VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Třebíčsko

4.2.2017

V Ostašově se volí noví zastupitelé

Ostašov – Mimořádné komunální volby se dnes konají v Ostašově. Vyvolali je tři zastupitelů, kteří loni na podzim funkce složili a náhradníci mandát odmítli.

4.2.2017

V Přibyslavicích se koná pouť. Bez kolotočů

Přibyslavice – Snad každý člověk se těší na pouť, která se v jeho obci nebo městě koná vždy jednou v roce. Lidé v Přibyslavicích ale mají to štěstí, že si ji mohou užít každý měsíc, vždy první sobotu. Kdo by ale čekal kolotoče na návsi, byl by zklamán.

4.2.2017

Po smrti majitele získal vše stát

Třebíč, Dolní Vilémovice – Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových získal 24 pozemků u Dolních Vilémovic o rozloze přes 65,5 tisíce metrů čtverečních po zemřelém obyvateli Třebíče.

4.2.2017

Soudce vyzval vlastníky půdy, aby si spory vyřešili doma

Třebíč, Březník - Mezi vlastníky půdy v katastru obce Březník na Třebíčsku chybí do přátelského soužití hodně dobré vůle. Svědčí o tom aktuální spor, který se dostal až před Okresní soud v Třebíči. Vlastník půdy Miroslav Bok v něm napadá způsob, jakým byl odvolán z vedení honebního společenstva, které právě majitele pozemků v katastru sdružuje.

3.2.2017

Pozemek na stavbu domu si lidé budou moci koupit v aukci

Třebíč - Jedenáct nových rodinných domů by v nejbližších letech mělo vyrůst v lokalitě Na Kopcích v Třebíči. Právě tolik parcel bude na začátku dubna nabízet zájemcům třebíčská radnice. Pozemky prodá město v aukci. Vyvolávací ceny začínají na 1,2 milionu korun.

3.2.2017

Silnice jsou mokré nebo s ujetým sněhem, místy je mlha

Třebíčsko, Vysočina - Silnice na Vysočině jsou dnes sjízdné se zvýšenou opatrností. V noci na dnešek drobně pršelo a později přimrzala mlha. Silničáři prováděli hlavně chemický posyp, v terénu měli 70 sypačů.

2.2.2017

Na Vysočině je dost sněhu pro lyžaře na sjezdovkách i ve stopách

Vysočina - Na Vysočině jsou stále velmi dobré podmínky pro lyžování. Správci skiareálů řekli, že by je ohlášené oteplení v nejbližších dnech nemělo poškodit, protože mají dostatečné sněhové zásoby.

2.2.2017

Mikrojesle v Jemnici nejspíš nevzniknou

Jemnice – Několik rodičů už se v Jemnici těšilo, že své děti budou moci dávat na několikahodinové hlídání do takzvaných mikrojeslí. Autorky projektu už na to dokonce mají přislíbenou dotaci, teď ale budou muset od záměru nejspíš odstoupit.

2.2.2017

Dobrovolní hasiči z Třebíčska zazářili

Třebíčsko - Mezi dobrovolnými hasiči lze najít několik mimořádně sportovně úspěšných. Ty nejlepší reprezentanty Kraje Vysočina přijal hejtman Jiří Běhounek.

1.2.2017

Úklid chodníků a ulic v Třebíči vázne

Třebíč – Nejen obyvatelé, ale také třebíčští radní neskrývají rozpaky nad úklidem silnic a chodníků ve městě, za který zodpovídá firma Ave. Místostarosta Milan Zeibert se proto během úterního vydatného sněžení vydal do ulic a společně s úředníkem Vítězslavem Kunstem hledali pracovníky firmy.

1.2.2017

Rada kraje: Zlepšíme dopravu a postavíme novou knihovnu

Vysočina – Mezi priority vedení Kraje Vysočina v tomto volebním období patří stavba nové budovy krajské knihovny v Havlíčkově Brodě a zavedení efektivnějšího systému veřejné dopravy.

1.2.2017

Na silnicích Vysočiny je rozbředlý nebo ujetý sníh, jsou sjízdné

Vysočina - Na Vysočině jsou chemicky ošetřované hlavní tahy mokré nebo s rozbředlým sněhem. Vozovky nižších tříd pokrývá ujetá vrstva sněhu. Sjízdné jsou s opatrností, řekl Tomáš Krejčí z dispečinku krajské správy a údržby.

31.1.2017

Pod silnicí je bahno, propadá se. Oprava bude nákladná

Třebíč - Kdo tou ulicí jede, skřípe zuby. Nebo spíš drkotá, protože auto na silnici plné hlubokých jam poskakuje jak někde na polní cestě. Není to přitom žádná periferní silnička, sjíždí se tudy z hlavní silnice k bývalé obuvnické továrně v Třebíči-Borovině, která se po opravě stává výkladní skříní města.

31.1.2017

OBRAZEM: Studenti předávají radost pohybem

Třebíč - Studentům a učitelům Střední školy stavební Třebíč není lhostejný osud lidí, kteří potřebují pomoc druhých. Z toho důvodu se zapojili do projektu Skupiny ČEZ – Pomáhej pohybem a uspořádali štafetu na bruslích.

31.1.2017

Kdo postaví pátý dukovanský blok? Zájem má šest společností

Dukovany - Ještě nedávno se pátý blok dukovanské jaderné elektrárny ztrácel v mlhavých obrysech. Nyní se, zdá se, ledy hnuly. Zainteresované instituce učinily konkrétní kroky, které by měly směřovat k uskutečnění významné stavby.

31.1.2017

Mladík poškodil auto. Policisté ho našli po čtyřech měsících

Třebíč - Ulomený stěrač, další dva ohnuté, rozbitá okna u tří dveří a jedno okno poskrábané, poškozené otvírání dveří a zlomená registrační značka.

AKTUALIZOVÁNO
31.1.2017

Na Vysočině sněží, v kopcích nemohou vyjet kamiony

Vysočina - Na Vysočině sněží a kvůli nárazovému větru se na silnicích tvoří sněhové jazyky. Silnice jsou sjízdné jen s velkou opatrností. V kopcích nemohou vyjet kamiony.

30.1.2017

V Rudíkově se konaly první závody v biatlonu

Rudíkov – Během několika málo posledních dnů zorganizovala skupinka nadšenců z Rudíkova závody v biatlonu. Snaha se vyplatila. Akce se zúčastnilo přes šedesát rekreačních sportovců, včetně dětí.

30.1.2017

ČHMÚ: V Čechách a na Vysočině hrozí počátkem týdne ledovka

Vysočina - V Čechách a na Vysočině se bude od pondělního odpoledne do úterního večera tvořit ledovka. Kvůli mrznoucím srážkám může vznikat nejen na silnicích a chodnících, ale i na stromech nebo drátech elektrického vedení. Informoval o tom Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

30.1.2017

Ke koledníkům Tříkrálové sbírky jsou lidé na Třebíčsku štědřejší

Třebíč /FOTOGALERIE/ - Ke koledníkům Tříkrálové sbírky byli lidé opět o něco štědřejší. Do kasiček na Třebíčsku letos vložili 2 416 865 korun, tedy o 138 177 korun více než v loňském roce.

30.1.2017

Nadace startuje grantová řízení. Podpořila už řadu obcí

Třebíčsko - Obce, školy i neziskové organizace či spolky mohou opět žádat o příspěvky Nadace ČEZ. Grantová řízení Oranžové schody, Stromy a Oranžový přechod tentokrát odstartovaly v jednom termínu na začátku ledna.

30.1.2017

Cvičitel Zdeněk Veleba už vychoval více než tisíc psů

Lukov - Lásku ke psům musel doplnit paličatostí a důsledností. Zdeňku Velebovi z Lukova na Třebíčsku už rukama prošlo více než tisíc psů, které vycvičil. Pro myslivost získal i svou manželku a děti. Rodina navíc pečuje asi o čtyřicet opuštěných kříženců, pro které založila psí hotel. Ten slouží i jako přechodné útočiště zatoulaným psům.

29.1.2017

Myslivci mají málo psů. Odrazuje je příliš náročný výcvik

Třebíčsko – Myslivci mají málo psů, kteří by jim pomáhali s lovem divokých prasat. I přes moderní zbraně a techniku, kterou mohou dnešní lovci používat, se totiž bez psů neobejdou.

28.1.2017

Pozor, padá sníh a led

Vysočina – Člověk by neměl chodit po ulicích s hlavou v oblacích, ovšem v těchto mrazivých dnech je zcela namístě dívat se častěji než jindy vzhůru. Ne snad k obloze, ale ke střechám domů, kolem kterých procházíte. Hrozí totiž reálné nebezpečí, že seshora sjede halda sněhu nebo se z okapu utrhne tající rampouch.

28.1.2017

Poslanci zakázali obcím dluhy. Pucov je v pasti

Třebíčsko - Poslanci schválili zákon o rozpočtové odpovědnosti, který se týká i obcí. Znamená to, že se nebudou moct zadlužit více, než do výše 60 procent svých příjmů.

27.1.2017

Škody po námraze budou v lesích vidět ještě na jaře

Třebíčsko - Před měsícem měli plné ruce práce hasiči. Během čtyř dnů před Štědrým dnem i během něj vyjížděli k téměř padesáti spadlým nebo nebezpečně nahnutým stromům nad silnicemi.

27.1.2017

Kdo je Kojzlarem třebíčské radnice? Hřímal Barák

Třebíč - Kdyby zastupitelský sbor města Třebíče neměl Jaromíra Baráka (Třebíč občanům!), vypadaly by schůze rozhodovacího orgánu města jako poklidná selanka. Zastupitelé by mlčky mačkali hlasovací tlačítka a bez velkých diskusí schvalovali jeden bod za druhým.

AKTUALIZOVÁNO
27.1.2017

Třebíč schválila schodkový rozpočet s příjmy 562 milionů korun

Třebíč – Třebíč bude letos pracovat s příjmy 562 milionů korun a výdaji 621 milionů korun. Rozpočet ve čtvrtek navečer schválili tamní zastupitelé. Schodek 59 milionů korun město pokryje z fondu rozvoje a výsledku hospodaření z minulých let. „Je to totiž také jediná možnost, jak přebytky můžeme opětovně do hospodaření města dostat," vysvětlil starosta Pavel Janata (KDU-ČSL).

27.1.2017

Na silnicích Vysočiny přibývají výtluky, nejvíc tam, kde se solí

Vysočina - Na silnicích Vysočiny přibývají kvůli tuhé zimě výtluky. Nejvíc je to znát na hlavních solených tazích; část vedlejších silnic stále pokrývá zledovatělý sníh. "Silničáři zatím studenou asfaltovou směsí spravují nejhorší místa, kde výtluky překážejí provozu nebo ohrožují jeho bezpečnost," řekl Julius Janeba, náměstek Krajské správy a údržby silnic Vysočiny. Ve čtvrtek dělníci kupříkladu pracovali na silnici II. třídy u Třebíče, poblíž odbočky na ves Pozďátky.

26.1.2017

Zvěř v lesích je hladová, doléhá na ni mráz a sníh

Třebíčsko - Pro zvěř není současná zima ideální. Potrava je ukrytá i hluboko pod sněhem a povrch půdy je zamrzlý. Poměrně jemné paznehty, myslivci jim říkají spárky, srnčí zvěře jsou pak proti takovým podmínkám téměř bezmocné.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies