Spartak chce potvrdit roli favorita
Třebíč – Nový ročník poháru České florbalové unie klepe na dveře. V rámci prvního kola uspořádají turnaj druholigoví florbalisté TJ OA Spartak Třebíč. Ti ve sportovní hale Města Třebíč o víkendu změří síly s týmy Frýdku-Místku, MEZ Vsetín, FBC Hluk a Unie FK Ostrava. Z této pětice postupují do 2. kola první tři celky.
Jiří Oborný
Diskutovat (0) 27.8.2010 9:53
Svěřenci Radima Kousala se pilně připravují na novou sezonu a pohárová utkání budou dobrou prověrkou. „Absolvovali jsme letní přípravu. Kluci v srpnu odjeli na Czech Open do Prahy, kde jsem nebyl. Pohár je pro mě takový ostrý test před novou sezonou. Ještě jsem kluky neviděl hrát v zápasovém tempu,“ prozradil třebíčský kouč.
Trenér Spartaku si však alibi nedělá. „Hrajeme doma, takže se nebudeme na nic vymlouvat a určitě chceme postoupit do další fáze,“ netají se třebíčský lodivod.
Pro něj a jeho celek budou soupeři úvodního kola poháru velkou neznámou. „Musím se přiznat, že tyto mužstva jsem ještě nikdy hrát neviděl. Vím jen, že jsou to všechno týmy hrající v nižších soutěžích než my. Myslím, že jsme v roli favorita a s tím se taky popereme,“ burcuje Kousal.
Ten nebude mít k dispozici kompletní kádr. „Z pracovních důvodů nám chybí dva hráči základní sestavy. Jsou prázdniny a ještě jsme pořádně všichni nesešli na tréninku, proto nové systémové prvky, které mám v plánu, budeme zkoušet až před mistrákem,“ řekl třebíčský lodivod, který bude zkoušet jednu posilu.
„Zkoušíme jednoho nového hráče, který se připojila až v průběhu přípravy. Přesto budeme hrát na tři útočné řady a dvě obrany, takže sil bychom měli mít dost na to, abychom postoupili,“ dodal Kousal a nastínil taktiku: „Určitě budeme chtít pořádně zabezpečit obranu. Hodně střílet.“





















