VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Třebíčsko

2.6.2017

V Třebíči začal festival Zámostí

Třebíč - V pátek 2. června začal v Třebíči oblíbený festival Zámostí. Během pátku a soboty nabídne koncerty kapel Buty, Jiřího Schmitzera, Vladimíra Mišíka a ETC, minus123minut a spousta dalších.

2.6.2017

Zimní údržbu a úklid obstarají dvě firmy. Bude to rychlejší a lepší, míní radní

Třebíč - Zimní údržbu a úklid města obstarají v Třebíči dvě firmy. Rozhodli o tom radní a vybrali pro severní polovinu města firmu Miroslava Sochora a pro jižní část společnost Klee.

2.6.2017

Kvůli plánovanému bourání se přesunul třebíčský Babybox

Třebíč – Stavební úpravy v areálu třebíčské nemocnice budou pokračovat i v příštím roce. Bourat by se měla budova s vjezdovou bránou, kde dříve sídlilo vedení nemocnice. Přestěhovat se proto musel i tamní Babybox.

2.6.2017

OBRAZEM: Plán obchvatu Jaroměřic budí v lidech rozpaky

Jaroměřice nad Rokytnou – Už možná více než dvacet let se hovoří o silničním obchvatu Jaroměřic. Nyní se zdá, že se jeho výstavba přiblížila. Řada místních však tvrdí, že se s projektem neměli možnost seznámit a poslední návrh se jim nelíbí.

1.6.2017

Třebíč bude mít solární lavičku s Wi-Fi připojením

Třebíč - Solární lavička, která lidem umožní dobít si mobil elektřinou vyrobenou ze slunce, se během června objeví na třebíčském vlakovém nádraží. „Bude na přestupním terminálu, u vstupu do podchodu. Umožní lidem například bezkontaktní nabíjení mobilů a bezplatnou wi-fi síť," upřesnila mluvčí města Irini Martaidisová.

1.6.2017

Politik by měl být jako rozhodčí, říká učitel

Třebíč - Miroslav Ježek je desátým rokem učitelem angličtiny na Gymnáziu Třebíč. „Učím od února 2008, ale už jsem začal i před tím v Brně. Nešlo ovšem o školu, ale o firemní kurzy. Tehdy jsem však kvůli šesti vyučovacím hodinám musel strávit další tři čtyři hodiny jen na cestách," popsal Ježek. Nejlepší ministr je podle něj ten, který ho nenaštve.

1.6.2017

Začala vedra. A rybník v Opatově je bez vody

Opatov - Začala vedra a lidé z Opatova se vydali k vodě. Ale ouha. Rybník Jinšov, který byl ještě před několika dny plný vody, je prázdný. A vypadá to, že hned tak nenateče.

1.6.2017

OBRAZEM: Z Boroviny na výlet vyveze lidi elektrokolo a elektroskútr

Třebíč – Chcete si z třebíčské čtvrti Borovina vyjet na výlet po okolí na elektrokole nebo elektroskútru? Můžete. Stačí zajít do ekotechnického centra Alternátor a pohodlný dopravní prostředek si tam vypůjčit.

1.6.2017

Děti z celého kraje vyráběly v bývalé továrně traktory. Podívejte se

Třebíč – V prostorách bývalé obuvnické továrny v Třebíči – Borovině se stavěly traktory. Pracovaly na nich děti z dvacet základních škol z celé Vysočiny. Nutno podotknout, že šlo pouze o modely zemědělské techniky, avšak s vlastním pohonem.

1.6.2017

Čapí rodinka z Jemnice se rozpadla. Zbyla samice a jedno vejce

Jemnice – Obyvatelé Jemnice mohli už několik týdnů pozorovat život místního páru čápů bílých, kteří se usadili na komíně v ulici Úvoz. Podívaná ale v úterý skončila. Čapí samec narazil do blízké budovy, což se mu stalo osudným. „Bohužel si při tom utrhl křídlo a uhynul," doplnil ředitel záchranné stanice v Pavlově Zbyšek Karafiát.

1.6.2017

Děti si užijí svátek. Třeba v zoo s papoušky a dravci

Vysočina - Děti dnes mají svůj den. Oslavy na Vysočině nabídnou zábavu, soutěže, sport, ale i poučení. Některé oslavy na počest dětí jsou již dnes, vše vyvrcholí o víkendu.

31.5.2017

Blesky a déšť. V Nové Vsi napršelo dvacet milimetrů

Třebíčsko – Až dvacet milimetrů vody na metr čtvereční napršelo v noci z úterý na středu na některých místech Třebíčska. Z meteorologických stanic zaznamenala největší úhrn ta v Nové Vsi s hodnotou rovných dvacet milimetrů.

31.5.2017

V Třebíči bude mezinárodní mistrovství border kolií

Třebíč - Mezinárodní mistrovství republiky border kolií v agility se o víkendu uskuteční v Třebíči. Na překážkové dráze na atletickém stadionu budou v rychlosti a přesnosti soutěžit bezmála dvě stovky psovodů se svými čipernými psy.

31.5.2017

Základní škola v Okříškách vychovává nadějné stavaře a architekty

Okříšky - Soutěžní družstva složená z žáků a žákyň Základní školy Okříšky kralovala architektonické i stavební soutěži, které pro spolupracující základní školy připravili studenti Střední průmyslové školy stavební Třebíč.

31.5.2017

Cyriaci nejspíš z Jemnice odejdou. Volno je v Polici

Jemnice – Ze zámku v Jemnici mělo vzniknout rehabilitační centrum pro vojáky pod správou Cyriaků, Křížovníků s červeným srdcem. Od plánů je však i po pěti let ke skutečnosti stále hodně daleko. Vedení města, do jehož majetku zámek patří, už proto změnilo nájemní smlouvu, s čímž Cyriaci souhlasili.

30.5.2017

Koho jsme vyfotili v rozverném průvodu? Hledejte

Třebíč /VIDEO/ – Ulicemi Třebíče prošel veselý a nepřehlédnutelný průvod. Šly v něm děti ze Základní umělecké školy v Třebíči a svůj den si viditelně užívaly. Podívejte se, jak.

30.5.2017

Kytarista Bobby Rootveld má společný koncert s žáky umělecké školy

Třebíč - Židovský kytarista Bobby Rootveld po celém světě propaguje moderní židovskou kulturu, která u nás není příliš známá. Představí ji i v Třebíči. Jeho vystoupení se uskuteční v sobotu 3. června v Zadní synagoze.

30.5.2017

Chceme obchvat! V Okříškách sbírají podpisy na podporu stavby

Okříšky - Obchvat Okříšek s napojením průmyslové zóny u Nové Vsi má nejen své odpůrce, ale i podporovatele. Ti teď chtějí prostřednictvím petice dát jasně najevo, že o nové dopravní řešení stojí. Petici inicioval místní zastupitel Antonín Zelený. Předložil ji místním lidem v polovině minulého týdne na setkání zastupitelů s občany. A hned získal první desítky podpisů.

29.5.2017

Žluté kolo na modrém štítu. Okříšky mají novou vlajku

Okříšky - Na úřadu městyse ještě letos zavlaje nová vlajka. Sněmovní podvýbor pro heraldiku a vexilologii doporučil žádosti o udělení nového obecního symbolu vyhovět. Zbývá už jen podpis předsedy sněmovny, který bývá v těchto případech pouhou formalitou.

29.5.2017

OBRAZEM: V Dukovanech se ve výšce opravuje plocha dvanácti fotbalových hřišť

Dukovany – V areálu Jaderné elektrárny Dukovany se opravuje jedna z osmi 125 metrů vysokých chladicích věží. Údržbou prochází její vnější i vnitřní plášť. Většina mechanicky náročných činností se provádí z montážní lávky ve výškách mezi 20 a 125 metry. „A proto lze opravy provádět pouze za příznivého počasí," podotkl mluvčí elektrárny Jiří Bezděk.

29.5.2017

Zámek v Náměšti čekají dvouleté opravy. Nejhodnotnější části se rozpadají

Náměšť nad Oslavou – V květnu začaly rozsáhlé opravy dvou částí hlavní zámecké budovy v Náměšti nad Oslavou. Státní zámek projde během letošního a příštího roku rekonstrukcí za více než patnáct milionů korun.

29.5.2017

Kuřáky čeká omezení. V nemocnici si zapálí jen někde

Třebíč – S novým protikuřáckým zákonem k žádné revoluci pro kuřáky v Nemocnici Třebíč nedojde. Tvrdí to mluvčí nemocnice Petr Palovčík. „Zákaz kouření v uzavřených prostorách už nějaký čas platí. Od 1. června pouze dojde k označení míst v areálu nemocnice, kde bude kouřit možné. Alespoň jedno bude u každého pavilonu," řekl Petr Palovčík.

28.5.2017

Charitativní běh vydělal čtvrt milionu, peníze dostane rodina postižená nehodou

Valeč - Organizátoři charitativního běhu Happy run spočítali výtěžek. Rodině Řezáčových, postižené vážnou dopravní nehodou, věnují částku 256 675 korun. Peníze jsou určené na léčebný a rehabilitační pobyt.

28.5.2017

OBRAZEM: Most v Poušově se brzy otevře

Třebíč - Práce na opravě mostu přes řeku Jihlavu v Poušově v těchto dnech finišují. Silničáři při současné uzavírce upravují také výtluky na přilehlé silnici. 

27.5.2017

Cestu na Vladislav budou řídit od pondělí semafory

Třebíč - Další dopravní komplikace se chystá na řidiče v Třebíči a okolí. Ředitelství silnic a dálnic začne v pondělí s opravou silnice I/23 mezi Třebíčí a Vladislaví.

27.5.2017

VIDEO: Vojenská auta zdolávají terén

Koněšín - Terénní jízdu předvedli v sobotu v areálu Radarka u Koněšína řidiči historických vojenských vozidel. Na Radarku je zavedla trať letošního ročníku závodu O zlomenou poloosu.

27.5.2017

Říkal jsem mu strýčku. Václav Hrůza přežil Heydrichiádu

Třebíč - Před 75 lety, 27. května 1942, provedli členové československé parašutistické skupiny Anthropoid útok na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha. Jedním z aktérů byl rodák z Dolních Vilémovic na Třebíčsku, rotmistr Jan Kubiš.

26.5.2017

V Okříškách přibylo 117 nových stromů. Podívejte se

Okříšky - S trochou nadsázky se dá říct, že kam se člověk podívá, tam v Okříškách stojí nový strom. Zahradníci vysadili na různých místech v městysi celkem 117 stromů, nyní k nim ještě přidávají keře. I těch budou stoky.

26.5.2017

Víkend na Třebíčsku nabízí dětské dny, vycházky a terénní jízdu

Třebíč - Poslední květnový víkend se na Třebíčsku ponese ve znamení zdravého životního stylu a také dětských dnů. Podívejte se na nabídku a vyberte si akci, která se vám líbí.

26.5.2017

Lidé vyběhali pro hospic nové auto

Třebíč – Stačilo pouhých deset dnů. Tolik času potřebovali běžci, cyklisté a chodci, aby nasbírali pomocí aplikace Pomáhej pohybem Nadace Čez dostatek bodů k nákupu nového automobilu. Klíčky od vozu Hyundai předal ve čtvrtek odpoledne zaměstnancům Domácího hospice sv. Zdislavy Třebíč ředitel dukovanské elektrárny Miloš Štěpanovský.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení