VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Třebíčsko

27.2.2017

Podívejte se, jak pohřbívali basu v Jaroměřicích nad Rokytnou

Jaroměřice nad Rokytnou - Masopustní veselí dospělo k svému vrcholu. Pohřbívání basy ukončilo toto období tradičně také v Jaroměřicích nad Rokytnou.

27.2.2017

Při opravě trati uzavřou dělníci rovněž přejezdy

Třebíčsko - Oprava železniční trati z Třebíče na Brno neomezuje pouze cestující vlakem. Počítat s komplikacemi musejí také řidiči. Součástí modernizace trati jsou také opravy železničních přejezdů.

27.2.2017

Do Třebíče se vracejí vlaky

Třebíčsko - První etapa revitalizace železniční trati z Třebíče na Brno pomalu končí. Od 1. března začnou znovu třebíčským nádražím projíždět vlaky. Končit však budou v Náměšti nad Oslavou.

27.2.2017

V Ocmanicích hořelo blízko obydlí. Zasahovat museli hasiči

Ocmanice - I když kvůli tajícím zbytkům sněhu by se to mohlo zdát nepravděpodobné, v Ocmanicích mohl vzniknout velký požár.

27.2.2017

Odvolání ministra Mládka může narušit stavbu bloku

Třebíčsko - Premiér Bohuslav Sobotka odvolal Jana Mládka z pozice ministra průmyslu a obchodu a jeho rozhodnutí potvrdil prezident Miloš Zeman. U lidí, kteří usilují o rozšíření Jaderné elektrárny Dukovany, se to s radostí nesetkalo.

27.2.2017

Také ve Smrku se lidi umějí bavit. Podívejte se

Smrk - Masopustní veselí patří na mnoha vesnicích k nejzábavnějším oslavám roku. Platí to i v malé obci Smrk. Legraci sám ze sebe si tam umí udělat snad každý. Při posledním masopustu se tam totiž sešlo několik desítek masek.

26.2.2017

Novosyrovický zámek se dočká zvelebení

Nové Syrovice - Dosud největší novodobou rekonstrukci právě prodělává zámek v Nových Syrovicích na Třebíčsku. Zámek slouží od roku 1996 sociálním službám a od roku 2004 je příspěvkovou organizací Kraje Vysočina.

25.2.2017

Klauni, Hurvínek a Ivan z Mrazíka. Březníčtí slavili ostatky

Březník - Bujaré masopustní veselí v ulicích zažili v sobotu obyvatelé Březníku. Řada z nich vyrazila v maskách do průvodu. "Tentokrát se to povedlo, je nás hodně," radoval se starosta místních dobrovolných hasičů Jaroslav Řezanina.

25.2.2017

Výletní vlak letos vyjíždí již v únoru

Jemnice - Vloni se po dráze z Jemnice do Moravských Budějovic na Třebíčsku svezlo téměř čtyři tisíce cestujících. Úspěšnou sezonu budou chtít lidé ze Spolku pro veřejnou dopravu na jihozápadní Moravě udržet i letos. Sezonu svého výletního vlaku navíc zahajují už tuto sobotu.

25.2.2017

Vesnice se rozrůstá, zvětšit se musí i školka

Jakubov - Zatímco děti si užívají jarních prázdnin, v Mateřské škole v Jakubově začaly v tomto týdnu stavební práce. Budova je sice dvoupodlažní, ale druhé patro školce v poslední době nesloužilo.

24.2.2017

Sázava vyvrhla na břehy ledové kry

Havlíčkův Brod - Oteplení se projevuje také na všech tocích na Vysočině.

24.2.2017

První případ ptačí chřipky na Vysočině potvrzen

Vysočina - U uhynulé kachny divoké nalezené u řeky Sázavy nedaleko Kulturního domu Ostrov v Havlíčkově Brodě byla prokázána ptačí chřipka.

24.2.2017

Ptačí chřipka se objevila pár kilometrů od Jemnice

Třebíčsko, Dačice - Veterináři odhalili další ohnisko ptačí chřipky. Chovatelka dvaceti slepic z Dačic jim nahlásila úhyn šesti kusů. Drůbež v nejbližším okolí bude usmrcena během pátku.

24.2.2017

Na Vysočině je otevřeno několik sjezdovek, Jalovec sezónu ukončil

Vysočina – Na Vysočině je navzdory oblevě stále otevřených devět lyžařských sjezdovek, nejvíc jich je v provozu na Žďársku. Některé další skiareály se chystají obnovit provoz koncem týdne.

24.2.2017

Na Vysočině odstraňují hasiči vyvrácené stromy ze silnic a tratě

Vysočina - Na Vysočině komplikuje dopravu silný vítr. Na hlavním tahu číslo 19 mezi Pelhřimovem a Táborem spadly stromy na cisternu a na kamion.

23.2.2017

Pod dívkou se prolomil led, zachránily ji děti

Slavětice – Patnáctiletou dívku se podařilo zachránit před utonutím na vodní nádrži ve Slavěticích. K události, která mohla skončit tragicky, došlo ve středu. Magdě Pochopové pomohli kamarádi.

23.2.2017

Servisy už opravují auta poškozená kvůli výtlukům

Třebíč - Autoservisy už vyřizují zakázky řidičů na opravy aut poškozených po vjetí do výmolů. Nejčastěji jde o proražené pláště pneumatik, poškozené disky kol či geometrii řízení.

23.2.2017

Silnice jsou po zimě děravé jako ementál

Vysočina – Motoristé, kteří jezdí denně, to vidí na vlastní oči. S končící zimou se na silnicích objevuje čím dál víc děr. A týká se to i vozovek přímo ve městech.

23.2.2017

Čistá Vysočina: Registrovat se je možné do konce února

Vysočina – Do konce února se mohou jednotlivci i organizace přihlásit do tradičního jarního úklidu s názvem Čistá Vysočina. Letos se bude hromadně uklízet v termínu od 10. do 23. dubna.

23.2.2017

Vodohospodáři na Třebíčsku spravili víc než dvojnásobek poruch

Třebíčsko - Na Třebíčsku už letos vodohospodáři opravili 97 poruch na vodárenské síti. V porovnání s minulými lety se počet výjezdů kvůli mrazivé zimě zvýšil více než dvojnásobně.

22.2.2017

OBRAZEM: Na karneval dorazili včelí medvídci

Rokytnice nad Rokytnou - Tradiční dětský karneval v Rokytnici nad Rokytnou letos provázeli včelí medvídci Čmelda a Brumda.

22.2.2017

Ledy na řece Oslavě rozeženou bagry

Náměšť nad Oslavou - Hladiny řek na jihu Moravy jsou i přes déšť a tání sněhu nízko, vylití z břehů nehrozí. Situaci může zkomplikovat jen nahromaděný led. „V Náměšti nad Oslavou vodohospodáři kvůli ledovým bariérám nasadí těžkou techniku, řekl dnes ČTK mluvčí státního podniku Povodí Moravy Petr Chmelař.

22.2.2017

Turisté vyjdou ze dvou míst. Cílem jsou kameny

Třebíč, Trnava - Lidé ze dvou směrů vyjdou na procházku, která bude jednou z prvních v letošním roce. Akci organizují kluby českých turistů v Třebíči a v Trnavě. Cílem je společné setkání mezi Trnavou a Hostákovem v lokalitě zvané Strážnice.

20.2.2017

Nejlepším sportovcem Třebíče se stal Aleš Svoboda

Třebíč - Bez překvapení i novinek. Takové bylo vyhlášení 47. ročníku tradiční ankety Sportovec Třebíče 2016. Zatímco loni se poprvé v historii vyhlašovala akce roku a do síně slávy byl uveden dělník sportu Otakar Kratochvíl, který do poslední chvíle nic netušil, letos se nic takového nekonalo.

20.2.2017

Chovatelská výstava byla kvůli chřipce bez ptactva

Třebíč – Zimní výstava chovatelů se konala o uplynulém víkendu v Třebíči. Na pravidelném trhu zvířat v Domě chovatelů na Stařečce však tentokrát byli vystaveni pouze králíci.

19.2.2017

Náklady Charity rostou, příspěvky od obcí se snižují

Třebíčsko - Oblastní charita v Třebíči patří mezi jinými okresními pobočkami církevní organizace k těm nejaktivnějším. Její činnost se v posledních letech rozšířila, stejně jako počet zaměstnanců. To s sebou ale zároveň nese vyšší a vyšší náklady.

18.2.2017

Antonín Kalina vyvedl děti z buchenwaldského pekla

Třebíč - Vysočinský rodák Antonín Kalina má od pátku ve svém rodném městě, v Třebíči, pamětní síň. Nyní má každý možnost snadno se seznámit s osudem zachránce devíti set židovských dětí za druhé světové války. Návštěvníkům se také dostane vysvětlení, proč trvalo tak dlouho, než byl Kalina objeven a jeho čin začal být oceňován.

17.2.2017

Do varhan katedrály bude uložena i zmínka o Šebkovicích

Šebkovice, Třebíčsko - Kardinál Dominik Duka vyzval všechny představitele obcí a měst, aby přispěli na nové varhany pro katedrálu sv. Víta v Praze ve výši jedné koruny za každého obyvatele. Žádost už vyslyšelo několik starostů a zastupitelů.

17.2.2017

Obec nemá parcely, umožní proto stavbu na soukromých

Radošov - Nedostatkem parcel pro nové obyvatele se už dlouho zabývají zastupitelé v Radošově. Nevelká obec by se chtěla rozšiřovat s vlastními a vhodnými pozemky však nedisponuje.

17.2.2017

Opravu průtahu ohrožuje nedostavěný most

Třebíč - Nedostavěný Podklášterský most v Třebíči nekomplikuje situaci pouze řidičům a chodcům. Odkládané dokončení stavby ohrožuje také plánovanou opravu Bráfovy třídy.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies