VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Třebíčsko

5.1.2017

Dukovany a Dalešice loni navštívilo téměř 42 tisíc lidí

Třebíčsko - Do Jaderné elektrárny Dukovany a sousední přečerpávací vodní elektrárny Dalešice si loni přišlo podívat 41.859 lidí, což je doposud nejvíc. V porovnání s předcházejícím rokem se počet návštěvníků infocenter těchto elektráren zvýšil přibližně o devět procent.

5.1.2017

Po Třebíči se nově pohybují asistenti prevence kriminality

Třebíčsko - O další dva lidi se rozšířila Městská policie v Třebíči, nejde však o strážníky. Ve městě nově působí dva takzvaní asistenti prevence kriminality.

4.1.2017

Banka podpoří projekt Domova bez zámku

Náměšť nad Oslavou - Ještě do 6. ledna má sociální zařízení Domov bez zámku z Náměště nad Oslavou, zřizovaný Krajem Vysočina, otevřený účet veřejné sbírky.

4.1.2017

Sníh a vítr komplikují dopravu na silnicích

Třebíčsko – Vítr doprovázený vydatným sněžením komplikuje dopravu. První nehoda se udála už po páté hodině ráno u Červené Hospody.

4.1.2017

Na Vysočině připadl sníh a fouká, dopravu ztěžují sněhové jazyky

Vysočina - Na Vysočině připadl sníh a fouká vítr, na vozovkách se tvoří sněhové jazyky. V kopcích místy nemohou vyjet kamiony, nad ránem stály kupříkladu na I/38 u obce Kámen na Havlíčkobrodsku.

4.1.2017

Ceny pozemků rostou. Kvůli tlaku rakouských zemědělců

Třebíčsko - Zájem rakouských zemědělců, kteří touží po české půdě, roste. Shodují se na tom zemědělci z jihu Třebíčska, kteří prý nejsou rostoucím cenám půdy schopní zabránit. V souvislosti se zvýšeným zájmem Rakušanů o polnosti na Jemnicku stoupla tržní hodnota pozemků téměř dvojnásobně.

3.1.2017

OBRAZEM: Dětský divadelní soubor sklízí v Dalešicích aplaus

Dalešice - Mládežnické divadlo v Dalešicích má dlouholetou tradici. Dalešická sokolovna se každoročně ve vánočním čase zaplňuje diváky. Přichází, aby shlédli představení, které sehrál dětský soubor TJ Sokol.

3.1.2017

Město na grantech rozdá dva a tři čtvrtě milionu

Třebíč - Dva miliony a 650 tisíc korun rozdá letos zájemcům třebíčská radnice. Grantový systém Zdravého města Třebíče radní schválili těsně před koncem roku. Žádat o dotaci mohou lidé a organizace od 1. února do 8. února 2017.

3.1.2017

Domovů důchodců bude víc

Třebíčsko - Naděje dožití se vyššího věku se za poslední roky zvýšila a mnoho mladých nemá na péči o své rodiče či prarodiče čas. Roste proto zájem o služby domů pro seniory. O vybudování takového zařízení se v poslední době hovoří v Dalešicích.

2.1.2017

Lidé prošli bukovým hájem i kolem stromů lásky. Podívejte se

Přeckov - Přivítat nový rok procházkou do přírody se opět rozhodlo několik lidí z Přeckova. Z obce se vydali na vrch Kuchyňka a cestou minuli několik zajímavých míst. Akce měla 1. ledna svůj druhý ročník.

1.1.2017

Cestou z oslavy se žena ztratila

Moravské Budějovice - Policisté z obvodního oddělení z Moravských Budějovic pátrali na Nový rok časně ráno po šestadvacetileté ženě, která slavila příchod Nového roku v obci na Třebíčsku. Kolem půl jedné v noci odešla z místa silvestrovské oslavy neznámo kam.

1.1.2017

Při nehodě u Vladislavi se zranila řidička

Třebíčsko - Policisté z dopravního inspektorátu Třebíč vyjížděli vyšetřovat okolnosti dopravní nehody, která se stala 31. prosince kolem půl jedné odpoledne na silnici I/23 v v katastru obce Vladislav.

1.1.2017

Jemnický sbor zpíval na Silvestra i Nový rok

Jemnice – Konec roku patřil v Jemnici rozličným oslavám. Kromě těch čistě soukromých se lidé vypravili do města, aby poslední den starého roku ozvláštnili. Někteří vyrazili do kostela, kde se konala večerní mše.

30.12.2016

Díky víčkům by Linda mohla poznávat barvy

Vysočina - Má ráda hudbu, je šikovná na jazyky a ve škole je prý nejlepší ze třídy. Devítiletá Linda Jůdová z Jam na Žďársku má ale oproti ostatním spolužákům nevýhodu kvůli těžké zrakové vadě její oči dovedou rozeznat pouze světlo, tmu a stíny.

30.12.2016

Na Vysočině se znovu otevírají sjezdovky, které poškodila obleva

Třebíčsko, Vysočina - Na Vysočině se znovu otevírají sjezdovky, které v minulých dnech přerušily provoz kvůli špatnému počasí. Ode čtvrtka opět jezdí lyžařská lanovka v Lukách nad Jihlavou, od pátku mohou lyžaři zamířit na svah ve Vysoké u Havlíčkova Brodu. Jezdí se i na Jalovci.

29.12.2016

Nádraží v Jaroměřicích nad Rokytnou čeká generální oprava

Jaroměřice nad Rokytnou - Mimořádně velké investice si na příští rok naplánovala radnice v Jaroměřicích. Jedna z největších sum půjde do kompletní rekonstrukce autobusového nádraží. „Týká se to čekárny, ostrůvků i instalace automatického systému návěstní desky," popsal jaroměřický starosta Jaroslav Soukup.

28.12.2016

OBRAZEM: Vánoční vlak ukončil sezonu. Podívejte se

Jemnice - Železniční trať mezi Jemnicí a Moravskými Budějovicemi letos slaví 120 let od svého vzniku. Provoz na ní se svým výletním vlakem udržují lidé ze Spolku pro veřejnou dopravu na jihozápadní Moravě. Letošní sezonu zakončili tradiční vánoční jízdou.

27.12.2016

Na Třebíčsku zemřel pacient na chřipku

Třebíčsko - Dva lidé na Vysočině v minulém týdnu kvůli chřipkám zemřeli. Několik lidí skončilo s chřipkami v nemocnici. Zvyšuje se také počet lidí, kteří na Vysočině onemocněli virózami, na Třebíčsku a Havlíčkobrodsku byla překonána hranice epidemie.

27.12.2016

Živý betlém dorazí k bazilice

Třebíč - Opět po roce se na dnes od 17 hodin na nádvoří baziliky sv. Prokopa v Třebíči sejdou lidé u živého betlému.

26.12.2016

OBRAZEM: Betlémy staví obce i sami lidé

Třebíčsko – Řada domácností na Třebíčsku si staví na Vánoce doma betlémy. Ty velké venkovní jsou většinou doménou měst, obcí a velkých institucí. Najdou se však i lidé, kteří postaví velký betlém před svým domem pro potěchu svou i kolemjdoucích.

26.12.2016

Velká města Vysočiny nebudou přibírat lidi kvůli kontrolám otopu

Vysočina - Radnice čtyř největších měst v Kraji Vysočina se zatím nechystají přibírat úředníky kvůli nové pravomoci kontrolovat, čím lidé topí v domácích kotlích. V krajské Jihlavě bude úřad kontrolovat domy s příliš kouřícími komíny na základě podnětů a stížností obyvatel, může je uskutečnit i podle vlastních zjištění, sdělil ČTK mluvčí města Radek Tulis. Změnu přinesla novela zákona o ovzduší. Prověrky domácích kotlů zákon umožní od ledna.

24.12.2016

Nemocných chřipkou přibývá. Nemocnice zakázala návštěvy

Třebíč - Česká republika je na prahu epidemie chřipky. Hranici epidemie překonali v tomto týdnu na Havlíčkobrodsku a počet nemocných výrazně stoupl také na Třebíčsku. Nemocnice v Třebíči se proto rozhodla zakázat návštěvy.

24.12.2016

Spát někdy pod mostem není špatná zkušenost, říká farář

Jaroměřice nad Rokytnou /ROZHOVOR/ - Je farářem a zároveň dobrovolným hasičem. Tomáš Holcner je kněz, doposud jej znali věřící v Křižanově na Žďársku, církev jej ale v létě přesunula na Třebíčsko do Jaroměřic nad Rokytnou. To, že může působit při kněžském povolání i jako hasič, přičítá svobodě, která v Česku zapustila kořeny.

24.12.2016

Futsalisté podpořili Davida

Třebíč - David Novotný má za sebou těžkou autonehodu, která bohužel zanechala následky na jeho tělesném zdraví.

23.12.2016

O současnosti a budoucnosti Komenského (ne)náměstí

Třebíč - Komenského náměstí letos prošlo opravou. Vypadá líp, ale lepší není. A dobré už vůbec ne. Komenského náměstí je pro mě pořád nejhorším místem v Třebíči. A rozhodně není náměstím. Kdysi tady stávalo město, krásná čtvrť v centru. Dnes je Komenského „náměstí" prázdno, antiprostor, antimísto, antiměsto. Zoufalost tohoto prostoru nezachrání ani výhled na zámek s bazilikou, židovskou čtvrť a městskou věž.

23.12.2016

Dříve tam stával pivovar. Nahradil ho septik

Třebíč /FOTOGALERIE/ - Až do průmyslové revoluce leželo území dnešního Komenského náměstí vně města, vymezeného tehdy hradebním okruhem. Právě městské hradby a po jejich zbourání během 19. století postupná výstavba městského pivovaru a dalších budov na bývalém hradebním okruhu kolem dnes již neexistující Havlíčkovy ulice tvořily severovýchodní vymezení dnešního Komenského náměstí.

23.12.2016

OBRAZEM: Komenského náměstí je nové

Třebíč - Přestřižením pásky bylo slavnostně otevřeno nově opravené Komenského náměstí v Třebíči. Další úpravy okolí chystá město na jaro příštího roku.

22.12.2016

Hasiči běželi o vánočního kapra

Kojatín - Poslední závody dobrovolných hasičů letošního roku jsou minulostí. Tradiční tečka se opět konala v Kojatíně, kde se o pořadatelství závodů podělili místní hasiči s těmi z Vladislavi.

AKTUALIZOVÁNO
22.12.2016

Náměstí hlídají betonové zábrany a policisté

Třebíč, Vysočina - Na Vysočině je v souvislosti s teroristickým útokem v Berlíně výrazně posílen počet policejních hlídek. Policisté vyzbrojeni dlouhými zbraněmi monitorují situaci v místech s větší koncentrací lidí, hlavně na náměstích, kde jsou nejrůznější předvánoční kulturní a společenské akce.

21.12.2016

Na trati z Jemnice pojede vánoční vlak

Jemnice - Na železniční trati Jemnice Moravské Budějovice bude v úterý 27. prosince jezdit vánoční vlak. Znít v něm budou koledy a pro cestující bude připraven čaj i svařené víno.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies