VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Podnikání

11.3.2016

Roste zájem mužů o službu stylistky. Za hodinu je obleče od hlavy k patě

Brno - Za patnáctiletou kariéru stylistky nalíčila Eva Vlachová pět set svatebních hostů, poslední roky se ale podílí spíše na přípravě svateb i jiných společenských akcí. Připravovala například Ples jako Brno. Teď se podílí na Svatebních proměnách. Tato akce se bude konat tuto sobotu v Nákupním centre Královo pole, kde návštěvníky obeznámí s přípravou svateb a také novými trendy.

11.3.2016

Skupina Wikov koupila firmu v Jemnici, plánuje rozvoj

Jemnice - Strojírenská skupina Wikov Industry, největší výrobce průmyslových převodovek a ozubených kol v ČR, koupila od tří fyzických osob výrobní firmy Detail CZ, Detail Produkt a také jemnickou Detail Plus. Firmy vyrábí díly pro nákladní automobily a stavební stroje. V součtu mají 210 lidí a tržby kolem 400 milionů korun. export tvoří 80 procent. Cena za transakci nebyla zveřejněna.

11.3.2016

Obal vyrobený na Vysočině testoval i vysoce postavený designér v Applu

Vysočina – „Ten pocit nelze snad ani popsat. Seděl jsem v noci u počítače a pracoval, když z ničeho nic přišel e-mail s koncovkou @apple.com. Nemohl jsem uvěřit svým očím, ale Apple měl zájem prodávat naše obaly a peněženky," vzpomíná zakladatel a ředitel české firmy Danny P. Daniel Piterák.

10.3.2016

Igráček baví děti už čtyři desítky let

Vysočina - Čtyřicetiny slaví Igráček hračka, která dělá radost dnešním dětem, ale v oblibě ji měli už jejich rodiče. Ke „kulatinám" dostal igráček nový vzhled nové potisky a barvy, veselejší oblečení. I obaly se graficky změnily.

9.3.2016

Nezaměstnanost na Vysočině v únoru mírně klesla na 6,4 procenta

Třebíčsko, Vysočina – Nezaměstnanost na Vysočině se v únoru mírně snížila. V evidenci úřadu práce ubylo od ledna 400 lidí, na konci února tak v kraji hledalo práci 21 878 lidí. Podíl nezaměstnaných lidí klesl o desetinu procentního bodu na 6,4 procenta. Situace se mírně zlepšila ve všech pěti okresech Vysočiny.

7.3.2016

Nemocnice loni hospodařily se ziskem 7 milionů

Třebíč, Vysočina – Hospodaření nemocnic zřizovaných Krajem Vysočina skončilo v loňském roce přebytkem přesahujícím sedm milionů korun.

3.3.2016

Zpracovatelé kupují brambory z Německa

Vysočina – Tuzemští zpracovatelé podle už většinou nakupují brambory v zahraničí, vozí je hlavně z Německa.

3.3.2016

O Žďas mají zájem Číňané. Zaměstnanci žijí v nejistotě

Žďár nad Sázavou - Vyjednávání o prodeji firmy Žďas finišují. Tvrdí to Hospodářské noviny. Podle nich nejvyšší cenu za podnik nabídla čínská skupina CEFC, kterou v Česku zastupuje Jaroslav Tvrdík. Majitel Žďasu, slovenský podnikatel Vladimír Soták, dostal podle Hospodářských novin nabídku převyšující dvě miliardy korun. „Komentuji až dokončené transakce," uvedl pro list Jaroslav Tvrdík. Ve stejném duchu se k prodeji druhé největší firmy Vysočiny vyjádřil i Vladimír Soták. Tomu patří celá skupina firem Železiarne Podbrezová.

27.2.2016

Budova bývalé Hypernovy má po osmi letech konečně kupce

Třebíč - Budova bývalé Hypernovy ve Znojemské ulici v Třebíči je konečně prodaná. Kupcem je Robert Fiala, který vlastní prodejny Global elektro v Moravských Budějovicích a Žďáru nad Sázavou. Nyní budovu čeká oprava.

27.2.2016

Nové tarify za elektřinu už odmítá i sám úřad

Vysočina, Praha - Energetický regulační úřad (ERÚ), který má své sídlo v Jihlavě, navrhne spolu s úpravou tarifů pro platbu elektřiny i další alternativní postupy, které by zabránily poškození spotřebitelů. Alespoň to tvrdí předsedkyně ERÚ Alena Vitásková, která takto koncipovala dopis adresovaný premiéru Bohuslavu Sobotkovi (ČSSD).

21.2.2016

U brněnské zoo zaparkuje až tři sta aut navíc. Po rekonstrukci ulice Palcary

Brno - Brněnská zoologická zahrada získá nové parkoviště. Tři stovky míst pro auta přibudou podle zjištění Brněnského deníku Rovnost v ulici Palcary.

20.2.2016

Na místě bývalé cihelny vznikne nová čtvrt. Bojíme se dopravy, zní od sousedů

Brno-Řečkovice - V Řečkovicích chce soukromá firma postavit nové sídliště. Na místě bývalé cihelny. Lidé ze sousedních Medlánek se obávají aut, která v nové čtvrti přibudou.

20.2.2016

Vesnicím na Vysočině hrozí uzavření stovek prodejen

Vysočina – Novela zákona o významné tržní síle, kterou schválila vláda, má chránit drobné dodavatele před zvůlí nadnárodních obchodních řetězců.

19.2.2016

Vesnicím na Vysočině hrozí uzavření stovek prodejen

Vysočina – Novela zákona o významné tržní síle, kterou schválila vláda, má chránit drobné dodavatele před zvůlí nadnárodních obchodních řetězců.

15.2.2016

Stavbaři loni dokončili v kraji téměř tisíc bytů

Vysočina - Stavbaři na Vysočině loni dokončili 997 bytů, což je nejnižší počet za posledních 18 let. V porovnání s rokem 2014 bylo minulý rok předáno uživatelům v kraji o čtyři procenta méně nových bytů.

9.2.2016

S polohou hlavního nádraží poradí Brňanům další studie

Brno – Pod Petrovem nebo o osm set metrů jižněji na březích Svratky? Devět měsíců zbývá Brňanům do rozhodnutí, kde oni sami chtějí v budoucnu hlavní vlakovou stanici města. Při říjnových krajských volbách se zároveň budou moci vyjádřit v referendu i k poloze hlavního nádraží. Ještě před tím jim vedení brněnské radnice chce nabídnout pohled na budoucí podobu takzvaného Jižního centra Brna, a to pomocí architektonicko-urbanistických studií. Radní nyní oslovili osm firem, aby zpracovali jejich představu místa, pokud bude nádraží stát v centru města.

9.2.2016

Ztráta ČEZu bude vyšší. Mají kvůli tomu začít padat hlavy

Dukovany - Elektrárenská skupina ČEZ přišla kvůli odstavení bloků v Jaderné elektrárně Dukovany již o miliardy korun. Vyřadit musela tři bloky ze čtyř kvůli nutné kontrole svarů potrubí. ČEZ kvůli tomu podal trestní oznámení a chystá se soudní cestou vymáhat po dodavatelích také odškodné. Za pochybení by měly padat hlavy také uvnitř společnosti.

9.2.2016

Lidí bez práce na Vysočině v lednu přibylo

Třebíčsko, Vysočina - V lednu přibylo na Vysočině 1 010 lidí bez práce a na konci minulého měsíce hledalo na území tohoto regionu práci 22 278 lidí. Podíl nezaměstnaných osob tak stoupl o tři desetiny procentního bodu na 6,5 procenta, informoval Úřad práce ČR. Lidí bez práce přibylo ve všech okresech Vysočiny, nárůst byl ale nižší než loni v prosinci.

8.2.2016

Třebíč bude hledat nového provozovatele autobusů

Třebíč - Spolu s koncem letošního roku skončí smlouva se současným provozovatelem městské autobusové dopravy v Třebíči. Vedení města proto v těchto dnech připravuje výběrové řízení. Jeho podmínky pomůže určit i pracovní skupina zastupitelů. Soutěž by měla být vyhlášena na přelomu března a dubna.

8.2.2016

V Jaderné elektrárně Dukovany funguje opět pouze jeden blok

Dukovany – V Jaderné elektrárně Dukovany je od nedělního rána v provozu pouze jeden ze čtyř výrobních bloků. Energetici zahájili už v pátek večer odstávku čtvrtého bloku. K tomu se protáhlo zprovozňování prvního a druhého bloku, které jsou odstaveny kvůli kontrolám Státního útvaru pro jadernou bezpečnost (SÚJB).

4.2.2016

Celníci vloni odvedli přes dvě stě milionů

Vysočina – Celní úřad pro Kraj Vysočina v loňském roce odvedl do státního rozpočtu přes 208 milionů korun. V meziročním srovnání je to o 404 milionů korun méně.

1.2.2016

Po pětiměsíční pauze bude opět více elektřiny

Dukovany - V Jaderné elektrárně Dukovany na Třebíčsku ke konci uplynulého týdne energetici zahájili práce na obnovení provozu prvního bloku, který nevyrábí elektřinu už pět měsíců.

23.1.2016

Kontrola autobazarů na jihu Moravy odhalila zamlčování nedostatků a další chyby

Jižní Morava - Stočené tachometry nebo přelakovaná bouraná auta vyhledávali loni při cílených kontrolách inspektoři České obchodní inspekce. Výsledky z léta zveřejnili nyní. Brněnský inspektorát našel při třinácti z šestnácti kontrol pochybení. Brněnská pobočka inspekce má na starosti Jihomoravský i Zlínský kraj. Kontroly při akci, která se konala od začátku července do konce září, proto rozdělili napůl.

22.1.2016

Piva Bernard bylo více doma i ve světě

Humpolec – Rodinný pivovar Bernard v Humpolci se drží motta Vlastní cestou, a jak ukazují čísla z uplynulého roku, vyplácí se mu to.

22.1.2016

Třebíčská TTS ovládla síť tepláren na Slovensku

Třebíč - Třebíčská skupina firem TTS získala 52 procent akcií ve slovenské společnosti Národná energetická, která zastřešuje deset městských tepláren a patří mezi největší výrobce tepla na Slovensku. Majoritní podíl v ní TTS převzala prostřednictvím své dceřiné firmy působící na Slovensku.

12.1.2016

O práci přišli hlavně sezonní zaměstnanci

Vysočina - V prosinci přibylo na Vysočině 2 322 nezaměstnaných, což bylo loni nejvíc, a na konci minulého roku hledalo v tomto kraji práci 21 268 lidí. Podíl nezaměstnaných osob kvůli tomu stoupl o sedm desetin procentního bodu na 6,2 procenta.

12.1.2016

Firmy naberou na začátku roku desítky zaměstnanců

Třebíčsko - Celorepubliková nezaměstnanost na přelomu roku opět stoupla, a to z 5,9 procenta na 6,2 procenta. Může za to především ukončování sezonních prací. Přesto největší firmy na Třebíčsku s novým rokem hledají desítky nových zaměstnanců.

8.1.2016

Coop, který provozuje venkovské prodejny, chce po obcích další peníze

Třebíčsko - Na několika místech to ještě v závěru roku 2015 nevypadalo s venkovskými prodejnami příliš dobře. V Petrovicích se o osudu obchůdku rozhodlo až 27. prosince. „Ale pouze na půl roku. Uvolnili jsme pro to 15 tisíc korun jako příspěvek firmě Coop na provoz a budeme jednat dál. Původně se po nás chtělo 30 tisíc na rok," řekl petrovický starosta Zdeněk Jeřábek.

8.1.2016

Benzin a nafta na Vysočině podražily, jinde ale zlevnily

Vysočina - Benzin a nafta na Vysočině v uplynulém týdnu zdražily shodně v průměru o devět haléřů na litr, zatímco v celorepublikovém průměru jejich ceny klesly. Litr Naturalu 95 se nyní na Vysočině prodává průměrně za 28,96 koruny, dražší benzin mají jen řidiči v Praze.

7.1.2016

Stavebním firmám v kraji stoupla v loňském roce výroba

Vysočina - Stavebním firmám z Vysočiny stoupla za loňská první tři čtvrtletí roku základní výroba o 8,9 procenta na 4,5 miliardy korun.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies