VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Třebíčsko

16.8.2017

V Okříškách hledají nejsilnějšího hasiče

Okříšky – Stanoviště simulující opravdové pracovní nasazení hasičů. Při plnění devíti disciplín navíc na sobě mají soutěžící funkční zásahový oblek a na zádech vzduchový dýchací přístroj. Přesně o tom jsou závody TFA, kde mezi sebou dobrovolní i profesionální hasiči poměřují síly. Na zápolící hasiče se naskytne pohled Okříšským již tuto sobotu. 

16.8.2017

Výjezdů k agresivnímu hmyzu je méně, vosy a sršni letos jsou letos klidní

Třebíčsko – Kromě požárů na polích se hasiči o prázdninách musí často potýkat i s obtížným hmyzem. Letos je výjezdů kvůli odchytu vos a sršňů méně než v předchozích letech.

15.8.2017

Největší neutronový zdroj na světě využije český patent z Třebíče

Třebíč - Společnost NUVIA uspěla v dalším výběrovém řízení na výstavbu nejvýkonnějšího neutronového zdroje na světě ve švédském Lundu.

15.8.2017

Opilec spadl v Třebíči do řeky, lovit ho museli hasiči

Třebíč - Opilec spadl v Třebíči do řeky. Ležel pod lávkou do Kočičiny. Vylovit ho museli hasiči.

15.8.2017

Větrný mlýn dostává novou šindelovou střechu, dovnitř zatékalo

Třebíč /FOTOGALERIE/ - Větrný mlýn v Třebíči dostává novou šindelovou střechu. Dělníci už sňali starou krytinu, vymění také části krovů.

14.8.2017

Autobusy musí kvůli uzavírce vyjíždět o deset minut dříve

Dukovany - Uzavírka silnice mezi Třebíči a Valčí poznamená také dopravu zaměstnanců do Jaderné elektrárny Dukovany.

14.8.2017

Restaurant Day se vrací, nabídne domácí pochutiny

Třebíč - Po roce se opět na terase restaurace Molekula v Hotelu Atom uskuteční druhý ročník akce Restaurant Day Třebíč.

13.8.2017

Krojované hody můžete vidět i na Třebíčsku. Nevěříte?

Martínkov - Čí jsou hody? Naše! Martínkovem chodí krojovaná chasa, vyzpěvuje a před každým stavením ve vsi vezme jeho obyvatele do tance.

12.8.2017

Tropické rekordy vystřídaly rekordní teplotní rozdíly

Vysočina – Počátek minulého týdne patřil na Vysočině výrazně vyšším teplotám. Padly hned tři teplotní rekordy. V úterý 1. srpna rtuť teploměru v meteorologické stanici v Kostelní Myslové na Jihlavsku vyšplhala až ke 33,3 stupňům Celsia.

12.8.2017

Na silnici do Valče bude stát značka zákaz vjezdu

Třebíč - Po silnici z Třebíče do Valče se jezdí padesátkou, kvůli odfrézovanému povrchu. Teď ji správce komunikace zavře na šest týdnů úplně.

11.8.2017

Bahno z polí zaplavilo při noční bouřce Slavětice

Slavětice - S následky noční bouřky se vypořádávají obyvatelé Slavětic. Přívaly vody a bahna z polí vtrhly v noci do obce takovou silou, že rozrážely vrata u stavení. V nové požární nádrži na návsi je teď místo dvou metrů vody dva metry bláta.

11.8.2017

Mezi Jemnicí a Chotěbudicemi řidiči neprojedou

Jemnice - Dva a půl měsíce zůstane zavřená silnice mezi Jemnicí a Chotěbudicemi. Silničáři ze správy a údržby silnic tam budou kompletně opravovat povrch vozovky. Uzavírka začíná v pondělí 14. srpna a potrvá do konce října. Obousměrná objížďka vede přes Budeč, Dobrohošť a Dačice, pro autobusovou dopravu přes Budíškovice a Manešovice.

AKTUALIZOVÁNO
11.8.2017

Bouřka stále zaměstnává hasiče, v Budišově blesk zapálil strom

Třebíčsko - Noční bouřka řádně zaměstnala hasiče. Na Vysočině zasahovali u více než 70 událostí. Nejčastěji hasiči odstraňovali stromy a větve, které padly na komunikace a bránily tak plynulému provozu.

11.8.2017

Do poslaneckého křesla chce znovu usednout i hejtman

Vysočina – Do podzimních parlamentních voleb na Vysočině chce jít zatím 13 politických subjektů. Takový byl údaj ke čtvrtečnímu poledni.

11.8.2017

Kraj láká učně na motivační i prospěchová stipendia

Vysočina – Vedení Kraje Vysočina chce mít na svém území dostatek zedníků, instalatérů, elektrikářů a také dalších technických pracovníků.

11.8.2017

Ovocná medovina z Horního Újezdu bodovala na výstavě v San Franciscu

Horní Újezd – Když se práce dělá poctivě, lidé to ocení. I tak by se dal popsat příběh Tomáše Vorlíčka, včelaře z Horního Újezdu.

10.8.2017

Soutěž připomene ty, kteří se starají o památky

Vysočina – Dveře od památek na Vysočině se téměř nezavírají. Hlavní turistická sezóna je v plném proudu. Lidé při návštěvě kraje tradičně věnují nejvíce pozornosti třem Unesco stavbám.

10.8.2017

Před sto lety se italským válečným uprchlíkům narodil ve Starči syn

Stařeč - Když byl Fabien Benuzzi ještě malý chlapec, slýchával od svého dědečka v Itálii zvláštní příběh. Dědeček mu vyprávěl, jak se narodil v jakési vesnici někde na Moravě. Žádal Fabiena, aby jednou až bude mít tu možnost, se vydal po rodinných kořenech a rodiště svého dědečka vypátral.

9.8.2017

Jemnický zámecký park se navrátí do středověkých dob

Jemnice – Sedmý ročník Jemnické bitvy, který se uskuteční o víkendu 11. a 12. srpna, i letos láká na bohatý středověký program.

9.8.2017

V Poušově se bude bourat skála, silnice zůstane zavřená

Třebíč - Další dopravní omezení nepotěší řidiče v Třebíči. Nastanou od poloviny srpna. Patrně nejcitlivější bude měsíční uzavírka silnice v Poušově. Neprůjezdná musí zůstat kvůli bourání skalního výběžku a úpravám vozovky.

9.8.2017

OBRAZEM: Barevný svět plní sny a dává radost

Jaroměřice nad Rokytnou - Krásné letní odpoledne, jaroměřický zámek a prostory kavárny Splněný sen. Tato kombinace zaručuje skvělý zážitek.

9.8.2017

Restaurátoři zachraňují cenný renesanční arkýř a zámecké arkády

Náměšť nad Oslavou /FOTOGALERIE/ - Rozsáhlé opravy dvou částí hlavní zámecké budovy pokračují i během letní turistické sezony v Náměšti nad Oslavou. Restaurátoři pracují na nejcennějších částech renesanční architektury, arkýři na východním průčelí zámku a zdobených arkádách vnitřního nádvoří ze třetí čtvrtiny 16. století.

8.8.2017

Kraj začíná připravovat obchvat Moravských Budějovic

Moravské Budějovice - Krajská rada v úterý rozhodla o zahájení projektování obchvatu ve východní části Moravských Budějovic. Obchvat má zjednodušit sjezd ze silnice I/38 na Jaroměřice nad Rokytnou.

8.8.2017

Čínská delegace přijede na třebíčské slavnosti Tří kápí

Třebíč – Na třebíčské slavnosti Tří kápí přijede čínská delegace.

8.8.2017

Technoparty u Meziříčka blokovala silnici, autobusy musely objížďkou

Meziříčko – Čtyři tisíce lidí přijely na čtyřdenní technoparty ve Skalákově mlýně u Meziříčka. Parkující auta převážně zahraničních účastníků akce zcela zablokovala silnici mezi Krasonicemi a Meziříčkem.

8.8.2017

Radniční úředníci budou brázdit ulice v elektromobilu

Třebíč –Třebíčí se zanedlouho bude prohánět nový elektromobil, který rozšíří vozový park radnice. Pro zaměstnance úřadu to nebude premiéra, před časem měli elektromobil zapůjčený, aby si vyzkoušeli, jak se s ním jezdí. Radnice teď obdržela rozhodnutí o poskytnutí dotace na nákup elektromobilu, o kterou žádala již s předstihem.

8.8.2017

Nad Třebíčí vyšla potemnělá luna. Podívejte se

Třebíč - Částečné zatmění měsíce mohli v pondělí za soumraku pozorovat lidé také v Třebíči.

7.8.2017

OBRAZEM: Loď svezla 200 tisíc lidí. Jubilantka dostala doživotní lodní lístek

Třebíčsko - Lodní doprava na Dalešické přehradě si letos připomíná desáté výročí a zároveň 60. narozeniny lodě Horácko. V jubilejním roce v sobotu 5. srpna přivítali na palubě lodi jubilejního 200 tisícího cestujícího.

7.8.2017

Měsíc se ukryje do stínu, zatmění budou viditelná za soumraku

Třebíč - Podvečerní obloha nabídne v pondělí za soumraku výjimečnou podívanou. Dojde k částečnému zatmění Měsíce.

6.8.2017

Déšť nepomohl. Řeky jsou na některých místech na suchu

Třebíčsko - Déšť nepomohl. Průtoky v řekách jsou vlivem sucha podprůměrné, většina toků v regionu je na hranici sucha. Prakticky bez vody je řeka Balinka, patnáct centimetrů vody má říčka Brtnička v Brtnici. K limitnímu stavu sucha klesla hladina Želetavky v Jemnici, Oslavy v Oslavanech, Rokytné v Moravském Krumlově a řeky Jihlavy v Ivančicích.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení