VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Třebíčsko

10.5.2017

OBRAZEM: Třebíčští skauti uklízeli město Srdíčkem

Třebíč – Osmdesát stodvacetilitrových pytlů odpadu, pneumatiky, koberce, kusy železa i stará tiskárna. To je výsledek akce s názvem Ukliďme Srdíčkem, do které se o víkendu zapojilo 130 třebíčských skautů.

10.5.2017

OBRAZEM: Děti si povídaly o knížkách s Petrou Braunovou

Jaroměřice nad Rokytnou - Do Jaroměřic nad Rokytnou zamířila spisovatelka Petra Braunová, aby si pobesedovala s dětmi ze čtvrtého, pátého a šestého ročníku Základní školy Otokara Březiny.

10.5.2017

VIDEO: Na Veteránskou revue vyrazily i třebíčské skvosty

Třebíčsko, Telč - Opět po roce se na náměstí Zachariáše z Hradce v Telči sjeli milovníci veteránů z celé republiky. V sobotu se tam konal jubilejní desátý ročník Veteránské revue. Na místě nechyběly ani automobilové skvosty z Třebíčska.

10.5.2017

OBRAZEM: Jaroměřický zámek nabízí školám program v barokní zahradě

Jaroměřice nad Rokytnou - Barokní zahrady bývaly monumentální. Dá se dokonce říct, že opouštěly prostor vymezený ohradní zdí a plynule navazovaly na okolní krajinu. Jaký prožitek prostředí barokní zahrady skýtá, teď nově umožňují procítit dětským návštěvníkům na zámku v Jaroměřicích nad Rokytnou.

10.5.2017

Včely nejsou v kondici. Jarní med bude vzácností

Třebíčsko – Obrovské úhyny včel hlásí chovatelé z různých koutů republiky. „Jeden kolega z Jaroměřic nad Rokytnou měl 300 včelstev, 60 mu uhynulo. Špatně jsou na tom všichni včelaři," upozornil předseda okresního výboru Českého svazu včelařů v Třebíči Josef Hrnčíř.

10.5.2017

Celý život zasvětila včelám. Drží mne při životě, říká Jiřina Kacetlová

Horky - Jaro otevřelo dokořán svou náruč. Příroda znovu ožila a v ní se svým bzukotem pozvolna ohlásily i včely. Vždy bývaly symbolem píle, přičinlivosti a čistoty. Nejinak to cítí a uznává i Jiřina Kacetlová z Horek u Želetavy. Její život je obdivuhodný, zasvětila ho celý včelám. Včelařila a včelaří tělem i duší dlouhých šedesát let.

9.5.2017

Lidé z radnice uklízeli v Třebíči příkopy

Třebíč - Zaměstnanci třebíčské radnice se vydali uklízet poházené odpadky, v rámci akce Čistá Vysočina. Odpadky sbírali v příkopech u silnice směrem na místní část Sokolí.

9.5.2017

V Otmarově ulici probíhají průzkumné práce

Třebíč - V Otmarově ulici řidiči tento týden nezaparkují. Na odstavné ploše vedle tělocvičny obchodní akademie probíhají průzkumné práce pro přípravu staveniště. Město tam plánuje vybudovat parkoviště.

9.5.2017

OBRAZEM: Kříž stojí na místě, kde lidé nalezli zmrzlé tělo kněze

Oponešice - Mezi dvěma lijáky se na kopci nad obcí Oponešice v lůně krásné májové uskutečnila mše svatá s následným žehnáním dřevěného Fábrova kříže.

9.5.2017

Travič má na svědomí další dravé ptáky a divoká prasata

Třebíčsko – Otrav zvířat na Vysočině přibývá, zejména se to týká Třebíčska. Kromě vzácného orla mořského nedaleko Náměště nad Oslavou uhynula jen během letošního jara dvě káňata, moták pochop a také divoká prasata.

9.5.2017

OBRAZEM: Třebíčští modeláři zahájili sezónu zlatem

Třebíč - První modelářské závody letošního roku se konaly na rybníce v Sedlejově u Třeště. Síly poměřili modeláři z celé Moravy a Čech hned v několika kategoriích. A v řadě z nich slavili modeláři z Třebíče úspěch.

9.5.2017

VIDEO: V Hrotovicích zabíjely bomby, připomněli si současníci

Hrotovice – Hořkosladkou příchuť mělo pondělní setkání lidí na náměstí 8. května v Hrotovicích. Vzpomínalo se tam nejen na konec války, ale taky na tragédii, která se na stejném místě před 72 lety stala.

9.5.2017

VIDEO: Mladoňovičtí hasiči mají novou zbrojnici

Mladoňovice - Hasiči z Mladoňovic mají od neděle z velké části novou zbrojnici. Kompletní přestavba téměř sto let staré budovy trvala jen několik málo měsíců a stavbaři na ní pracovali i během zimy. Výsledek je obdivuhodný.

8.5.2017

Hasiči z Přibyslavic oslavili svou pouť. Podívejte se i na video

Přibyslavice - Hasiči z Přibyslavic uspořádali opět letos svou pouť, aby uctili svého patrona, svatého Floriána.

7.5.2017

VIDEO: Myslivci přinesli do baziliky divočáka

Třebíč - Víkend byl plný akcí, při kterých se myslivci loučili se starým hospodářským rokem a vítali nový. Vrcholem byla Svatohubertská mše v bazilice sv. Prokopa v Třebíči. Při ní myslivci do chrámu před oltář přinesli uloveného divočáka.

7.5.2017

Radní našli místo pro veřejné záchody. Na dvoře vojenské správy

Třebíč - Stavbu obecního záchodku nelze brát na lehkou váhu, jak naznačuje klasický francouzský román Zvonokosy. V Třebíči to na politický rozkol kvůli veřejným toaletám nevypadá.

6.5.2017

Podchod do Libušina údolí se začne razit ještě letos

Třebíč - Chodci a cyklisté už nebudou muset obtížně překonávat frekventovaný průtah městem v úseku mezi Libušiným údolím a Polankou. Třebíč získala dotaci na vybudování podchodu, práce začnou ještě letos.

5.5.2017

Video: Vojáci provedli v Třebíči výsadek. Podívejte se

Třebíč - V rámci třebíčských oslav Dne vítězství, tedy konce druhé světové války se ve městě představili vojáci z 22. vrtulníkové základny u Náměště nad Oslavou.

5.5.2017

Divočák v bazilice. Myslivci uctí Huberta

Třebíč - Myslivci z Třebíčska slaví uplynulý hospodářský rok a také hojnost zvěře, kterou během něj ulovili. O víkendu si to připomenou několika akcemi, na které zvou i veřejnost.

5.5.2017

Vesnice roku 2017 startuje, letos soutěží čtrnáct obcí z Vysočiny

Praha, Jihlava – Čtrnáct obcí z Vysočiny chce letos titul Vesnice roku. Největší zájem v letošním třiadvacátém ročníku tradiční soutěže projevily vesnice z Havlíčkobrodska, kterých se hlásí pět. Naopak jediného zástupce bude mít Jihlavsko.

5.5.2017

Autobusy se na Revoluční vrátí v neděli večer

Třebíč - Uzavírky na silnicích v Třebíči sebou přináší změny také v autobusové dopravě.

5.5.2017

Dřevěné Říční lázně na Polance budou po opravě opět sloužit k převlékání

Třebíč /VIDEO/ - Třebíčská radnice pokračuje v opravě památkově chráněné budovy Říčních lázní na Polance. Na akci čerpá dotaci určenou na záchranu architektonického dědictví. Práce jsou rozvržené do tří let.

5.5.2017

Nadšenci vybírají na Startovači na opravu unikátní lokomotivy

Jemnice – Zachránit jedinečnou lokomotivu. To je cílem party nadšenců ze Spolku pro veřejnou dopravu na Jihozápadní Moravě.

5.5.2017

Svého patrona si hasiči připomenou průvodem i otevřením nové zbrojnice

Třebíčsko – Patronem všech dobrovolných hasičů je svatý Florián. Jeho svátek připadá na 4. května, a proto si ho několik sborů o víkendu připomene. 

5.5.2017

Němci pryč, znělo po druhé světové válce i na Třebíčsku

Moravské Budějovice – S koncem druhé světové války se nepojí jen oslavy osvobození, ale i nepopulární kapitola československých dějin, odsun německy hovořících obyvatel. 

4.5.2017

Muže z Třebíče hledali policisté dva měsíce. Našli ho v Náměšti

Náměšť nad Oslavou – Hledaného muže z Třebíče, na kterého byl začátkem letošního března soudem vydán příkaz k dodání do výkonu trestu odnětí svobody, vypátrali policisté.

4.5.2017

O titul Vesnice roku usilují Okříšky a Šebkovice

Třebíčsko – Soutěže o titul Vesnice roku se letos zúčastní dva zástupci Třebíčska, Šebkovice a Okříšky.

4.5.2017

ANKETA: Třebíčsko nabízí rozmanité rozhledny

Třebíčsko – Na Třebíčsku mohou výletníci v současné době navštívit pět rozhledem. Kromě krásných výhledů lákají turisty i svojí rozmanitostí. Zatímco ta nejnovější na vodojemu Kostelíček v Třebíči vznikla před necelými dvěma lety, rozhledna Babylon u Kramolína byla postavena již v 19. století. Jaká je ta vaše nejoblíbenější?

4.5.2017

Řezbář z Náramče vrací dřevo k rybníku. Podívejte se

Nárameč – Při průjezdu Náramčí na Třebíčsku nemohou řidiči minout na první pohled obyčejný rybník. Jeho zajímavostí je, že už ho více než dva roky hlídá socha sovy, kterou přímo z vysokého pařezu na hrázi vytvořil místní řezbář Marian Trojan.

3.5.2017

Ptáci vítají jaro zpěvem. Běžte si je poslechnout

Náměšť nad Oslavou – Vítání ptačího zpěvu je tradiční akcí, kterou Česká společnost ornitologická pořádá pravidelně už od roku 1992. Na víkend se chystá další ročník a může se ho zúčastnit široká veřejnost.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení