z loňského zůstatku 100 milionů na silnice

Vysočina – Kraj Vysočina přidá do letošního rozpočtu 100 milionů korun na zlepšení silnic.

25.1.2017

Třebíč hledá městského architekta. Na půl úvazku

Třebíč - Městského architekta začalo vybírat vedení radnice v Třebíči. Chce tak splnit slib, který dala radniční koalice obyvatelům města.

25.1.2017

Vítěz závodu v běhu na lyžích přezval pohár z roku 1947

Třebíč /FOTOGALERIE/ - První ročník memoriálu Oldřicha Pokorného v běhu na lyžích se v Třebíči běžel v roce 1947. Po několikaletém půstu bez sněhu mohli organizátoři ze Sokola Třebíč uspořádat 24. Ročník závodu až nyní.

25.1.2017

Bobři byli v minulosti téměř vyhubeni, nyní se opět vracejí na Vysočinu

Vysočina – Na Vysočině se opět zabydlují bobří rodinky. Pozůstatky po jejich „dřevorubecké činnost" lze najít například v okolí řek Sázavy, Balinky, Oslavy nebo Jihlavy.

23.1.2017

Na Třebíčsku zemřeli minulý týden na chřipku další dva lidé

Třebíčsko, Vysočina - Na Vysočině zemřeli v minulém týdnu na komplikace způsobené chřipkou další dva lidé. „Od začátku chřipkové epidemie evidují lékaři v kraji už deset úmrtí," řekla Alena Dvořáková z Krajské hygienické stanice v Jihlavě.

23.1.2017

Podívejte se další na miminka narozená na Třebíčsku

Třebíčsko - Díky vstřícnosti třebíčské porodnice Vám přinášíme fotografie nejmladších obyvatel. Každý týden naši spolupracovníci objíždí porodnice a fotí nově narozená miminka.

23.1.2017

Církvi chybí peníze. Pomoct jí mají farníci

Třebíčsko, Vysočina – Církvím v Česku sice začal stát v posledních letech vracet majetek, který jim od padesátých let minulého století zestátňoval komunistický režim, ale na druhou stranu nyní církvím postupně klesají státní příspěvky určené na jejich chod a dále budou klesat až k nule.

22.1.2017

Opravovat se bude u Svatoslavi a Pucova

Třebíčsko - Největší dopravní komplikace čekají letos na řidiče v Třebíči a také v její těsné blízkosti. Ředitelství silnic a dálnic totiž plánuje opravit úsek od Třebíče směrem k Vladislavi, po odbočku k Hostákovu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies