VYBRAT REGION
Zavřít mapu

U Křelovic vládnou semafory

Křelovice – Opravy silnic a s nimi spojená přechodná podoba dopravy po objízdných nebo upravených trasách podle očekávání už několik týdnů komplikují život v severní části pelhřimovského okresu.V minulých dnech se setkávali motoristé s dočasnými dopravními značkami kolem Křelovic, Košetic a Arneštovic. Mluvit o minulosti a v minulém čase ovšem není na místě.

21.6.2017
SDÍLEJ:

U Křelovic nebo u Želiva lze narazit na různé stavby, kvůli nimž se zkomplikovala doprava v regionu.Foto: Deník / Jíra Jiří

Kvůli opravě mostu není a ještě nějakou dobu nebude situace jednoduchá v Želivě, přesněji řečeno mezi Želivem a už zmíněnými Křelovicemi.

Zatímco některé práce do konce června skončí (to platí pro úsek se semafory u Křelovic), od července bude po tři měsíce uzavřen pro tranzitní dopravu průjezd Červenou Řečicí.

Někde si už oddychli. K poslednímu květnu byla dokončena modernizace silnic z Košetic ve směru na Čechtice. „Občané se na nový povrch vozovky těšili. Byli trpěliví a sebemenší komplikace s pochopením akceptovali,“ ohlédla se za první etapou prací na důležitém silničním tahu II/112 košetická starosta Blanka Veletová.

Tím ale komplikace na silnicích v této části Pelhřimovska rozhodně neskončily. Před několika dny byl dokončen první renovovaný úsek mezi Košeticemi a křižovatkou u Jiřiček, přechodně bylo zavřené i napojení od Arneštovic.

V současnosti se opravuje úsek od křižovatky u Jiřiček až do Křelovic. V celém tomto úseku lze jezdit pouze jedním jízdním pruhem, dopravu řídí semafory.

Regulovaný provoz v těchto místech už zažila i Pavlína Vlková, která jezdí z Košetic, kde bydlí, do Pelhřimova. „Běžná cesta se mi při projíždění přes Křelovice v těchto dnech pravidelně prodloužila kvůli času strávenému na semaforech nejméně o pět minut,“ potvrdila Pavlína Vlková.

Podle Jany Koucké, která se v minulých dnech z Košetic rovněž dopravovala přes Křelovice do Pelhřimova, je za současné situace zpoždění na cestě přijatelné. „Pražské autobusy se občas drobně zdržely, ale hlavní je, že se celá oprava blíží k závěru. V těchto dnech se už naštěstí Košeticemi projede a objížďka přes Arneštovice není nutná,“ připomněla Jana Koucká, že v jisté fázi prací na silnicích nebyly úplně volně průjezdné ani Košetice.

Změnám se musely podrobit i pravidelné autobusové spoje. Na místo obvyklých jízdních řádů byly vyhotoveny výlukové jízdní řády. „Při této uzavírce jsme nezaznamenali žádné stížnosti ani řidiči nemají žádné námitky,“ konstatovala Marcela Průchová, vedoucí personálního oddělení společnosti ICOM transport.

V tuto chvíli jsou zřejmě nejkritičtějším místem Křelovice. Ve směru na Košetice (a dále na Vlašim a Benešov) se tvoří kolony aut před semaforem a na Želiv se po silnici II/129 vůbec projet nedá, neboť u Želiva jsou v plném proudu práce na opravě mostu přes řeku Želivku.

Některé objížďky vedou přes Senožaty, jiné přes Košetice. Tranzitní doprava musí dokonce přes Arneštovice, Hořepník, Pacov a Eš a teprve pak dále do Pelhřimova.

A dopravní značky pomáhají pouze částečně. „V orientaci nejlépe obstojí místní obyvatelé,“ podotkl starosta Křelovic Jaromír Dolejš. „Chaosu jinak propadne téměř každý jiný cestující, který místní krajinu nezná,“ doplnil Dolejš.

Za necelé dva týdny přibude už zmíněná komplikace v Červené Řečici, kde bude uzavřen zhruba dvě stě metrů dlouhý úsek hlavní silnice ve směru na Křelovice od náměstí k orlovně a dále ke kinu. „Práce začnou 3. července, uzavírka potrvá sto dní,“ uvedl místostarosta Červené Řečice Dušan Obranec.

Pro řidiče osobních aut a klienty hromadné dopravy má dobrou zprávu, osobní auta a autobusy se vejdou na objízdné trasy, které budou značeny přímo ve městě. „Tranzitní doprava bude ale vedena z Pelhřimova na Humpolec a dál přes Senožaty,“ dodal Obranec.

Jiří Jíra

Andrea Petráková

Autor: Redakce

21.6.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Mladíci sestřelili Znojemské Orly

Ilustrační fotografie.

Mladá řidička byla pod vlivem drog

Sexuolog Weiss půjde k soudu v říjnu. Hrozí mu trest až šest let vězení

Pelhřimov – Až šest let vězení hrozí sexuologovi Petru Weissovi z Prahy za to, že loni v září podle policie způsobil na Pelhřimovsku dopravní nehodu, při níž zemřeli dva lidé, a jeden byl vážně zraněn. Dvaašedesátiletý lékař tehdy vyvázl s lehkým zraněním. Policie nakonec dospěla k závěru, že Weiss se před nehodou nevěnoval řízení a jel příliš rychle. Vyšetřování bylo ukončeno a spis už je i s podanou obžalobou u Okresního soudu v Pelhřimově.

Slavnosti Tří kápí nabídnou hudbu, průvod či ohňostroj

Třebíč - I letos budou Třebíčští oslavovat bohatou historii svého města. Od pátku až do neděle se zde bude konat čtrnáctý ročník kulturně-společenské akce Slavnosti Tří kápí.

Květinová výstava se stěhuje ze školy na obecní úřad

Vladislav – Tradice květinových výstav je s Vladislaví spjatá. Trvá již od roku 2000, kdy výstavy začali pořádat členové místní organizace českého zahrádkářského svazu. Většinou zahrádkáři připravují dvě výstavy, jednu na jaře a druhou v létě.

Velká cena města Třebíče se poběží už po pětatřicáté

Třebíč – Rok se s rokem sešel a jeden z nejtěžších atletických závodů opět klepe na dveře. Velká cena města Třebíče má v sobotu na programu už 35. ročník. Tradiční závod vznikl ještě za okupace, v padesátých letech administrativně zrušený a v devadesátých znovu obnovený. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení