VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Třebíčsko

11.12.2016

OBRAZEM: Jaroměřický zámek ozdobily vánoční květiny

Jaroměřice nad Rokytnou – V adventním období se tradičně otevírá také zámek v Jaroměřicích nad Rokytnou. Letos již poosmnácté se tam konala vánoční výstava.

11.12.2016

Do voleb se přihlásilo jen devět lidí z uskupení Pro Ostašov

Ostašov - Obyvatelé Ostašova budou už za necelé dva měsíce rozhodovat o novém zastupitelstvu. Tři současní z uskupení Nezávislí totiž na své posty rezignovali a přijmout je odmítli i jejich náhradníci.

11.12.2016

Některé školky jsou přeplněné. Řada mateřinek děti odmítla

Třebíčsko - Velké množství dětí přinutilo některé obce navýšit kapacitu tamních škol a školek. Zatímco loni přibyla jedna třída mateřinky v Rudíkově, v příštím roce se má to stejné stát také v nedaleké Trnavě.

10.12.2016

OBRAZEM: Mercury Eight pohání legendární „flathead"

Třebíč - Pokud budeme hovořit o americkém automobilovém průmyslu, lze konstatovat, že noblesa a velkorysost třicátých let minulého století se odrážely i v letech poválečných. Příkladem toho může být vůz Mercury Eight.

10.12.2016

Silnici chybí sjezd k nové čtvrti

Pocoucov - Po nové silnici se mezi Třebíčí a Pocoucovem jezdí už déle než rok. Přestože stála víc, než bylo plánováno, a stavba se zpozdila, dodnes má několik vad. Jednou z nich je paradoxně to, že někteří obyvatelé Pocoucova využívají raději starou silnici, která s novou sousedí.

9.12.2016

Provizoria svazují obcím ruce

Třebíčsko - Zastupitelstva několika obcí i některých měst na Třebíčsku neschvalují v závěru roku rozpočet, který by vytyčil, jak bude samospráva v příštích dvanácti měsících hospodařit. Místo toho dávají už tradičně přednost rozpočtovým provizoriím.

9.12.2016

Na Jalovci spustí v sobotu malý vlek

Třebíčsko, Vysočina - Na Vysočině by koncem týdne měly být v provozu nejméně čtyři lyžařské sjezdovky. Kromě Šacberku u Jihlavy, kde byl vlek v provozu už minulý víkend, zahajují sezonu také na Harusově kopci a na Fajtově kopci na Žďársku a na vrchu Křemešník. Svahy pokrývá i přes půl metru převážně technického sněhu. 

8.12.2016

Studenti chtějí z tržnice udělat místo pro setkávání

Třebíč - Proměnit současnou třebíčskou tržnici na Karlově náměstí v Třebíči. To byl úkol pro čtyři skupiny studentů ze Střední školy stavební Třebíč a Fakulty architektury VUT Brno. Přestože studenti mohli na návrzích pracovat pouze dva dny, za které jde těžko připravit dokonalé návrhy, padaly během nich zajímavé nápady.

7.12.2016

Zastupitelé schválili rozpočet

Moravské Budějovice - Schválený rozpočet na příští rok už mají Budějovičtí. Příjmy a ušetřené peníze z minulých let budou srovnatelné s předpokládanými výdaji.

7.12.2016

Česko bude společně zpívat koledy. Přidat se můžete i vy

Třebíčsko - V jedinou chvíli se všichni v celé republice zastaví, aby si v předvánočním shonu společně zazpívali koledy. To je myšlenka tradiční akce vydavatelského domu Vltava Labe Media Česko zpívá koledy. Letos se uskuteční 14. prosince v 18 hodin. Zapojit se může každý, kdo si chce zpříjemnit adventní dobu. Setkání pořádají okresní redakce Deníku, ale i obce, farnosti i různá sdružení a spolky.

6.12.2016

OBRAZEM: Čert s Mikulášem rozsvítili vánoční strom

Třebíč - Mikuláše a čerta mohly v pondělí v podvečer potkat děti také na Karlově náměstí v Třebíči. Při tradiční pohádce je tam ztvárnili herci z divadelního souboru Ampulka.

6.12.2016

Na Jalovci začali zasněžovat

Třebíčsko - Sněhu zatím v letošní zimě mnoho nenapadlo. Mrazivé počasí posledních dní však umožňuje vlekařům, aby začali alespoň s umělým zasněžováním. Bělat už se začínají i svahy na Jalovci.

5.12.2016

OBRAZEM: Ondřej Vetchý představil antitotalitní čítanku

Třebíč - Více než sto studentů Gymnázia v Třebíči se zúčastnilo představení mezinárodní antitotalitní čítanky Abychom nezapomněli.

5.12.2016

Ztracený vzácný portrét malého šlechtice se našel v Třebíči

Třebíč - Odborníci ve fondech Muzea Vysočiny Třebíč znovuobjevili a restaurovali vzácný obraz Švýcara Arnolda Böcklina, předního evropského malíře 19. století. Portrét malého šlechtice z rodu Salm-Reifferscheidt se v polovině prosince stane ozdobou výstavy Aristokracie vkusu v Místodržitelském paláci Moravské galerie v Brně.

4.12.2016

Zahradní restaurace budou muset zavřít do deseti

Třebíč -  Po dvaadvacáté hodině zavřeno. S takovou úpravou pravidel pro povolování předzahrádek u hospod a restaurací přichází vedení města v Třebíči.

3.12.2016

Za Mikulášem přijely děti vlakem. Podívejte se

Třebelovice - Mikuláš s andělem v sobotu naděloval na nádraží v Třebelovicích. Na trati z Moravských Budějovic do Jemnice se konala mimořádná jízda vlaků. Příležitost si nenechaly ujít desítky rodičů s dětmi.

3.12.2016

Silnice se opět uzavře

Třebíč - Odbor dopravy a komunálních služeb upozorňuje řidiče, že od soboty 3. prosince od 7 hodin do neděle 4. prosince do 20 hodin bude uzavřen úsek silnice na Znojemské ulici pod viaduktem.

3.12.2016

Kdy se uvidíme? Loučí se nevidomý běžec

Třebíč /ROZHOVOR/ - Pětadvacetiletý Ondřej Zmeškal neměl na startu života příliš štěstí. Odmala neviděl na jedno oko a špatně slyšel, přesto ho vždycky bavilo sportovat. A nepřestal s tím ani v momentě, kdy ve dvaceti oslepl úplně. Dnes běhá maratony, kvůli královské atletické disciplíně se letos vypravil dokonce až do Číny.

3.12.2016

Městská rada se mění. Marie Černá bude místostarostka

Třebíč - Třebíčského místostarostu Pavla Pacala (Pro Třebíč) krajské povolební vyjednávání dostalo až na post náměstka hejtmana. A protože dopředu prohlásil, že nechce sedět na dvou uvolněných židlích, mění se i podoba městské rady v Třebíči.

2.12.2016

OBRAZEM: Seznamte se. Prase, nejslavnější český skútr

Třebíč Skútr Čezeta byl symbolem uvolněné atmosféry sladkých šedesátých let. Byl atraktivní, měl líbivou karoserii, na které mohla spolujezdkyně sedět bokem, poskytoval dostatečnou ochranu proti nepřízni počasí a dokonce mohl mít i funkci elektrického startování motoru!

2.12.2016

Malého Kubíka přijde podpořit i Mikuláš

Třebíč - Na podporu tříletého Kubíka Novotného, který letos v říjnu onemocněl leukémií, se lidé zapojí do pochodu. Jeho trasa povede z parkoviště u třebíčské polikliniky v ulici Vltavínská na nedaleký Pekelný kopec.

1.12.2016

Betlém na nádvoří září, strom na náměstí se teprve rozsvítí

Třebíčsko - Spolu se zapálením první svíce na adventním věnci začala řada předvánočních akcí také na Třebíčsku. Rozsvěcet se budou další vánoční stromy, připraveny jsou adventní koncerty i tvořivé dílničky a výstavy.

30.11.2016

OBRAZEM: Pěstiteli na Třebíčsku právě ve skleníku dozrávají citrusy

Šebkovice - V nevelkém skleníku Františka Holčapka v Šebkovicích na Třebíčsku v těchto dnech dozrávají citrusové plody. Pěstitel každoročně sklidí kolem 200 kilogramů různých odrůd mandarinek, grepů, pomerančů a limetek. Jedním z posledních přírůstků, který se ve skleníku objevil nedávno, je vyšlechtěná rostlina japonského ovoce kaki churma.

30.11.2016

Jaderná elektrárna Dukovany dostala vysvědčení s dvojkou

Valeč - Občanská bezpečnostní komise vystavila Jaderné elektrárně Dukovany vysvědčení. Za letošní rok vyfasovala elektrárna dvojku. „Je co zlepšovat," poznamenal předseda komise Aleš John.

29.11.2016

Střelnicí v Okříškách neprolétla už tři roky kulka

Okříšky - Nezisková střelnice v Okříškách je už tři roky ztichlým místem v městysi. Příčinou je spor tamního sportovněstřeleckého klubu a policie. Ta tvrdí, že střelnice není v provozu oprávněně. S tím střelci nesouhlasí.

27.11.2016

Noc bez domova je dobrá zkušenost, ale stačí jedna

Třebíč - Přijmout výzvu a vyzkoušet si jednu noc bez domova měli ve čtvrtek možnost lidé v Třebíči. Vybaven více než deset let starým spacákem a plachtou za sedmdesát korun pro případ deště jsem se rozhodl výzvu přijmout.

27.11.2016

Knihovny ve Slavičkách a Římově získaly ocenění

Třebíčsko - Místní knihovna ve Slavičkách je jednou z pěti na Vysočině oceněných titulem Knihovna Vysočiny 2016. Slavičky jsou relativně malá obec, přesto zde péči o svoji knihovnu nezanedbávají.

27.11.2016

Mikuláš se sveze lodí

Kramolín - Kdo nezlobil, případně má pro strach uděláno, může se svézt lodí s Mikulášem, čertem a andělem. Mikulášská plavba po Dalešické přehradě se uskuteční v neděli 4. prosince.

26.11.2016

Voda z Vranova by mohla brzy téct do Lesonic i Cidliny

Lesonice, Cidlina - Jen na vlastní studny jsou zatím odkázáni obyvatelé Cidliny, Lesonic a místní části Horní Lažany. Změnit by se to ale mohlo za několik málo let. Samosprávy už totiž začaly hledat, jak by do oblasti přivedly vodu z Vranovské přehrady.

26.11.2016

Přehrada na řece Oslavě by zatopila 250 domů

Náměšťsko - Studie k plánované přehradě na řece Oslavě je hotová. Odpůrce vodního díla v lokalitě Čučice nijak nepotěší. Nejenže doporučuje, aby zůstalo území nadále v Generelu lokalit pro akumulaci povrchových vod, ale ještě doporučuje variantu, která je rozlehlejší než ta zakreslená v dokumentu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies