VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Další market v Třebíči zatím nebude

Třebíč - Vyroste v Třebíči další velkoprodejna se řemeslnými a zahradními potřebami, nebo ne? To zůstane ještě dlouho nejisté. Možné ale je, že mohutné betonové sloupy mezi Spojovací ulicí a nákupním centrem Stop.Shop zůstanou na jižním okraji města trčet napořád.

24.8.2009 3
SDÍLEJ:

Jednání zastupitelstvaFoto: DENÍK/ Josef Němec

Investorem rozestavěné prodejny je podnikatel Josef Prajsner. Provozovatelé sousedního nákupního centra Stop.Shop mu podle jeho slov údajně neumožňují připojení sítí a napojení silnice, a tedy dokončení stavby. A to i přesto, že se tak smluvně zavázali. Podstatnou část viny za vznik neutěšené situace přikládá podnikatel Městskému úřadu Třebíč.


Josef Prajsner se obrátil s žádostí o pomoc na zastupitelstvo města.


„Byla to první chyba stavebního odboru, že vydal rozhodnutí stavby na cizí pozemek s tím, že navýšením pozemku na hranicích o 11 metrů zcela znemožnil přístup na můj pozemek,“ uvedl Josef Prajsner v písemném sdělení, které rozdal zastupitelům přímo na zasedání.


Spor ovšem nenáleží do kompetence zastupitelstva. „Věci, které pan Prajsner uvádí, se týkají správního řízení. To nemá s městem nic společného,“ reagoval starosta Ivo Uher. „Zastupitelstvo města nemůže s těmito záležitostmi nic dělat, zvláště pak s těmi konflikty, které jsou majetkoprávního charakteru a týkají se určitých osob a město v nich nefiguruje. Zastupitelstvo s tím nemá co do činění,“ vysvětlil Ivo Uher.


Dopis s odpovědí


Podle slov starosty se navíc jedná o katastr obce Stříteže, nikoli města Třebíče. Spor také spadá do přenesené, a ne samostatné působnosti města, proto by se Josef Prajsner měl obrátit na nadřízený úřad.


Podle Prajsnera se ale na neutěšeném stavu podepsal jednoznačně městský úřad.


„V rozporu s územním plánem a územním rozhodnutím se provádí nepovolené zemní práce, znemožňuje se užívání sousedních pozemků, vytváří se podél hlavní komunikace lom, který nebyl povolen, a to jen za účelem byznysu třetích osob a to vše s tichým souhlasem města Třebíč a správních orgánů,“ sdělil Prajsner. Starosta Ivo Uher zadal tajemníkovi úřadu Milanu Hamerníkovi zpracovat pro Josefa Prajsnera dopis s odpovědí. V něm sdělí stanovisko, že řešení problému nepřísluší městu.


Podnikatel Prajsner má však jasno: „Městský úřad mi svým jednáním způsobil škodu přesahující 46 milionů korun a zodpovědní pracovníci se dopustili zneužití pravomoci veřejného činitele a poškozování cizích práv,“ uvedl rozhořčený podnikatel.

Autor: Ivan Přibík

24.8.2009 VSTUP DO DISKUSE 3
SDÍLEJ:

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Mezinárodní hudební festival Petra Dvorského
40

OBRAZEM: Od folku k baroku a tanci. Takový byl festival

Michaela Horáková začala budovat své sny, oprostila se od stereotypní společnosti a založila vlastní architektonické studio. K tomu přišla tento rok s vlastní módní značkou Mishe.
25

Tvrdohlavě kráčím proti proudu

Běh Matyáše Žďárského bude v jubilejním ročníku mezinárodní

Kožichovice – Veřejný přespolní běh nesoucí jméno zakladatele alpského lyžování a kožichovického rodáka Matyáše Žďárského se letos „dožívá“ čtvrtstoletí.

Nad Vysočinou se budou brzy cvičit vojáci

Sedlec, Vysočina – Od středy 23. srpna až do září budou nad Krajem Vysočina častěji létat vojenská letadla. V té době se bude totiž konat mezinárodní letecké cvičení Ample strike 2017.

AKTUALIZOVÁNO

Stromy padaly na silnice, auta i karavan

Vysočina – Plné ruce práce měli přes noc hasiči i policisté na Vysočině kvůli bouřce doprovázené silným větrem. „V průběhu noci a časného rána zasahovali hasiči na Vysočině u více než 120 událostí v souvislosti s počasím,“ informovala mluvčí hasičů Petra Musilová. Šestadvacet oznámení obdrželi také vysočinští policisté.

OBRAZEM: Slavnosti tří kápí v Třebíči začaly

Třebíč - Slavnosti tří kápí začaly. Úderem šestnácté hodiny se začali na Podzámeckou nivu scházet první návštěvníci. Sledují vystoupení šermířských skupin a drezůru koní. Na místě je také nepřeberně stánků s občerstvením a suvenýry. Večer jsou na programu koncerty.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení