VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Třebíčsko

22.1.2017

Patnáct tisíc aut bude muset jinudy. Bráfova třída zavírá

Třebíč - Patnáct tisíc aut denně. To je množství vozidel, které projede nejzatíženější částí Bráfovy ulice v Třebíči. Její oprava, plánovaná v nadcházejících dvou letech, tak výrazně zasáhne do dopravy ve městě.

21.1.2017

S rybníkem se to nedá srovnávat, říká rolbař

Rouchovany - Jedním z těch, kteří se starají o stav ledové plochy v Rouchovanech, je Ivo Miroš. Práce ho baví.

21.1.2017

Led v Rouchovanech vydrží i patnáct stupňů nad nulou

Rouchovany - Moderní kluziště za asi 23 milionů vzniklo na konci loňského roku v Rouchovanech. Od té doby si je oblíbili nejen místní, ale také lidé z okolí. „Dcera sem chodí do školky, máme to jen pět kilometrů. Je to tady perfektní," pochvaloval si Roman Opálka s rodinou z Rešic.

21.1.2017

OBRAZEM: Gymnázium pořádá dny otevřených dveří

Třebíč - Gymnázium Třebíč v tomto školním roce slaví 145. výročí svého založení. Při té příležitosti pořádá také Den otevřených dveří pro bývalé absolventy i další přátele školy.

21.1.2017

V dukovanské elektrárně bude přísnější režim

Dukovany - Jaderná elektrárna Dukovany bude muset zpřísnit režim a zavést opatření proti případným záškodníkům. Určuje jí to Atomový zákon platný od 1. ledna tohoto roku. Zákon nově definuje takzvaně životně důležité prostory, do kterých budou moci samostatně vstupovat pouze osoby s bezpečnostní prověrkou.

21.1.2017

Za vánoční sbírku koupí třebíčská charita polohovací lůžko

Třebíč - Tradiční vánoční sbírka v Třebíči vynesla téměř 45 tisíc korun. Peníze převzal stacionář Úsměv, který provozuje třebíčská charita, a koupí za ně polohovací lůžko pro klienty s mentálním a kombinovaným postižením. Novinářům to řekla sociální pracovnice charity Jana Mušková.

21.1.2017

Starostové chtějí lokalitu přehrady vyřadit z generelu

Třebíčsko - Petici proti výstavbě přehrady na řece Oslavě čeká příští týden projednávání v Poslanecké sněmovně ČR. Povodí Moravy (POM) sice ke konci minulého roku oznámilo, že ukončilo veškeré přípravy vodního díla Čučice, ale starostové dotčených obcí chtějí záruku v podobě vyřazení území z Generelu lokalit pro akumulaci povrchových vod (LAPV).

20.1.2017

Nemocnice ruší zákaz návštěv

Třebíč – Třebíčská nemocnice zruší o víkendu měsíc trvající zákaz návštěv.

20.1.2017

Rekordní mrazy hlásí i Dukovany a Moravské Budějovice

Třebíčsko, Vysočina - Teplotní rekordy byly v pátek v noci překonány na sedmi měřicích stanicích na Vysočině s řadou pozorování alespoň 20 let.

20.1.2017

Život na zámku? Okříšky nabízí opravenou památku

Okříšky – Toužíte po životě na zámku? Potom byste měli zbystřit. Jeden takový se na Třebíčsku nabízí k využití. A ke všemu je nově opravený.

19.1.2017

Domov pro seniory vznikne i v Kojeticích

Kojetice, Dalešice - Školáci v budově mateřské školy a obecního úřadu, předškoláci zase v bývalé škole. Mimořádné podmínky teď panují v Kojeticích.

19.1.2017

Gymnázium oslaví výročí také se svými absolventy

Třebíč - Gymnázium Třebíč v tomto školním roce slaví 145. výročí svého založení. Při té příležitosti pořádá také Den otevřených dveří pro bývalé absolventy i další přátele školy. Konat se bude v sobotu 21. ledna mezi 9. a 14. hodinou.

18.1.2017

Radnice změnila smlouvu s Cyriaky o pronájmu zámku

Jemnice - Radnice v Jemnici upustila od plánů vybudovat z městského zámku rehabilitační centrum pro vojáky. Takový záměr měl Mezinárodní řád Křížovníků s červeným srdcem Cyriaci, který si zámek za tisícikorunu ročně před třemi a půl lety pronajal. „Projekt se ukázal jako nereálný a plány se omezily jen na expozici muzea," řekl starosta Miloslav Nevěčný.

18.1.2017

Díky sněhu a zimnímu počasí mohou závodit lyžaři i curleři

Třebíčsko - Po letech dorazila opravdová zima také do okolí Třebíče. Kolem největšího města okresu jsou k vidění vyježděné stopy od běžkařů a bruslit se dá i mimo zimní stadion. Díky tomu se opět po čase mohou vrátit také závody v zimních sportech. Některé z nich se nejely již několik let.

18.1.2017

Vzniká nové malé muzeum. Představí Dolníka i Chrásta

Hrotovice - Další zajímavé muzeum by mělo brzy přibýt na Třebíčsku. Radnice v Hrotovicích hodlá přebudovat místní Památník Františka Bohumíra Zvěřiny a vytvořit v něm stálou výstavu o historii Hrotovicka.

16.1.2017

Ministerstvo má upravit věcný návrh zákona k výběru úložiště

Třebíčsko, Praha - Vláda podpořila myšlenku věcného záměru zákona o zapojení obcí do výběru lokality hlubinného úložiště vysokoaktivních radioaktivních odpadů.

16.1.2017

Tvoříme své hrdiny, umělce, politiky i tyrany

Každý má svůj podíl na vzniku, průběhu i výsledku životních situací, říká psycholožka Helena Šalátová. Na svých kurzech a v nově otevřené poradně radí lidem, jak „UVIDĚT" svůj život jako výsledek vlastní formy pozitivní, nebo destruktivní kreativity. Tedy jak tímto procesem sami sebe, své vztahy, práci a zdraví - to znamená svou životní cestu - poškozovali, nebo otevírali. Také jim ukazuje, jak si lze i proměňováním chyb otevřít novou perspektivu mířící k většímu úspěchu a k většímu hmotnému i duchovnímu bohatství.

15.1.2017

U Jemnice došlo k tragické nehodě. Jeden člověk zemřel

Jemnice - Tragický závěr měla nehoda dvou osobních vozidel u Jemnice. V neděli před sedmou hodinou večerní tam zahynul člověk. Nešlo však o člena posádky jedhoho z havarovaných automobilů, ale o chodce.

15.1.2017

K tonoucímu se plazte, radí vodní záchranáři

Třebíč - Opět po roce předvedli Vodní záchranáři Českého červeného kříže z Třebíče záchranu člověka, pod kterým se prolomil led. Ukázka se uskutečnila na řece Jihlavě.

15.1.2017

Konec výluky na trati přes Třebíč je opět posunut

Třebíčsko - Na železniční trati z Třebíče do Brna probíhá již od letních měsíců dlouhodobá výluka. Vlaky nyní nejezdí v úseku mezi Okříškami a Náměští nad Oslavou. Tato první část revitalizace trati měla skončit v polovině února. Konec této části výluky se však posouvá až na konec měsíce.

15.1.2017

Přepsal datum. Teď čelí podezření z trestného činu

Třebíčsko - Velké nepříjemnosti si způsobil dvacetiletý mladík z Třebíčska. Loni v květnu měl změnit datum na rozhodnutí o dočasné pracovní neschopnosti.

15.1.2017

Firmy z Třebíčska získaly příslib investiční pobídky. Slibují desítky míst

Třebíčsko, Vysočina - Na Vysočině loni získaly příslib investiční pobídky od státu čtyři podniky. V součtu slíbily investovat do rozvoje výroby více než 1,8 miliardy korun, což jim umožní vytvořit přes 200 nových pracovních míst. Celkově by mohly získat veřejnou podporu až 495 milionů.

15.1.2017

Řidič nedbal doporučení policistů. Přišel o notebook

Náměšť nad Oslavou - Policisté opět připomínají řidičům, že není vhodné nechávat v zaparkovaném automobilu volně a viditelně odložené věci. I když toto doporučení zaznívá poměrně často, stále se ho nedaří dostat do povědomí všech řidičů

15.1.2017

Cestující v Třebíči teď vozí i dva zbrusu nové minibusy

Třebíč - Na začátku roku začalo třebíčskými ulicemi jezdit dvanáct nových autobusů. Nešlo však pouze o klasické vozy. Mezi nimi byly také dva minibusy Mercedes Benz Sprinter.

15.1.2017

Po Fajtově kopci u Velkého Meziříčí se nesla libá vůně zabijačkových specialit

Velké Meziříčí – „Voní to, cítíš?" Tuto větu si v sobotu v průběhu dne vyslechl nepočítaně František Jurek. Ve stánku na svahu Fajtova kopce u Velkého Meziříčí vyráběl přímo před zraky přihlížejících pravé zabijačkové pochoutky.

14.1.2017

V rodinném domě vzplanul vánoční stromek

Dukovany - I tři týdny po Štědrém dnu může v bytě zahořet vánoční stromeček. Přesvědčila se o tom jedna rodina z Dukovan, které kvůli elektrickému osvětlení stromku málem shořel celý dům.

14.1.2017

Lepší než mezi salámy. Dvě obce převezmou provoz pošty

Třebíčsko - Současné vedení České pošty by rádo ukončilo provoz stovek svých poboček na venkově, představilo proto projekt Pošta Partner. Ten má fungovat tak, že pobočky budou v obcích zachovány, ale nově je bude provozovat obchod s potravinami, hospoda nebo obec. Česká pošta novému provozovateli slibuje, že bude na mzdu pracovníka přispívat a bude také vyplácet bonusy za služby, které na pobočce skutečně provede.

14.1.2017

Elektrárna neláká jen lidi, ale i ryby a dravé ptáky

Dukovany - Areál Jaderné elektrárny Dukovany nepřilákal v uplynulém roce pouze rekordní počet návštěvníků, ale také pestrou skupinu živočichů.

14.1.2017

V družstvu vzplál manipulátor

Okřešice - V zemědělském družstvě v Okřešicích vzplála ve čtvrtek ráno technika, takzvaný manipulátor. Škoda je 200 tisíc korun.

14.1.2017

Škola v Rapoticích zavřela. Kvůli chřipce

Třebíčsko – Základní škola v Rapoticích se na týden uzavřela kvůli šířící se chřipce. Přitom ještě před několika dny by něco takového ředitel Roman Jánský nepředpovídal. „Bylo to ráz na ráz, nakonec nám chybělo 42 procent žáků a onemocněli i všichni učitelé," upozornil.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies