VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Třebíčsko

12.9.2017

Prvňáci budou mít svá tabla! První představíme školáky ze ZŠ Husova v Náměšti

Třebíčsko - Ve středu 13. září poprvé přinese Třebíčský deník čtenářům svůj nový seriál Naši prvňáci. Jeho prostřednictvím bude představovat tabla jednotlivých prvních tříd základních škol, a to až do pololetního vysvědčení.

12.9.2017

Lidem není osud druhých lhostejný, ukazuje Pozďatínské rockování

Pozďatín /FOTOGALERIE/ - Milan Vávra a jeho manželka Jitka, nevidomý Ondra Zmeškal – to byly osobnosti víkendového rockování v Pozďatíně na Třebíčsku. Druhý ročník benefičního hudebního festivalu vynesl stoosmnáct tisíc korun a potvrdil, že lidem na Vysočině není osud druhých lhostejný.

12.9.2017

Na pumptrackové dráze se projede dítě na odrážedle i padesátiletý rodič

Třebíč - Projekt multifunkčního areálu pro bikery podporuje i třebíčský rodák Tomáš Zejda, profesionální biker, který se dlouhodobě řadí mezi světovou špičku.

12.9.2017

Na areál pro bikery v Třebíči zatím nejsou peníze

Třebíč - Multifunkční areál prosazuje vybudovat skupina nadšenců v Třebíči. Vyrůst by měl u sportovního areálu Na Záhumenici v Týně. Jeho součástí by měl být skatepark a takzvaný pumptrack, čili dráha s boulemi.

12.9.2017

Štáb ruské televize natáčel na zámku v Jaroměřicích nad Rokytnou

Jaroměřice nad Rokytnou - Reportáž ze zámku v Jaroměřicích nad Rokytnou do konce letošního roku odvysílá ruská TV Samara. Její štáb se nechal inspirovat Rokem baroka a začátkem září zavítal do České republiky, aby navštívil Jaroměřice a pokračoval dále do Mikulova nebo do Strážnice.

11.9.2017

Od Budějovic charita zatím víc peněz nedostane

Moravské Budějovice – Pro tento rok 70 tisíc korun a ani o korunu navíc. Takový je zatím přímý příspěvek města Moravské Budějovice Oblastní charitě Třebíč na její sociální služby. Charita přitom žádala o dalších 279 tisíc korun, ty jí ale budějovičtí zastupitelé neodsouhlasili.

11.9.2017

Lidé se opět po roce sešli na pouti v Hájku

Kostníky - Za barokním kostelíkem z roku 1696 a hřbitovem šlechtických rodů, které vlastnily polické panství, v místě zvaném Hájek, se v neděli uskutečnila tradiční pouť. Vždy po svátku Narození Panny Marie se zde scházejí věřící nejen z Kostníků, pod které svatyně patří, ale i z blízké Police, Mladoňovic, jakož i ze širokého okolí.

10.9.2017

Hotelová škola v Třebíči má tělocvičnu 21. století

Třebíč - Kraj Vysočina oznámil, že postavil Hotelové škole v Třebíči prototyp ideální tělocvičny 21. století. Tělocvična u školní budovy v Borovině má mít minimální provozní náklady a ekologický provoz.

9.9.2017

V Okříškách se radují z nové hasičské cisterny. Podívejte se

Okříšky - Okříškami prošel slavnostní průvod doprovázený několika hasičskými auty.

9.9.2017

Letní univerzitu v Dukovanech úspěšně ukončilo 31 studentů

Dukovany - Dvoutýdenní letní vzdělávací kurz v Jaderné elektrárně Dukovany úspěšně dokončilo 31 studentů. Nejvyšší míru schopností a znalostí o elektrárně prokázal Jiří Musil z Hrušovan ze strojní fakulty VUT v Brně, který je devátým držitelem titulu Král Letní univerzity.

9.9.2017

Čtvrtý reaktorový blok elektrárny Dukovany opět dodává elektřinu

Dukovany – S několikahodinovým předstihem oproti původnímu plánu skončila plánovaná odstávka čtvrtého reaktorového bloku Jaderné elektrárny Dukovany.

9.9.2017

Letošní léto bylo pro koupaliště příznivější

Třebíčsko – Koupaliště na Třebíčsku letos měla lepší sezónu než v minulém roce. Zamířilo na ně více lidí. Rekordy sice nepadaly, ale návštěvnost přece jen narostla. Polanka v Třebíči nebyla výjimkou.

9.9.2017

Kateřina s puncem protekční dcery. Je to daň za úspěch, říká

Třebíč - Kateřina Horká je ředitelkou Hotelu Atom v Třebíči. Hotelu, který koupil její otec, velkopodnikatel Richard Horký. Tak trochu jsem očekával, že dcera majetného otce bude sedět v šéfovském křesle v nějaké luxusní kanceláři v nejvyšším patře hotelu. Opak byl pravdou. Našel jsem ji v hotelové restauraci, kde právě připravovala kávu hostům.

8.9.2017

Cenu města Třebíče letos obdrží herec Jiří Pecha

Třebíč – Třebíčský rodák herec Jiří Pecha obdrží letošní Cenu města Třebíče. „Návrh rady budou schvalovat zastupitelé na zasedání 21. září, nepředpokládám, že by s tím měl někdo z nich problém. K slavnostnímu předání dojde 23. října,“ uvedl třebíčský místostarosta Milan Zeibert.

8.9.2017

Většina koupališť už osiřela, správci si letošní sezonu chválí

Vysočina – Na koupalištích letos zažili dobrou sezonu, jak vesměs říkají jejich provozovatelé správci. Venkovní koupaliště na Vysočině se zavřela na konci srpna, jen v Lukách nad Jihlavou mají v plánu ještě na víkend otevřít. Od pondělí 11. září ale sezona skončí i tam.

8.9.2017

Pilota rozčílil způsob prodeje pozemku

Moravské Budějovice – „Podám trestní oznámení.“ Tak tento týden reagoval budějovický starosta Vlastimil Bařinka na letáky, které se šíří po městě.

7.9.2017

Městys Okříšky rozdává peníze rodinám prvňáčků

Okříšky - Rodiny prvňáčků a dětí, které nastupují do mateřské školy, obdrží od radnice v Okříškách finanční příspěvek. Letos se bude peněžní dar týkat 38 dětí.

7.9.2017

OBRAZEM: Elektrárenská infocentra navštívilo rekordní množství lidí

Dukovany - Rostoucí trend v návštěvnosti Infocentra Jaderné elektrárny Dukovany z uplynulých let dosáhl o letošních prázdninách svého rekordu. Do infocenter v Dukovanech a Dalešicích přišlo 8767 návštěvníků.

7.9.2017

Náměšťský zámek ožije. Procházet jím bude Marie Terezie

Náměšť nad Oslavou - Již po sedmnácté se uskuteční netradiční prohlídka zámku v Náměšti nad Oslavou. Hlavním motivem letošní prohlídky v rámci oživeného zámku bude kulaté výročí tři sta let od narození jejího veličenstva Marie Terezie, velké panovnice a reformátorky Habsburské říše.

6.9.2017

Třebíčsko má finalistku v soutěži Maminka ČR 2017. Podívejte se

Třebíčsko – Do finále soutěže Maminka ČR 2017 se probojovala jediná soutěžící z Třebíčska. Je jí osmatřicetiletá Jana Báňová ze Štěměch. O soutěži se dozvěděla na Facebooku.

6.9.2017

Bombardéry duněly, cvičení Ample Strike o sobě dalo vědět

Náměšťsko - Nízký průlet legendárních amerických bombardérů B-52 a B-1, kroužení bitevního vrtulníku Mi-24. Přelet gripenů i Su-22 či velkého tankeru KC135. Tak to ve středu kolem poledne vypadalo ve vzdušném prostoru nad vojenskou leteckou základnou Sedlec – Vícenice u Náměště nad Oslavou.

6.9.2017

Vyberou si umělci, vědci i sportovci. Nábor do kroužků začíná

Třebíčsko – Začal školní rok a s ním i mnoho zájmových kroužků pro děti. Zdá se, že s každým dalším rokem jejich nabídka roste. Seznam se neomezuje jen na zavedené a známé aktivity, děti si už nemusí vybírat mezi fotbalem a flétnou. Přibývají i některé doposud neobvyklé.

6.9.2017

Nejhorší silniční díru na Vysočině řidiči mohli potkat v Okřešicích

Třebíčsko, Vysočina – Nejhorší výtluk Vysočiny je již opravený, Ještě donedávna byla silnice do Okřešic na Třebíčsku v tak špatném stavu, že se v anketě „Nejhorší silniční díra republiky“ umístila hned na druhém místě za pražskou ulicí U Seřadiště.

6.9.2017

Sejdeme se u soudu, štěkali po sobě zastupitelé. Kvůli náměstí

Moravské Budějovice – O některé zastupitele v Moravských Budějovicích se toto pondělí večer málem pokoušel infarkt. Tak vypjatá byla závěrečná diskuze, když se do ní přihlásil místní Jan Švaříček.

5.9.2017

VIDEO: Film ukazuje vše o hospicové péči

Třebíč - Nový krátký film vyrobený Oblastní charitou Třebíč vysvětluje, co je to vlastně hospicová péče a komu je určena. V osmiminutovém snímku vystupují jak pracovníci Domácího hospice sv. Zdislavy Třebíč, tak blízcí zesnulých klientů. Filmová zkratka je shrnutím základních informací a vizitkou jednoho z nejlépe fungujících hospiců v České republice.

5.9.2017

OBRAZEM: Děti z Bochovic už tráví volný čas na novém hřišti

Bochovice - Za sportovními aktivitami nemusí už starší děti z Bochovic na Vysočině do okolních obcí. Od soboty mají vlastní víceúčelové sportovní hřiště s lajnováním pro různé sporty a s umělým povrchem. Sloužit bude místnímu Sportovnímu klubu a lidem z obce i okolí.

5.9.2017

Koňská show a projížďky v bryčce. Chystá se chovatelský den

Třebíč – Chovatelský den se letos v Třebíči uskuteční již po šestadvacáté. Tradiční akce plná zvířat a jejich umění spolupracovat s majiteli začne v sobotu 9. září a bude pokračovat v neděli. Místem srazu chovatelů bude jezdecký areál na Polance.

5.9.2017

Bývalá miss z Náramče boduje v show Tvoje tvář má známý hlas

Nárameč /FOTOGALERIE/ - V televizi právě startovala další řada úspěšné show Tvoje tvář má známý hlas. V Náramči, rodné vsi vítězky úvodního dílu Jitky Boho, bylo ve stejný čas v sobotu večer pořádně veselo. Jenže na televizi tam koukal málokdo. Zrovna se totiž slavily dožínky. A pořádně ve velkém. Řada místních tak přišla o zážitek, kdy si zdejší rodačka zapsala další dílčí úspěch.

5.9.2017

OBRAZEM: Se začátkem školního roku rozkvetly kaštany

Třebíčsko - Začátek září a stromy jdou do květu. Na tuto roční dobu neobvyklou podívanou skýtají kaštany, čili jírovce maďaly, u silnice na Novou Ves před odbočkou do Sokolí.

4.9.2017

Průkazky lze na autobusovém nádraží v Třebíči už vyřídit

Třebíč - Autobusové nádraží v Třebíči se pomalu, ale jistě dostává do běžného provozního režimu, poté, co je narychlo převzala místní společnost Tredos.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení