VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Třebíčsko

20.12.2016

Na silnicích namrzla mlha, sjízdné jsou s opatrností

Třebíčsko, Vysočina - Na silnicích Vysočiny v noci na dnešek namrzala mlha. Sypače jezdily ve všech okresech s výjimkou Havlíčkobrodska.

20.12.2016

Na Havlíčkobrodsku mají epidemii, počet viróz výrazně stoupl i na Třebíčsku

Třebíčsko, Vysočina - Počet akutních respiračních onemocnění se na Vysočině minulý týden výrazně zvýšil. Hygienici v kraji evidovali v 50. týdnu 1324 nemocných v přepočtu na 100.000 obyvatel, to je o 29 procent více než za předcházející týden.

20.12.2016

OBRAZEM: Děti postrádají zručnost. Ve školách má pomoci Teifoc

Okříšky - Deset nových stavebnic Teifoc s různou náročností obdržela Základní škola v Okříškách. Jde o projekt vedení Kraje Vysočina, obcí a firem, které chtějí děti naučit zručnosti a přivést je k řemeslu.

19.12.2016

OBRAZEM: Děti z Náramče sehrály betlémský příběh

Nárameč - Děti z Náramče, které navštěvují místní školku nebo školu v sousedním Budišově sehrály pod vedením svých učitelek příběh z Betléma starý už více než dva tisíce let. Připojily k tomu ještě řadu písniček a básní a takřka zaplněný kulturní dům je zaslouženě odměnil několika bouřlivými potlesky.

19.12.2016

Zastupitelé projednají budoucnost zámku i nový rozpočet

Jemnice – Téměř ve všech městech Třebíčska už se zastupitelé k poslední schůzi v roce 2016 dostali, výjimkou je pouze Jemnice. Závěrečné rokování se tam uskuteční až ve čtvrtek, tedy dva dny před Štědrým dnem. Program však nebude sváteční. Důležitých témat je hned několik.

19.12.2016

V Třebíčském centru se sešla kopa dárků. Podělí se o ně s ostatními

Třebíč – Když pracovnice Třebíčského centra zdobily několik stromečků s kartičkami možných dárků pro děti, netušily, jak bohatá bude letošní nadílka. Jeden strom je umístěn přímo v budově radnice na Karlově náměstí, dva v sídle Třebíčského centra v ulici Fr. Hrubína a další je v Centru DaR v Borovině v Okružní ulici.

19.12.2016

Zlatá neděle přitáhla mnoho lidí do obchodů. To láká zloděje

Třebíčsko – Do Štědrého dne zbývají poslední dny a mnoho lidí nechalo nákupy dárků v kamenných obchodech na poslední chvíli. Během včerejška, čtvrté adventní neděle to bylo znát na silnicích i na parkovištích obchodních center.

18.12.2016

Lední medvědi se otužovali v řece

Třebíč - Známý spolek třebíčských otužilců, kteří si říkají Lední medvědi, uspořádal další zimní propagační plavání. Zatímco do chladné vody řeky Jihlavy vstoupila jen hrstka lidí, desítky dalších se na otužovací kúru dívalo ze břehu.

18.12.2016

Koukalová ve sjezdech riskuje, na střelnici překvapuje

Nové Město na Moravě - Rychlý běh si biatlonistka Gabriela Koukalová kazí v Novém Městě na Moravě nepřesnou střelbou. Na střelnici se vítězka minulé sezony Světového poháru v letošní zimě zatím hledá.

18.12.2016

Optická síť Horácka dál čeká na dotaci. V Trnavě se buduje

Třebíčsko – Projekt optické sítě, která měla propojit několik obcí Ekologického mikroregionu Horácko, se v loňském roce nezrealizoval, i když se to plánovalo. Rada mikroregionu má hotový záměr na papíře a společně s obcemi vyčkává na dotační titul.

18.12.2016

Podívejte se. Stříkačku taženou koňmi nahradila moderní dodávka

Chlum - Nové vozidlo získali dobrovolní hasiči z Chlumu. Převzetí dodávkového automobilu spojili se slavnostní schůzí, která se uskutečnila 80 let poté, co hasičský sbor v Chlumu vznikl.

17.12.2016

Fanoušci biatlonu obsazují Vysočina Arenu dlouho před závody

Nové Město na Moravě – Přesně podle pokynů pořadatelů, kteří doporučovali dostatečnou časovou rezervu, začali v sobotu kolem jedenácté hodiny plnit novoměstskou Vysočina Arenu první příznivci biatlonu.

17.12.2016

Během devíti hodin havarovalo šest vozidel

Třebíčsko - Řidiči šesti osobních vozidel havarovali  během pátku na Třebíčsku. Zranilo se při tom pět lidí. Ke všem nehodám museli vyjíždět hasiči a kromě jednoho střetu také zdravotní záchranáři.  

17.12.2016

Správa úložišť chce na průzkum lokalit další dva roky

Třebíčsko - Správa úložišť radioaktivních odpadů hodlá geologický průzkum prodloužit o další dva roky. I pro obce z oblasti Horka na severu Třebíčska to znamená, že mohou počítat s dalšími statisíci korunami do svých rozpočtů. Starostové z toho ale nadšení nejsou.

16.12.2016

Skauti budou roznášet Betlémské světlo

Třebíčsko - Také letos se po celé republice rozjedou vlakem skauti a skautky, aby rozvezli všem zájemcům Betlémské světlo. Připálit si plamínek budou moci také lidé na Třebíčsku.

16.12.2016

Na Vysočině se bude lyžovat na pěti sjezdovkách

Vysočina – Na Vysočině by mělo být koncem týdne v provozu pět lyžařských sjezdovek. K Šacberku, Křemešníku a Velkému Meziříčí se dnes přidají Luka nad Jihlavou. Od soboty předpokládají zahájení sezony provozovatelé sjezdovky v Novém Jimramově.

16.12.2016

Jízdné v autobusech v Třebíči podraží. Školákům i dospělým

Třebíč - Cestující městskou autobusovou dopravou v Třebíči si od Nového roku připlatí. Výběrové řízení na nového dopravce totiž vedení města využilo také ke zvýšení cen. Vyšší částku nechají u řidiče či na pokladně při dobíjení karet školáci, dospělí i někteří důchodci. Polepší si pouze senioři nad 70 let, kteří budou moci jezdit zdarma.

16.12.2016

Skautská kavárna pomohla pěti dětem. A znovu otevírá

Moravské Budějovice - Na počátku byl sen dvou skautek mít vlastní kavárnu. Nyní je z akce Coffee to help projekt, který už čtvrtým rokem pomáhá dlouhodobě nemocným dětem z Moravskobudějovicka a jejich rodičům.

16.12.2016

Deník s vámi: Diskuse o budoucnosti Vysočiny

Vysočina – Jednotný dopravní systém, odliv kvalifikovaných pracovních sil, problémy malých obcí i sucho trápící zemědělce. Taková témata nastolilo ve čtvrtek 15. prosince premiérové setkání s hejtmanem Kraje Vysočina Jiřím Běhounkem v hotelu Gustav Mahler.

16.12.2016

OBRAZEM: Nový rentgen odhalí nebezpečí i v botách

Dukovany – Jaderná elektrárna Dukovany je jedním z nejstřeženějších míst v České republice. Vnější ochrana se navíc ještě zvýšila. Společnost ČEZ, která elektrárnu provozuje, kvůli tomu jen letos v Dukovanech investovala přibližně 150 milionů korun.

16.12.2016

Vodovod by pokryl spotřebu i třikrát

Třebíčsko - Obce a města na Třebíčsku zásobují kvalitní vodou tři zdroje. Dva největší leží mimo území bývalého okresu a oba jsou povrchové. Jde o vodní přehrady Vranov na Znojemsku a Mostiště na Žďársku.

15.12.2016

Mostišťská voda teče už 50 let

Třebíčsko - Je to už 50 let, co do Třebíče poprvé přitekla voda od Vídně u Velkého Meziříčí. I když šlo o velký projekt, vypadá to, že byl vybudovaný správně. Sloužit lidem by totiž měl ještě další desítky let.

14.12.2016

OBRAZEM: Lidé si zazpívali koledy se Slunkem

Třebíčsko – Zazpívat si koledy před Zadní synagogu v třebíčské židovské čtvrti přišlo ve čtvrtek v podvečer téměř tři sta lidí. Přidali se k místnímu pěveckému sboru Slunko pod vedením Heleny Noskové.

14.12.2016

Vánoční hvězda je krví bohyně i darem chudé mexické dívky

Jaroměřice nad Rokytnou - Výstava Vánoce a květina na jaroměřickém zámku ukázala nejen krásu vánočních rostlin. Ale pozorným posluchačům odkryla i zajímavé příběhy.

13.12.2016

OBRAZEM: Červený kříž ocenil dárce krve

Třebíč - Každý rok oceňuje Český červený kříž v Třebíči dárce krve.

13.12.2016

Vysočina ztratila 355 obyvatel. Nejrychleji se vylidňuje Žďársko a Třebíčsko

Třebíčsko, Vysočina - Kraji Vysočina ubylo od ledna do konce září 355 obyvatel. Způsobilo to pouze stěhování, protože přirozenou cestou se kraj rozrůstal. Podle dnešních údajů Českého statistického úřadu se nejrychleji vylidňují okresy Žďár nad Sázavou a Třebíč, zatímco Jihlavsko si jako jediné z pěti okresů Vysočiny obyvatele udrželo. K 30. září žilo v Kraji Vysočina 509 120 lidí.

13.12.2016

Koledy se budou zpívat v Třebíči, v Martínkově a nově v Čechtíně

Třebíčsko - V jedinou chvíli se všichni v celé republice zastaví, aby si v předvánočním shonu společně zazpívali koledy. To je myšlenka tradiční akce vydavatelského domu Vltava Labe Media Česko zpívá koledy. Letos se uskuteční 14. prosince v 18 hodin.

13.12.2016

OBRAZEM: Ve Vlčatíně se u stromu zpívalo

Vlčatín - Už popáté rozsvítili lidé z Vlčatína vánoční strom na návsi slavnostně. Letos se o to postaraly děti ze Základní školy L. Svobody v Rudíkově pod vedením učitelky Soni Chládkové.

13.12.2016

Hledá se odvážný politik s gulemi. Zn.: Stavitel elektrárny

Třebíčsko - Přípravy na výstavbu nového jaderného bloku v Dukovanech se příliš vlečou. Pokud budou nadále pokračovat hlemýždím tempem, nový blok do roku 2037, kdy končí životnost současných dukovanských bloků, stát nebude.

AKTUALIZOVÁNO
12.12.2016

Kufr zamčený u zábradlí vyvolal policejní manévry

Třebíč - Kdo chtěl v pondělí po půl druhé odpoledne vyrazit stihnout spoj na autobusovém nádraží v Třebíči, měl smůlu. V té době tam totiž probíhala rozsáhlá akce, která zaměstnala policisty, strážníky i pyrotechnika. Vše kvůli jednomu zavazadlu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies