VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Třebíčsko

16.2.2017

Vítězslav Jonáš pozastavil členství v ODS. Chce být vnímán jako apolitický

Třebíč – Dlouholetý předseda třebíčské ODS Vítězslav Jonáš pozastavil své členství ve straně. Nechce totiž, aby sdružení Energetické Třebíčsko, jehož je předsedou, bylo zneužíváno v předvolebním boji.

16.2.2017

Zdravotníků je málo, v Třebíči si proto vychovávají nové sanitáře

Třebíč - Zdravotnická škola v Třebíči a nemocnice společně pořádají kurz pro sanitáře. Důvodem je nedostatek zdravotníků na pracovním trhu.

16.2.2017

Sokolovny už zchátraly příliš. Místo zedníků nastoupí bagry

Třebíčsko - Nejméně o dvou sokolovnách, které půjdou k zemi, je rozhodnuto na Třebíčsku. Kromě velkého areálu v Jaroměřicích nad Rokytnou se bude bourat také v Šebkovicích.

15.2.2017

OBRAZEM: Třebíčskem projel obří stator z Dukovan

Dukovany, Třebíčsko – Stator generátoru vážící 174 tun se v úterý večer vydal na cestu z dukovanské elektrárny do Plzně. Důvodem převozu je kontrola stroje.

15.2.2017

Vojáci na letišti lákají zájemce do aktivních záloh

Náměšť nad Oslavou - Co znamená být členem aktivních záloh české armády, to budou mít možnost si vyzkoušet zájemci na takzvaném Náborovém dni, který pro ně uspořádá 22. základna vrtulníkového letectva v Náměšti nad Oslavou na Třebíčsku.

14.2.2017

OBRAZEM: Ze stařičké garáže se hasiči přestěhují do přístavby radnice

Mohelno - Dobrovolní hasiči z Mohelna mají pro svou činnost nedůstojné podmínky. Sídlí ve stařičké garáži, kam se jim nevejde ani veškerá jejich technika, natož aby tam měli prostor pro společenské události svého sboru.

14.2.2017

Mise splněna. Třebíč bude mít v předkole play-off volno

Třebíč, Přerov - Výborné výkony Horácké Slavie v novém roce skončily sladkou odměnou. Třebíčští hokejisté udrželi pod sebou ústecký Slovan a ve čtvrtfinále play-off tak změří síly s pražskou Slavií. Jihlava v Přerově potvrdila pověst nejlepšího týmu druhé poloviny, na její druhé příčce se však už nic změnit nemohlo.

13.2.2017

Třebíčí projede obří stator generátoru z Dukovan

Dukovany - V Jaderné elektrárně Dukovany začal transport 174 tun těžkého statoru generátoru mířícího až do Plzně. Generátor turbosoustrojí Marie prvního reaktorového bloku Jaderné elektrárny Dukovany projede po šestiletém spolehlivém provozu detailní kontrolou mechanických, elektrických i magnetických vlastností přímo u výrobce.

13.2.2017

Třebíčským lazaretem prošly tisíce vojáků

Třebíč - Tři budovy, na čtyři stovky lůžek a tisíce nemocných. Tak vypadal třebíčský lazaret za první světové války. Hlavním a prvním místem třebíčského lazaretu byla budova nemocnice. Právě ta, kterou v loňském potkala demolice.

13.2.2017

Třebíč si to rozdá s Ústím o přímý postup

Třebíč, Vysočina - V pondělí vyvrcholí základní část první hokejové ligy. Jihlavská Dukla má jistotu druhé příčky, nemůže být už lepší ani horší. To Horácká Slavia má ještě o co hrát, stále nemá jistotu přímého postupu do čtvrtfinále. Ba co víc. Zdá se, že k udržení postavení do šestého místa povede jen dnešní výhra nad ústeckým Slovanem. Ten je totiž jedním z konkurentů Třebíče.

13.2.2017

OBRAZEM: Třebíč opraví válečné hroby

Třebíč - Josef Mládek se narodil v Třebíči v roce 1883. První světová válka jej zastihla na začátku čtvrté desítky let života. Musel narukovat. Do své rodné Třebíče se sice vrátil, ale ne na dlouho. Šestého září roku 1917 v třebíčské nemocnici skonal.

12.2.2017

V Třebíči začíná týden manželství

Třebíč - V Třebíči začíná týden manželství. Nabídne celou sérii akcí, jejichž společným mottem je recept na dobré manželství.

12.2.2017

Nejlevnější není nejlepší. Zimní údržbu Třebíč zadala špatně, teď vybírá znovu

Třebíč - Že nejlevnější nabídka nemusí být zároveň nejvýhodnější, už si budou patrně navždy pamatovat třebíčští radní. Když před pěti lety zadali zimní údržbu firmě s nejnižší cenovou nabídkou, odstartovali tím kolotoč problémů se špatně uklizenými cestami a chodníky. Dnes stojí radní před zásadním rozhodnutím znovu. Opět budou vybírat firmu pro úklid ulic.

11.2.2017

Masopust je tu! Veselo bylo také v Jemnici

Jemnice /VIDEO/ - Masopust je tu! Na několika místech na Třebíčsku se v sobotu uskutečnily první masopustní reje. Masky chodily od domu k domu také v Jemnici.

11.2.2017

Pod kopulí jsou plísně a tesaříci. Oprava vyjde na sto milionů

Jaroměřice nad Rokytnou - Velká oprava významného chrámu se chystá v Jaroměřicích nad Rokytnou. Stát bude téměř sto milionů korun a podle faráře Tomáše Holcnera bude náročná také logisticky.

11.2.2017

Ptačí chřipka doléhá i na Vysočinu

Třebíčsko, Vysočina - Žádné z šestadvaceti ohnisek výskytu ptačí chřipky v tuzemsku se nenachází na Vysočině, přesto nákaza místní chovatele omezuje. Nejzásadněji postihla majitele firmy Sebol, Pavla Bílka z Náměště nad Oslavou. Ten přišel o dva tisíce kachen, které měl ustájené v hale u Moravského Krumlova.

10.2.2017

Cestujících v městské dopravě přibývá, radnici její plán vychází

Třebíč - Lidé začínají dávat přednost veřejné dopravě. Nasvědčují tomu nejnovější statistická čísla. „Předplatní kupony na městskou dopravu si v lednu 2017 zakoupilo o 2405 cestujících více, než v lednu 2016. A to ve všech tarifních kategoriích," oznámila mluvčí třebíčské radnice Irini Martakidisová.

10.2.2017

Práce na Podklášterském mostě se rozběhly. Dokončen má být v květnu

Třebíč - Po přestávce zaviněné mrazivým počasím opět pokračují práce na Podklášterském mostě v Třebíči. Podle vedení Kraje Vysočina, který má stavbu nového mostu na starost, i nadále platí termín zprovoznění na přelomu dubna a května. Pravděpodobně již v dubnu by se na něj měli vrátit řidiči i chodci.

9.2.2017

OBRAZEM: Z kravínů mají klubovny a zázemí

Dukovany - Zajímavou rekonstrukci budov dokončili v těchto dnech v Dukovanech. Ze dvou zemědělských objektů v bývalém družstvě vznikl areál s technickým zázemím pro obec v podobě dílny, garáží a skladovacích prostor. Své útočiště tam najdou také tři místní spolky jezdecký klub, chovatelé a technické sporty.

9.2.2017

Projekční koule ukáže, jak vznikají zemětřesení

Třebíč - Řada lidí v poslední době zaznamenala zprávy o zemětřeseních. Z nich některá byla i poměrně blízko České republice. Projevilo se to i na dotazech návštěvníků ekotechnického centra Alternátor v Třebíči.

8.2.2017

Třebíč měří kvalitu ovzduší i kvůli obchvatu

Třebíč - Zajímavý přístroj mohli v pondělí před Pozemkovým úřadem v Třebíči vidět kolemjdoucí lidé. Pracovníci Zdravotního ústavu a třebíčského odboru životního prostředí tam během dopoledne dovezli stroj na měření kvality ovzduší. Jeho výsledky by měly pomoci také k podpoře výstavby obchvatu města.

8.2.2017

Pro rozšíření Dukovan jsou i krajští zastupitelé. Všichni

Dukovany, Vysočina - Zastupitelé Kraje Vysočina v úterý podpořili záměr na stavbu jednoho až dvou nových jaderných bloků elektrárny Dukovany a požadují uspíšení přípravy těchto projektů. Pro usnesení zvedlo ruku všech jednačtyřicet přítomných členů zastupitelstva.

7.2.2017

Myslivci začali s léčbou zvěře

Vysočina - Myslivci na Vysočině začali přeléčovat divokou zvěř, hlavně srnčí. Na to, aby ji zbavili například plicních nebo podkožních střečků, mají asi dva týdny.

7.2.2017

Zloděj vykradl auto na parkovišti před supermarketem

Třebíč – Věci za dvacet tisíc korun zmizely za bílého dne z vozu zaparkovaného na ulici. Ke krádeži došlo v pátek po desáté hodině dopoledne na parkovišti obchodního domu v ulici Táborská.

6.2.2017

Kvůli chřipce zemřelo na Vysočině už 11 lidí

Třebíčsko, Vysočina - Na komplikace po onemocnění chřipkou zemřel v minulém týdnu osmasedmdesátiletý muž na Třebíčsku. Na Vysočině si současná chřipková epidemie vyžádala už 11 lidských životů.

6.2.2017

Obec chce vrátit peníze, které vynaložila za zhacenou dotaci

Přibyslavice, Třebíč - Budova Obecního úřadu v Přibyslavicích na Třebíčsku už je sice zateplená a má novou fasádu, cesta k tomuto stavu ale byla zdlouhavá. Protáhla se kvůli nezískání dotace. Vedení obce už přes čtyři roky tvrdí, že za to může firma Letida, která nedodala včas projektovou dokumentaci a další materiály, jež měly být součástí žádosti o dotaci. Vedení Letidy naopak tvrdí, že postupovalo tak, jak mělo, a nic nezanedbalo.

6.2.2017

Fenomén jménem Sáblíková. Kdy v Česku vyroste rychlobruslařská hala?

Martina Sáblíková sbírá medaile jako na běžícím pásu. Je to pár dnů, co pokořila historický rekord: už pojedenácté se stala královnou Světového poháru. Ale zatímco soupeřky tleskají, doma to tak slavné není. Češi pořád řeší, zda má smysl stavět ledový ovál na rychlobruslení.

5.2.2017

Dosavadní starosta skončil ve volbách až čtvrtý

Ostašov – V malé obci Ostašov se v sobotu konaly mimořádné komunální volby. Opozice, která je vyvolala, se o mandáty v novém zastupitelstvu neucházela. Dosavadní starosta Jaroslav Kabelka ano, avšak neuspěl.

5.2.2017

Dětský karneval se konal mezi sbírkovými předměty. Podívejte se

Třebíč - Dětských karnevalů se jen na Třebíčsku koná každoročně celá řada, ten třebíčský je však výjimečný. Uskutečnil se v prostorách muzejní expozice Cesty časem, o které pečuje Městské kulturní středisko v Třebíči.

4.2.2017

Mladík rozbil herní automat

Třebíč - Devatenáctiletý muž z Třebíčska hrál v zábavním podniku v Třebíči na Karlově náměstí na herním automatu. Neměl však zřejmě štěstí.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies