VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Třebíčsko

5.5.2017

Video: Vojáci provedli v Třebíči výsadek. Podívejte se

Třebíč - V rámci třebíčských oslav Dne vítězství, tedy konce druhé světové války se ve městě představili vojáci z 22. vrtulníkové základny u Náměště nad Oslavou.

5.5.2017

Divočák v bazilice. Myslivci uctí Huberta

Třebíč - Myslivci z Třebíčska slaví uplynulý hospodářský rok a také hojnost zvěře, kterou během něj ulovili. O víkendu si to připomenou několika akcemi, na které zvou i veřejnost.

5.5.2017

Vesnice roku 2017 startuje, letos soutěží čtrnáct obcí z Vysočiny

Praha, Jihlava – Čtrnáct obcí z Vysočiny chce letos titul Vesnice roku. Největší zájem v letošním třiadvacátém ročníku tradiční soutěže projevily vesnice z Havlíčkobrodska, kterých se hlásí pět. Naopak jediného zástupce bude mít Jihlavsko.

5.5.2017

Autobusy se na Revoluční vrátí v neděli večer

Třebíč - Uzavírky na silnicích v Třebíči sebou přináší změny také v autobusové dopravě.

5.5.2017

Dřevěné Říční lázně na Polance budou po opravě opět sloužit k převlékání

Třebíč /VIDEO/ - Třebíčská radnice pokračuje v opravě památkově chráněné budovy Říčních lázní na Polance. Na akci čerpá dotaci určenou na záchranu architektonického dědictví. Práce jsou rozvržené do tří let.

5.5.2017

Nadšenci vybírají na Startovači na opravu unikátní lokomotivy

Jemnice – Zachránit jedinečnou lokomotivu. To je cílem party nadšenců ze Spolku pro veřejnou dopravu na Jihozápadní Moravě.

5.5.2017

Svého patrona si hasiči připomenou průvodem i otevřením nové zbrojnice

Třebíčsko – Patronem všech dobrovolných hasičů je svatý Florián. Jeho svátek připadá na 4. května, a proto si ho několik sborů o víkendu připomene. 

5.5.2017

Němci pryč, znělo po druhé světové válce i na Třebíčsku

Moravské Budějovice – S koncem druhé světové války se nepojí jen oslavy osvobození, ale i nepopulární kapitola československých dějin, odsun německy hovořících obyvatel. 

4.5.2017

Muže z Třebíče hledali policisté dva měsíce. Našli ho v Náměšti

Náměšť nad Oslavou – Hledaného muže z Třebíče, na kterého byl začátkem letošního března soudem vydán příkaz k dodání do výkonu trestu odnětí svobody, vypátrali policisté.

4.5.2017

O titul Vesnice roku usilují Okříšky a Šebkovice

Třebíčsko – Soutěže o titul Vesnice roku se letos zúčastní dva zástupci Třebíčska, Šebkovice a Okříšky.

4.5.2017

ANKETA: Třebíčsko nabízí rozmanité rozhledny

Třebíčsko – Na Třebíčsku mohou výletníci v současné době navštívit pět rozhledem. Kromě krásných výhledů lákají turisty i svojí rozmanitostí. Zatímco ta nejnovější na vodojemu Kostelíček v Třebíči vznikla před necelými dvěma lety, rozhledna Babylon u Kramolína byla postavena již v 19. století. Jaká je ta vaše nejoblíbenější?

4.5.2017

Řezbář z Náramče vrací dřevo k rybníku. Podívejte se

Nárameč – Při průjezdu Náramčí na Třebíčsku nemohou řidiči minout na první pohled obyčejný rybník. Jeho zajímavostí je, že už ho více než dva roky hlídá socha sovy, kterou přímo z vysokého pařezu na hrázi vytvořil místní řezbář Marian Trojan.

3.5.2017

Ptáci vítají jaro zpěvem. Běžte si je poslechnout

Náměšť nad Oslavou – Vítání ptačího zpěvu je tradiční akcí, kterou Česká společnost ornitologická pořádá pravidelně už od roku 1992. Na víkend se chystá další ročník a může se ho zúčastnit široká veřejnost.

3.5.2017

Dům snů: Vyberte, který se líbí vám

Třebíč - Dům snů má mnoho podob. Ukazuje to výstava v prvním patře Základní školy T. G. Masaryka v Třebíči.

3.5.2017

Obec našim dětem putuje. Letos bude v Častohosticích

Moravské Budějovice - Dobrou tradicí na Moravskobudějovicku se staly sportovní soutěže pro děti s názvem Obec našim dětem.

3.5.2017

Zájemci si mohou v plaveckém areálu vyzkoušet potápění

Třebíč - Ochutnávku potápění připravili pro veřejnost členové potápěčského klubu Argus Poseidon.

3.5.2017

Výstavy, besedy a mše. Na popraveného kněze Jana Bulu se bude vzpomínat různě

Vysočina – Brzy uplyne 65 let, co nechal komunistický režim popravit mladého a mezi lidmi oblíbeného katolického kněze Jana Bulu. 

2.5.2017

Řidiči se musejí smířit s dalšími opravami silnic

Třebíčsko – Začala oprava silnice mezi Mikulovicemi a Kojeticemi. Objíždět ji musejí řidiči přes okolní obce od úterý. S objízdnými trasami se kvůli opravě musejí smířit do 10. května.

2.5.2017

Přepadení taxikáře v Třebíči! Střepy na hrdle a rychlý policejní zásah

Třebíč - Na tu noc nebude třebíčský taxikář vzpomínat rád. U krku mu opilý pasažér držel ostrou lahev s uraženým hrdlem a vynucoval si odvoz zdarma. Taxikář se ubránil a uchránil i svůj vůz. Policisté násilníka zadrželi krátce po činu.

2.5.2017

Na Vysočině život na dluh nezvládá přes dvacet tisíc lidí

Vysočina – Každý dvacátý obyvatel Vysočiny čelí exekuční hrozbě. Vyplývá to z informací webové aplikace, která zpřístupňuje údaje o počtu exekucí v jednotlivých krajích, okresech i obcích v celém Česku.

2.5.2017

Půlhodina parkování v nemocnici je nově zdarma

Třebíč - V areálu třebíčské nemocnice se od 1. května mění tarify za parkování. Nově je opět prvních 30 minut parkování zcela zdarma. Při parkování v rozmezí 31 až 60 minut platí návštěvník 10 korun a za každou další započatou hodinu dalších 20 korun.

1.5.2017

VIDEO: Recesisté slaví první máj v průvodu

Jakubov - První máj slaví v Jakubově zvesela, průvodem s mávátky. Je to recese, nikoli vzpomínání na staré časy.

30.4.2017

OBRAZEM: K vatře v Třebíči míří zástupy lidí. Jste tam také?

Třebíč - Je neděle večer a k vatře na sokolský stadion v Třebíči míří snad každý, kdo o víkendu zůstal ve městě. Před bránou stojí lidé frontu, aby se dostali dovnitř.

30.4.2017

Podél přehrady vede nová turistická trasa. Prošli jsme ji za vás

Třebíčsko - Podél Dalešické přehrady vede nová turistická značka. Zelená směrovka turisty navede až přímo k vodě na místa, která jsou velmi poutavá.

30.4.2017

Cyklistický maraton je tu, na přihlášení zbývají poslední dny

Třebíč – Počátek května je tradičním datem konání jedné z největších cyklistických akcí na Třebíčsku, veřejného závodu horských kol Čez MTB Maratonu. Jinak tomu není ani letos, kdy pořadatelé ze Sportovního klubu SHS Třebíč zvolili pro konání jubilejního X. ročníku závodu neděli 7. května.

30.4.2017

O dovolené pomáhá, kde je třeba. Petr Šimon dostal Cenu Ď

Myslibořice - Cenu Ď, která je oceněním pro dobrodince, převzal Petr Šimon. Každoročně v rámci své letní dovolené dojíždí do Diakonie ČCE v Myslibořicích a pomáhá, kde je potřeba. Doveze si dokonce i svoje nářadí, pracuje v parku, pomáhá při údržbě budovy a v odpoledních a večerních hodinách věnuje svůj čas klientům.

30.4.2017

Velké dopravní stavby se Vysočině vyhýbají

Jihlava – Obchvat tří obcí na Pelhřimovsku na silnici první třídy patří mezi největší investiční akce Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) na Vysočině v posledních čtyřech letech. Více než pětikilometrový úsek nové silnice Božejov – Ondřejov – Pelhřimov by měl být uveden do provozu už letos v létě.

29.4.2017

Čarodějnice v Náměšti upraví v salónu krásy, i jinde je program bohatý

Třebíčsko – Velké ohně během poslední dubnové noci symbolizují oblíbenou českou tradici – pálení čarodějnic. I letos si různé spolky připravily na tuto noc zajímavý program jak pro malé tak velké návštěvníky.

29.4.2017

Vojenského cvičení se zúčastní tisíc lidí a bombardéry B-52

Náměšť nad Oslavou - Mezinárodní vojenské cvičení Ample Strike 2017 se bude konat od 23. srpna do 12. září. Zúčastní se ho přibližně stejný počet vojáků jako loni. Z více jak tisíce cvičících by mělo být do 400 příslušníků z armád aliančních a partnerských zemí a přibližně dvě stovky vojáků z Aktivní zálohy AČR.

28.4.2017

VIDEO: Radnice uspořádala dopravní experiment

Třebíč - Ve všední den ráno se u sochy Cyrila a Metoděje na Karlově náměstí sešli řidič osobního auta, běžkyně, cyklista na elektrokole a zkušená cestovatelka Městskou autobusovou dopravou (MAD). Cílem je zastávka u ZŠ Kpt. Jaroše. Kdo zvítězí?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies