VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Třebíčsko

5.8.2017

O psí hotely na Vysočině je o prázdninách zájem

Vysočina – Zájem o psí hotely na Vysočině je přes letní měsíce velký. A to nejenom ze strany obyvatel kraje, ale třeba i cizinců.

4.8.2017

Staré pouliční osvětlení nahradí v Třebíči 400 nových lamp

Třebíč – Letos na podzim se Třebíč dočká výměny nejstarších, nejhůře svítících a nejdražších lamp pouličního osvětlení. Klasické lampy nahradí nové s LED žárovkami. Celkově radnice počítá s výměnou čtyř stovek lamp, což je asi jedna třetina Třebíče. 

4.8.2017

Dopravní značení v židovské části by mohly nahradit zmenšeniny

Třebíč – Třebíčská radnice vyjádřila podporu záměru Městské části Prahy 7, která se snaží o zmenšení velikosti dopravního značení na naprosté minimum. Pokud se záměr podaří, došlo by ke změně technických podmínek a do historických center měst a památkových rezervací by bylo možné instalovat ještě menší značky, než tomu bylo doposud.

4.8.2017

Miss pláž i mezinárodní festival. První srpnový víkend přinese spoustu zábavy

Třebíčsko - Na prahu prvního srpnového víkendu můžete opět vybírat ze seznamu akcí, které jsem pro vás vybrali.

4.8.2017

Nemocnice v Třebíči pořizuje špičkové diagnostické přístroje

Třebíč - Špičkové ultrazvukové diagnostické přístroje pořídila v první polovině roku třebíčská nemocnice. Za jeden zaplatila přes dva miliony korun, druhý s přispěním dárců stál o polovinu méně.

4.8.2017

Pošta se na Třebíčsku zbavuje dalších poboček

Třebíčsko – Česká pošta plánuje zavřít stovky nevýdělečných poboček. Nahradit je má nový výdejní systém, takzvané Pošty Partner. Poštovní služby by měly převzít a poskytovat obchody s potravinami, hospody nebo samotná obec. Na Třebíčsku již funguje pět poboček Pošty Partner. Obcemi, kde už mají novou podobu pošty, jsou Lesonice, Třebelovice, Koněšín a Dukovany. Nejnovější pobočku otevřeli prvního srpna v Budkově.

3.8.2017

Rybníky jsou špinavé, může za to vysoká rybí obsádka

Vysočina – Vodních ploch s křišťálově čistou vodou na Vysočině valem ubývá. Může za to podle mínění ekologů především intenzivní chov ryb. Možným řešením je vymezení rybníků určených výhradně ke koupání, v nichž by byla zavedena změna hospodaření.

3.8.2017

Překvapení. S domem si muž koupil celý arzenál válečné munice

Třebíčsko - Celý arzenál munice z druhé světové války nalezl v přístřešku u rodinného domu muž na Jaroměřicku. Nemovitost muž nedávno koupil a podezřelé předměty objevil, když vyklízel uskladněné věci.

3.8.2017

Jaderná elektrárna je turistickým magnetem

Dukovany - Češi ani letos nepolevují v zájmu o takzvanou technickou turistiku. Nejsilnějším magnetem zůstává přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé stráně, vysoký návštěvnický standard si drží také obě jaderné elektrárny.

2.8.2017

Nejtepleji bylo ve středu v Dukovanech

Vysočina - Teplotní rekordy ve středu na Vysočině nepadly. Může za to mírné ochlazení, kterého se lidé v kraji dočkali noci. Nejtepleji bylo v Dukovanech, kde meteorologové naměřili 32,3 stupně Celsia. Dukovanský rekord z roku 2013 32,7 stupně tak zůstal nepokořen.

2.8.2017

OBRAZEM: Vyhlášená poutní místa jsou i na Třebíčsku

Třebíč - „Omyl si oči průzračnou vodou z pramene. V tu chvíli zvolal, že vidí světlo a v něm Pannu Marii, která stojí na velké kouli a pod nohama má hada.“ Pověst o uzdraveném slepém chlapci stála u zrodu poutního místa v Dobré Vodě u Kdousova. Na Třebíčsku je takových lokalit několik.

2.8.2017

Ženy a muže z hasičských sborů čekají další těžké galeje

Rokytnice nad Rokytnou - Silní muži a srdnaté ženy z hasičských sborů opět poměří své síly. Sbor dobrovolných hasičů v Rokytnici nad Rokytnou pořádá v sobotu 5. srpna již pátý ročník závodů v hasičském víceboji TFA Rokytnické galeje.

2.8.2017

Památkám na Vysočině se daří, turisté se zde cítí bezpečně

Vysočina - Tropické teploty a výrazné výkyvy počasí. Strašák všech kastelánů správců památek a atrakcí. Jenže rozmary léta návštěvnost památek letos zatím nijak negativně neovlivnily. Spíš naopak.

1.8.2017

Jídla za rok podražila. Oběd je za sto korun

Jihlava - V podstatě všichni, kteří podnikají v gastronomii, ceny jídel pozvolna zvyšují

1.8.2017

OBRAZEM: Kam se schovat před vedrem? Do ledovny!

Třebíč – Kam se schovat před úmorným vedrem? Do ledovny! Ledovna je novinkou letošní turistické sezony v Třebíči.

1.8.2017

Po Brněnské se bude kvůli padajícímu mostku jezdit jedním pruhem

Třebíč - Od poloviny prázdnin nastávají pro řidiče i chodce v Třebíči další dopravní omezení. Jedno z nich lidé pocítí na frekventované Brněnské ulici.

31.7.2017

Nový nemocniční pavilon bude do konce roku hotový. Podívejte se

Třebíč - Nový pavilon chirurgických oborů bude v třebíčské nemocnici otevřen do konce listopadu. Oddělení se do něj přestěhují do konce roku.

31.7.2017

Letní dětský tábor se letos poprvé koná v jaderné elektrárně

Dukovany - Letní tábory se konají na různých místech. Letos poprvé se uskutečnil příměstský tábor také v Jaderné elektrárně Dukovany.

30.7.2017

V Okříškách mají svatební síň pod širým nebem

Okříšky - Svatby u altánu v zámecké zahradě jsou novinkou městyse Okříšky. Radní dokonce pořídili vybavení pro venkovní svatby, židle pro hosty a slavobránu.

30.7.2017

VIDEO: Taje židovského hřbitova odkrývá naučná stezka

Třebíč - Co značí symbolika na náhrobcích? Jaké osobnosti odpočívají na třebíčském hřbitově? A kdy smí návštěvník vstupovat na území židovského hřbitova? Na tyto otázky dá možná brzy odpověď originální forma naučné stezky, kterou zpracoval student hebraistiky a etnologie Tobiáš Smolík.

29.7.2017

Parní vlaky pojedou. Ale není to zadarmo

Vysočina - Tradiční nostalgické jízdy parních vlaků jsou lákavé. Ale kvůli finanční náročnosti je nutné, aby bylo stále dostatečné množství cestujících. Jinak parní lokomotivy nevyjedou

29.7.2017

Stáže oceňují studenti i firmy. Přínos mají pro obě strany

Třebíčsko – Prázdniny. Mnozí si pod nimi představí spoustu volného času, výlety a nicnedělání. To platí spíše u mladších dětí. Pro ty starší a dospívající jsou prázdniny především příležitostí, jak si vydělat nějakou tu korunu na brigádě. Anebo možností najít si stáž ve svém oboru, kterou pak uplatní v budoucnosti. Právě s hledáním stáží pomáhá mladým projekt Cesta pro mladé.

29.7.2017

Kůrovců je víc než loni. Škody budou mnohem větší

Třebíčsko – Letos bude ještě hůř než loni. Řeč je o kůrovci, který se dál nekontrolovaně šíří Třebíčskem. Okres patří k nejhůře postiženým oblastem v České republice. Lesníci i majitelé lesů na Třebíčsku se kůrovce děsí několik posledních let. Loni označovali situaci za téměř kalamitní a už nyní je jasné, že letošní rok bude ještě výrazně horší. 

28.7.2017

Podtrženo, sečteno. Akce cihla přinesla 60 tisíc korun

Třebíč - Oblastní charita v Třebíči ukončila letošní ročník sbírky pro lidi s mentálním a kombinovaným postižením Akce cihla. Do kasiček na několika místech ve městě věnovali lidé celkem 62 647 korun.

28.7.2017

Víkend bude trojnásobně festivalový. Nabízí ale i výlet za kozami

Třebíč - Jak se vyrábí kozí sýr? Jaký byl život po válce? Či jak na živo znějí písně, které slýcháváme několikrát denně v rádiích? To vše se můžete dozvědět o posledním červencovém víkendu na Třebíčsku.

28.7.2017

V Martínkově poběží na počest Zátopka, pelášit budou děti i babičky

Martínkov – Již pošesté se tuto sobotu v Martínkově sejdou obdivovatelé Emila Zátopka. Vzpomenou na něj jak jinak než během, kterým se sám Zátopek proslavil, když se mu podařilo zvítězit v roce 1952 na Olympijských hrách v Helsinkách v běhu na pět a deset kilometrů.

28.7.2017

Po chladicí věži dukovanské elektrárny šplhá speciální pavouk

Dukovany - K náročné rekonstrukci vnitřního pláště chladicí věže využili technici dukovanské jaderné elektrárny poloautomatické zařízení, kterému říkají „pavouk“.

28.7.2017

V Kamenné budou hledat nejzdatnějšího Kameňáka

Kamenná u Budišova – Již počtrnácté se tuto neděli sejdou obyvatelé Kamenné a okolí na místním koupališti, aby mezi sebou našli nejzdatnějšího Kameňáka při pivním a dětském triatlonu.

27.7.2017

OBRAZEM: Tady vyrostou v Náměšti nové domy

Náměšť nad Oslavou - Kdo chce postavit rodinný dům v Náměšti nad Oslavou, má před sebou výjimečnou příležitost. Radnice chystá k prodeji parcely v lokalitě Nad Příhořím.

27.7.2017

Pozor, sysel! Vzácný hlodavec má mít u Mohelna vlastní dopravní značku

Mohelno – Ochránci přírody chtějí k hadcové stepi umístit novou dopravní značku. Jen kousek od silnice mezi Mohelnem a vodní elektrárnou totiž žijí chránění syslové obecní. Poslední kolonii na Vysočině dříve běžného hlodavce ohrožují kola automobilů.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení