VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Třebíčsko

13.2.2017

OBRAZEM: Třebíč opraví válečné hroby

Třebíč - Josef Mládek se narodil v Třebíči v roce 1883. První světová válka jej zastihla na začátku čtvrté desítky let života. Musel narukovat. Do své rodné Třebíče se sice vrátil, ale ne na dlouho. Šestého září roku 1917 v třebíčské nemocnici skonal.

12.2.2017

V Třebíči začíná týden manželství

Třebíč - V Třebíči začíná týden manželství. Nabídne celou sérii akcí, jejichž společným mottem je recept na dobré manželství.

12.2.2017

Nejlevnější není nejlepší. Zimní údržbu Třebíč zadala špatně, teď vybírá znovu

Třebíč - Že nejlevnější nabídka nemusí být zároveň nejvýhodnější, už si budou patrně navždy pamatovat třebíčští radní. Když před pěti lety zadali zimní údržbu firmě s nejnižší cenovou nabídkou, odstartovali tím kolotoč problémů se špatně uklizenými cestami a chodníky. Dnes stojí radní před zásadním rozhodnutím znovu. Opět budou vybírat firmu pro úklid ulic.

11.2.2017

Masopust je tu! Veselo bylo také v Jemnici

Jemnice /VIDEO/ - Masopust je tu! Na několika místech na Třebíčsku se v sobotu uskutečnily první masopustní reje. Masky chodily od domu k domu také v Jemnici.

11.2.2017

Pod kopulí jsou plísně a tesaříci. Oprava vyjde na sto milionů

Jaroměřice nad Rokytnou - Velká oprava významného chrámu se chystá v Jaroměřicích nad Rokytnou. Stát bude téměř sto milionů korun a podle faráře Tomáše Holcnera bude náročná také logisticky.

11.2.2017

Ptačí chřipka doléhá i na Vysočinu

Třebíčsko, Vysočina - Žádné z šestadvaceti ohnisek výskytu ptačí chřipky v tuzemsku se nenachází na Vysočině, přesto nákaza místní chovatele omezuje. Nejzásadněji postihla majitele firmy Sebol, Pavla Bílka z Náměště nad Oslavou. Ten přišel o dva tisíce kachen, které měl ustájené v hale u Moravského Krumlova.

10.2.2017

Cestujících v městské dopravě přibývá, radnici její plán vychází

Třebíč - Lidé začínají dávat přednost veřejné dopravě. Nasvědčují tomu nejnovější statistická čísla. „Předplatní kupony na městskou dopravu si v lednu 2017 zakoupilo o 2405 cestujících více, než v lednu 2016. A to ve všech tarifních kategoriích," oznámila mluvčí třebíčské radnice Irini Martakidisová.

10.2.2017

Práce na Podklášterském mostě se rozběhly. Dokončen má být v květnu

Třebíč - Po přestávce zaviněné mrazivým počasím opět pokračují práce na Podklášterském mostě v Třebíči. Podle vedení Kraje Vysočina, který má stavbu nového mostu na starost, i nadále platí termín zprovoznění na přelomu dubna a května. Pravděpodobně již v dubnu by se na něj měli vrátit řidiči i chodci.

9.2.2017

OBRAZEM: Z kravínů mají klubovny a zázemí

Dukovany - Zajímavou rekonstrukci budov dokončili v těchto dnech v Dukovanech. Ze dvou zemědělských objektů v bývalém družstvě vznikl areál s technickým zázemím pro obec v podobě dílny, garáží a skladovacích prostor. Své útočiště tam najdou také tři místní spolky jezdecký klub, chovatelé a technické sporty.

9.2.2017

Projekční koule ukáže, jak vznikají zemětřesení

Třebíč - Řada lidí v poslední době zaznamenala zprávy o zemětřeseních. Z nich některá byla i poměrně blízko České republice. Projevilo se to i na dotazech návštěvníků ekotechnického centra Alternátor v Třebíči.

8.2.2017

Třebíč měří kvalitu ovzduší i kvůli obchvatu

Třebíč - Zajímavý přístroj mohli v pondělí před Pozemkovým úřadem v Třebíči vidět kolemjdoucí lidé. Pracovníci Zdravotního ústavu a třebíčského odboru životního prostředí tam během dopoledne dovezli stroj na měření kvality ovzduší. Jeho výsledky by měly pomoci také k podpoře výstavby obchvatu města.

8.2.2017

Pro rozšíření Dukovan jsou i krajští zastupitelé. Všichni

Dukovany, Vysočina - Zastupitelé Kraje Vysočina v úterý podpořili záměr na stavbu jednoho až dvou nových jaderných bloků elektrárny Dukovany a požadují uspíšení přípravy těchto projektů. Pro usnesení zvedlo ruku všech jednačtyřicet přítomných členů zastupitelstva.

7.2.2017

Myslivci začali s léčbou zvěře

Vysočina - Myslivci na Vysočině začali přeléčovat divokou zvěř, hlavně srnčí. Na to, aby ji zbavili například plicních nebo podkožních střečků, mají asi dva týdny.

7.2.2017

Zloděj vykradl auto na parkovišti před supermarketem

Třebíč – Věci za dvacet tisíc korun zmizely za bílého dne z vozu zaparkovaného na ulici. Ke krádeži došlo v pátek po desáté hodině dopoledne na parkovišti obchodního domu v ulici Táborská.

6.2.2017

Kvůli chřipce zemřelo na Vysočině už 11 lidí

Třebíčsko, Vysočina - Na komplikace po onemocnění chřipkou zemřel v minulém týdnu osmasedmdesátiletý muž na Třebíčsku. Na Vysočině si současná chřipková epidemie vyžádala už 11 lidských životů.

6.2.2017

Obec chce vrátit peníze, které vynaložila za zhacenou dotaci

Přibyslavice, Třebíč - Budova Obecního úřadu v Přibyslavicích na Třebíčsku už je sice zateplená a má novou fasádu, cesta k tomuto stavu ale byla zdlouhavá. Protáhla se kvůli nezískání dotace. Vedení obce už přes čtyři roky tvrdí, že za to může firma Letida, která nedodala včas projektovou dokumentaci a další materiály, jež měly být součástí žádosti o dotaci. Vedení Letidy naopak tvrdí, že postupovalo tak, jak mělo, a nic nezanedbalo.

6.2.2017

Fenomén jménem Sáblíková. Kdy v Česku vyroste rychlobruslařská hala?

Martina Sáblíková sbírá medaile jako na běžícím pásu. Je to pár dnů, co pokořila historický rekord: už pojedenácté se stala královnou Světového poháru. Ale zatímco soupeřky tleskají, doma to tak slavné není. Češi pořád řeší, zda má smysl stavět ledový ovál na rychlobruslení.

5.2.2017

Dosavadní starosta skončil ve volbách až čtvrtý

Ostašov – V malé obci Ostašov se v sobotu konaly mimořádné komunální volby. Opozice, která je vyvolala, se o mandáty v novém zastupitelstvu neucházela. Dosavadní starosta Jaroslav Kabelka ano, avšak neuspěl.

5.2.2017

Dětský karneval se konal mezi sbírkovými předměty. Podívejte se

Třebíč - Dětských karnevalů se jen na Třebíčsku koná každoročně celá řada, ten třebíčský je však výjimečný. Uskutečnil se v prostorách muzejní expozice Cesty časem, o které pečuje Městské kulturní středisko v Třebíči.

4.2.2017

Mladík rozbil herní automat

Třebíč - Devatenáctiletý muž z Třebíčska hrál v zábavním podniku v Třebíči na Karlově náměstí na herním automatu. Neměl však zřejmě štěstí.

4.2.2017

V Ostašově se volí noví zastupitelé

Ostašov – Mimořádné komunální volby se dnes konají v Ostašově. Vyvolali je tři zastupitelů, kteří loni na podzim funkce složili a náhradníci mandát odmítli.

4.2.2017

V Přibyslavicích se koná pouť. Bez kolotočů

Přibyslavice – Snad každý člověk se těší na pouť, která se v jeho obci nebo městě koná vždy jednou v roce. Lidé v Přibyslavicích ale mají to štěstí, že si ji mohou užít každý měsíc, vždy první sobotu. Kdo by ale čekal kolotoče na návsi, byl by zklamán.

4.2.2017

Po smrti majitele získal vše stát

Třebíč, Dolní Vilémovice – Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových získal 24 pozemků u Dolních Vilémovic o rozloze přes 65,5 tisíce metrů čtverečních po zemřelém obyvateli Třebíče.

4.2.2017

Soudce vyzval vlastníky půdy, aby si spory vyřešili doma

Třebíč, Březník - Mezi vlastníky půdy v katastru obce Březník na Třebíčsku chybí do přátelského soužití hodně dobré vůle. Svědčí o tom aktuální spor, který se dostal až před Okresní soud v Třebíči. Vlastník půdy Miroslav Bok v něm napadá způsob, jakým byl odvolán z vedení honebního společenstva, které právě majitele pozemků v katastru sdružuje.

3.2.2017

Pozemek na stavbu domu si lidé budou moci koupit v aukci

Třebíč - Jedenáct nových rodinných domů by v nejbližších letech mělo vyrůst v lokalitě Na Kopcích v Třebíči. Právě tolik parcel bude na začátku dubna nabízet zájemcům třebíčská radnice. Pozemky prodá město v aukci. Vyvolávací ceny začínají na 1,2 milionu korun.

3.2.2017

Silnice jsou mokré nebo s ujetým sněhem, místy je mlha

Třebíčsko, Vysočina - Silnice na Vysočině jsou dnes sjízdné se zvýšenou opatrností. V noci na dnešek drobně pršelo a později přimrzala mlha. Silničáři prováděli hlavně chemický posyp, v terénu měli 70 sypačů.

2.2.2017

Na Vysočině je dost sněhu pro lyžaře na sjezdovkách i ve stopách

Vysočina - Na Vysočině jsou stále velmi dobré podmínky pro lyžování. Správci skiareálů řekli, že by je ohlášené oteplení v nejbližších dnech nemělo poškodit, protože mají dostatečné sněhové zásoby.

2.2.2017

Mikrojesle v Jemnici nejspíš nevzniknou

Jemnice – Několik rodičů už se v Jemnici těšilo, že své děti budou moci dávat na několikahodinové hlídání do takzvaných mikrojeslí. Autorky projektu už na to dokonce mají přislíbenou dotaci, teď ale budou muset od záměru nejspíš odstoupit.

2.2.2017

Dobrovolní hasiči z Třebíčska zazářili

Třebíčsko - Mezi dobrovolnými hasiči lze najít několik mimořádně sportovně úspěšných. Ty nejlepší reprezentanty Kraje Vysočina přijal hejtman Jiří Běhounek.

1.2.2017

Úklid chodníků a ulic v Třebíči vázne

Třebíč – Nejen obyvatelé, ale také třebíčští radní neskrývají rozpaky nad úklidem silnic a chodníků ve městě, za který zodpovídá firma Ave. Místostarosta Milan Zeibert se proto během úterního vydatného sněžení vydal do ulic a společně s úředníkem Vítězslavem Kunstem hledali pracovníky firmy.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies