VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Bystřice má dotaci na další cyklostezku, povede k Edenu

Bystřice nad Pernštejnem - Na novou cyklostezku, která cyklisty zavede k vlakovému nádraží, získala dotaci ve výši 4,5 milionu korun bystřická radnice.

28.8.2015
SDÍLEJ:

Základy budoucí sezonní restaurace s rychlým občerstvením jsou už k vidění před hlavním vstupem do centra Eden u bystřického vlakového nádraží. Foto: MÚ Bystřice nad Pernštejnem

"Cyklostezku chceme vést směrem k Hájům a k letišti. To proto, aby se pak nad ním napojila na stávající cyklostezku, která vede od Domanínka k parkovišti nad Domanínským rybníkem," informoval bystřický místostarosta Josef Vojta s tím, že poté se budou moci cyklisté napojit na novou cyklostezku. Ta vznikla letos a za parkovištěm nad Domanínským rybníkem převádí cyklisty přes frekventovanou silnici I/19 a pak vede podél „devatenáctky" k odbočce ke Skalskému rybníku.

Rozpočtované náklady na novou cyklostezku k Hájům a letišti činí podle místostarosty 6,7 milionu korun. „Zlepší nám zpřístupnění lokality u vlakového nádraží, kde se nachází i letos zprovozněné centrum pro turisty Eden," dodal Vojta. S prodloužením cyklostezky až k nádraží, respektive k Edenu, souvisí rovněž snaha bystřické radnice podpořit servis pro turisty vybudováním občerstvovací zastávky.

„Pracovně tomu zatím říkáme café Ohrada a půjde o dřevěnou stavbu, kde se bude připravovat a prodávat rychlé občerstvení," přiblížil místostarosta Josef Vojta. Stavební práce před Edenem již byly zahájeny, na výstavbu objektu má radnice vyhrazeno půldruhého milionu korun. „Přímo v Edenu se nic podobného vzhledem k dotačním podmínkám postavit nemůže, takže jsme museli s občerstvením jít před bránu," vysvětlil Josef Vojta. Samoobslužná restaurace s rychlým občerstvením, která bude v provozu od jara do podzimu, by měla první návštěvníky přivítat v příštím roce.

Jako další bod podporující vznik komplexního zázemí pro turisty vnímá místostarosta vznik půjčovny jízdních kol na nádraží. „Chceme tento záměr projednat s Českými drahami. V lokalitě se po vybudování cyklostezky až k nádraží zvýší počet cyklistů a pro některé z nich by mohla být půjčovna kol dobrým řešením," doplnil Vojta.

Nyní se na nádraží v Bystřici dají bicykly vypůjčené v jiných nádražních půjčovnách Českých drah pouze vracet. „Rozhodně není problém jednání o zřízení plnohodnotné půjčovny zahájit. Pak samozřejmě bude záležet na technických možnostech a smluvních podmínkách," sdělila mluvčí Českých drah pro Moravu Kateřina Šubová.

Se zahájením budování nové cyklostezky počítá vedení Bystřice ještě letos. „Na podzim vyhlásíme výběrové řízení na zhotovitele s tím, že některé terénní práce by se daly stihnout ještě do konce roku. Zbytek by pak přišel na řadu na jaře, cyklostezka musí být hotova do konce června," řekl Vojta.

V rámci rozvoje cykloturistiky Bystřice před několika lety zpracovala takzvanou Cyklistickou pavučinu Bystřicka. Plán počítá nejen se stavbou nových cyklostezek, ale i s využitím zemědělských cest a málo frekventovaných regionálních silnic.

Autor: Lenka Mašová

28.8.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Bratři Ebenové.
3

Bratři Ebenové budou na zámku ve Valči jako na plovárně

Takto vypadá klokan Kuki, který utekl chovateli až z Mohelnice. Objevil se v minulých dnech poblíž Jihlavy.

Majitel hledal Kukiho u Vyskytné. Zatím ho nenašel

Mejzlík je s přístupem mladíků spokojen

Třebíč – Kolotoč přátelských zápasů se naplno rozeběhl i mladším dorostencům Horácké Slavie. Třebíčští hokejisté stihli suchou letní přípravu ještě do konce prázdnin, aby mohli stejně jako ostatní družstva v klubu vyjet na led.

Dorostenci ladí formu na ledě

Třebíč – Příprava na suchu a neoblíbené letní galeje už mají hokejisté dávno za sebou. Týmy v Třebíči se už od poloviny prázdnin na novou sezonu připravují na ledě a ne jinak je tomu i v případě staršího dorostu Horácké Slavie.

Z reklamního banneru někdo vyřízl logo

Třebíč - Někdo zvláštním způsobem poškodil reklamní banner na plotě v ulici Cyrilova v Třebíči. Z banneru vyřízl reklamní logo.

Pěstujeme olivy

I u nás se dají vypěstovat olivovníky. Můžete je mít i doma, vždyť naprosto nejlepší pro naše podmínky je jejich pěstování v květináčích. A tak se jich nebojte a pojďme společně na to.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení