VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nemocnice je v zisku, nedaří se však stále splácet závazky

Třebíč - Nová ředitelka Nemocnice Třebíč Eva Tomášová bude mít brzy za sebou první půlrok ve funkci. Na začátku dubna vystřídala na tomto postu krizového manažera Jana Ference. Jejími hlavními cíli byla ekonomická a personální stabilizace i zlepšení pověsti nemocnice.

23.9.2014 1
SDÍLEJ:

Ilustrační fotografie.Foto: Michaela Hasíková

„Hospodaření nemocnice je v současné době ziskové. K 31. červenci 2014 dosáhla nemocnice zisku 34,9 milionu korun," informovala Tomášová. Ovšem podle jejích slov má na tom velký podíl provozní příspěvek ve výši 27,5 milionu korun, který dostali v dubnu od zřizovatele, Kraje Vysočina, a kompenzace regulačních poplatků od VZP v měsíci červenci.

Když Jan Ferenc na konci letošního března odcházel, řekl: „Nepodařilo se snížit lhůty splatnosti faktur." A se stejným problémem stále bojuje také nová ředitelka. „Zatím se nám nedaří podle představ snižovat objem závazků vůči dodavatelům a zkracovat lhůty splatnosti," potvrdila Tomášová.

Na bývalého krizového manažera se snaží navazovat v dalším hledání úspor. „Nové vedení nastavilo pravidla pro hospodaření jednotlivých oddělení. Výkonnostní i nákladové ukazatele pravidelně vyhodnocujeme a na individuálních jednáních s vedením primariátů hledáme další možnosti zlepšení. Postupně jsou vypisovány veřejné zakázky na jednotlivé komodity a služby," popsala Tomášová.

Nyní se v nemocnici chystá detailní zaměření na strukturu používaných léků a materiálu i kontrola všech uzavřených smluvních vztahů. „Cílem je zlepšování péče, ekonomické situace i platební morálky vůči dodavatelům. Je nutné říci, že pod pozitivními výsledky jsou podepsáni všichni zaměstnanci," dodala ředitelka.

Důležitým úkolem, na který upozorňoval již i předchozí ředitel nemocnice, je zlepšení pověsti nemocnice. Jedním z kroků k tomuto zlepšení mají být i akce, jako byl den otevřených dveří o uplynulém víkendu. „V našich řadách je mnoho kvalitních odborníků, nabízíme špičkové operační zákroky a léčebné postupy, snažíme se o zkvalitnění našich služeb i mimo ošetření či hospitalizace. Zveřejňujeme všechny novinky na našich internetových stránkách, ale i na Facebooku a v tisku," sdělila Tomášová. A prozradila také, že na závěr roku chystají benefiční koncert.

„Bude to ve spolupráci s Městským kulturním střediskem v Třebíči a výtěžek chceme použít na vybavení zdravotnickými pomůckami pro seniory," dodala ředitelka Eva Tomášová.

Krom stabilizace ekonomické situace čeká na vedení nemocnice v nejbližší době další zásadní úkol výstavba Pavilonu chirurgických oborů.

„V současné době společně se zřizovatelem a projektantem řešíme poslední detaily dispozičního i funkčního uspořádání. Výstavba dle předpokladu proběhne v rozmezí let 2015 2017," popsala ředitelka.

Plánovaný objekt bude tvořit komplex tří budov. Nově postavenou část, stávající budovu operačních sálů a budovy bývalé porodnice. Bude obsahovat příjmovou část, diagnostickou, ambulantní i akutní a dvě patra takzvaného společného lůžkového fondu.

„Péče v nich přes umístění dialýzy a léčebny dlouhodobě nemocných bude převážně zaměřena na invazivní obory a invazivní medicínu. Vybudování pavilonu otevře prostor pro zefektivňování provozu nemocnice, ale především zlepší našim pacientům kvalitu a dostupnost poskytované ambulantní a lůžkové péče," vysvětlila ředitelka Tomášová.

Z těch menších příjemných úkolů plánují v nemocnici rovněž nákup nové laparoskopické věže, na níž se jim daří získávat peníze od nejrůznějších sponzorů a dárců.

„Uvědomujeme si jak důležitý je i lidský rozměr naší práce. Zaměříme se proto v uceleném projektu na rozsáhlé školení komunikačních dovedností zaměstnanců směrem k pacientům a ke kolegům i na vedení lidí a organizaci práce," doplnila ředitelka.

Autor: František Vondrák

23.9.2014 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Muž volal o pomoc. Žena ho tloukla lahví od vína

Budova Krajského soudu v Hradci Králové. Ilustrační fotografie.

Pojišťovací agentku poslal soud do vězení

Kuki se vrací domů. Chytili ho v Jihlavě

Jihlava – Tříměsíční pobyt ve volné přírodě Kukimu končí. Od tohoto pondělí ví o klokanovi, který utekl už v květnu svému majiteli z rodinné farmy v Mohelnici na Olomoucku, celá republika. V pátek ráno se ho podařilo pracovníkům jihlavské zoologické zahrady, hasičům a městským policistům chytit ve Starých Horách v lokalitě Červené domky.

Peníze nechte doma. Slavnosti a koncerty jsou o víkendu zdarma

Třebíč - O začínajícím třetím srpnovém víkendu se můžete na Třebíčsku dobře bavit a dokonce k tomu ani nebudete potřebovat peníze. Vstup na některé akce je zdarma.

Dorostenci padli ve Znojmě

Znojmo – Hrubé chyby srazily starší dorostence Horácké Slavie. Třebíčští hokejisté k dalšímu přípravnému utkání zavítali na led Znojemských Orlů, odkud si odvezli porážku. Domácí snadno přišli v úvodním dějství ke tříbrankovému náskoku, který po změně stran zvýraznili. Hosté přidali až v závěrečném dějství, ale zlepšený výkon stačil jen na korekci výsledku.

Stihne Krpálek MS? Spíš ne, mrzí judistu

Tomu se říká pech. Měl být jedním z hlavních favoritů na titul mistra světa v nejtěžší váhové kategorii, místo toho bude judista Lukáš Krpálek s největší pravděpodobností léčit zraněný kotník na levé noze. Jak přiznal během autogramiády v Hranicích, kde měl s reprezentací absolvovat soustředění, pravděpodobnost, že stihne světový šampionát v Budapešti, je mizivá.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení