VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Třebíčsko

6.6.2017

Začala sbírka pro Leušku Mácovou

Třebíč - Ekotechnické centrum Alternátor v Třebíči připravilo sbírku pro handicapovanou Leušku Mácovou, která trpí nvzácným M-CM syndromem.

6.6.2017

Děti z Mikulovic dostaly nové hřiště

Mikulovice - Bezpečné a moderně vybavené dětské hřiště dostaly děti v Mikulovicích na Třebíčsku.

5.6.2017

VIDEO: U třebíčského zámku se usadil mamut a pravěcí lidé

Třebíč - Nedaleko zámku v Třebíči se usadil mamut. Místo jako by se vrátilo do pravěku. Právě toto období dějin bylo námětem letošní dějepravné soutěže pro děti z Třebíče.

5.6.2017

Spor zastupitelé Přibyslavic neukončili. Soudní náklady už dvojnásobně přesáhly žalobní návrh

Přibyslavice – Ani mimořádné jednání zastupitelů Přibyslavic neudělalo konec soudnímu sporu obce a firmy Letida. Ta měla obci před pěti lety pomoci k získání dotace na zateplení budovy přibyslavického úřadu. Grant se však na první pokus získat nepodařilo.

4.6.2017

Sklo se rozbilo a tekla krev. Muže zachránili strážníci

Třebíč – Strážníci Městské policie z Třebíče zachránili další lidský život. Na základě telefonického oznámení vyrazili na pomoc šedesátiletému muži, kterému v rukou praskla větší skleněná nádoba.

4.6.2017

Prdel! Volají na Jiřího Schmitzera lidé

Třebíč - Prdel! Zahraj Prdel, volají na Jiřího Schmitzera lidé, hned jak vejde na pódium. Unikátní písně se pak dožadují až do konce koncertu.

4.6.2017

Každá border kolie je originál. Která se líbí vám?

Třebíč - Velké psí městečko o víkendu vyrostlo v okolí atletického stadionu v Třebíči. Koná se tam mezinárodní mistrovství republiky border kolií v agility. Šampionátu se účastní stovky chovatelů a psů.

4.6.2017

VIDEO: Hasičům z Hodova je 120 let. Nevypadají na to

Hodov – I když je hasičskému sboru v Hodově už 120 let, vetchého staříka rozhodně nepřipomíná. Do různých soutěží se během roku zapojují muži, děti a donedávna i ženy, a společně pořádají řadu společenských akcí.

4.6.2017

Stromy slité květy jsou minulostí. Úroda bude kvůli mrazům malá

Vysočina – Během pár hodin se z předpokládané úspěšné sezóny stala podprůměrná. Až nyní mohou zahrádkáři z řady míst Vysočiny říct, že jarní mrazy v dubnu a květnu se pro většinu ovocných květů staly osudnými.

4.6.2017

Studenti z Třebíče postavili turistickou atrakci v Českém lese z vlnité lepenky

Třebíč – Studenti ze Střední školy stavební v Třebíči vytvořili z vlnité lepenky turistickou atrakci v Českém lese. Stavbu poslali do soutěže Stavby z vlnité lepenky. Zda postoupí do finále, bude známo do 7. června. Finále se uskuteční 21. června v brněnském Pavilonu Anthropos.

3.6.2017

Zámostí v modrém, dárek od pořadatelů lidem

Třebíč - Součástí doprovodného programu festivalu Zámostí je Zámostí v modrém. Oživuje židovskou čtvrť a je vlastně dá se říct dárkem pořadatelů lidem. Přijít na ně může zdarma každý.

3.6.2017

U Dukovan se schyluje k Tornádu. Do cvičení se zapojí sací bagr i psovodi

Dukovany – Extrémní povětrnostní podmínky o síle tornáda postihnou provoz Jaderné elektrárny Dukovany, trosky zavalí několik lidí a další bude nutné evakuovat pomocí vrtulníku. Takový námět bude mít ve zkratce cvičení, které se uskuteční v úterý 6. června.

3.6.2017

Třebíč zaplatila rekordní jeden a půl milionovou pokutu

Třebíč - Městská pokladna je o jeden a půl milionu chudší. Třebíčská radnice nečekaně zaplatila pokutu za výběr provozovatele městské dopravy, přestože radní dříve tvrdili, že s pokutou nesouhlasí a budou se hájit soudní cestou.

2.6.2017

V Třebíči začal festival Zámostí

Třebíč - V pátek 2. června začal v Třebíči oblíbený festival Zámostí. Během pátku a soboty nabídne koncerty kapel Buty, Jiřího Schmitzera, Vladimíra Mišíka a ETC, minus123minut a spousta dalších.

2.6.2017

Zimní údržbu a úklid obstarají dvě firmy. Bude to rychlejší a lepší, míní radní

Třebíč - Zimní údržbu a úklid města obstarají v Třebíči dvě firmy. Rozhodli o tom radní a vybrali pro severní polovinu města firmu Miroslava Sochora a pro jižní část společnost Klee.

2.6.2017

Kvůli plánovanému bourání se přesunul třebíčský Babybox

Třebíč – Stavební úpravy v areálu třebíčské nemocnice budou pokračovat i v příštím roce. Bourat by se měla budova s vjezdovou bránou, kde dříve sídlilo vedení nemocnice. Přestěhovat se proto musel i tamní Babybox.

2.6.2017

OBRAZEM: Plán obchvatu Jaroměřic budí v lidech rozpaky

Jaroměřice nad Rokytnou – Už možná více než dvacet let se hovoří o silničním obchvatu Jaroměřic. Nyní se zdá, že se jeho výstavba přiblížila. Řada místních však tvrdí, že se s projektem neměli možnost seznámit a poslední návrh se jim nelíbí.

1.6.2017

Třebíč bude mít solární lavičku s Wi-Fi připojením

Třebíč - Solární lavička, která lidem umožní dobít si mobil elektřinou vyrobenou ze slunce, se během června objeví na třebíčském vlakovém nádraží. „Bude na přestupním terminálu, u vstupu do podchodu. Umožní lidem například bezkontaktní nabíjení mobilů a bezplatnou wi-fi síť," upřesnila mluvčí města Irini Martaidisová.

1.6.2017

Politik by měl být jako rozhodčí, říká učitel

Třebíč - Miroslav Ježek je desátým rokem učitelem angličtiny na Gymnáziu Třebíč. „Učím od února 2008, ale už jsem začal i před tím v Brně. Nešlo ovšem o školu, ale o firemní kurzy. Tehdy jsem však kvůli šesti vyučovacím hodinám musel strávit další tři čtyři hodiny jen na cestách," popsal Ježek. Nejlepší ministr je podle něj ten, který ho nenaštve.

1.6.2017

Začala vedra. A rybník v Opatově je bez vody

Opatov - Začala vedra a lidé z Opatova se vydali k vodě. Ale ouha. Rybník Jinšov, který byl ještě před několika dny plný vody, je prázdný. A vypadá to, že hned tak nenateče.

1.6.2017

OBRAZEM: Z Boroviny na výlet vyveze lidi elektrokolo a elektroskútr

Třebíč – Chcete si z třebíčské čtvrti Borovina vyjet na výlet po okolí na elektrokole nebo elektroskútru? Můžete. Stačí zajít do ekotechnického centra Alternátor a pohodlný dopravní prostředek si tam vypůjčit.

1.6.2017

Děti z celého kraje vyráběly v bývalé továrně traktory. Podívejte se

Třebíč – V prostorách bývalé obuvnické továrny v Třebíči – Borovině se stavěly traktory. Pracovaly na nich děti z dvacet základních škol z celé Vysočiny. Nutno podotknout, že šlo pouze o modely zemědělské techniky, avšak s vlastním pohonem.

1.6.2017

Čapí rodinka z Jemnice se rozpadla. Zbyla samice a jedno vejce

Jemnice – Obyvatelé Jemnice mohli už několik týdnů pozorovat život místního páru čápů bílých, kteří se usadili na komíně v ulici Úvoz. Podívaná ale v úterý skončila. Čapí samec narazil do blízké budovy, což se mu stalo osudným. „Bohužel si při tom utrhl křídlo a uhynul," doplnil ředitel záchranné stanice v Pavlově Zbyšek Karafiát.

1.6.2017

Děti si užijí svátek. Třeba v zoo s papoušky a dravci

Vysočina - Děti dnes mají svůj den. Oslavy na Vysočině nabídnou zábavu, soutěže, sport, ale i poučení. Některé oslavy na počest dětí jsou již dnes, vše vyvrcholí o víkendu.

31.5.2017

Blesky a déšť. V Nové Vsi napršelo dvacet milimetrů

Třebíčsko – Až dvacet milimetrů vody na metr čtvereční napršelo v noci z úterý na středu na některých místech Třebíčska. Z meteorologických stanic zaznamenala největší úhrn ta v Nové Vsi s hodnotou rovných dvacet milimetrů.

31.5.2017

V Třebíči bude mezinárodní mistrovství border kolií

Třebíč - Mezinárodní mistrovství republiky border kolií v agility se o víkendu uskuteční v Třebíči. Na překážkové dráze na atletickém stadionu budou v rychlosti a přesnosti soutěžit bezmála dvě stovky psovodů se svými čipernými psy.

31.5.2017

Základní škola v Okříškách vychovává nadějné stavaře a architekty

Okříšky - Soutěžní družstva složená z žáků a žákyň Základní školy Okříšky kralovala architektonické i stavební soutěži, které pro spolupracující základní školy připravili studenti Střední průmyslové školy stavební Třebíč.

31.5.2017

Cyriaci nejspíš z Jemnice odejdou. Volno je v Polici

Jemnice – Ze zámku v Jemnici mělo vzniknout rehabilitační centrum pro vojáky pod správou Cyriaků, Křížovníků s červeným srdcem. Od plánů je však i po pěti let ke skutečnosti stále hodně daleko. Vedení města, do jehož majetku zámek patří, už proto změnilo nájemní smlouvu, s čímž Cyriaci souhlasili.

30.5.2017

Koho jsme vyfotili v rozverném průvodu? Hledejte

Třebíč /VIDEO/ – Ulicemi Třebíče prošel veselý a nepřehlédnutelný průvod. Šly v něm děti ze Základní umělecké školy v Třebíči a svůj den si viditelně užívaly. Podívejte se, jak.

30.5.2017

Kytarista Bobby Rootveld má společný koncert s žáky umělecké školy

Třebíč - Židovský kytarista Bobby Rootveld po celém světě propaguje moderní židovskou kulturu, která u nás není příliš známá. Představí ji i v Třebíči. Jeho vystoupení se uskuteční v sobotu 3. června v Zadní synagoze.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies