VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Třebíčsko

24.2.2017

Sázava vyvrhla na břehy ledové kry

Havlíčkův Brod - Oteplení se projevuje také na všech tocích na Vysočině.

24.2.2017

První případ ptačí chřipky na Vysočině potvrzen

Vysočina - U uhynulé kachny divoké nalezené u řeky Sázavy nedaleko Kulturního domu Ostrov v Havlíčkově Brodě byla prokázána ptačí chřipka.

24.2.2017

Ptačí chřipka se objevila pár kilometrů od Jemnice

Třebíčsko, Dačice - Veterináři odhalili další ohnisko ptačí chřipky. Chovatelka dvaceti slepic z Dačic jim nahlásila úhyn šesti kusů. Drůbež v nejbližším okolí bude usmrcena během pátku.

24.2.2017

Na Vysočině je otevřeno několik sjezdovek, Jalovec sezónu ukončil

Vysočina – Na Vysočině je navzdory oblevě stále otevřených devět lyžařských sjezdovek, nejvíc jich je v provozu na Žďársku. Některé další skiareály se chystají obnovit provoz koncem týdne.

24.2.2017

Na Vysočině odstraňují hasiči vyvrácené stromy ze silnic a tratě

Vysočina - Na Vysočině komplikuje dopravu silný vítr. Na hlavním tahu číslo 19 mezi Pelhřimovem a Táborem spadly stromy na cisternu a na kamion.

23.2.2017

Pod dívkou se prolomil led, zachránily ji děti

Slavětice – Patnáctiletou dívku se podařilo zachránit před utonutím na vodní nádrži ve Slavěticích. K události, která mohla skončit tragicky, došlo ve středu. Magdě Pochopové pomohli kamarádi.

23.2.2017

Servisy už opravují auta poškozená kvůli výtlukům

Třebíč - Autoservisy už vyřizují zakázky řidičů na opravy aut poškozených po vjetí do výmolů. Nejčastěji jde o proražené pláště pneumatik, poškozené disky kol či geometrii řízení.

23.2.2017

Silnice jsou po zimě děravé jako ementál

Vysočina – Motoristé, kteří jezdí denně, to vidí na vlastní oči. S končící zimou se na silnicích objevuje čím dál víc děr. A týká se to i vozovek přímo ve městech.

23.2.2017

Čistá Vysočina: Registrovat se je možné do konce února

Vysočina – Do konce února se mohou jednotlivci i organizace přihlásit do tradičního jarního úklidu s názvem Čistá Vysočina. Letos se bude hromadně uklízet v termínu od 10. do 23. dubna.

23.2.2017

Vodohospodáři na Třebíčsku spravili víc než dvojnásobek poruch

Třebíčsko - Na Třebíčsku už letos vodohospodáři opravili 97 poruch na vodárenské síti. V porovnání s minulými lety se počet výjezdů kvůli mrazivé zimě zvýšil více než dvojnásobně.

22.2.2017

OBRAZEM: Na karneval dorazili včelí medvídci

Rokytnice nad Rokytnou - Tradiční dětský karneval v Rokytnici nad Rokytnou letos provázeli včelí medvídci Čmelda a Brumda.

22.2.2017

Ledy na řece Oslavě rozeženou bagry

Náměšť nad Oslavou - Hladiny řek na jihu Moravy jsou i přes déšť a tání sněhu nízko, vylití z břehů nehrozí. Situaci může zkomplikovat jen nahromaděný led. „V Náměšti nad Oslavou vodohospodáři kvůli ledovým bariérám nasadí těžkou techniku, řekl dnes ČTK mluvčí státního podniku Povodí Moravy Petr Chmelař.

22.2.2017

Turisté vyjdou ze dvou míst. Cílem jsou kameny

Třebíč, Trnava - Lidé ze dvou směrů vyjdou na procházku, která bude jednou z prvních v letošním roce. Akci organizují kluby českých turistů v Třebíči a v Trnavě. Cílem je společné setkání mezi Trnavou a Hostákovem v lokalitě zvané Strážnice.

20.2.2017

Nejlepším sportovcem Třebíče se stal Aleš Svoboda

Třebíč - Bez překvapení i novinek. Takové bylo vyhlášení 47. ročníku tradiční ankety Sportovec Třebíče 2016. Zatímco loni se poprvé v historii vyhlašovala akce roku a do síně slávy byl uveden dělník sportu Otakar Kratochvíl, který do poslední chvíle nic netušil, letos se nic takového nekonalo.

20.2.2017

Chovatelská výstava byla kvůli chřipce bez ptactva

Třebíč – Zimní výstava chovatelů se konala o uplynulém víkendu v Třebíči. Na pravidelném trhu zvířat v Domě chovatelů na Stařečce však tentokrát byli vystaveni pouze králíci.

19.2.2017

Náklady Charity rostou, příspěvky od obcí se snižují

Třebíčsko - Oblastní charita v Třebíči patří mezi jinými okresními pobočkami církevní organizace k těm nejaktivnějším. Její činnost se v posledních letech rozšířila, stejně jako počet zaměstnanců. To s sebou ale zároveň nese vyšší a vyšší náklady.

18.2.2017

Antonín Kalina vyvedl děti z buchenwaldského pekla

Třebíč - Vysočinský rodák Antonín Kalina má od pátku ve svém rodném městě, v Třebíči, pamětní síň. Nyní má každý možnost snadno se seznámit s osudem zachránce devíti set židovských dětí za druhé světové války. Návštěvníkům se také dostane vysvětlení, proč trvalo tak dlouho, než byl Kalina objeven a jeho čin začal být oceňován.

17.2.2017

Do varhan katedrály bude uložena i zmínka o Šebkovicích

Šebkovice, Třebíčsko - Kardinál Dominik Duka vyzval všechny představitele obcí a měst, aby přispěli na nové varhany pro katedrálu sv. Víta v Praze ve výši jedné koruny za každého obyvatele. Žádost už vyslyšelo několik starostů a zastupitelů.

17.2.2017

Obec nemá parcely, umožní proto stavbu na soukromých

Radošov - Nedostatkem parcel pro nové obyvatele se už dlouho zabývají zastupitelé v Radošově. Nevelká obec by se chtěla rozšiřovat s vlastními a vhodnými pozemky však nedisponuje.

17.2.2017

Opravu průtahu ohrožuje nedostavěný most

Třebíč - Nedostavěný Podklášterský most v Třebíči nekomplikuje situaci pouze řidičům a chodcům. Odkládané dokončení stavby ohrožuje také plánovanou opravu Bráfovy třídy.

16.2.2017

Vítězslav Jonáš pozastavil členství v ODS. Chce být vnímán jako apolitický

Třebíč – Dlouholetý předseda třebíčské ODS Vítězslav Jonáš pozastavil své členství ve straně. Nechce totiž, aby sdružení Energetické Třebíčsko, jehož je předsedou, bylo zneužíváno v předvolebním boji.

16.2.2017

Zdravotníků je málo, v Třebíči si proto vychovávají nové sanitáře

Třebíč - Zdravotnická škola v Třebíči a nemocnice společně pořádají kurz pro sanitáře. Důvodem je nedostatek zdravotníků na pracovním trhu.

16.2.2017

Sokolovny už zchátraly příliš. Místo zedníků nastoupí bagry

Třebíčsko - Nejméně o dvou sokolovnách, které půjdou k zemi, je rozhodnuto na Třebíčsku. Kromě velkého areálu v Jaroměřicích nad Rokytnou se bude bourat také v Šebkovicích.

15.2.2017

OBRAZEM: Třebíčskem projel obří stator z Dukovan

Dukovany, Třebíčsko – Stator generátoru vážící 174 tun se v úterý večer vydal na cestu z dukovanské elektrárny do Plzně. Důvodem převozu je kontrola stroje.

15.2.2017

Vojáci na letišti lákají zájemce do aktivních záloh

Náměšť nad Oslavou - Co znamená být členem aktivních záloh české armády, to budou mít možnost si vyzkoušet zájemci na takzvaném Náborovém dni, který pro ně uspořádá 22. základna vrtulníkového letectva v Náměšti nad Oslavou na Třebíčsku.

14.2.2017

OBRAZEM: Ze stařičké garáže se hasiči přestěhují do přístavby radnice

Mohelno - Dobrovolní hasiči z Mohelna mají pro svou činnost nedůstojné podmínky. Sídlí ve stařičké garáži, kam se jim nevejde ani veškerá jejich technika, natož aby tam měli prostor pro společenské události svého sboru.

14.2.2017

Mise splněna. Třebíč bude mít v předkole play-off volno

Třebíč, Přerov - Výborné výkony Horácké Slavie v novém roce skončily sladkou odměnou. Třebíčští hokejisté udrželi pod sebou ústecký Slovan a ve čtvrtfinále play-off tak změří síly s pražskou Slavií. Jihlava v Přerově potvrdila pověst nejlepšího týmu druhé poloviny, na její druhé příčce se však už nic změnit nemohlo.

13.2.2017

Třebíčí projede obří stator generátoru z Dukovan

Dukovany - V Jaderné elektrárně Dukovany začal transport 174 tun těžkého statoru generátoru mířícího až do Plzně. Generátor turbosoustrojí Marie prvního reaktorového bloku Jaderné elektrárny Dukovany projede po šestiletém spolehlivém provozu detailní kontrolou mechanických, elektrických i magnetických vlastností přímo u výrobce.

13.2.2017

Třebíčským lazaretem prošly tisíce vojáků

Třebíč - Tři budovy, na čtyři stovky lůžek a tisíce nemocných. Tak vypadal třebíčský lazaret za první světové války. Hlavním a prvním místem třebíčského lazaretu byla budova nemocnice. Právě ta, kterou v loňském potkala demolice.

13.2.2017

Třebíč si to rozdá s Ústím o přímý postup

Třebíč, Vysočina - V pondělí vyvrcholí základní část první hokejové ligy. Jihlavská Dukla má jistotu druhé příčky, nemůže být už lepší ani horší. To Horácká Slavia má ještě o co hrát, stále nemá jistotu přímého postupu do čtvrtfinále. Ba co víc. Zdá se, že k udržení postavení do šestého místa povede jen dnešní výhra nad ústeckým Slovanem. Ten je totiž jedním z konkurentů Třebíče.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies