VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Z regionu

23.8.2016

Majitelům lesů pomůže v boji se škůdcem Kůrovcové info

Přibyslav – Kůrovcová kalamita a její řešení. To bylo jedno z hlavních témat pondělní návštěvy zástupců Ministerstva zemědělství v čele s ministrem Mariánem Jurečkou v Lesním družstvu obcí Přibyslav (LDO).

22.8.2016

Jihlava plánuje stavbu nových parkovišť, včetně záchytných

Jihlava – V krajské Jihlavě by měla přibývat parkoviště včetně záchytných parkovacích ploch s návazností 
na městskou hromadnou dopravu (MHD).

22.8.2016

Magická zahrada turisty přitahuje nejen během sochařského symposia

Vysočina – Na kopci ve vesničce Lhota-Vlasenice na Pelhřimovsku už je vidět všech šest umělců, kteří se minulý týden pustili do tvoření soch v rámci třetího ročníku Mezinárodního sochařského symposia.

22.8.2016

Nejen u bazénu, ale i na ledě mohou lidé trávit zbytek léta

Pelhřimov, Humpolec – Zatímco většina lidí si stále užívá léta plnými doušky 
a neodložila plavky, milovníci bruslení pomalu oblékají mikiny a rukavice a vydávají se na zimní stadiony.

19.8.2016

Deset poučení z migrační krize

Před rokem německá kancléřka Angela Merkelová vyhlásila smělý cíl. Stovky tisíc migrantů zvládneme, sdělila osmdesátimilionové zemi. Do Německa nakonec za loňský rok přišlo přes milion uprchlíků. Jaká ponaučení by si z migrační vlny měla vzít německá společnost?

19.8.2016

Hladiny řek klesají, obce šetří vodou

Vysočina - Obce na Žďársku se potýkají s nedostatkem vody. Ačkoli letošní léto není tak extrémně suché jako to loňské, voda chybí například ve Škrdlovicích či v Pokojově.

16.8.2016

U Islámského kulturního centra v Karlových Varech se střílelo

Karlovy Vary - Výstřel, či několik výstřelů, padlo dnes kolem 18 hodiny v karlovarské ulici I. P. Pavlova. Střílelo se u Islámského kulturního centra a klubu New York. Obě zařízení spolu sousedí. Z místa byl odvezen jeden postřelený muž do karlovarské nemocnice.

16.8.2016

ČSSD zůstává favoritem krajských voleb před ANO

Vysočina – Další z exkluzivních výzkumů společnosti SANEP pro Deník před krajskými volbami potvrdil dominanci vysočinské ČSSD.

15.8.2016

Luboš Dobrovský: Zbavme se strachu, zachováme si svobodu volby

Česká společnost je již poměrně dlouho vyzývána k nenávisti. Vyzyvateli jsou zejména nejvýše postavení čeští politici. Instrumentem vyvolávajícím nenávist je strach. Strach z uprchlíků, strach z islámu, strach z možného volebního vítězství opozice, strach z odpovědnosti za vyslovené, strach z odpovědnosti za sebe sama, za vlastní život, strach z očkování, strach z možného válečného konfliktu, strach z Evropské unie, strach vůbec.

15.8.2016

Na dálnici přibylo další omezení. Jde o úsek mezi Velkou Bíteší a Devíti kříži

Velká Bíteš - Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) začalo v sobotu opravovat pravý jízdní pás dálnice D1 v úseku Velká Bíteš Devět křížů. V sobotu dělníci nainstalovali dočasná svodidla a přechodné dopravní značení. Doprava je vedená jedním jízdním pásem, a to v režimu dva plus dva jízdní pruhy. Rekonstrukce první poloviny dálnice v tomto úseku potrvá do konce letošní stavební sezony. Uvedl to mluvčí ŘSD Jan Rýdl.

14.8.2016

Biopotraviny nepomáhají našemu zdraví ani životnímu prostředí

Zaujetí tím, co jíme, narůstá. Stále častěji čelíme výzvám, ať přejdeme k biopotravinám. Jejich propagátoři tvrdí, že jsou výživnější a že pomáhají životnímu prostředí. Ve skutečnosti je to většinou jen marketingový trik.

14.8.2016

Josef Zimovčák a spol jeli pro dobrou věc

Žďár nad Sázavou - Historicky druhá cyklojízda s názvem „Na kole dětem Žďárskými vrchy" se jela v sobotu na Žďársku.

13.8.2016

Devadesátiny Fidela Castra. Bude Kuba země byznysu zaslíbená?

Kuba slaví 90 let svého ikonického vůdce Fidela Castra. Ten již ale 10 let nestojí v čele komunistického režimu, když jeho řízení předal v roce 2006 do rukou bratra Raúla Castra. Letos na jaře pak proběhla historická schůzka s prezidentem USA Barackem Obamou. Po ní postupně startuje proces, kdy se Kuba se po více než půlstoletí opět otevírá světu. Jak se Ostrov svobody od dob Lídera Máxima proměnil a mění?

12.8.2016

Sedm nejlépe hodnocených hotelů v Riu de Janeiro

Olympijské hry v brazilském Riu de Janeiro jsou v plném proudu. Pokud přemýšlíte, že se ještě vypravíte podpořit české sportovce, magazín Dotyk vám usnadní rozhodování. Přináší žebříček tamních nejlépe hodnocených hotelů, který z uživatelských recenzí na internetu sestavil hotelový vyhledávač trivago.cz.

12.8.2016

Policisté chytali pštrosa u dálnice

Vysočina - Policisté integrovaného operačního střediska Krajského ředitelství policie kraje Vysočina přijali ve čtvrtek oznámení od řidiče, který projížděl po dálnici D1. Z jeho oznámení vyplývalo, že v úseku na 142. kilometru ve směru jízdy na Brno se v blízkosti svodidel pohybuje pštros.

9.8.2016

Šéfka Státního pozemkového úřadu možná zastává svůj úřad protiprávně

Policie má na stole případ à la Vitásková-Vesecká, končící tandem na Energetickém regulačním úřadu. Státní tajemník ministra zemědělství Mariana Jurečky, lidovec Jiří Bakalík, měl protiprávně jmenovat šéfkou Státního pozemkového úřadu Svatavu Maradovou. Bude-li se při vyšetřování obou kauz měřit stejným metrem, mohou za dosazení Maradové do funkce hrozit nedozírné škody.

8.8.2016

Mělo přijet 15 syrských dětí s rodinami. I tento český závazek „vyšuměl"

Sobotkova vláda se loni v lednu usnesla, že přijme nemocné či zraněné syrské děti z jordánských uprchlických táborů. A to společně s jejich rodinami. Přepraveny byly nakonec jen čtyři a další už pravděpodobně nebudou.

6.8.2016

Houby rostou, všude se něco najde

Vysočina – Houby rostou, jejich růst je na středním stupni. „Téměř všude se něco najde, řekl Jaroslav Landa z České mykologické společnosti. Více podle něj rostou v podhůří v okrajových částech republiky jako jsou Krkonoše nebo Šumava. Na své si přijdou ale i houbaři na Vysočině i na Moravě poblíž Slovenska, slabší je to v Praze a okolí, ale i zde se situace zlepšila.

5.8.2016

Trolejbusy budou stát v kolonách

Jihlava – Odbočovací pruh na Znojemskou ulici nebo třeba bezbariérový chodník 
k domu dětí a také nové bus pruhy. To jsou novinky, které radnice plánuje vybudovat v jedné z nejfrekventovanějších ulic v Jihlavě, 
a to na ulici Hradební, která vede podél obchodně-zábavního centra City Park.

4.8.2016

Čapí superhnízdo. Andrej Babiš rozšiřuje areál, k němuž se dlouhá léta nehlásil

Rekreační areál vicepremiéra a ministra financí Andreje Babiše bude mít nový wellness provoz. Miliardář a politik v jedné osobě letos investuje také do golfového hřiště a plynovodní přípojky.

3.8.2016

Hrad Roštejn začátkem týdne obsadili filmaři. Natáčeli pohádku Pravý rytíř

Vysočina – Na hradě Roštejn se na přelomu července a srpna natáčela vánoční pohádka s názvem Pravý rytíř.

2.8.2016

Památky na Vysočině navštívilo oproti loňskému červenci víc lidí

Třebíčsko, Vysočina – Památky na Vysočině během prvního prázdninového měsíce navštívilo víc lidí než loni ve stejné době.

1.8.2016

Pavel Bělobrádek: Babišův prospěch z dotací je přirozená věc

Šéf lidovců a vicepremiér Pavel Bělobrádek odmítá názor, že jeho stranický kolega Marian Jurečka v roli ministra zemědělství vychází nebývale vstříc soukromým zájmům Andreje Babiše. Podle něj je výrazný Babišův prospěch ze zemědělských dotací jen přirozeným důsledkem velikosti Babišova koncernu Agrofert.

29.7.2016

Lesníci úspěšně odchytávali kůrovce, nebezpečí ale trvá

Vysočina – Lesníci na Jihlavsku, ale i po celé Vysočině odvedli velký kus práce. Po loňském horkém a suchém létu byly totiž lesy Vysočiny pod obrovským tlakem kůrovců.

29.7.2016

První světová válka: 102 let od vypuknutí

Před 102 lety – 28. července 1914 – vypovědělo tehdejší Rakousko-Uhersko válku Srbsku. Zamýšlená lokální trestná výprava se rychle proměnila v celoevropský konflikt velmocenských bloků. Zahynuly při něm miliony lidí, byla zničena vyspělá evropská civilizace a všeobecné zhrubnutí a úpadek mravů otevřely cestu pozdějším levicovým i pravicovým diktaturám.

28.7.2016

Od největší letecké katastrofy v ČSSR uplynulo 40 let

Dvacátého osmého července 1976 došlo k nejtragičtější letecké nehodě ČSA na území tehdejšího Československa, když pádem do rekreační vodní nádrže Zlaté piesky u Bratislavy skončil let stroje Il-18. Zahynulo 76 osob, údaje o počtu přeživších se dodnes liší.

28.7.2016

Jak vypadá svět hlavou dolů, se nyní učí děti v DIODu

Jihlava – Viset hlavou dolů zavěšený nohama pouze na tenké látce. To je adrenalin, který nyní zažívají odvážní akrobaté v jihlavském Divadle otevřených dveří (DIOD). Již pátým rokem se tam koná netradiční Cirkusový příměstský tábor.

28.7.2016

Nové Město na Moravě bude do dvou let rájem cyklistů

Nové Město na Moravě – Na Novoměstku bude do dvou let dvě stě kilometrů značených cyklistických tras. Na stávající singletracky letos navážou nové silniční tratě. Ty budou v příštím roce doplněny terénními okruhy.

27.7.2016

Němci debatují o regulaci nenávisti na internetu

Po sérii útoků v Mnichově, Würzburgu, Ansbachu a Reutlingenu německá společnost debatuje o možnosti cenzury sociálních sítí. Budou v budoucnu cenzurovány diskuse na největší sociální síti světa Facebook v celé Unii?

26.7.2016

Na Vysočině míří vodáci především na řeku Sázavu

Vysočina – Jediným místem na Vysočině, kde se lze nyní v létě s vodáky denně shledat, je úsek řeky Sázavy mezi Ledčí nad Sázavou 
a Chřenovicemi, kde tento tok opouští náš kraj.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies