VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Třebíčsko

7.9.2017

Náměšťský zámek ožije. Procházet jím bude Marie Terezie

Náměšť nad Oslavou - Již po sedmnácté se uskuteční netradiční prohlídka zámku v Náměšti nad Oslavou. Hlavním motivem letošní prohlídky v rámci oživeného zámku bude kulaté výročí tři sta let od narození jejího veličenstva Marie Terezie, velké panovnice a reformátorky Habsburské říše.

6.9.2017

Třebíčsko má finalistku v soutěži Maminka ČR 2017. Podívejte se

Třebíčsko – Do finále soutěže Maminka ČR 2017 se probojovala jediná soutěžící z Třebíčska. Je jí osmatřicetiletá Jana Báňová ze Štěměch. O soutěži se dozvěděla na Facebooku.

6.9.2017

Bombardéry duněly, cvičení Ample Strike o sobě dalo vědět

Náměšťsko - Nízký průlet legendárních amerických bombardérů B-52 a B-1, kroužení bitevního vrtulníku Mi-24. Přelet gripenů i Su-22 či velkého tankeru KC135. Tak to ve středu kolem poledne vypadalo ve vzdušném prostoru nad vojenskou leteckou základnou Sedlec – Vícenice u Náměště nad Oslavou.

6.9.2017

Vyberou si umělci, vědci i sportovci. Nábor do kroužků začíná

Třebíčsko – Začal školní rok a s ním i mnoho zájmových kroužků pro děti. Zdá se, že s každým dalším rokem jejich nabídka roste. Seznam se neomezuje jen na zavedené a známé aktivity, děti si už nemusí vybírat mezi fotbalem a flétnou. Přibývají i některé doposud neobvyklé.

6.9.2017

Nejhorší silniční díru na Vysočině řidiči mohli potkat v Okřešicích

Třebíčsko, Vysočina – Nejhorší výtluk Vysočiny je již opravený, Ještě donedávna byla silnice do Okřešic na Třebíčsku v tak špatném stavu, že se v anketě „Nejhorší silniční díra republiky“ umístila hned na druhém místě za pražskou ulicí U Seřadiště.

6.9.2017

Sejdeme se u soudu, štěkali po sobě zastupitelé. Kvůli náměstí

Moravské Budějovice – O některé zastupitele v Moravských Budějovicích se toto pondělí večer málem pokoušel infarkt. Tak vypjatá byla závěrečná diskuze, když se do ní přihlásil místní Jan Švaříček.

5.9.2017

VIDEO: Film ukazuje vše o hospicové péči

Třebíč - Nový krátký film vyrobený Oblastní charitou Třebíč vysvětluje, co je to vlastně hospicová péče a komu je určena. V osmiminutovém snímku vystupují jak pracovníci Domácího hospice sv. Zdislavy Třebíč, tak blízcí zesnulých klientů. Filmová zkratka je shrnutím základních informací a vizitkou jednoho z nejlépe fungujících hospiců v České republice.

5.9.2017

OBRAZEM: Děti z Bochovic už tráví volný čas na novém hřišti

Bochovice - Za sportovními aktivitami nemusí už starší děti z Bochovic na Vysočině do okolních obcí. Od soboty mají vlastní víceúčelové sportovní hřiště s lajnováním pro různé sporty a s umělým povrchem. Sloužit bude místnímu Sportovnímu klubu a lidem z obce i okolí.

5.9.2017

Koňská show a projížďky v bryčce. Chystá se chovatelský den

Třebíč – Chovatelský den se letos v Třebíči uskuteční již po šestadvacáté. Tradiční akce plná zvířat a jejich umění spolupracovat s majiteli začne v sobotu 9. září a bude pokračovat v neděli. Místem srazu chovatelů bude jezdecký areál na Polance.

5.9.2017

Bývalá miss z Náramče boduje v show Tvoje tvář má známý hlas

Nárameč /FOTOGALERIE/ - V televizi právě startovala další řada úspěšné show Tvoje tvář má známý hlas. V Náramči, rodné vsi vítězky úvodního dílu Jitky Boho, bylo ve stejný čas v sobotu večer pořádně veselo. Jenže na televizi tam koukal málokdo. Zrovna se totiž slavily dožínky. A pořádně ve velkém. Řada místních tak přišla o zážitek, kdy si zdejší rodačka zapsala další dílčí úspěch.

5.9.2017

OBRAZEM: Se začátkem školního roku rozkvetly kaštany

Třebíčsko - Začátek září a stromy jdou do květu. Na tuto roční dobu neobvyklou podívanou skýtají kaštany, čili jírovce maďaly, u silnice na Novou Ves před odbočkou do Sokolí.

4.9.2017

Průkazky lze na autobusovém nádraží v Třebíči už vyřídit

Třebíč - Autobusové nádraží v Třebíči se pomalu, ale jistě dostává do běžného provozního režimu, poté, co je narychlo převzala místní společnost Tredos.

4.9.2017

Arboristé ošetří památné duby u Hrotovic na Třebíčsku

Hrotovice - Skupinu pěti desítek dvousetletých památných dubů u Hrotovic na Třebíčsku odborně ošetří arboristé. Kácet nebude třeba. Práce začnou v polovině září vyřezáváním náletových dřevin, skončí v prosinci. Po dobu prací bude do lokality zakázán vstup.

4.9.2017

Dražba věcí známých osobností upozorní na problematiku duševní nemoci

Třebíč /FOTOGALERIE/ - Sekáč trochu jinak. Tak se jmenuje akce na podporu uživatelů Paprsku naděje v Třebíči, která bude spojena s prodejem nových i starších kousků oblečení za jednotnou cenu 40 korun a dražbou věcí známých osobností. Dražit se bude například dres rychlobruslařky Martiny Sáblíkové, hokejisty Pavla Kubiše, oblečení zpěvačky Olgy Lounové, dres s podpisy fotbalistů Sparta Praha a další kousky.

4.9.2017

Okříšky oslaví patnáct let od udělení znaku městyse

Okříšky – Již patnáct let se pyšní Okříšky vlastním znakem. Letošní půlkulaté výročí oslaví radnice s obyvateli města velkolepě. V plánu jsou třídenní oslavy s bohatým programem. Slavit se začne v pátek 9. září a veselí bude pokračovat až do nedělního odpoledne.

3.9.2017

Za 24 hodin se stěhujete, slyšela rodina po zákazu vstupu do vsi

Ohrazenice, Hejnice - Sedláci byli skupinou lidí, na kterých se komunistické vládnutí po druhé světové válce podepsalo nejvíce.

2.9.2017

Na dožínkovou slavnost si Náramečští nechali ušít nové kroje

Nárameč /VIDEO, FOTOGALERIE/ - Dožínky slavili v sobotu obyvatelé Náramče na Třebíčsku. Na slavnost si nechali ušít nové kroje.

1.9.2017

Kvůli rychlému střídání na autobusovém nádraží zatím vše nefunguje

Třebíč /FOTOGALERIE/ - Informační okénka, odmontovaná světelná tabule s příjezdy a odjezdy. Není kde koupit místenku, ani kde se informovat. Na autobusovém nádraží v Třebíči je poznat, že ho poslední provozovatel, společnost Icom transport, opustil narychlo. Prohrál ve výběrovém řízení na provoz nádraží a měl tři dny na vystěhování prostor, které obýval roky.

1.9.2017

Turisté si projdou Dukovanské stezky už po jednadvacáté

Dukovany - Oddíl vysokohorské turistiky při TJ Spartak Třebíč zve příznivce turistiky na výšlap malebnou přírodou v okolí Jaderné elektrárny Dukovany. Vyrazit si trochu protáhnout tělo mohou vyznavači turistiky již v sobotu 2. září.

1.9.2017

V jízdních řádech městské dopravy nastaly změny

Třebíč - Od 1. září nastaly změny v jízdních řádech Městské autobusové dopravy v Třebíči. Týkají se linek číslo 5, 10, 11 a 12.

31.8.2017

Alternátor do školního roku vstupuje s novou otevírací dobou

Třebíč - Ekotechnické centrum Alternátor Třebíč vstupuje do nového školního roku s novou otevírací dobou. Otevřeno bude sedm dní v týdnu, a to i o většině svátků.

31.8.2017

Senioři v Náměšti nad Oslavou mohou využívat vlastní taxi

Náměšť nad Oslavou – Senioři v Náměšti nad Oslavou starší šedesáti pěti let mohou od září využívat novou službu Senior-Taxi. Službu jim nově poskytne místní radnice, která uzavřela roční smlouvu se soukromým dopravcem. Taxi mohou obyvatelé využívat k návštěvě lékaře nebo k vyřízení úředních záležitostí ve městě. Důchodcům tak odpadne starost s dopravováním se v době, kdy jsou jejich rodinní příslušníci v práci a nemohou z ní odejít.

31.8.2017

Energetici maximálně zatížili obal reaktoru. Odolal

Dukovany – Hermetický obal reaktorovém bloku energetici zatížili tlakem 13,25 tun na metr čtverečný. Odolal. Náročná zkouška probíhala na čtvrtém reaktorovém bloku tři dny. Podílelo se na ní sto lidí a z bezpečnostních důvodů byl do okolí hermetického boxu zakázán vstup.

31.8.2017

Výkopové práce v Borovině odkryly pestrobarevné opály

Třebíč - Pozornost třebíčských sběratelů minerálů i místních obyvatel vzbudily v minulých měsících pestrobarevné opály ve výkopech prováděných kvůli rekonstrukci kanalizace a plynového potrubí v Borovině.

30.8.2017

Rodí se plány na obchvat Jinošova a přivaděč k dálnici

Jinošov - Tolik zatáček a serpentin jako silnice u Jinošova snad žádná cesta k dálnici nemá. To by se v ne příliš vzdálené budoucnosti mohlo změnit. Zatím na papíře začíná vznikat nový přímý přivaděč k dálnici. Vedl by od vícenické křižovatky ke sjezdu u Velké Bíteše.

29.8.2017

Antonín Kalina získal dětskou mírovou cenu Anděl pro lepší svět

Třebíč /FOTOGALERIE/ – Zachránci židovských děti Antonínu Kalinovi se v úterý v pravé poledne se dostalo velkého uznání. Získal dětskou mírovou cenu Anděl pro lepší svět. Cenu, kterou vytvořily děti ze Školičky základů umělecké práce z Malé Morávky, přivezla a předala paní Helena Vaculíková, která je galeristkou a uměleckou vedoucí školičky.

29.8.2017

Icom přijde o autobusové nádraží v Třebíči

Třebíč - Dopravní firma Icom přijde o autobusové nádraží v Třebíči. Třebíčští radní se rozhodli nádraží pronajmout místní společnosti Tredos.

29.8.2017

OBRAZEM: Po prezidentu Benešovi zbyla v Náměšti unikátní kuchyně

Náměšť nad Oslavou - Zámek v Náměšti nad Oslavou si prezident Edvard Beneš vybral za své letní sídlo. Návštěvníci dodnes mohou procházet jeho pracovnou a reprezentačními prostorami. Jiné místnosti, které kvůli pobytu prezidenta na zámku v létech 1946 a 1947 vznikly, přístupné nejsou.

28.8.2017

V Třebíči otevřel první Barber Shop, pánské holičství ve starém stylu

Třebíč /FOTOGALERIE/ - Dva kamarády z Třebíče už přestalo bavit dojíždět do pánského holičství do Jihlavy. Založili si proto vlastní. Takzvaný Barber Shop je první svého druhu v Třebíči. Je určený výhradně mužům.

28.8.2017

Na dětském hřišti v Odunci teď mohou cvičit i dospělí

Odunec - Posilovnu pod širým nebem v Odunci mohou k cvičení nově využívat děti i dospělí.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení