VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Podnikání

17.6.2016

Dům nad vodopádem v Telči soutěží o Ekologického oskara

Telč – Dům architekta Jiřího Ondráčka v Telči je nominován na Ekologického oskara. O vítězi osmého ročníku soutěže letos rozhodne veřejnost v on-line hlasování.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ
13.6.2016

Vraťte přírodu přírodě!

Projekt je zaměřen na obnovu ladem ležících luk. Umožní obnovu hospodaření a záchranu vzácných druhů živočichů a rostlin, jako jsou prstnatec májový, hnědásek rozrazilový nebo linduška luční.

10.6.2016

Firma Motorpal propustila třicet vrcholných manažerů

Vysočina – Zvěsti o hromadném propouštění zaměstnanců v jihlavské společnosti Motorpal jsou podle Karla Samce, mediálního zástupce společnosti, liché.

10.6.2016

Benzin a nafta za týden zdražily o padesát haléřů

Vysočina – Čerpací stanice na Vysočině v posledním týdnu zvýšily ceny za litr benzinu a nafty zhruba o 50 haléřů, což je v kraji letošní nejvyšší nárůst.

9.6.2016

Nezaměstnanost opět klesla, nejvíc na Třebíčsku

Vysočina – Lidí bez práce na Vysočině ubylo i v květnu. Na konci minulého měsíce bylo v kraji evidováno 16 663 nezaměstnaných, což je o 1 309 méně než v dubnu.

9.6.2016

Projekt průmyslové zóny drží v šachu majitelé pozemků

Moravské Budějovice - V západní části města by chtěla radnice vybudovat průmyslovou zónu a přilákat do ní nové podniky. Ještě před tím však musí vykoupit pozemky.

8.6.2016

Plány na supermarket jsou staré pět let. Naplní se letos

Jaroměřice nad Rokytnou - Pět let starý projekt se podařilo oživit. Při příjezdu do Jaroměřic nad Rokytnou ve směru od Třebíče díky tomu brzy vznikne nový supermarket.

4.6.2016

Závislost na nikotinu vzniká rychleji než na heroinu

Vysočina - V Nemocnici Jihlava bojují s kouřením. Na plicním oddělení je v provozu ambulance, kde kuřáky odnaučí jejich zlozvyku

4.6.2016

Z architektonické soutěže vzejde nová Nádražní ulice

Žďár nad Sázavou – Přípravu architektonické soutěže, z níž mají vyjít konkrétní návrhy revitalizace Nádražní ulice, schválili žďárští radní.

3.6.2016

Benzin a nafta zdražily za týden o 40 haléřů na litr

Vysočina – O přibližně čtyřicet haléřů než před týdnem je nyní na Vysočině dražší litr benzinu i nafty.

30.5.2016

Další peníze na kotle? Zřejmě ano

Vysočina – Minulý týden se v médiích objevila informace o záměru Ministerstva životního prostředí poslat do krajů další peníze na kotlíkové dotace nikoli koncem příštího roku, ale už v jako začátku.

27.5.2016

Zemědělce trápí nízké ceny. Víc chtějí za plodiny i mléko

Třebíčsko - Mnozí tuzemští zemědělci žehrají nad cenami svých surovin. Hodnota mléka na trhu klesla kvůli jeho přebytku na méně než sedm korun, snížila se rovněž cena vepřového masa.

27.5.2016

Zemědělci zaseli na Třebíčsku třicet odrůd řepky

Hrotovice - Člověk, který se nezabývá zemědělstvím, by při pohledu na žlutá pole mezi Dalešicemi a Hrotovicemi, usoudil, že na nich roste a v těchto dnech i velmi bujně kvete řepka. Měl by pravdu, ale ne celou. Zemědělské družstvo z Hrotovic tam na podzim zaselo třicet různých odrůd ozimé řepky.

26.5.2016

Špilberk Food Festival láká na gastronomické pochoutky. Soutěžte o vstupenky

Brno /SOUTĚŽ/ - Brněnský hrad Špilberk se první červnový víkend opět stane dějištěm významné gastronomické události. O víkendu 3. - 5. června se odehraje již 5. ročník akce Špilberk Food Festival.  Zasoutěžte si s Brněnským deníkem Rovnost o vstupenky.

26.5.2016

Studijních oborů je v Jihlavě dost, avšak zájemců je méně

Jihlavsko – Jako možný důvod nižšího zájmu o středoškolské vzdělání může být celkově slabý počet žáků v devátých ročnících základních škol.

24.5.2016

Keřkov zásobuje pojízdná prodejna, obchod skončil

Přibyslav – Keřkov, místní část Přibyslavi, přišla o kamennou prodejnu. Nahradila ji pojízdná.

22.5.2016

Zemědělce trápí nízké ceny. Víc chtějí za plodiny i mléko

Třebíčsko - Mnozí tuzemští zemědělci žehrají nad cenami svých surovin. Hodnota mléka na trhu klesla kvůli jeho přebytku na méně než sedm korun, snížila se rovněž cena vepřového masa. „Naštěstí nejsme na živočišné výrobě závislí, ale bolí nás to. Zemědělci jsou schopní přečkat všechno, tak si to alespoň stát zřejmě myslí," poznamenal předseda Zemědělského družstva v Hrotovicích Bohumír Hutař.

22.5.2016

Třebíčský výrobce energetických jednotek Tedom zakládá firmu v USA

Třebíč – Třebíčský výrobce kogeneračních jednotek Tedom se snaží posílit odbyt ve Spojených státech. S americkou firmou Tecogen zaměřenou na stejnou produkci zakládá společný podnik TTcogen, který bude prodávat zařízení Tedom na území USA.

18.5.2016

Ztrátovým prodejnám, které provozuje Coop, hrozí zavření

Třebíčsko - Několik prodejen ve ztrátě a řadě z nich hrozí zavření. Taková je situace v síti prodejen Coop, družstva Havlíčkův Brod, na Třebíčsku. Dřívější Jednoty MB mu nevydělávají. „Doby, kdy jsme byli ochotni tyto ztráty dotovat z vlastních zdrojů, jsou nenávratně pryč. Pokud se nenajde systémové řešení podpory malých venkovských prodejen, tak jich bude ubývat," přiznal předseda havlíčkobrodského družstva Coop Vladimír Stehno.

17.5.2016

I v Kraji Vysočina zajistí záchranku státní subjekt

Vysočina – Předseda vlády České republiky Bohuslav Sobotka navštívil v pondělí Kraj Vysočina.

16.5.2016

Výběr vína? Lidé preferují hlavně chuť, cena není tak podstatná, tvrdí průzkum

Jižní Morava – Nejdůležitější je pověst vinaře a potom chuť. Tak vybírá víno Lenka Otýpková z Židlochovic na Brněnsku. Brňan Vojtěch Lazecký ale vybírá jinak. „Víno si kupuji podle oblíbené odrůdy," prozradil Lazecký. Oba tak dávají za pravdu průzkumu agentury MML-TGI, podle kterého není pro Jihomoravany při výběru vína na prvním místě nízká cena.

16.5.2016

Nemocnicím chybí zdravotní sestry, kvůli délce vzdělání i výplatám

Brno, jižní Morava – Mimořádná psychická a fyzická zátěž, kterou doprovází špatné platové ohodnocení. Kvůli tomu zdravotních sester stále ubývá. Pacienti tak musejí snášet prodlužující se čekací lhůty na zákroky, sestry na ně nemají čas.

13.5.2016

Antimonopolní úřad prověřuje Žďas

Žďár nad Sázavou - Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) začal posuzovat prodej strojírny Žďas čínské CEFC Group. Ve věci už zahájil správní řízení. Prověřovat bude jednu z největších čínských akvizicí v České republice. Žďas dosud patřil do slovenské skupiny firem Železiarne Podbrezová Group.

13.5.2016

Jak benzin, tak i nafta 
na Vysočině podražily

Vysočina – Benzin a nafta 
na Vysočině podražily v minulém týdnu v průměru shodně o pět haléřů na litr.

11.5.2016

Domácnosti ušetří. Brno od ledna zlevní teplo o 5 procent. Díky levnějšímu plynu

Brno - Díky nižším cenám plynu a modernizaci vybavení brněnských tepláren ušetří zákazníci od příštího roku pět procent nákladů na vytápění.

11.5.2016

Odstávku čtvrtého bloku chce ČEZ ukončit v sobotu

Dukovany - Čtvrtý blok Jaderné elektrárny Dukovany by měl znovu dodávat elektřinu do sítě od soboty, po více než tříměsíční přestávce.

10.5.2016

Odstávka čtvrtého bloku dukovanské elektrárny se kvůli závadě protáhne

Dukovany - Odstávka čtvrtého bloku Dukovan se opět protáhne kvůli opravám. Blok stojí od 5. února, proud měl začít dodávat do sítě minulý pátek. Energetici nejprve opravovali netěsnost na armatuře. V neděli našli další závadu na skříních pojišťovacích ventilů. „Termín ukončení odstávky zatím nebyl stanoven," řekl mluvčí jaderné elektrárny Jiří Bezděk. V Dukovanech nyní vyrábějí elektřinu dva ze čtyř jaderných bloků.

10.5.2016

Na Třebíčsku klesla nezaměstnanost o procento

Třebíčsko, Vysočina - Na Vysočině v dubnu ubylo 2 464 lidí bez práce. Podíl nezaměstnaných se díky tomu snížil o sedm desetin procentního bodu na 5,3 procenta. Počty lidí bez práce na Vysočině klesají od února.

10.5.2016

Pošta v Urbanově na Telčsku je soukromá. První v okrese

Vysočina – První měsíc funguje v základní škole v Urbanově na Jihlavsku pošta v novém. Nejedná se o klasickou pobočku pošty, ale o takzvanou poštu Partner, která je na Jihlavsku v provozu vůbec jako první.

5.5.2016

Kvůli pátému bloku vjely do krajiny vrtné soupravy

Třebíčsko - Kvůli plánované výstavbě nového bloku Jaderné elektrárny Dukovany se několik kilometrů od ní pohybují těžařské soupravy. Vrty sahají i několik desítek metrů hluboko a mají ukázat, jak pevné podloží v těch místech je.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies