VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Třebíčsko

11.4.2017

Kraj podporuje rozvoj Dukovan. Založil kvůli tomu komisi

Dukovany, Vysočina – Již v únoru podpořilo stavbu jednoho až dvou nových bloků Jaderné elektrárny Dukovany celé zastupitelstvo Kraje Vysočina. S tímto rozhodnutím následně pracovala rada kraje a nyní jednomyslně rozhodla o vytvoření nové komise, která se bude problematice věnovat.

11.4.2017

Cena hejtmana patří městu Třebíč a Domovu bez zámku

Třebíč, Náměšť nad Oslavou - Město Třebíč a sociální zařízení Domov bez zámku v Náměšti nad Oslavou jsou vítězi druhého ročníku prestižní regionální soutěže Cena hejtmana Kraje Vysočina za společenskou odpovědnost.

11.4.2017

Ze soudní síně se spor přesune na jednání zastupitelů

Přibyslavice, Třebíč – Kvůli tomu, že v roce 2012 nezískala obec Přibyslavice dotaci na zateplení radnice, vznikl spor, který trvá už pátým rokem.

10.4.2017

OBRAZEM: Stínová organizace Ratibořické ženy oslavila Velikonoce

Ratibořice, Příložany - Stínová organizace Ratibořické ženy uspořádala velikonoční tvoření v místním kulturním domě.

10.4.2017

Radnici zbyly peníze z grantů, projekty prý nestály za nic

Třebíč - Radnici zbyly peníze, které měla připravené k rozdělení v grantovém systému Zdravého města. O peníze mohou žádat pořadatelé různých akcí a aktivit, pokud vyhoví stanoveným kritériím.

10.4.2017

Obce nechtějí další chalupáře. Chátrající nemovitosti raději kupují

Třebíčsko - Řada domů na vesnicích patří chalupářům, kteří tam přijedou třeba jen párkrát do roka. Další domy jsou opuštěné úplně a chátrají. Některé obce tomu chtějí zabránit. Investují i statisícové částky do koupě nemovitostí.

10.4.2017

V Dukovanech skončila mezinárodní prověrka WANO

Dukovany - V Jaderné elektrárně Dukovany na Třebíčsku skončila mezinárodní prověrka bezpečnosti provozu. Zástupci světového sdružení provozovatelů jaderných elektráren WANO jako závěr předložili vedení elektrárny devět oblastí, které by se měly zlepšit. Jak se vedení provozu s těmito závěry vyrovná, přijede část expertů WANO zkontrolovat za dva roky. Vyplývá to z páteční tiskové zprávy dukovanské elektrárny.

10.4.2017

Lidé z Přeckova vítali jaro perníčky a otevíráním studánek

Přeckov - Bohatou neděli mají za sebou obyvatelé Přeckova. Dvě hodiny po poledni si místní děti nazdobily perníčky. Mladé dívky si tak připravily dárek pro koledníky, kteří je o velikonočním pondělí určitě navštíví. Připojily se k nim i jejich maminky a babičky.

10.4.2017

Vysočina láká vodáky hlavně zkraje sezony, když je dost vody

Vysočina - Řeky na Vysočině lákají vodáky nejvíc zkraje sezony, když v nich je dost vody. Půjčovny lodí a tábořiště jsou na březích Sázavy, kde jsou i vodácky atraktivní Stvořidla s peřejemi. Zázemí lze najít také u řeky Jihlavy, kde by se služby měly ještě dál rozvíjet. "Tábořiště s půjčovnou lodí by u této řeky mělo výhledově vzniknout na třebíčské plovárně," řekl Zdeněk Dvořák z přístavu vodních skautů Žlutá ponorka v Třebíči.

9.4.2017

Lidé si pomohou navzájem. Paprsek naděje zakládá svépomocnou skupinu

Třebíč - Paprsek naděje v Třebíči bývá také označován jako Centrum služeb pro podporu duševního zdraví. Poskytuje bezplatně pomoc a podporu lidem s duševním onemocněním. Nově zavádí takzvanou svépomocnou skupinu. Pro koho je určena a co vše Paprsek naděje nabízí, Deníku řekla koordinátorka centra Jindřiška Šmejkalová.

8.4.2017

Na start sezóny veteránů dorazil Indian i Veřejná bezpečnost

Třebíč – Majitelé automobilových veteránů se sjeli do Třebíče. V sobotu dopoledne tam představili své plechové miláčky lidem, kteří si jejich zahájení nové sezóny nenechali ujít.

8.4.2017

OBRAZEM: Kultovní sporťák Chevrolet Camaro první generace

Třebíč - Téměř před dvěma lety jsme si na těchto stránkách představili americký sportovní vůz Chevrolet Camaro čtvrté generace se šestiválcovým motorem. Dnes máme tu výjimečnou příležitost seznámit se s první generací tohoto dnes již kultovního sporťáku. Připomeňme si proto znovu jeho historii.

7.4.2017

Bochovice symbolizují dvě lopaty typické pro hledače ametystů

Bochovice - Obec Bochovice, ke které už několik století patří i víska Batouchovice, má nový znak. Dominují mu dvě zkřížené lopaty na důkaz zemědělské činnosti místních lidí i hledačů vzácných ametystů.

7.4.2017

Soukromá VŠ v Třebíči, jíž hrozil zánik, chce nabírat studenty

Třebíč - Západomoravská vysoká škola (ZMVŠ) v Třebíči, jíž hrozil zánik, se chystá znovu nabírat studenty. Otevřít chce dva zavedené obory a na další obor hodlá na podzim požádat o akreditaci. Novinářům to řekl Radek Šnábl, ředitel školy a zároveň zástupce společnosti Red Signal Invest. Tato společnost je od února ve veřejném rejstříku zapsaná jako zakladatel školy.

7.4.2017

Protestovat proti úložišti budou lidé pochodem

Třebíčsko - Hvězdicovým pochodem a cyklojízdou proti stavbě úložiště odpadu z jaderných elektráren budou protestovat lidé ze severu Třebíčska. Právě tamní lokalita Horka je jednou ze sedmi v Česku, ve kterých by se mohlo vyhořelé palivo v budoucnu skladovat.

7.4.2017

Maminka řídí autobus, může se chlubit syn

Třebíč – Když se postaví ke svému autobusu, úplně se vedle něj ztrácí. Avšak na silnici si drobná žena dokáže s dvanáctimetrovým kolosem poradit stejně dobře, jako její mužští kolegové. Alena Pokorná řídí linkové autobusy na Třebíčsku už tři roky. „Spousta lidí mi říká, že by to nezvládla. Já jsem si to také myslela. A ono to jde," usmívá se.

6.4.2017

Elektrárna pořádá speciální velikonoční exkurze pro rodiny s dětmi

Dukovany - Týden před Velikonocemi, o víkendu 8. - 9. dubna bude patřit dukovanské Infocentrum rodinám s dětmi. Speciální velikonoční exkurze budou přizpůsobeny dětským návštěvníků a doplněny o zážitkové vyprávění k velikonočním tradicím a zvykům.

6.4.2017

OBRAZEM: Třebíčské MG z roku 1935 je opravdovým skvostem

Třebíč - Tradiční anglická automobilka vyrábějící vozy se značkou MG vyráběla vždy zajímavé vozy s výkonnými motory. Některé z nich jsme si již na těchto stránkách v minulosti představili. Dnes je na řadě jeden z nejvzácnějších.

6.4.2017

VIDEO: Začala velikonoční výstava v Lesonicích s pštrosím vejcem

Lesonice - Pštrosí vejce, zajíčci z vosku, papírové vlaštovky, kuřátka z překližky nebo keramické či háčkované dekorace. Nejen tím se zaplnily zámecké prostory Muzea lidových kapel v Lesonicích. Do expozice přispěly hlavně místní seniorky.

6.4.2017

Štrasburský soud přiznal odškodnění české emigrantce

Štrasburk, Třebíč - Evropský soud pro lidská práva přiznal české emigrantce odškodnění přes 58.000 eur (asi 1,5 milionu korun) v případu neoprávněného vyvlastnění nemovitého majetku.

6.4.2017

Autobusy dopravců na Vysočině vyjely podle jízdního řádu

Vysočina - Autobusy tří hlavních dopravců na Vysočině, firem Icom transport, Zdar a Arriva, ve čtvrtek vyjely podle jízdního řádu. Potvrdili to zástupci těchto firem. Stávka řidičů autobusů se podle údajů na webu koordinátora jihomoravské dopravy společnosti Kordis JMK nedotkla ani linek zajíždějících na Vysočinu z Jihomoravského kraje, kde se část šoférů k protestu připojila.

6.4.2017

Nový městský architekt má k Třebíči osobní vztah a zároveň odstup

Třebíč – Po třech letech má Třebíč opět městského architekta. Na začátku dubna nastoupil do funkce místní rodák Jaroslav Hulín.

6.4.2017

Počet záložáků na Vysočině stoupl, chybí však specialisté

Vysočina – Celkem 86 členy v současné době disponuje vysočinská jednotka aktivní zálohy. Z tohoto počtu pěší rota plk. Jana Kubiše 191. strážního praporu aktivních záloh při Krajském vojenském velitelství v Jihlavě čítá jednu ženu, průměrný věk záložáků je 40 let. Rota vznikla v roce 2004, používání čestného názvu po vysočinském rodákovi Janu Kubišovi jí bylo schváleno v roce 2010.

5.4.2017

Třebíč rozkvetla. Jak se vám líbí?

Třebíč - Třebíč rozkvetla. Přestože současné teploty jsou spíše zimní, teplý nástup měsíce stačil k tomu, aby v ulicích rozkvetly květiny, keře a dokonce i stromy.

5.4.2017

Do elektrárny Dukovany všechny linky pojedou

Třebíčsko - Čtvrteční stávka řidičů autobusů neomezí provoz Jaderné elektrárny Dukovany na Třebíčsku.

5.4.2017

Autobusy pojedou i ve čtvrtek. Náhrada se hledá za tři linky

Vysočina - Cestující na Vysočině, kteří využívají regionální autobusové linky, by se do svého cíle měli bez problémů dostat i ve čtvrtek, přestože na tento den celostátní dopravní odbory vyhlásily stávku řidičů autobusů kvůli výši mezd.

5.4.2017

Vedení ČSSD na Vysočině chce do čela kandidátky hejtmana Běhounka

Vysočina - Krajský výkonný výbor ČSSD na Vysočině navrhuje, aby sociální demokraty v kraji vedl do podzimních sněmovních voleb opět současný hejtman a nestraník Jiří Běhounek. Starostovi Nového Města na Moravě Michalu Šmardovi, kterého už vedení strany rovněž schválilo jako možného krajského lídra, připadlo v návrhu kandidátky druhé místo.

5.4.2017

Taková byla Noc s Andersenem. Podívejte se

Jaroměřice nad Rokytnou - V městské knihovně se posledního března sešlo patnáct dětí, aby prožily nevšední Noc s Andersenem.Nejprve se děti rozdělily do tří družstev, které si samy pojmenovaly. Letošní andersenovská noc byla věnována časopisu Čtyřlístek a jeho kresleným hrdinům.

5.4.2017

OBRAZEM: Vodojem opět láká na výhled

Třebíč - Hezké počasí vybízí k výletům. I proto se opět po zimní pauze otevřel třebíčský vodojem s vyhlídkovou plošinou Kostelíček.

5.4.2017

Rybník v Bolíkovicích je už pět let bez ryb

Bolíkovice, Třebíč – Rybník v Bolíkovicích je už nejméně pět let bez ryb. Zatímco první soudní spor mezi majitelem Janem Tkaným z Babic a třebíčskou firmou Rybí líheň skončil, zahájil soudce Okresního souduv Třebíči Jan Tesař další dvě řízení.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies