VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Třebíčsko

5.4.2017

Třebíčský Alternátor ukazuje 50 odstínů vesmíru

Třebíč - Ekotechnické centrum Alternátor v Třebíči připravilo nový komentovaný program pro svou unikátní projekční kouli. Jmenuje se „50 odstínů vesmíru" a návštěvníci se během něj vypraví napříč sluneční soustavou až k jiným světům v podobě tzv. exoplanet, tedy planet, které obíhají kolem jiných hvězd ve vzdálenosti mnoha světelných let od Země.

4.4.2017

OBRAZEM: Průvod vynesl Morenu, jaro může začít

Jaroměřice nad Rokytnou – Morenu vynesli místní obyvatelé z Jaroměřic nad Rokytnou. Průvod se seřadil na náměstí u kašny a za hlasitého přeříkávání říkanky o vynášení Moreny ze vsi, se vydal do zámeckého parku.

4.4.2017

Sucho v kraji jen tak neskončí

Třebíč, Vysočina - Lidé na Vysočině mají za sebou poměrně dlouhou a bílou zimu. Zdání ale klame. Nejenže nejsou naplněné podzemní zdroje vody, ale ani půda není tolik vlhká, jak by nyní měla být.

4.4.2017

Cyklobusem do práce, na kole domů. Jaderná elektrárna zavedla nový benefit

Dukovany - Jaderná elektrárna Dukovany zavedla neobvyklý benefit. Své zaměstnance vozí do práce cyklobusem. Zpátky domů se pak vydávají na kole.

4.4.2017

Hodně restaurací rovná se mnoho potkanů. Třebíč se pouští do každoročního boje

Třebíč - Každoroční hubení potkanů začalo. Jarní deratizaci města a městských částí zahájili specialisté v pondělí. Včetně závěrečného úklidu uhynulých hlodavců potrvá do 19. května. Odbor životního prostředí žádá Třebíčany o spolupráci při této rozsáhlé akci.

4.4.2017

Koniklec opět vykvetl i na Špilberku u Náměště nad Oslavou

Náměšť nad Oslavou - Krásný a vzácný koniklec velkokvětý se i letos objevil na pahorku Špilberk mezi Náměští nad Oslavou a Ocmanicemi na Třebíčsku. Obdivovat a fotografovat ho tam jezdí lidé ze širokého okolí.

3.4.2017

OBRAZEM: Jaro na Benešce. Děti zahnaly zimu

Třebíč - „Zimu jsme vám odnesli, nové líto přinesli. Lítíčko je zelené, pentličky jsou červené, hody jdou, pobudou, veselé budou." Těmito slovy přivítaly děti v mateřské škole na Benešově ulici jaro a zahnaly zimu.

3.4.2017

Na Vysočinu se vrátili čápi. Zpátky je i v Třebíči. Podívejte se

Třebíč, Vysočina - Hnízda čápů v Kraji Vysočina se po několika měsících opět plní. Zatím sedí na hnízdech většinou jenom jeden z párů, ten druhý za ním přiletí později. Tak tomu je zatím například ve Stonařově na hlavním tahu z Jihlavy na Znojmo.

3.4.2017

Stavbu nových silnic může zhatit soud

Třebíčsko – Úsilí několika firem z průmyslové zóny v Nové Vsi a v Přibyslavicích a vedení Okříšek na stavbu nových silnic, které vyřeší nevyhovující dopravní situaci, trvá už tři roky. Objevili se však i kritici silnic, konkrétně té, která má propojit nový obchvat Okříšek s novoveskou a přibyslavickou průmyslovou zónou.

2.4.2017

Nová aplikace dává lidem tipy na cyklistické výlety

Vysočina – Nová aplikace Cyklovýlety po Vysočině dává čtyřicet tipů na cyklovýlety po Kraji Vysočina. Jednotlivé trasy jsou rozdělené po okresech a u každého z výletů najdou milovníci cykloturistiky popis, vzdálenost, doporučení, jaký typ kola použít a jaká bude náročnost trasy.

2.4.2017

VIDEO: Modeláři zahájili sezonu. Přijeli i Pat a Mat

Třebíč – Spolu se začátkem jara zahájili svoji sezonu také třebíčští modeláři z RC klubu SIGNAL Třebíč. Na rybníku Kuchyňka bylo možné vidět prohánět se plachetnice, rychlostní lodě i policejní člun.

1.4.2017

OBRAZEM: Obec bude mít vlastní vinici

Kojetice - Nová viniční trať, pro kterou se zatím hledá název, vznikne během několika málo týdnů v Kojeticích. Kromě té téměř šestihektarové Pod Sádkem, která patří Lubomíru Lampířovi, chce mít dobré víno i obecní samospráva. Hodlá ho využívat k prezentaci obce.

31.3.2017

Zájem o náměšťské apartmány je velký, prohlídek přibude

Náměšť nad Oslavou - Zámek v Náměšti nad Oslavou letos nabídne nejpestřejší program v létě. Běžný návštěvnický provoz dvou prohlídkových okruhů doplní v červenci a srpnu víkendové prohlídky instalovaného depozitáře Dětského a královského apartmánu a po celý rok též řada kulturních akcí, jejichž vrcholem bude v sobotu 26. srpna Hradozámecká noc.

31.3.2017

Památky na Vysočině otevřou své brány 1. dubna

Vysočina, Třebíčsko - Hrady a zámky se otevírají návštěvníkům. Turistickou sezonu památky na Vysočině zahajují v sobotu 1. dubna.Platí to pro zámky v Náměšti nad Oslavou, Jaroměřicích nad Rokytnou, Telči a hrad Lipnice, které spravuje Národní památkový ústav (NPU). Návštěvníci si během dubna budou moci projít prohlídkové trasy o sobotách a nedělích, jen zámek v Telči bude mít v dubnu otevřeno každý den kromě pondělí.

30.3.2017

VIDEO: Ve škole útočili šílení střelci, jen cvičně

Třebíč – Odbilo pravé poledne a do Střední průmyslové školy v Třebíči vbíhají dva maskovaní muži se samopaly v ruce. O chvíli později se z budovy začínají ozývat první výstřely a výkřiky. Takový začátek měl ve čtvrtek scénář, při němž se policisté snažili zastavit muže, kteří se rozhodli vystřílet školu.

30.3.2017

Žáci třebíčské umělecké školy koncertují. Poznáváte je?

Třebíč /VIDEO/ - Žáci třebíčské základní umělecké školy koncertují. Ve foyer divadla Pasáž zněly ve středu odpoledne flétny, příčné flétny, saxofony, klarinet a trumpety.

30.3.2017

Nejstarší teplotní rekord byl překonán v Sedleci

Třebíčsko, Vysočina - Na Vysočině ve středu byly překonány teplotní rekordy na třech meteorologických stanicích. Nejtepleji bylo Dukovanech, kde meteorologové naměřili 20,5 stupně Celsia.

30.3.2017

Frekventovaná Znojemská ulice zůstane zavřená

Třebíč - Jaro je tady a s ním i uzavírky. V Třebíči se už v druhé polovině dubna zavře velmi frekventovaný úsek Znojemské ulice mezi křižovatkou se Spojovací a kruhovým objezdem u Stop Shopu.

30.3.2017

OBRAZEM: Most zvládáme, oznamuje kraj

Třebíč - Práce na Podklášterském mostě přes řeku Jihlavu v Třebíči pokračují. „Stavba probíhá dle schváleného časového harmonogramu a termín zprovoznění mostu na konci dubna je platný," oznámila Monika Brothánková z jihlavského hejtmanství.

29.3.2017

Na Vysočině padly teplotní rekordy

Vysočina, Třebíčsko - Na Vysočině v úterý padly teplotní rekordy na 13 meteorologických stanicích měřících déle než 20 let.

29.3.2017

Městským architektem se stal Jaroslav Hulín

Třebíč - Třebíč má městského architekta. Stal se jím místní rodák Ing. arch. Jaroslav Hulín. „Pro Třebíč začne pracovat 3. dubna na základě smlouvy o konzultační a poradenské činnosti v oblastech architektury a urbanismu, v rozsahu dvou pracovních dnů týdně," oznámila mluvčí města Irini Martakidisová.

28.3.2017

Policie šetří výbuch v čekárně u autobusové zastávky

Bolíkovice – Poškozený rám jednoho z oken a rozbité skleněné výplně dveří i oken. Takový je následek řádění pachatele, který minulou neděli kolem desáté hodiny večer poškodil čekárnu u autobusové zastávky v Bolíkovicích, místní části Babic.

28.3.2017

Ve městech a obcích na Třebíčsku přibudou nádoby na třídění kovu

Třebíčsko – V obcích a městech na Třebíčsku letos přibudou nové kontejnery na kovový odpad. Systém třídění odpadů z domácností bude poté kompletní. „Všechny komodity krom kovu máme vykryty," sdělil předseda představenstva Svazku obcí pro komunální služby Vladimír Měrka.

28.3.2017

Aktivní záloze chybí kuchaři i velitelé čet

Sedlec – Zatím nevelký je zájem o vstup do aktivní zálohy vrtulníkové základny nedaleko Náměště nad Oslavou. Tamní rota bojového zabezpečení čítá 98 tabulkových míst a obsazena z toho není ani jedna šestina.

AKTUALIZOVÁNO
27.3.2017

Úřad potvrdil 1,5 milionovou pokutu pro Třebíč za zakázku na MAD

Třebíč – Je definitivně rozhodnuto. Město Třebíč musí zaplatit 1,5 milionu korun pokuty za zakázku na nového dopravce pro městskou autobusovou dopravu. Rozhodl o tom předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Vedení města se chce soudit.

26.3.2017

Spalovna nebude, odpady z Třebíčska poputují do Brna

Třebíčsko - Spalovna odpadů na Vysočině nebude. Odpady z domácností na Třebíčsku skončí s největší pravděpodobností v brněnské spalovně.

25.3.2017

Loutkové divadlo je zážitkem. Podívejte se

Třebíč – Že je loutkové divadlo pro malé děti stále velkým zážitkem, o tom se mohou přesvědčit návštěvníci přehlídky Třebíčské loutkářské jaro, která o víkendu probíhá v Národním domě.

25.3.2017

Nejlépe třídí odpad obyvatelé Valdíkova, Tavíkovic a Mohelna

Třebíč - Které obce nejlépe třídí odpad? Svazek obcí pro komunální služby zveřejnil aktuální výsledky za rok 2016.

24.3.2017

Do Dukovan se v neděli vrátí stator generátoru vážící 174 tun

Dukovany - Do Jaderné elektrárny Dukovany se v neděli z Plzně vrátí stator generátoru vážící 174 tun. Rozměrné zařízení nechala firma ČEZ dopravit k plzeňskému výrobci v polovině února kvůli podrobné servisní kontrole. „Při zpáteční cestě se bude těžký náklad opět pohybovat po silnicích převážně v nočních hodinách," řekl mluvčí elektrárny Jiří Bezděk.

24.3.2017

Dukovany odstavily druhý blok. Neplánovaně

Dukovany - V Jaderné elektrárně v Dukovanech na Třebíčsku odstavili včera večer energetici neplánovaně druhý reaktorový blok. Potřebují zkontrolovat jeho hermetické prostory, kde by u jedné armatury mohla být drobná netěsnost.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies