Horácká Slavia vybojovala vítězství

Třebíč/ Vysočina -Ve hře o postup do dalšího kola play off zůstavají po včerejších třetích zápasech všechny týmy.

19.2.2008

Filip Luňák v bráněFoto: DENÍK/ Libor Plíhal

Jihlava totiž včera po dvou porážkách ve Vrchlabí svého soupeře na domácím ledě rozstřílela a snížila tak nepříznivý stav série na 1:2. Blízko postupu je Třebíč, která se vzpamatovala z páteční desítky a doma Hradec Králové porazila.
Jediným jistým postupujícím je Sareza Ostrava, která včera vyhrála v Kadani 0:4.
Zápas Havlíčkova Brodu s Havířovem se kvůli rozbité rolbě protáhl a skončil po uzávěrce. Další zápasy jsou na programu dnes.

Play off, 1. kolo

JIHLAVA – VRCHLABÍ 7:2

Dukla vlétla do zápasu jako uragán a v 11. minutě vedla po dvou parádních gólech Říhy 2:0. Hosté tentokrát nedokázali kontrovat, navíc v úvodu druhé třetiny inkasovali potřetí, když Bakus přidal ke dvěma asistencím i přesnou trefu.

To však nebylo z jihlavské strany zdaleka všechno. Ještě než se utkání přehouplo do druhé poloviny, měli domácí po Hanzalově dorážce k dobru už čtyři branky. Na začátku závěrečné části pak zvýraznil triumf Dukly svým třetím gólem Říha.
Vrchlabí korigovalo stav až po hromadné bitce – nejprve ve dvojnásobné početní převaze, poté v přesilovce pěti proti čtyřem. Poslední slovo však měla díky Hrbatému a Martinu Krupkovi přece jen Jihlava.

Branky a nahrávky: 3. Říha (Bakus), 11. Říha (Bakus), 21. Bakus (Čachotský), 28. Hanzal (Man), 41. Říha (Ficenc, Bakus), 58. Hrbatý (Suk, Ficenc), 60. M. Krupka (Hanzal, Man) – 51. Špaček (Vantuch, Rýgl), 57. Rapáč (Brynecký). Rozhodčí: Würtherle – Kabourek, Lhotský. Vyloučení: 13:10, navíc L. Krupka a Kuchyňa 5 minut plus do konce utkání, Štrach 5 minut plus 5 minut plus do konce utkání – Beck a Vantuch 10 minut, Gengel, Matějíček, Pajič všichni 5 minut plus do konce utkání. Využití: 2:2. Diváci: 3107. Třetiny: 2:0, 2:0, 3:2. Stav série: 1:2. Jihlava: Řehoř – Ficenc, Duben, Staněk, Kašpar, Štrach, Kuchyňa, Martinka – Říha, Bakus, Čachotský – M. Krupka, Hanzal, Man – Suk, Hradecký, L. Krupka – Hrbatý, Kopecký, Jonáš – Piluša. Vrchlabí: Hylák (41. Ševčík) – Matějíček, Vála, Bendík, Chaloupka, Rýgl, Hrach, Vomela, Volek – Gengel, Pajič, Beck – Horčička, Přeučil, Plodek – Rapáč, Vantuch, Špaček – Nevyhoštěný, Brynecký, Jech.

TŘEBÍČ - H. KRÁLOVÉ 3:1

Horácká Slavia si vzala ponaučení z předchozího duelu a na hradecké výpady se dobře připravila. Vítězství přispěl výborný Filip Luňák, který pochytal řadu šancí hostujících útočníků.

Branky a nahrávky: 1. Kreuzer (Dolníček), 29. Zahradník (Sedláček), 31. Látal (Nahodil) - 56. Sakrajda (Koudelka). Rozhodčí: Vampola - Hejduk, Křivský. Vyloučení 8:7. Využití: 1:0. Třetiny: 1:0, 2:0, 0:1. Stav série:2:1. Třebíč: Luňák - Hrbáček, Kaláb, Malena, Sedláček, L. Sláma, B. Sláma - Burian, Dolníček, Kreuzer - Čech, Zahradník, Heřman - Látal, Nahodil, Dibelka - Přibyl, Bárta, Obdržálek. H. Králové: Koutský - Toužimský, Pavlů, Burián, Táborský, Pazdera, Lesák, Kučírek, Kolář - Fořt, Roubík, Kadlec - Sakrajda, Koudelka, Šeda - Haluza, Hruška, Suchý - Kočan, Korotvička, Šejnoha.

KADAŇ - SAREZA OSTRAVA 0:4

Branky a nahrávky: 10. Svačina (Červenka, Najdek), 17. Mikula (Vnenk), 42. Klimek, 45. Červenka (Najdek). Stav série: 0:3.

Play out

MOST – PROSTĚJOV 3:1Branky: 29. Stříteský, 41. Urban, 56. Gergel – 58. Vrba. Rozhodčí: Hodek, Souček - Kabourek, Lhotský. Třetiny: 0:0, 1:0, 2:1.
BEROUN – ŠUMPERK 3:2Branky: 10. Křesťan, 31. a rozhodující nájezd Tvrzník – 8. Kubica, 60. Bařica. Vyloučení: 7:5. Využití: 1:2. Rozhodčí: Jebavý, Kubeš – Polonyi, Kreuzer. Diváci: 1100. Třetiny: 1:1, 1:0, 0:1 – 0:0.
Pořadí: Most 47, Beroun 46, prostějov 42, Šumperk 34.

19.2.2008 VSTUP DO DISKUSE

Michaela Horáková začala budovat své sny, oprostila se od stereotypní společnosti a založila vlastní architektonické studio. K tomu přišla tento rok s vlastní módní značkou Mishe.
25

Tvrdohlavě kráčím proti proudu

Jedna z mnoha podobizen Matyáše Žďárského, kterou najdeme v jeho muzeu.

Běh Matyáše Žďárského bude v jubilejním ročníku mezinárodní

Nad Vysočinou se budou brzy cvičit vojáci

Sedlec, Vysočina – Od středy 23. srpna až do září budou nad Krajem Vysočina častěji létat vojenská letadla. V té době se bude totiž konat mezinárodní letecké cvičení Ample strike 2017.

Stromy padaly na silnice, auta i karavan

Vysočina – Plné ruce práce měli přes noc hasiči i policisté na Vysočině kvůli bouřce doprovázené silným větrem. „V průběhu noci a časného rána zasahovali hasiči na Vysočině u více než 120 událostí v souvislosti s počasím,“ informovala mluvčí hasičů Petra Musilová. Šestadvacet oznámení obdrželi také vysočinští policisté.

OBRAZEM: Slavnosti tří kápí v Třebíči začaly

Třebíč - Slavnosti tří kápí začaly. Úderem šestnácté hodiny se začali na Podzámeckou nivu scházet první návštěvníci. Sledují vystoupení šermířských skupin a drezůru koní. Na místě je také nepřeberně stánků s občerstvením a suvenýry. Večer jsou na programu koncerty.