VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Třebíčsko

21.6.2017

Ve studentské soutěži Život pod střechou bodovala studentka z Třebíče

Třebíč – Organizátoři soutěže pro studenty středních průmyslových škol stavebních Život pod střechou vyhlásili vítěze 13. ročníku. Odborná porota hodnotila projekty v kategoriích Rodinný dům na určeném pozemku a Freestyle – jakýkoliv typ stavby.

21.6.2017

Nejzajímavější odpadkové koše mají školáci z Čáslavic. Podívejte se

Čáslavice - Nejoriginálnější odpadkové koše vymysleli školáci z Čáslavic. Se svými nápady uspěli v soutěži, získali první místo.

21.6.2017

Sestry Kovárníkovy pomáhaly při atentátu na Heydricha

Ohrazenice – Obyvatelé Ohrazenice a blízkého okolí zavzpomínají v sobotu na sestry Kovárníkovy, které se v obci narodily a prožily mládí. Poté co odešly za prací do Prahy, pomáhaly při plánování atentátu na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha. Předávaly parašutistům zprávy s údaji, v kolik hodin jel protektor do svého úřadu a zda jel s doprovodným vozidlem, či nikoliv.

20.6.2017

Třebíč ve středu roztančí a rozezní žáci umělecké školy

Třebíč – Tradiční i netradiční prostory Třebíče ve středu roztančí a rozezní žáci základní umělecké školy (ZUŠ). Společně s nimi vystoupí i členové základních uměleckých škol odjinud a společně oslaví svátek hudby a tance. Čím jiným, než hudbou a tancem.

20.6.2017

Obyvatelé Třebíče budou dostávat rychlé informace do mobilů

Třebíč – Rychlé a aktuální informace k co největšímu počtu lidí, to je nové heslo třebíčské radnice. Zavádí novinku, takzvaný Mobilní rozhlas.

20.6.2017

OBRAZEM: Postavy z pohádek v Rokytnici. Poznáte je?

Rokytnice nad Rokytnou - Počasí v sobotu moc nepřálo, přesto na tradiční Pohádkovou cestu přišla spousta dětí jak z Rokytnice, tak z okolí.

20.6.2017

Třiašedesátiletý řidič zaparkoval na ostrůvku v křižovatce

Třebíč - Přímo na ostrůvku ve světelné křižovatce ulic Komenského náměstí a Jihlavská brána v Třebíči zaparkoval třiašedesátiletý řidič z Třebíče. Odjet se mu nedařilo.

20.6.2017

Dárců krve je zatím dost. Ale stárnou, a budou třeba mladí

Vysočina – Více než deset tisíc lidí na Vysočině daruje krev nebo krevní plazmu. V některých nemocnicích mají dárců přebytek, jinde je jich málo.

20.6.2017

Hnacím motorem pro mě byla dcera, říká vítězka

Červená Lhota – V sedmém ročníku klání začínajících podnikatelů T-Mobile Rozjezdy získala první místo u odborné poroty Dagmar Dušková z Červené Lhoty na Třebíčsku s projektem Dančiny dobroty. Svýma šikovnýma rukama dokáže z běžně dostupného farmářského mléka vyrobit kvalitní a zdravé sýry i netradiční výrobky.

19.6.2017

Herci z Ampulky zvou na novou hru Léto s dámou

Třebíč – Novou hru s názvem Léto s dámou si pro své diváky připravili herci z třebíčského divadelního spolku Ampulka.

19.6.2017

Městští strážníci nechali na sále už přes dvacet litrů krve

Třebíč – Přibližně každý třetí strážník Městské policie v Třebíči patří mezi dárce krve. Několik z nich za to posbíralo už řadu medailí. Je to jediná odměna, kterou za svou pomoc získají. Přesto si nestěžují a krev chtějí darovat dál.

19.6.2017

Obce v okolí elektrárny dostanou peníze, smlouvy jsou podepsané

Dukovany - Starostky a starostové obcí z blízkého okolí Jaderné elektrárny Dukovany uzavřeli se společností ČEZ smlouvy o spolupráci s příslibem každoroční podpory v celkové částce šestnáct milionů korun.

19.6.2017

Fenomén poutních míst přiblíží výstava v muzeu v Třebíči

Třebíč - Poutní místa nejen na Třebíčsku přiblíží výstava, kterou začíná připravovat Muzeum Vysočiny v Třebíči. Kurátoři výstavy se chtějí zaměřit zejména na období baroka.

18.6.2017

Zahradní slavnost se ujala. Radost dělá seniorům i dětem

Moravské Budějovice - Pěknou tradicí se stala v Domě svatého Antonína v Moravských Budějovicích Zahradní slavnost. V sobotu odpoledne se konala již podeváté.

17.6.2017

Jemnice žila slavnými královskými časy. Poslové běželi v novém

Jemnice - Několikadenní oslavy a téměř roční přípravy na ně jsou u konce. Jemnice opět žila Barchanem, středověkou slavností, která patří k těm nejstarším ve střední Evropě.

16.6.2017

Voda z Žákovy zahrady teče do centra Třebíče už téměř celé století

Třebíč – Vodárenské objekty nejsou jen technicky zajímavé, ale často i architektonicky. K nahlédnutí navíc nelákají jen ty nejviditelnější a největší, ale i ty méně známé, jako například třebíčský vodojem Žákova zahrada.

16.6.2017

O víkendu se na Třebíčsku otevře muzeum, koupaliště a také zámek ve Val

Třebíčsko - Před námi je další červnový víkend. Z akcí, které se v sobotu a v neděli konají, si může vybrat opravdu každý. Konají se venku i uvnitř, jde o akce takříkajíc všeho druhu.

16.6.2017

V Martínkově zmapovali příběh statečného učitele, popraveného gestapem

Martínkov - Když ho odvádělo gestapo, řídící učitel školy v Martínkově řekl, že se vrátí. Dcera ho ale už nikdy nespatřila. Osud a odbojová činnost učitele Josefa Štefana dodnes zůstává z větší části skryta, dokonce i v obci, kde strávil poslední období svého profesního života. Napravit to má nová publikace s názvem Příběh statečného českého učitele, kterou slavnostně zanedlouho v Martínkově její autoři představí.

16.6.2017

VIDEO: Chytré parkoviště a úředníci na elektrokolech. Třebíč se mění

Třebíč - Inteligentní osvětlení a autobusové zastávky, úředníci na elektrokolech, počet volných míst k parkování v mobilu nebo dobíjecí stanice na různá vozidla na elektřinu. To nejsou technologie na míle vzdálené běžnému životu, ale modernizace, která se už během následujících měsíců začne rozvíjet v Třebíči.

15.6.2017

Nový jaderný blok v Dukovanech zaplatí stát, nebo ČEZ

Dukovany - Výstavbu nového jaderného bloku v Dukovanech zaplatí stát, nebo ČEZ. Shodli se na tom členové stálého výboru pro jadernou energetiku včetně premiéra a několika ministrů na čtvrtečním jednání v dukovanské elektrárně.

15.6.2017

OBRAZEM: Účastníci cykloběhu varují děti před drogami

Moravské Budějovice - Cykloběh za Českou republiku bez drog měl ve čtvrtek dopoledne zastávku v Moravských Budějovicích.Organizátoři akce v každém městě na trase vždy pořádají protidrogové přednášky pro žáky základních škol.

15.6.2017

Nabíječek pro elektrická auta na Vysočině rychle přibývá

Třebíč – Elektromobil pomalu a jistě přestává být hudbou budoucnosti. Ceny vozů na elektrický pohon už nejsou tak astronomicky vysoké jako v dřevních dobách elektromobility. Záporem je stále dosti řídká síť rychlodobíjecích stanic. I to se ale začíná měnit. Na Vysočině letos přibude hned několik dobíjecích stanic.

15.6.2017

Rudíkov chce podpořit třídění. Kontejnery umístí těsně k lidským obyd

Rudíkov – Mezi vzdáleností mezi obydlím a kontejnery na tříděný odpad a množstvím odpadu v nich platí nepřímá úměra. Čím větší vzdálenost, tím je snaha lidí třídit nižší. Platí to i v Rudíkově na Třebíčsku, jehož sedm stovek obyvatel patří v třídění odpadu mezi podobně velkými obcemi v Kraji Vysočina spíše k těm méně aktivním.

14.6.2017

Běh o barchetový náprsník královny se po sedmi stoletích zopakuje

Jemnice – Slavnost, která odkazuje na události z roku 1312, se opět připravuje v Jemnici. Před více než 700 lety zanechal právě v tomto dobře opevněném a bezpečném městě král Jan Lucemburský svou manželku Elišku a z následného boje proti loupeživým rytířům jí poslal čtyři dopisy. Ty královně přinesli postupně čtyři králem vyslaní poslové. Prvního Eliška obdarovala barchetovým náprsníkem, který dal celé slavnosti název.

13.6.2017

Agresor vnikl do domu svého příbuzného a napadl ho. Byl opilý

Třebíčsko – Podezření z trestného činu porušování domovní svobody čelí šestatřicetiletý muž z Třebíčska. Ten v pátek 9. června vnikl do domu svého blízkého příbuzného v obci nedaleko Třebíče a fyzicky ho napadl.

13.6.2017

Národní cirkus Jo-Joo přiváží do Třebíče mládě tygra ussurijského

Třebíč /FOTOGALERIE/ - „S tygry v kleci jsem nejvíce v klidu. Tam nemohou lidi. Hraju si s nimi a vím, že mezi námi neexistuje žádná přetvářka a faleš," říká principál národního cirkusu Jo-Joo Jaromír Joo.

13.6.2017

Na zámku v Polici otevírají muzeum letců v RAF

Police - Muzeum československých letců v RAF se v sobotu otevře na zámku v Polici u Jemnice. Návštěvníci v něm uvidí vojenské uniformy, dobové dokumenty a řadu dalších zajímavých exponátů.

12.6.2017

OBRAZEM: Vrtulník, střelba a zneškodnění pachatele na baseballovém utkání

Třebíč - Nízký průlet bojového vrtulníku přímo nad hrací plochou zahájil mimořádnou podívanou na třebíčské Hvězdě. Během extraligového utkání domácích Nuclears s Olympií Blansko vzdali baseballisté hold všem vojákům. Takzvaný Army Day připravil klub Nuclears ve spolupráci s 22. základnou vrtulníkového letectva Armády České republiky z nedaleké Náměště nad Oslavou a diváci si opravdu přišli na své.

11.6.2017

Studna na hřbitově v Okříškách vyschla. Podzemní prameny slábnou

Okříšky - Studna na hřbitově v Okříškách vyschla. Už dříve v suchém létě krátkodobě zůstávala bez vody, nikdy ale nevyschla zcela. Až letos.

10.6.2017

Co jsme viděli o muzejní noci? Prohlédněte si fotografie

Třebíč - Pestrý program a vstup zdarma přilákal řadu lidí na Muzejní noc. V Třebíči si zájemci mohli prohlédnout celý zámecký areál, včetně ledovny, předzámčí a baziliky sv. Prokopa, kde se v pátek večer konala Noc kostelů.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení