Z posledního dvojutkání totiž odešli bez bodového zisku a stále trůní na předposlední příčce tabulky skupiny C.
„Opět jsme nedokázali zvítězit. Přitom jak v Prostějově, tak v Husovicích jsme k tomu měli velice blízko,“ posteskl si hlavní kouč Vladimír Smital.

II. liga, skupina C, 14. a 15. kolo:

PROSTĚJOV B – TŘEBÍČ 83:76

Domácí sice disponovali výhodou vlastní palubovky a dle postavení v tabulce si měli připsat bezproblémové vítězství, na konečný triumf se však nadřeli. Třebíčští jim totiž byli až do závěru vyrovnaným soupeřem.
„Ten zápas jsme měli vyhrát. Měli jsme na to, kluci kvalitně trénovali, což bylo znát. Škoda toho kolapsu v závěru,“ řekl Smital.
Body Třebíče: Jančár 29, Vyskočil 20, Jančár V. 10, Vérosta 6, Balko 6, Čermák 3. Trojky: 3. Fauly: 19. Čtvrtiny: 22:24, 19:19, 27:13, 15:20.

HUSOVICE – TŘEBÍČ 86:79

Smolné utkání odehráli Třebíčští. Po dvou čtvrtinách na soupeřově palubovce třímali otěže zápasu ve svých rukou, pak však přišly na řadu individuální chyby, a tak body přenechali domácím.
„Přijeli jsme sice jen v sedmi osmi lidech, možná se na nás projevila únava, ale i tak jsme měli zápas dotáhnout do vítězného konce. V dalším střetnutí už musíme tu smůlu protrhnout,“ uvedl Smital.
Body Třebíče: Jančár 22, Čermák 16, Vyskočil 13, Jančár V. 11, Balko 7, Milota 6, Vérosta 2. Trojky: 3. Fauly: 28. Čtvrtiny: 13:26, 24:19, 24:17, 25:17.

II. liga – skupina C, ostatní zápasy: Žabovřesky - Val. Meziříčí 89:63, Krnov - Kroměříž 80:100, Ostrava - Uh. Brod 88:83, Jihlava - Nový Jičín 103:105, Husovice - Šlapanice 55:74. 16. kolo: Žabovřesky - N. Jičín 98:80, Ostrava - Kroměříž 67:79, Krnov - Uh. Brod 81:73, Jihlava - Val. Meziříčí 53:56, Prostějov B - Šlapanice.

 1.Žabovřesky161061262:110626
 2.Kroměříž16106 1199:112126
 3.Prostějov B1697 1233:115525
 4.Nový Jičín1697 1290:130625
 5.Val. Meziříčí1688 1205:118024
 6.Krnov16881 292:128724
 7.Ostrava16881204:120624
 8.Husovice1688 1151:123524