VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Třebíčsko

13.7.2017

OBRAZEM: Policisté z Dukovan dostanou nová páčidla a kombinézy

Dukovany – Speciální jednotka Dukovany bude brzy ještě efektivnější než nyní. Tamní policisté si přijdou na nové vybavení pro výkon své služby. Budou díky tomu lépe připraveni na skutečné zásahy proti těm, kteří by se pokusili narušit provoz Jaderné elektrárny Dukovany.

12.7.2017

V těle mu kolovaly drogy. Přesto sedl za volant bez řidičáku

Třebíč – Drzost některých lidí, kteří usednou za volant, je alarmující. Poslední takový případ řešili policisté v úterý a nadále se jím zabývají.

12.7.2017

Kombajny se zakously do polí

Třebíčsko - Sucho, které letos postihlo především jih Třebíčska, nepamatují ani otcové dnešních zemědělců.

12.7.2017

Synek bohatých rodičů dal celé dědictví na kostel. Vznikl barokní skvost

Kdousov – Barokní perla mezi kostely z širokého okolí se stala dějištěm velké slavnosti. Chrám sv. opata Linharta v Kdousově na jihu Třebíčska se zaplnil do posledního místečka. Farníci si tam společně s kněžími a brněnským biskupem Pavlem Konzbulem připomněli 250 let od chvíle, kdy byl kostel vysvěcen.

11.7.2017

Výnosy zemědělských plodin jsou poloviční

Třebíčsko – Katastrofální sucha si vybírají svou daň i na zemědělských plodinách. Zemědělci předpokládají o polovinu nižší úrodu. Klasy na mnoha místech nedozrály a zaschly na polích.

10.7.2017

Kromě Jemnice se těžilo stříbro a ruda i v Jasenici

Jasenice – Když se člověk vydá na procházku v údolí potoka k Jestřabí, na první pohled si nevšimne ničeho zvláštního. A přece. Na pravé straně louky ve stráni se skrývá bývalý důl na železnou rudu.

10.7.2017

Děti samotářů vznikají na Třebíčsku. Samotáři 2 to ale nejsou

Meziříčko - Líbila se vám filmová komedie Samotáři? Na Třebíčsku v minulých týdnech filmaři natáčeli volné pokračování filmu, výmluvně nazvané Děti samotářů.

8.7.2017

Husa rozepjala křídla nad Čáslavicemi. Obec slaví své symboly

Čáslavice /VIDEO, FOTOGALERIE/ - Čáslavice žijí velkými oslavami 777 let od první písemné zmínky o obci. Odehrávají se v historických kulisách s průvodem a scénkami. Oslav se účastní stovky lidí. Nikdo z místních si nenechal ujít žehnání nových vyšívaných obecních symbolů.

8.7.2017

OBRAZEM: Sportovní sál u náměšťské školy vyroste za 365 dnů

Náměšť nad Oslavou - Rovných 365 dnů by měla trvat výstavba sportovního sálu u Základní školy Komenského v Náměšti nad Oslavou.

7.7.2017

OBRAZEM: Chceš být šťastný? Staň se zahradníkem

Třebíč - „Chceš-li být hodinu šťastný, opij se. Chceš-li být tři dny šťastný, ožeň se. Chceš-li být šťastný navždy, staň se zahradníkem,“ praví čínské přísloví. Tímto příslovím se řídí pracovníci Stacionáře Úsměv v Třebíči, a proto společně s klienty pečují o zahradu v prostorách stacionáře.

7.7.2017

Lávka přes řeku Oslavu zmizela. Nahradí ji nová

Náměšť nad Oslavou - Lávka přes řeku Oslavu za sokolovnou v Náměšti zmizela. Využívali ji chodci a cyklisté. Ti teď musejí dočasně řeku překonávat přes nedaleký silniční most.

7.7.2017

Oprava trati zrychlila cestu z Třebíče do Brna o šest minut

Třebíčsko – Téměř rok trvající práce na železniční trati do Brna skončily. Jedním z hlavních cílů revitalizace úseku mezi Krahulovem a Zastávkou u Brna bylo snížení jízdní doby a zvýšení komfortu pro cestující. Ti se nyní do Brna dostanou o šest minut rychleji.

6.7.2017

OBRAZEM: Třebíčská Zonka dala jméno limonádě

Třebíč - Zonka dala na Třebíčsku jméno limonádě. Dokumentuje to nová výstava o historii a současnost třebíčské rodinné firmy ZON, čili Zdravotní osvěžující nápoje. Název Zonka se v regionu vžil jako lidové označení pro klasické a točené limonády.

5.7.2017

U hvězdárny v Třebíči je nové lanové hřiště pro děti

Třebíč - V místě takzvaných boroviček v městské části Horka-Domky v Třebíči vyrostlo se začátkem prázdnin nové lanové hřiště pro děti.

5.7.2017

OBRAZEM: Na nádvoří zámku v Hrotovicích je nová tréninková kavárna

Hrotovice - První návštěvníky přivítal nový tréninkový obchod a kavárna v Hrotovicích. V příjemně upravených prostorách na nádvoří tamního zámku ji otevřelo Denní centrum Barevný svět. Na novém tréninkovém pracovišti mohou pracovní zkušenosti získávat lidé s mentálním a kombinovaným postižením.

5.7.2017

Studenti stále ještě mají šanci sehnat brigádu

Třebíčsko - Kdo zaspal a stále nemá brigádu na léto, nemusí zoufat. Místa ještě jsou. Ale firmy požadují pracovitost a především spolehlivost, což někteří studenti nesplňují. Ve většině firem také upřednostňují plnoleté brigádníky kvůli směnnému provozu. Když se v práci osvědčí, mohou na stejném místě pracovat i po několik let.

5.7.2017

Ne jeden. Rafaelovu ulici budou silničáři opravovat tři víkendy

Třebíč - Místo jednoho víkendu se oprava silnice protáhne na tři. Silničáři měli původně rekonstrukci Rafaelovy ulice v Třebíči zvládnout za jeden víkend, dopravní komplikace ale budou muset řidiči přestát i o dalších volných červencových dnech.

4.7.2017

Novorozené děti bude v Třebíči hlídat deset nových monitorů dechu

Třebíč - Třebíčská nemocnice má deset nových monitorů dechu. Přístroje budou hlídat nově narozené děti, ohrožené syndromem náhlého úmrtí.

4.7.2017

Volejte sláva a tři dny se radujte! Čáslavice budou slavit ve velkém stylu

Čáslavice - V pátek 7. 7. 2017 ve 20 hodin začnou v Čáslavicích velkolepé oslavy, které potrvají až do neděle. Důvodů k veselí je hned několik. Čáslavice letos slaví šťastné 777leté výročí a k této události si nechaly zhotovit vyšívané symboly, nad kterými vyšívačky strávily více než měsíc mravenčí ruční práce.

4.7.2017

OBRAZEM: I letos budou vlát na radnicích moravské vlajky

Třebíčsko – Již tradičně se budou 5. července na státní svátek Dne slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje vyvěšovat moravské vlajky. Do akce se zapojí i obce a města na Třebíčsku, včetně Dalešic, Hrotovic, Jemnice, Moravských Budějovic, Náměště nad Oslavou nebo Okříšek.

4.7.2017

Ve Skalákově mlýně začíná Magorovo Vydří

Meziříčko - Undergroundový festival Magorovo Vydří se od úterý do neděle koná na Skalákově mlýně u Meziříčka.

3.7.2017

V Máchově jezírku uhynuly ryby, chybí jim kyslík

Třebíč - V Máchově jezírku v Libušině údolí v Třebíči uhynuly ryby. Na vině je podle všeho malý průtok vody a nedostatek kyslíku.

3.7.2017

Kavárna se stěhuje z louky do židovské čtvrti. Slibuje pestrý program

Třebíč – Kavárna Vrátka připravila na léto novinku pro návštěvníky třebíčské židovské čtvrti. Po úspěšném projektu Kavárna Na louce se letos vrací s Kavárnou v pohybu.

3.7.2017

Bobr se vydal na cesty, našli jej u železničního nádraží

Třebíč - Bobr se obvykle vyskytuje u vodních toků, co ale hledal v kopci u železničního přechodu na ulici Sv. Čecha nedaleko nádraží, těžko říct. Zvíře tam v neděli v noci odchytili strážníci a vypustili je do řeky na Tylově nábřeží.

2.7.2017

Na seznam uzavírek přibude železniční přejezd u Vladislavi

Třebíčsko - Další dopravní komplikace nepotěší řidiče na Třebíčsku. Zavřený zůstane železniční přejezd na silnici první třídy u Vladislavi.

2.7.2017

Biograf Aladin bude novinkou Folkových prázdnin

Náměšť nad Oslavou - Biograf Aladin bude novinkou letošního ročníku Folkových prázdnin v Náměšti nad Oslavou.

1.7.2017

Třebíčská radnice ocenila nejlepší žáky základních škol

Třebíč - Nejlepší žáky základních škol ocenila třebíčská radnice. Ocenění včetně drobného dárku dostali vybraní žáci, kteří v uplynulém školním roce reprezentovali své školy ve vědomostních soutěžích v matematice, chemii, v anglickém nebo německém jazyce, v recitačních a pěveckých soutěžích i v různých sportovních odvětvích.

1.7.2017

Zámky na Třebíčsku připravily pro návštěvníky prázdninový program

Třebíčsko – Letní dny lákají k návštěvě památek zástupy turistů. Správci zámků se příležitosti chopili naplno a připravili pro návštěvníky bohatý program.

1.7.2017

V Třebíči můžete bloudit kukuřicí. Podívejte se

Třebíč – První sezonu zahajuje v Třebíči kukuřičné bludiště. Je větší než jedno fotbalové hřiště a nachází se u polikliniky Vltavínská.

1.7.2017

OBRAZEM: Ano si snoubenci řekli u elektrárenských věží

Heřmanice - Studentům a učitelům skončil školní rok. A dvěma mladým lidem Hance a Romanovi právě začal nový společný život. U heřmanické kapličky v těsné blízkosti elektrárny si pod širým nebem řekli své „ano".

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení