VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Třebíčsko

9.6.2017

Baseballisté vzdají hold vojákům, připravili Army Day

Třebíč - Army Day se v sobotu 10. června uskuteční v baseballovém areálu Na Hvězdě v Třebíči. Baseballisté tak vzdají hold vojákům při akci, která je v zámoří jako součást nejslavnější baseballové soutěže MLB velmi oblíbená.

9.6.2017

VIDEO: Hasiči z Rudíkova mají nové vozidlo. Už plnili vrtulníkový vak

Rudíkov, Kožichovice – Ani ne měsíc mají hasiči z Rudíkova nové zásahové vozidlo. Velkou automobilovou stříkačku jim pořídila obec. Cisterna vyšla na více než sedm milionů korun. O exponát však nejde. Automobil je často v provozu, a to nejen při ostrých zásazích.

9.6.2017

Káčata uvízla v šachtě. Bez hasičů by zahynula

Čechočovice – Jaro je časem mláďátek. Z vajíček se líhnou i káčata a jejich první cesta vede pochopitelně k vodě. Skupinka malých stvoření od Čechočovic si jí však užila až příliš.

9.6.2017

Brtnička je bohatá na zlato i příběhy. Vše shrnuje nová kniha

Vysočina – Povodí řeky Brtnice, která protéká Jihlavskem a Třebíčskem, přibližuje kolektiv autorů knižně.

9.6.2017

Čokoládová popelnice. Odpadová firma slavila jubileum

Třebíč – Firma Esko-T si letos připomíná dvacet let od svého vzniku. Otevřela proto dveře veřejnosti. Každý si mohl prohlédnout třídění odpadu v provozu v třebíčské ulici Hrotovická a také areál v Petrůvkách.

9.6.2017

OBRAZEM: Proti trase obchvatu jsou i ti, kteří ji dříve schválili

Jaroměřice nad Rokytnou – Silniční obchvat bývá pro většinu měst a obcí úlevou. V Jaroměřicích nad Rokytnou se však proti němu postavilo několik vlastníků pozemků, přes které má vést, i obyvatelé domů a zahrádek, k nimž se frekventovaná vozovka stavbou přiblíží.

8.6.2017

Radní chtějí koupit historický model židovské čtvrti a náměstí

Třebíč - Historický model města z dílny modeláře Stanislava Vršky odkoupí město. Model má tři části. Židovská čtvrť je k vidění v Zadní synagoze, model Karlova náměstí a nově také Stařečky z roku 1835 je vystavený v divadle Pasáž.

8.6.2017

Výtahy na třebíčském vlakovém nádraží mohou začít jezdit

Třebíč - Výtahy na železniční stanici v Třebíči už mají potřebný doklad k tomu, aby mohly přepravovat cestující.

8.6.2017

Oba hejtmani podpořili rozvoj Dukovan

Dukovany – Hejtman Vysočiny Jiří Běhounek a jeho protějšek z jižní Moravy Bohumil Šimek se setkali v Jaderné elektrárně Dukovany, aby podpořili výstavbu nových jaderných bloků. Jihomoravský hejtman byl od svého zvolení do funkce v elektrárně při té příležitosti vůbec poprvé.

8.6.2017

Okružní křižovatky na Vysočině nudí

Vysočina – Pro policii je prioritou, aby byly kruhové křižovatky přehledné, estetika jde stranou. Ani radnice se nijak nepředhánějí v tom, aby nechaly vybudovat něco ojedinělého.

8.6.2017

V Okříškách vzniká moderní kulturní dům. Takhle bude vypadat

Okříšky - Moderní kulturní dům budují v Okříškách na Třebíčsku. Bude mít deset metrů široký prosklený průhled od čela budovy přes sál až na zadní terasu.

7.6.2017

Akce cihla začíná. Pomůže lidem s mentálním postižením

Třebíč - Oblastní charita v Třebíči zahájila 12. ročník sbírky Akce cihla. Vybrané peníze pomohou stacionáři Úsměv. „Záměrem letošní sbírky je shromáždit peněžní dary na zakoupení devítimístného automobilu pro přepravu osob s mentálním postižením," sdělila Marie Paločková z třebíčské charity.

7.6.2017

O víkendu se v Třebíči otevře školní oáza zeleně na sídlišti

Třebíč - O víkendu 10. a 11. června proběhne po celém území republiky Víkend otevřených zahrad 2017, akce, která se po Evropě rozšířila z Velké Británie a v České republice je každoročně organizována od roku 2010.

7.6.2017

Výtahem se cestující stále nesvezou. Na perón musí po schodech

Třebíč - Výtahy v podchodu na třebíčském železničním nádraží stále nefungují, přestože měly už dávno sloužit cestujícím. Vlaky se přitom na velkoryse zmodernizované nádraží vrátily už koncem února, výtahy měly být v provozu v březnu. Nejsou.

6.6.2017

VIDEO: Dukovanskem se přehnalo tornádo. Při cvičení zasahoval i sací bagr

Dukovany – Speciálně vycvičení psi se záchranáři a hasiči, policejní vrtulník evakuující lidi z výškové budovy a bagr, který dokáže nasát kusy cihel a betonu. Tak vypadalo cvičení v jednom z nejstřeženějších areálů v zemi, v Jaderné elektrárně Dukovany.

6.6.2017

Policisté našli pohřešovanou dívku

Třebíč - Pohřešovanou dívku se podařilo nalézt třebíčským policistům. „Dívka utekla ze zařízení pro mládež," řekla policejní mluvčí Jana Kroutilová.

6.6.2017

Na náměstí bude veletrh sociálních služeb

Třebíč - Ve středu 14. června se bude v Třebíči na Karlově náměstí od 10 do 16 hodin konat už pátý ročník veletrhu sociálních služeb Třebíčska.

6.6.2017

Začala sbírka pro Leušku Mácovou

Třebíč - Ekotechnické centrum Alternátor v Třebíči připravilo sbírku pro handicapovanou Leušku Mácovou, která trpí nvzácným M-CM syndromem.

6.6.2017

Děti z Mikulovic dostaly nové hřiště

Mikulovice - Bezpečné a moderně vybavené dětské hřiště dostaly děti v Mikulovicích na Třebíčsku.

5.6.2017

VIDEO: U třebíčského zámku se usadil mamut a pravěcí lidé

Třebíč - Nedaleko zámku v Třebíči se usadil mamut. Místo jako by se vrátilo do pravěku. Právě toto období dějin bylo námětem letošní dějepravné soutěže pro děti z Třebíče.

5.6.2017

Spor zastupitelé Přibyslavic neukončili. Soudní náklady už dvojnásobně přesáhly žalobní návrh

Přibyslavice – Ani mimořádné jednání zastupitelů Přibyslavic neudělalo konec soudnímu sporu obce a firmy Letida. Ta měla obci před pěti lety pomoci k získání dotace na zateplení budovy přibyslavického úřadu. Grant se však na první pokus získat nepodařilo.

4.6.2017

Sklo se rozbilo a tekla krev. Muže zachránili strážníci

Třebíč – Strážníci Městské policie z Třebíče zachránili další lidský život. Na základě telefonického oznámení vyrazili na pomoc šedesátiletému muži, kterému v rukou praskla větší skleněná nádoba.

4.6.2017

Prdel! Volají na Jiřího Schmitzera lidé

Třebíč - Prdel! Zahraj Prdel, volají na Jiřího Schmitzera lidé, hned jak vejde na pódium. Unikátní písně se pak dožadují až do konce koncertu.

4.6.2017

Každá border kolie je originál. Která se líbí vám?

Třebíč - Velké psí městečko o víkendu vyrostlo v okolí atletického stadionu v Třebíči. Koná se tam mezinárodní mistrovství republiky border kolií v agility. Šampionátu se účastní stovky chovatelů a psů.

4.6.2017

VIDEO: Hasičům z Hodova je 120 let. Nevypadají na to

Hodov – I když je hasičskému sboru v Hodově už 120 let, vetchého staříka rozhodně nepřipomíná. Do různých soutěží se během roku zapojují muži, děti a donedávna i ženy, a společně pořádají řadu společenských akcí.

4.6.2017

Stromy slité květy jsou minulostí. Úroda bude kvůli mrazům malá

Vysočina – Během pár hodin se z předpokládané úspěšné sezóny stala podprůměrná. Až nyní mohou zahrádkáři z řady míst Vysočiny říct, že jarní mrazy v dubnu a květnu se pro většinu ovocných květů staly osudnými.

4.6.2017

Studenti z Třebíče postavili turistickou atrakci v Českém lese z vlnité lepenky

Třebíč – Studenti ze Střední školy stavební v Třebíči vytvořili z vlnité lepenky turistickou atrakci v Českém lese. Stavbu poslali do soutěže Stavby z vlnité lepenky. Zda postoupí do finále, bude známo do 7. června. Finále se uskuteční 21. června v brněnském Pavilonu Anthropos.

3.6.2017

Zámostí v modrém, dárek od pořadatelů lidem

Třebíč - Součástí doprovodného programu festivalu Zámostí je Zámostí v modrém. Oživuje židovskou čtvrť a je vlastně dá se říct dárkem pořadatelů lidem. Přijít na ně může zdarma každý.

3.6.2017

U Dukovan se schyluje k Tornádu. Do cvičení se zapojí sací bagr i psovodi

Dukovany – Extrémní povětrnostní podmínky o síle tornáda postihnou provoz Jaderné elektrárny Dukovany, trosky zavalí několik lidí a další bude nutné evakuovat pomocí vrtulníku. Takový námět bude mít ve zkratce cvičení, které se uskuteční v úterý 6. června.

3.6.2017

Třebíč zaplatila rekordní jeden a půl milionovou pokutu

Třebíč - Městská pokladna je o jeden a půl milionu chudší. Třebíčská radnice nečekaně zaplatila pokutu za výběr provozovatele městské dopravy, přestože radní dříve tvrdili, že s pokutou nesouhlasí a budou se hájit soudní cestou.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení