VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Třebíčsko

14.5.2017

OBRAZEM: Barevný pohled Zdeňka Šplíchala

Jaroměřice nad Rokytnou - Druhý plán obrazu - Barevný pohled. Tak zní celý název výstavy malíře, sochaře a výtvarného experimentátora Zdeňka Šplíchala, otevřené ve výstavních prostorách Špitálu v Jaroměřicích nad Rokytnou.

14.5.2017

Na trať mezi Náměští a Zastávkou u Brna se vlaky vrátí od července

Náměšť nad Oslavou - Od července by se měly vrátit vlaky na trať mezi Náměští nad Oslavou a Zastávkou u Brna. Práce na revitalizaci traťového úseku postupují podle harmonogramu, zdržení by nastat nemělo. „Termín ukončení stavby k poslednímu červnu 2017 zhotovitel garantuje," slíbila mluvčí Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) Kateřina Šubová.

13.5.2017

Zámek Dukovany slaví, otevře expozici o zámeckém bydlení

Dukovany - Malebný, čerstvě zrekonstruovaný zámek Dukovany zve v neděli všechny děti i dospělé na slavnostní otevření expozice o zámeckém bydlení a zároveň oslavu prvního výročí zahájení stálého provozu zámecké restaurace.

13.5.2017

V jaderné elektrárně začne velké havarijní cvičení, obyvatel se nedotkne

Dukovany - Simulovaná radiační havárie v Jaderné elektrárně Dukovany odstartuje v pondělí 15. května plánované třídenní cvičení Zóna 2017.

13.5.2017

Centrum Budějovic změní tvář. Betonové květináče a rezavé sloupy zmizí

Moravské Budějovice / VIDEO / – Po náměstí ČSA a ulici Purcnerova, které jsou součástí širšího centra Moravských Budějovic, se modernizace letos dočká i náměstí Míru. Během opravy z něj zmizí čtyři desítky let staré a korozí napadené sloupy veřejného osvětlení, nevzhledné betonové květináče i stromy, jejich kořeny zasahují do kanalizačních a dalších podzemních sítí. 

13.5.2017

Radnice musí opravit most v Poušově, zničila ho auta během uzavírky

Třebíč - Oprava mostů v Poušově se v Třebíči skloňuje už několik let, letos už na ni konečně dojde. Jeden z mostů nechá radnice opravit už v květnu a řidiči musí počítat s uzavírkou.

13.5.2017

Průvodkyně musí turistům umět najít zubaře nebo kadeřníka

Třebíč - Když ostatní odjíždějí na letní dovolenou, průvodkyně po třebíčských památkách Unesco mají naopak práce nejvíc. Letní frmol jim pomalu začíná už teď. Židovskou čtvrť a baziliku sv. Prokopa si v květnu přijíždějí pravidelně prohlížet školní výpravy.

13.5.2017

Hitem jsou pralinky se symbolikou třebíčských památek

Třebíč - Čokoládové pralinky se symbolikou třebíčských památek jsou hitem mezi suvenýry, které si turisté z Třebíče odvážejí nejčastěji. „Prodávají se opravdu dobře," říká vedoucí turistických a informačních center v Třebíči Dáša Juráňová.

12.5.2017

Odstávka jednoho bloku začíná, jiný energetici zvolna spustí

Dukovany - V Jaderné elektrárně Dukovany v pátek začala odstávka čtvrtého reaktorového bloku. Potrvá 120 dnů a energetici během ní vymění pětinu paliva v reaktoru za čerstvé. Provedou také rozsáhlé kontroly zařízení, které jsou nezbytné pro získání aktuálních podkladů k žádosti o další dlouhodobý provoz bloku.

12.5.2017

V Šašovicích u Želetavy rozšiřují výrobní závod

Želetava – V areálu americké firmy Milacron v Šašovicích u Želetavy, jen kousek za hranicemi Jihlavska, se v těchto dnech dokončuje výstavba nové výrobní haly.

12.5.2017

Na hadcové stepi se pasou ovce. Podívejte se

Mohelno - Na Mohelenské hadcové stepi jsou od soboty opět k vidění ovce. Trávu na stepi budou spásat do června.

12.5.2017

Kam o víkendu na Třebíčsku? Na turistické pochody, voříškiádu nebo pivní festival

Třebíč - Letošní jaro je kulturními a sportovními akcemi opravdu nabité. Přinášíme několik tipů, kam o víkendu vyrazit, ať už s dětmi, nebo sami po večerech.

11.5.2017

Bez zimní údržby Třebíč nezůstane. Má o ni zájem nejméně jedna firma

Třebíč - Bez zimní údržby Třebíč zřejmě nezůstane. Do vyhlášeného výběrového řízení na údržbu a úklid města se firmy přihlásily. Kolik? „Na každou část města - jih a sever - nejméně jedna," odpovídá šalamounsky místostarosta Milan Zeibert.

10.5.2017

OBRAZEM: Třebíčští skauti uklízeli město Srdíčkem

Třebíč – Osmdesát stodvacetilitrových pytlů odpadu, pneumatiky, koberce, kusy železa i stará tiskárna. To je výsledek akce s názvem Ukliďme Srdíčkem, do které se o víkendu zapojilo 130 třebíčských skautů.

10.5.2017

OBRAZEM: Děti si povídaly o knížkách s Petrou Braunovou

Jaroměřice nad Rokytnou - Do Jaroměřic nad Rokytnou zamířila spisovatelka Petra Braunová, aby si pobesedovala s dětmi ze čtvrtého, pátého a šestého ročníku Základní školy Otokara Březiny.

10.5.2017

VIDEO: Na Veteránskou revue vyrazily i třebíčské skvosty

Třebíčsko, Telč - Opět po roce se na náměstí Zachariáše z Hradce v Telči sjeli milovníci veteránů z celé republiky. V sobotu se tam konal jubilejní desátý ročník Veteránské revue. Na místě nechyběly ani automobilové skvosty z Třebíčska.

10.5.2017

OBRAZEM: Jaroměřický zámek nabízí školám program v barokní zahradě

Jaroměřice nad Rokytnou - Barokní zahrady bývaly monumentální. Dá se dokonce říct, že opouštěly prostor vymezený ohradní zdí a plynule navazovaly na okolní krajinu. Jaký prožitek prostředí barokní zahrady skýtá, teď nově umožňují procítit dětským návštěvníkům na zámku v Jaroměřicích nad Rokytnou.

10.5.2017

Včely nejsou v kondici. Jarní med bude vzácností

Třebíčsko – Obrovské úhyny včel hlásí chovatelé z různých koutů republiky. „Jeden kolega z Jaroměřic nad Rokytnou měl 300 včelstev, 60 mu uhynulo. Špatně jsou na tom všichni včelaři," upozornil předseda okresního výboru Českého svazu včelařů v Třebíči Josef Hrnčíř.

10.5.2017

Celý život zasvětila včelám. Drží mne při životě, říká Jiřina Kacetlová

Horky - Jaro otevřelo dokořán svou náruč. Příroda znovu ožila a v ní se svým bzukotem pozvolna ohlásily i včely. Vždy bývaly symbolem píle, přičinlivosti a čistoty. Nejinak to cítí a uznává i Jiřina Kacetlová z Horek u Želetavy. Její život je obdivuhodný, zasvětila ho celý včelám. Včelařila a včelaří tělem i duší dlouhých šedesát let.

9.5.2017

Lidé z radnice uklízeli v Třebíči příkopy

Třebíč - Zaměstnanci třebíčské radnice se vydali uklízet poházené odpadky, v rámci akce Čistá Vysočina. Odpadky sbírali v příkopech u silnice směrem na místní část Sokolí.

9.5.2017

V Otmarově ulici probíhají průzkumné práce

Třebíč - V Otmarově ulici řidiči tento týden nezaparkují. Na odstavné ploše vedle tělocvičny obchodní akademie probíhají průzkumné práce pro přípravu staveniště. Město tam plánuje vybudovat parkoviště.

9.5.2017

OBRAZEM: Kříž stojí na místě, kde lidé nalezli zmrzlé tělo kněze

Oponešice - Mezi dvěma lijáky se na kopci nad obcí Oponešice v lůně krásné májové uskutečnila mše svatá s následným žehnáním dřevěného Fábrova kříže.

9.5.2017

Travič má na svědomí další dravé ptáky a divoká prasata

Třebíčsko – Otrav zvířat na Vysočině přibývá, zejména se to týká Třebíčska. Kromě vzácného orla mořského nedaleko Náměště nad Oslavou uhynula jen během letošního jara dvě káňata, moták pochop a také divoká prasata.

9.5.2017

OBRAZEM: Třebíčští modeláři zahájili sezónu zlatem

Třebíč - První modelářské závody letošního roku se konaly na rybníce v Sedlejově u Třeště. Síly poměřili modeláři z celé Moravy a Čech hned v několika kategoriích. A v řadě z nich slavili modeláři z Třebíče úspěch.

9.5.2017

VIDEO: V Hrotovicích zabíjely bomby, připomněli si současníci

Hrotovice – Hořkosladkou příchuť mělo pondělní setkání lidí na náměstí 8. května v Hrotovicích. Vzpomínalo se tam nejen na konec války, ale taky na tragédii, která se na stejném místě před 72 lety stala.

9.5.2017

VIDEO: Mladoňovičtí hasiči mají novou zbrojnici

Mladoňovice - Hasiči z Mladoňovic mají od neděle z velké části novou zbrojnici. Kompletní přestavba téměř sto let staré budovy trvala jen několik málo měsíců a stavbaři na ní pracovali i během zimy. Výsledek je obdivuhodný.

8.5.2017

Hasiči z Přibyslavic oslavili svou pouť. Podívejte se i na video

Přibyslavice - Hasiči z Přibyslavic uspořádali opět letos svou pouť, aby uctili svého patrona, svatého Floriána.

7.5.2017

VIDEO: Myslivci přinesli do baziliky divočáka

Třebíč - Víkend byl plný akcí, při kterých se myslivci loučili se starým hospodářským rokem a vítali nový. Vrcholem byla Svatohubertská mše v bazilice sv. Prokopa v Třebíči. Při ní myslivci do chrámu před oltář přinesli uloveného divočáka.

7.5.2017

Radní našli místo pro veřejné záchody. Na dvoře vojenské správy

Třebíč - Stavbu obecního záchodku nelze brát na lehkou váhu, jak naznačuje klasický francouzský román Zvonokosy. V Třebíči to na politický rozkol kvůli veřejným toaletám nevypadá.

6.5.2017

Podchod do Libušina údolí se začne razit ještě letos

Třebíč - Chodci a cyklisté už nebudou muset obtížně překonávat frekventovaný průtah městem v úseku mezi Libušiným údolím a Polankou. Třebíč získala dotaci na vybudování podchodu, práce začnou ještě letos.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies