VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Z regionu

14.10.2016

"Lidová myslivost" jde často proti zájmům přírody i milionů lidí

Myslivost může být krásné hobby – ale postkomunistická „lidová myslivost" v Česku jde často proti zájmům přírody i milionů lidí, kteří s flintou do lesa nechodí. Nyní, kdy se projednává novela mysliveckého zákona, se spory o pojetí myslivosti opět vyhrocují.

14.10.2016

Dům stojící nad vodopádem v centru Telče získal ekologického Oskara

Telč – Majitel a autor Domu nad vodopádem v Telči, architekt Jiří Ondráček, si se svým nízkoenergetickým bydlením vybojoval první místo v soutěži E.ON Energy Globe.

14.10.2016

O víkendu se Vysočina Arenou ponese štěkot tažných psů

Nové Město na Moravě - Na 550 závodníků z 18 zemí Evropy se zúčastní víkendového Mistrovství Evropy v individuálních musherských disciplínách v novoměstské Vysočina Areně.

13.10.2016

I váš hlas může rozhodnout v soutěži o nejlepší zpravodajský web

Hlasujte v ceně českého internetu Křišťálová Lupa 2016! Díky vám má Deník.cz šanci uspět mezi nejlepšími v kategorii "Zpravodajství".

12.10.2016

Na Vysočině žije nejméně jelenů
 v zemi, víc je zajíců a kachen

Vysočina – V lesích Vysočiny žije nejméně jelení zvěře v Česku, letos zjara myslivci napočítali jen 426 kusů. Naopak počty zajíců a kachen byly na Vysočině v porovnání s ostatními kraji třetí nejvyšší a srnčí zvěře měla Vysočina čtvrtý nejvyšší počet. Vyplývá to z údajů, které zveřejnila jihlavská správa Českého statistického úřadu.

12.10.2016

Na Vysočině se předvolební průzkumy v zásadě nemýlily

Vysočina - Už rok před volbami přinesl Deník první z exkluzivních předvolebních průzkumů preferenci do krajských voleb.

12.10.2016

O koalici se může rozhodnout už ve středu večer

Vysočina - Zatímco v některých jiných krajích je po víkendových volbách už známé složení krajských rad, na Vysočině lze očekávat posun v jednání nejdříve ve středu. Poté, co se v pondělí vítězní sociální demokraté dohodli na koalici s druhým hnutím ANO, si v úterý vítězná strana dopřála jednodenní pauzu a proces hledání třetího nebo případně dalších partnerů do koalice bude pokračovat ve středu.

11.10.2016

Nanotechnologie změní budoucnost hygienických vložek

Levnější a bezpečnější dámské hygienické vložky? O tom jsou přesvědčeni indičtí vědci, kteří zveřejnili výsledky svého projektu, který využívá nanovláken. Nová technologie by měla změnit tabuizované téma v indické společnosti, menstruační krvácení žen. Mnoho žen v Indii hygienické prostředky vůbec nepoužívá, protože si je nemůže dovolit.

11.10.2016

Jihlava spalovnu neplánuje
 i přes neplatnost referenda

Jihlava – I když jihlavské referendum o odpadech zůstalo po víkendovém hlasování neplatné, jihlavský magistrát avizuje, že žádnou výstavu spalovny odpadů neplánuje.

10.10.2016

Kalina: V kraji se nabízí vládní model

Vysočina – S úsměvem na tváři si Jaromír Kalina po sečtení volebních výsledků v krajských volbách vychutnával doutník. Byl spokojený. „Od svého nástupu na pozici krajského předsedy KDU-ČSL jdeme ve všech volbách nahoru. Daří se nám získávat další lidi, a to beru jako úspěch. Byl bych rád, kdyby to pokračovalo," uvedl ihned po volbách Kalina.

10.10.2016

Běhounek: Vítězství jsme tvrdě odpracovali

Vysočina /ROZHOVOR/ - Hejtman Jiří Běhounek jako jednička na kandidátce ČSSD získal nejvíce preferenčních hlasů. Věří, že jeho strana ve vedení kraje zůstane

10.10.2016

ANO ovládlo tři okresy Vysočiny, ČSSD zůstaly jen dva

Vysočina – Před čtyřmi lety vypadala mapa Vysočiny po krajských volbách nudně.

10.10.2016

Stehlík si věří. Vystrčila chce porazit

Vysočina – Do druhého kola senátních voleb na Jihlavsku postoupil současný senátor Miloš Vystrčil (ODS) a historik Michal Stehlík (KDU-ČSL).

9.10.2016

Jedlík v Bystřici snědl dvě kila hrachové kaše za 86 vteřin

Bystřice nad Pernštejnem - Tradiční bystřické hody přinesly nový český rekord v pojídání hrachové kaše. Jeho držitelem se stal padesátiletý Pavel Malý z Bystřice nad Pernštejnem. Dokázal sníst dva kilogramy hrachové kaše s cibulkou za 86,32 vteřiny. Jeho výkon bude zapsán do České knihy rekordů. ČTK to řekl Miroslav Marek z pelhřimovské agentury Dobrý den, která eviduje české rekordy.

AKTUALIZOVÁNO
8.10.2016

Vítězství v krajských volbách Vysočině „utrpěla" ČSSD

Vysočina – Jedním ze dvou krajů v České republice, kde zvítězila ČSSD, je Vysočina. Sociální demokraty volilo na Vysočině 19,37 procent voličů. To představuje celkem 11 mandátů, o šest méně než před čtyřmi lety. V minulých volbách dostali sociální demokraté 29,26 procenta hlasů. Letošní výhra tak má pro stranu velmi trpkou příchuť v podobě citelné ztráty voličské podpory.

8.10.2016

K referendu přišlo málo lidí, není platné

Jihlava - Místní referendum v Jihlavě, které se týkalo zvažované stavby spalovny a třídění komunálního odpadu, není platné.

8.10.2016

Vystrčil se v druhém kole utká se Stehlíkem

Jihlava - Občanský demokrat Miloš Vystrčil (ODS) může obhájit senátorský post na Jihlavsku. Vyzve ho Stehlík.

8.10.2016

Na Jihlavsku vyhrálo Babišovo ANO

Jihlava - Lidé na Jihlavsku dali před celkovými vítězi krajských voleb přednost hnutí ANO 2011.

8.10.2016

Volby mají vítěze, ale i poražené. Brychta soukromníky nezachránil

Žďár nad Sázavou - Dlouholetý starosta Žďáru nad Sázavou Jaromír Brychta ani po vyloučení z ODS nezmizel zcela z politiky. V krajských volbách na Vysočině ho voliči kroužkovali na volebním lístku Strany soukromníků České republiky. „Bohužel, byla to předem prohraná bitva. Na naší kandidátce do pětačtyřicetičlenného krajského zastupitelstva bylo jen dvacet dva jmen. To byla hrubá politická chyba," řekl Jaromír Brychta.

8.10.2016

Výsledky referenda v Jihlavě budou po 17. hodině

Jihlava - Vyhlášení výsledků místního referenda v Jihlavě proběhne v souladu se zákonem zveřejním na úřední desce

8.10.2016

Báň věže farního kostela v Brtnici září do dáli

Brtnice - Na věž barokního kostela svatého Jakuba Většího v Brtnici dnes dopoledne dělníci osadili opravenou střechu.

6.10.2016

Sledujte volební zpravodajství regionálních Deníků

Tento víkend nás čekají krajské volby, hlasovat se bude také o třetině kandidátů do Senátu. Deník.cz pro vás připravil speciální stránky, na kterých se budou zobrazovat průběžné i konečné výsledky včetně výčtu zvolených kandidátů. Už od pátečního poledne budeme také on-line zprostředkovávat aktuální informace. Vzhledem k tomu, že máme v regionech nejvíce redaktorů ze všech médií, můžete čekat to nejúplnější zpravodajství z celé republiky.

6.10.2016

Zetor Tour přes celou Vysočinu nakonec měřila 3 300 kilometrů

Vysočina - O zápis do knihy rekordů si v letošní předvolební kampani řekl senátor Jan Veleba (SPO). V rámci své Traktor Zetor Tour 78 urazil po všech koutech Vysočiny 3 300 kilometrů a to vše za necelý měsíc.

6.10.2016

Fanoušci internetových videí se sjedou do Jihlavy

Jihlava – Jihlavský kulturní dům (DKO) bude už zítra opět hostit akci zvanou CineTube, v rámci které se představí tvůrci videí nazývaní youtubeři. Akce začíná v pět hodin odpoledne.

6.10.2016

Stovky dřepů v tělocvičně, i to jsou volby

Jihlava – Každou věc, která je potřeba k volbám, položit osmapadesátkrát na zem do osmapadesáti balíčků.

4.10.2016

Na Vysočině rozdávají politici před volbami růže, pivo a brambory

Vysočina - Na Vysočině rozdávají kandidáti do krajského zastupitelstva během mítinků kromě letáků kupříkladu i růže, pivo a také pro tento kraj typické brambory. Ve volební kampani využívají elektromobily či traktor. Na plakátech a billboardech slibují bezpečí, jasná pravidla nebo čistou Vysočinu, a spíš výjimečně i řešení místních problémů, třeba v Brzkově pomoc s bojem proti zvažované těžbě uranu.

3.10.2016

Odpad by vozili i do Rakouska

Vysočina – Sdružení obcí Vysočiny (SOV) říká ne spalovně na Vysočině. Přichází s návrhem vytvořit síť překladišť – a z nich vozit odpad do okolních spaloven. Vnímáme to jako účelovou tiskovou zprávu, říkají jihlavští referendisté.

2.10.2016

Jiří Přibáň: Největším ohrožením civilizace je národní suverenita

Dnešní Evropané ze všeho nejméně chtějí pokračování současného stavu. Brexit by nám měl otevřít oči, protože hledíme do propasti a nevíme, jak zabránit pádu, říká v rozhovoru s publicistou Karlem Hvížďalou český právní filozof Jiří Přibáň, který působí na cardiffské univerzitě. Hovořili spolu mimo jiné o procesu vystoupení Velké Británie z EU.

2.10.2016

Časosběr je náročnější než běžná dokumentaristika

Vysočina – Jihlavu navštívila legenda českého dokumentárního filmu Helena Třeštíková. Zájemci si v kině Dukla mohli poslechnout, jaké úskalí přináší časosběrná dokumentární tvorba, kdy hlavní postavy snímků režisérka sleduje několik let.

1.10.2016

Začíná očkování proti chřipce, nemoc může skončit i smrtí

Vysočina – Na Žďársku v těchto dnech začíná očkování proti sezonní chřipce. Zájemci se mohou nechat očkovat buď prostřednictvím praktických lékařů, v ordinacích cestovní medicíny, případně v ambulanci infekčního oddělení novoměstské nemocnice.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies