VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Třebíčsko

23.6.2017

Extrémní sucho. Je to katastrofa, shodují se zemědělci

Třebíčsko – Po loňské suché sezóně doufali, že letos se nebude opakovat stejný scénář. Půda je ale letos vyschlá ještě mnohem víc a zemědělci si zoufají.

22.6.2017

Teplotní rekord ve čtvrtek padl v Dukovanech

Vysočina – I čtvrtek byl na Vysočině ve znamení vysokých teplot. Rekordy však ve velkém nepadaly, šlo jen o jeden případ.

22.6.2017

Vilímek se stal mistrem Moravy

Třebíč - Atlet Spartaku Třebíč Tomáš Vilímek se stal ve Vítkovicích juniorským mistrem Moravy a Slezska ve vrhu koulí. Šestikilové náčiní poslal do vzdálenosti 15,79 m, což je jeho třetí nejlepší letošní výkon.

22.6.2017

Školy na Třebíčsku zazářily v ekologické soutěži

Třebíčsko – V letošním roce se konal již šestnáctý ročník Soutěže s panem Popelou ve sběru papíru. Boj probíhal mezi školami z Kraje Vysočina a z Jihočeského kraje, školy z Třebíčska se přitom umisťovaly na nejvyšších příčkách.

22.6.2017

Začínají opravy, silnice by zatím měly zůstat průjezdné

Třebíč – Řidiči na Třebíčsku narazí na další uzavírky a omezení. Během léta budou cestáři opravovat silnici mezi Třebíčí a Valčí a také Rafaelovu ulici.

22.6.2017

Jaderná elektrárna Dukovany opět otevře na 24 hodin své brány

Dukovany - Pomyslné brány širokému počtu návštěvníků otevře na 24 hodin Jaderná elektrárna Dukovany, a to v pátek 7. července a sobotu 8. července vždy od 9 do 21 hodin.

22.6.2017

Evropskou cenu udržitelné energie dostal třebíčský podnikatel

Třebíč - Centralizovaná kotelna na biomasu ve slovenském Trebišově vynesla třebíčskému podnikateli Richardu Horkému prvenství v soutěži o Evropskou cenu udržitelné energie (The Sustainable Energy Europe Awards).

22.6.2017

Po letních prázdninách čeká Polanku další rekonstrukce

Třebíč – Rekonstrukce říčních lázní Polanka bude po letní sezoně pokračovat. Radní vyhlásili výběrové řízení na opravu skokanského bazénu. Práce mají začít letos v září a trvat až do května příštího roku.

22.6.2017

Borovinské trhy oživí sraz kultovních brouků

Třebíč - Areál bývalé obuvnické továrny v Třebíči-Borovině v sobotu 24. června opět ožije tradičními Borovinskými trhy. Zároveň bude v areálu Boroviny od 11.30 do 12.30 hodin probíhat sraz brouků, tedy legendárních Volkswagenů typu Brouk.

21.6.2017

Operátoři jsou jako piloti, uznal stíhač Emil Boček v Dukovanech

Dukovany - Generálmajor Emil Boček, poslední pilot RAF, který se zapojil do letecké bitvy o Británii, poctil svou návštěvou Jadernou elektrárnu Dukovany. Režim běžného provozu bloku přirovnal k režimu autopilota a ocenil lidský um vymyslet a provozovat takové dílo.

21.6.2017

Do Moravských Budějovic přiváží svoji show Symphonic Queen

Moravské Budějovice – Není generace, která by neznala legendární skupinu Quuen, která se proslavila hity Barcelona, Radio Gaga nebo The show must go on. Spojení hitů této skupiny s filharmonickým orchestrem zavede diváky do hudebního ráje a společně se vrátí do dob největší slávy skupiny.

21.6.2017

Popelnice už turisté v židovské čtvrti nespatří

Třebíč - Dominantou fotek úzkých uliček židovského města by neměly být popelnicové nádoby umístěné téměř před každým domem, shodují se turisté i zástupci města. Třebíčští radní proto zavedou opatření a od začátku července změní systém svozu komunálního odpadu ve třech ulicích, Blahoslavově, Leopolda Pokorného a na Havlíčkově nábřeží. Prozatím jen na zkušební období tří měsíců.

21.6.2017

Místní firmy ostrouhají. Radní oslnilo 13 milionů korun z Třince

Třebíč - Peníze až na prvním místě, řekli si třebíčští radní a shodli se na prodeji budovy Gigant za nemocnicí. Prodat ji chtějí investičnímu fondu z Třince, přestože o budovu měly zájem místní firmy a také provozovatel sanitní služby, která dosud v Gigantu sídlila.

21.6.2017

Ve studentské soutěži Život pod střechou bodovala studentka z Třebíče

Třebíč – Organizátoři soutěže pro studenty středních průmyslových škol stavebních Život pod střechou vyhlásili vítěze 13. ročníku. Odborná porota hodnotila projekty v kategoriích Rodinný dům na určeném pozemku a Freestyle – jakýkoliv typ stavby.

21.6.2017

Nejzajímavější odpadkové koše mají školáci z Čáslavic. Podívejte se

Čáslavice - Nejoriginálnější odpadkové koše vymysleli školáci z Čáslavic. Se svými nápady uspěli v soutěži, získali první místo.

21.6.2017

Sestry Kovárníkovy pomáhaly při atentátu na Heydricha

Ohrazenice – Obyvatelé Ohrazenice a blízkého okolí zavzpomínají v sobotu na sestry Kovárníkovy, které se v obci narodily a prožily mládí. Poté co odešly za prací do Prahy, pomáhaly při plánování atentátu na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha. Předávaly parašutistům zprávy s údaji, v kolik hodin jel protektor do svého úřadu a zda jel s doprovodným vozidlem, či nikoliv.

20.6.2017

Třebíč ve středu roztančí a rozezní žáci umělecké školy

Třebíč – Tradiční i netradiční prostory Třebíče ve středu roztančí a rozezní žáci základní umělecké školy (ZUŠ). Společně s nimi vystoupí i členové základních uměleckých škol odjinud a společně oslaví svátek hudby a tance. Čím jiným, než hudbou a tancem.

20.6.2017

Obyvatelé Třebíče budou dostávat rychlé informace do mobilů

Třebíč – Rychlé a aktuální informace k co největšímu počtu lidí, to je nové heslo třebíčské radnice. Zavádí novinku, takzvaný Mobilní rozhlas.

20.6.2017

OBRAZEM: Postavy z pohádek v Rokytnici. Poznáte je?

Rokytnice nad Rokytnou - Počasí v sobotu moc nepřálo, přesto na tradiční Pohádkovou cestu přišla spousta dětí jak z Rokytnice, tak z okolí.

20.6.2017

Třiašedesátiletý řidič zaparkoval na ostrůvku v křižovatce

Třebíč - Přímo na ostrůvku ve světelné křižovatce ulic Komenského náměstí a Jihlavská brána v Třebíči zaparkoval třiašedesátiletý řidič z Třebíče. Odjet se mu nedařilo.

20.6.2017

Dárců krve je zatím dost. Ale stárnou, a budou třeba mladí

Vysočina – Více než deset tisíc lidí na Vysočině daruje krev nebo krevní plazmu. V některých nemocnicích mají dárců přebytek, jinde je jich málo.

20.6.2017

Hnacím motorem pro mě byla dcera, říká vítězka

Červená Lhota – V sedmém ročníku klání začínajících podnikatelů T-Mobile Rozjezdy získala první místo u odborné poroty Dagmar Dušková z Červené Lhoty na Třebíčsku s projektem Dančiny dobroty. Svýma šikovnýma rukama dokáže z běžně dostupného farmářského mléka vyrobit kvalitní a zdravé sýry i netradiční výrobky.

19.6.2017

Herci z Ampulky zvou na novou hru Léto s dámou

Třebíč – Novou hru s názvem Léto s dámou si pro své diváky připravili herci z třebíčského divadelního spolku Ampulka.

19.6.2017

Městští strážníci nechali na sále už přes dvacet litrů krve

Třebíč – Přibližně každý třetí strážník Městské policie v Třebíči patří mezi dárce krve. Několik z nich za to posbíralo už řadu medailí. Je to jediná odměna, kterou za svou pomoc získají. Přesto si nestěžují a krev chtějí darovat dál.

19.6.2017

Obce v okolí elektrárny dostanou peníze, smlouvy jsou podepsané

Dukovany - Starostky a starostové obcí z blízkého okolí Jaderné elektrárny Dukovany uzavřeli se společností ČEZ smlouvy o spolupráci s příslibem každoroční podpory v celkové částce šestnáct milionů korun.

19.6.2017

Fenomén poutních míst přiblíží výstava v muzeu v Třebíči

Třebíč - Poutní místa nejen na Třebíčsku přiblíží výstava, kterou začíná připravovat Muzeum Vysočiny v Třebíči. Kurátoři výstavy se chtějí zaměřit zejména na období baroka.

18.6.2017

Zahradní slavnost se ujala. Radost dělá seniorům i dětem

Moravské Budějovice - Pěknou tradicí se stala v Domě svatého Antonína v Moravských Budějovicích Zahradní slavnost. V sobotu odpoledne se konala již podeváté.

17.6.2017

Jemnice žila slavnými královskými časy. Poslové běželi v novém

Jemnice - Několikadenní oslavy a téměř roční přípravy na ně jsou u konce. Jemnice opět žila Barchanem, středověkou slavností, která patří k těm nejstarším ve střední Evropě.

16.6.2017

Voda z Žákovy zahrady teče do centra Třebíče už téměř celé století

Třebíč – Vodárenské objekty nejsou jen technicky zajímavé, ale často i architektonicky. K nahlédnutí navíc nelákají jen ty nejviditelnější a největší, ale i ty méně známé, jako například třebíčský vodojem Žákova zahrada.

16.6.2017

O víkendu se na Třebíčsku otevře muzeum, koupaliště a také zámek ve Val

Třebíčsko - Před námi je další červnový víkend. Z akcí, které se v sobotu a v neděli konají, si může vybrat opravdu každý. Konají se venku i uvnitř, jde o akce takříkajíc všeho druhu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení