VYBRAT REGION
Zavřít mapu

V letošním létě je větší zájem o Vodní ráj než o památky

Jihlava - Pracovnice turistického informačního centra popsala, jaký je v polovině letošních prázdnin zájem turistů o jihlavský kulturní program.

2.8.2013
SDÍLEJ:

Markéta MelounováFoto: Deník/ Simona Šimková

Jelikož se nám právě půlí prázdniny a celý měsíc školního volna je ještě před námi, zeptali jsme se Markéty Melounové, pracovnice turistického informačního centra, na dosud uskutečněné a zároveň ještě očekávané letní turistické a kulturní akce v Jihlavě. Zajímalo nás také celkové zhodnocení a dojem z letošního léta.

Jak byste zhodnotila dosavadní kulturní akce?
Největší akcí byl Havířský průvod, který probíhal na konci června. Byla to několikadenní slavnost města, která se koná jednou za dva roky. Vždy v ten lichý rok. Akce začínala v pátek, kdy probíhala mimo jiné i spousta koncertů na náměstí. V sobotu slavnost pokračovala oslavami dne Ježka.

Mohla se v létě Jihlava pochlubit ještě nějakou další velkou kulturní akcí?
Za velkou událost považujeme také Vysočina fest. Lidé se na něj chodili ptát dokonce z celé české republiky. Návštěvnost byla obrovská.

Připomeňte, co se v červenci uskutečnilo.
Od začátku července frčí letní kino, pravidelné středeční promítání tady na náměstí, které pořádá radniční restaurace, a pro účastníky je zdarma. Každý čtvrtek probíhají dechovkové koncerty na náměstí pro naše starší spoluobčany, což má velkou oblibu. Ve stejný den probíhají v pivovaru Ježek rockové koncerty, kde je vstupné padesát korun.

Jak se do zájmu návštěvníků promítlo počasí?
Když to srovnám s loňským rokem, tak tehdy bohužel nebylo možné tyto akce realizovat, protože hodně pršelo a byly bouřky. Tohle léto nám počasí přeje, takže návštěvnost je velká a lidé si vše pochvalují. Je pravda, že když jsou extrémní vedra, tak pociťujeme tady v informačním centru slabší návštěvnost. Celé město je přes den takové vymydlené. Lidé se logicky chodí raději koupat.

Mají lidé i přes velká vedra zájem o nějaké památky?
Podle návštěvnosti můžu říct, že velmi hojnou návštěvnost má tenhle rok vyhlídková věž svatého Jakuba Většího. Dopoledne se hodně chodí lidé ptát na prohlídky v jihlavském podzemí. O podzemí, Vodní ráj a zoologickou zahradu je zájem největší.

Co ještě nabídnete a na co se mohou lidé těšit v srpnu?
Jak jsem zmiňovala, akce, které probíhaly už teď v červenci, budou pokračovat i v srpnu. Dále budou noční prohlídky jihlavského podzemí, které budou každý pátek. V srpnu se také mohou lidé těšit na farmářské trhy. Zajímavá je i letní noc v zoologické zahradě.

Očekáváte v druhém prázdninovém měsíci větší zájem?
Z vlastní zkušenosti vím, že návštěvnost v červenci je větší. Tam hrají hlavní roli svátky na začátku července, kdy mají lidé dovolené. Dovolené také jsou na přelomu července a srpna. V těchto týdnech je návštěvnost největší. Postupem ke konci prázdnin ovšem klesá. Zase ale musím říct, že v září, kdy je den otevřených dveří památek, což je celosvětový den, kdy probíhají prohlídky radnice a jsou otevřeny všechny památky, je návštěvnost opět veliká.

Jak to vypadá se zájem o Jihlavu ze strany cizinců?
Oproti minulému roku letos cizinců ubylo. Na Havíření a festivalu Gustava Mahlera bylo hodně Němců, teď už cizinců ale trošku ubývá.

Kde mohou případní zájemci najít nějaké informace?
Letáky a brožury jsou v turistickém informačním centru na náměstí, nebo v našem druhém centru v bráně Matky Boží. Všechny informace se také dají dohledat na internetových stránkách. Případné dotazy samozřejmě zodpovídáme v obou našich centrech.

SIMONA ŠIMKOVÁ

Autor: Redakce

2.8.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Mladíci sestřelili Znojemské Orly

Ilustrační fotografie.

Mladá řidička byla pod vlivem drog

Sexuolog Weiss půjde k soudu v říjnu. Hrozí mu trest až šest let vězení

Pelhřimov – Až šest let vězení hrozí sexuologovi Petru Weissovi z Prahy za to, že loni v září podle policie způsobil na Pelhřimovsku dopravní nehodu, při níž zemřeli dva lidé, a jeden byl vážně zraněn. Dvaašedesátiletý lékař tehdy vyvázl s lehkým zraněním. Policie nakonec dospěla k závěru, že Weiss se před nehodou nevěnoval řízení a jel příliš rychle. Vyšetřování bylo ukončeno a spis už je i s podanou obžalobou u Okresního soudu v Pelhřimově.

Slavnosti Tří kápí nabídnou hudbu, průvod či ohňostroj

Třebíč - I letos budou Třebíčští oslavovat bohatou historii svého města. Od pátku až do neděle se zde bude konat čtrnáctý ročník kulturně-společenské akce Slavnosti Tří kápí.

Květinová výstava se stěhuje ze školy na obecní úřad

Vladislav – Tradice květinových výstav je s Vladislaví spjatá. Trvá již od roku 2000, kdy výstavy začali pořádat členové místní organizace českého zahrádkářského svazu. Většinou zahrádkáři připravují dvě výstavy, jednu na jaře a druhou v létě.

Velká cena města Třebíče se poběží už po pětatřicáté

Třebíč – Rok se s rokem sešel a jeden z nejtěžších atletických závodů opět klepe na dveře. Velká cena města Třebíče má v sobotu na programu už 35. ročník. Tradiční závod vznikl ještě za okupace, v padesátých letech administrativně zrušený a v devadesátých znovu obnovený. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení