VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Třebíčsko

28.4.2017

Jak bylo v Třebíči před devíti lety? Podívejte se

Třebíč - Sníh v pátek ráno pokryl i střechy na Třebíčsku. Mohlo by se zdát, že letošní poryvy počasí jsou výjimečné. Sníh ovšem víc potrápil Třebíč před devíti lety, i když nutno říct, že tehdy přišla sněhová kalamita o měsíc dříve.

28.4.2017

Snídaně pro dobrou věc pomáhají těm, kteří pomáhají

Dukovany - V Jaderné elektrárně Dukovany zavedli užitečnou záležitost, takzvanou Snídani pro dobrou věc. Zaměstnanci si mohou přímo na místě koupit snídani, a zároveň tím podpořit neziskovou organizaci ze svého okolí. 

28.4.2017

V září přijde do škol v Třebíči 400 prvňáčků

Třebíč - Do školních lavic v září v Třebíči usedne 400 prvňáčků. K zápisu do prvních tříd základních škol sice rodiče přivedli dětí o něco víc, téměř pětina jich ale požádala o odklad.

AKTUALIZOVÁNO
28.4.2017

Sníh znovu komplikuje dopravu na Vysočině

Vysočina - Dopravu na silnicích Vysočiny v pátek ráno zkomplikovalo zimní počasí. Na mnoha místech byly komunikace obtížně sjízdné, zejména pak silnice nižších tříd, které pokryla vrstva rozježděného sněhu. Hasiči a záchranáři zasahovali u několika desítek událostí.

27.4.2017

Solidární svazek vydržel už čtvrt století. Je čas na oslavu

Třebíč - Svazek obcí pro komunální služby letos slaví 25 let činnosti a současně i 20 let své dceřiné svozové společnosti Esko-T. Výročí oslaví velkou putovní akcí Tour 2017 – Třídění je zábava.

27.4.2017

Velká radost. Třebíč má bronz z mistrovství republiky v požárním sportu

Třebíč, Pardubice – Obrovský úspěch zaznamenali třebíčští středoškolští studenti, když se jim na mistrovství republiky v požárním sportu podařilo obsadit výsledné 3. místo.

27.4.2017

Zámek v Dukovanech zahájil novou éru, otevře expozici o bydlení

Dukovany - Krémovou fasádu zdobí výrazné zelené okenice. Přesto, že se na své místo vrátily po více než čtyřiceti letech teprve loni v létě, jsou právě ony jedním z nejvíce charakteristických znaků zámku Dukovany.

27.4.2017

Mrazy trvale poškodily třešně, ořešáky i zeleninu

Vysočina – Už teď je jasné, že úroda z některých ovocných stromů či keřů na Vysočině nebude valná.

27.4.2017

Semafory na objízdných trasách v Třebíči zatím nepřibudou

Třebíč – Velká část Bráfovy třídy, hlavního průtahu Třebíčí je už tři dny zavřená. Ještě před tím se plánovalo, že tři křižovatky na objízdných trasách budou řídit semafory. Nakonec ale stojí jen v Hrotovické ulici, v místech, kde ještě nedávno stál malý kruhový objezd. Semafory jsou tam hlavně kvůli autobusům MHD.

26.4.2017

Vysočinu a Jižní Tyrolsko možná spojí partnerství

Jihlava – Partnerství Havlíčkova Brodu se severoitalským Brixenem by se mohlo rozrůst na krajskou úroveň a Kraj Vysočina by tak mohl v budoucnu úzce spolupracovat s italským regionem Jižního Tyrolska.

26.4.2017

Na lékařskou pohotovost padne víc peněz

Jihlava – Každá z pěti nemocnic zřizovaných Krajem Vysočina dostane jako příspěvek na fungování lékařských pohotovostních služeb přibližně dvacet milionů korun.

26.4.2017

Opuštěnou trať oživí výletním vlakem hrstka nadšenců

Jemnice, Moravské Budějovice – Řadu tradičních akcí i novinky plánují letos uspořádat na jinak opuštěné železniční trati mezi Moravskými Budějovicemi a Jemnicí nadšenci ze Spolku pro veřejnou dopravu na jihozápadní Moravě.

26.4.2017

Na půl roku zůstanou zavřené ulice Řípovská a Seifertova v Borovině

Třebíč - Uzavírky potrápí letos řidiče nejen v centru Třebíče. Na půl roku zůstanou zavřené také ulice Řípovská a Seifertova v Borovině. Vozovky se tam viditelně propadají a musí se opravit.

25.4.2017

Předpisy kvůli uzavřené Bráfově třídě porušují hlavně řidiči kamionů

Třebíč - Stavební práce v pondělí uzavřely úsek Bráfovy třídy, která je hlavním průtahem Třebíče, od budovy okresního soudu k evangelickému kostelu, a to na půl roku. Nepůjde jen o opravu vozovky. Pod silnicí vede kanalizace a vodovod, místy v hloubce až čtyři metry.

25.4.2017

Protestního pochodu proti úložišti se na Budišovsku zúčastnilo 120 lidí

Třebíčsko - Lidé, kteří se letos rozhodli protestovat proti stavbě úložiště vysoce radioaktivních odpadů na Budišovsku, měli na vybranou. Většina kvůli vskutku nepříznivému počasí zvolila tradiční pláštěnkový pochod, jen největší otužilci se ohroženou krajinou vydali na kolech.

25.4.2017

Expozici nového muzea tvoří lidé z Hrotovicka

Hrotovice – Před časem zveřejnila radnice v Hrotovicích výzvu pro obyvatele města a okolí, aby přispěli dobovými předměty do nově se tvořící expozice Muzea Hrotovicka, které by se mělo otevřít příští rok na podzim. „Z nábytku už máme téměř vše od židlí až po kuchyň z válečného období," pochvalovala si hrotovická starostka Hana Škodová.

24.4.2017

Maturita je ještě čeká, ale tu jadernou už mají v kapse

Dukovany - Do Jaderné elektrárny Dukovany se na tři dny sjeli středoškoláci z celé České republiky. Nebyli to obyčejní studenti, ale technicky zdatní kluci a holky, které zajímají moderní technologie a energetika.

24.4.2017

VIDEO: Bráfova třída se zavřela. Někteří řidiči jsou zmatení

Třebíč – Bráfova třída se dnes dopoledne uzavřela. Vydat se tudy mohou už pouze chodci. Místo obsadila stavební technika a dělníci, kteří tam budou pracovat půl roku. Kromě rekonstrukce kanalizace a vodovodů se bude pokládat i nová vozovka.

24.4.2017

Paroží jelena a daňka je v Náměšti na dosah ruky. Podívejte se

Náměšť nad Oslavou – Trofeje srnců, daňků, muflonů a také zuby kňoura prasete divokého. I to si mohou prohlédnout návštěvníci přehlídky trofejí, která se právě v těchto dnech koná na zámku v Náměšti nad Oslavou.

24.4.2017

Herna plná chemiků a fyziků. Podívejte se

Třebíč - Děti v Třebíčském centru se seznamují na jednoduchých pokusech s fyzikou, chemií, se vším, co nás obklopuje. Děti pomocí takzvaných Montehrátek dostávají odpověď na otázku, proč to takhle funguje?

24.4.2017

Nová dubová alej zklidní vítr u mastnických rybníků

Mastník - Obyvatelé obce Mastník na Třebíčsku vysadili nové stromořadí podél cesty k rybníkům, které jsou oblíbeným místem vycházek a odpočinku místních lidí. Dubová alej se časem stane přirozenou dominantou okolí a pomůže také ochránit chodce před nepříjemným větrem.

24.4.2017

Cestovatel představí svůj druhý domov

Třebíč - Populární dobrodruh Jiří Kolbaba se vrací do Třebíče se zbrusu novým pořadem Ostrov Bali – můj druhý domov.

24.4.2017

OBRAZEM: Starou kapličku zahrnuli lidé do skládky. Teď postavili novou

Vícenice u Náměště nad Oslavou – Když někdo v dnešní době postaví někde u cesty kříž, je to výjimečná událost. Ještě mimořádnější je stavba kapličky. Jako poctu Panně Marii Lurdské nyní vznikla na okraji Vícenic u Náměště nad Oslavou.

24.4.2017

V čele lidovců na Třebíčsku zůstává Jaroslav Hrubý

Jaroměřice nad Rokytnou - Staronovým předsedou okresního výboru KDU-ČSL je Jaroslav Hrubý z Náměště nad Oslavou. Ve funkci jej potvrdili delegáti okresní konference strany v Jaroměřicích nad Rokytnou.

23.4.2017

GALERIE: Otevřela se zámecká ledovna. Další třebíčská zajímavost

Třebíč – Mnoho lidí chodilo jen pár metrů okolo ní a přitom o ní nic nevěděli. Řeč je o zámecké ledovně v Třebíči. Ti, kteří si někdy v minulosti odskočili v ulici Nad Zámkem na veřejnou toaletu, byli od ní doslova jen pár kroků.

23.4.2017

Po roce se znovu otevřel Podklášterský most

Třebíč - Loni na jaře začala demolice Podklášterského mostu, který už nevyhovoval potřebám současného provozu. Práce si objednal Kraj Vysočina, kterému most i s navazujími silnicemi patří.

22.4.2017

Zaměstnanci zahradnictví se proti mrazům zabezpečili

Třebíčsko – I když v minulém týdnu mrzlo, zahradnictví zůstávají klidná. Žádnou výraznou újmu jim nízké teploty nepřinesly, protože se proti nim zaměstnanci zahradnictví důkladně připravili.

22.4.2017

Na Sádku kvetou broskvoně. Podívejte se

Kojetice - V sádeckém vinařství u Kojetic nejenže v těchto dnech už raší některé odrůdy révy, ale také růžově kvetou broskvoně. Vidět jsou už zdálky, ještě hezčí jsou však zblízka. Malý sad stojí u historického kládového lisu, který je součástí vinohradu.

22.4.2017

Muž ležel na silnici. Nadýchal téměř tři promile

Jemnice – K nebezpečné situaci došlo ve čtvrtek v Jemnici v ulici 28. října. Přímo na silnici tam ležel muž. Protože nemohl ani vstát, odtáhl ho náhodný kolemjdoucí mimo komunikaci a zavolal na linku 158.

22.4.2017

Zlatý srnec pochází od Domamili

Moravské Budějovice – Pro všechny myslivce skončil s březnem starý rok a s dubnem začal nový. Tradičně se proto v tento čas konají přehlídky trofejí zvěře, kterou myslivci loni ulovili.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies