Snipery čekalo překvapení a po porážce na nájezdy v poháru končí

Dolní Cerekev – Druhé kolo florbalového Poháru České pojišťovny proti sobě svedlo dva rivaly z Vysočiny. Jihlavský výběr FBŠ hostil ve své domovské hale v Dolní Cerekvi třebíčské Snipery. Ti roli papírového favorita nesplnili a po lépe zvládnutých nájezdech postupuje dál Jihlava. „Věděli jsme, že nás nečeká nic lehkého, protože jsme byli hodně oslabení. Hlavní útočná síla týmu, startovala na turnaji na Slovensku a podle toho vypadalo naše zakončení," vysvětluje třebíčský kouč Michal Pazderník.

7.9.2016

Florbalisté FBŠ Jihlava o víkendu slavili postup do 3. kola Poháru České pojišťovny. V dolnocerekevské hale totiž přetlačili po nájezdech favorizovanou Třebíč! Foto: Michal Peterka

V prvním dějství branka nepadla, ale protože hosté hru hodně otevírali, tak šancí bylo k vidění celkem dost. Mnohem nebezpečnější byli Jihlavští, kteří měli několikrát velmi blízko k otevření skóre, jenže trápila je střelecká mizérie. „První třetina byla oťukávací a mnoho šancí nebylo," komentuje trenér Sniperů.

Po změně stran se Třebíč oklepala a hru vyrovnala, chvílemi přebírala iniciativu a v čase 26:40 využila nedůrazu domácích. Ránou k tyči se o první trefu utkání postaral hostující Blažek. Oproti první třetině ubylo šancí. Jedna se ale přece jen ještě ujala. Závaru před Štosovou brankou využil navrátilec Petr Jindra, který trefil skákající míček přesně pod břevno. „Ve druhé třetině jsme se ujali vedení, ale naopak to nakoplo Jihlavu a po zbytek třetiny byla lepší," uznal hostující lodivod.

V závěrečné části měli blíže k výhře v základní hrací době domácí, ovšem střelecká štěstěna ukázala FBŠ záda. Vítěze nakonec neurčilo ani prodloužení, takže na řadu přišla trestná střílení. Oba celky vystřídaly gólmany. V třebíčské brance se objevil Krejčí a v jihlavské Kulhan. Hned první nájezd skončil gólem, na který ale Jihlava rychle zareagovala. Rozhodnout se za stavu 1:1 mohlo v poslední sérii. Jenže rozhodčí dvě branky z důvodu stažení míčku dozadu neuznali, a tak přišla na řadu náhlá smrt. Lepší nervy měli Jihlavané. Kulhan chytil a kapitán Horský rozhodl o senzačním postupu do třetího kola.

„Ve třetí třetině jsme si vypracovali několik dobrých příležitostí, ale nemohoucnost nás stála lepší výsledek. Nájezdy, to je vždy loterie, bohužel vyhrála Jihlava a ukončila naše putování pohárem," uzavřel hodnocení Pazderník.

FBŠ JIHLAVA – SNIPERS TŘEBÍČ 2:1 sn
Branky a nahrávky: 34. Jindra, rozhodující nájezd: Horský – 27. Blažek (Janata). Rozhodčí: Vraspír, Janošťák. Vyloučení: 1:0. Bez využití. Třetiny 0:0, 1:1, 0:0. Snipers Třebíč: Štos (Krejčí) – Vlček, Štveráček, Papoušek, Dlabač, Blažek, Sedláček, Janata, Kuželka, Svoboda.

7.9.2016 VSTUP DO DISKUSE

Nejvtipněji naložené vozy na silnicích. Nákladem je vše, co si zamanete.
54

Soud. Ilustrační foto.

Dvojice cizinců dostala tresty za zahradničení v kravíně

Na dálnici D1 zemřel po nehodě další řidič

Vysočina – K další tragické dopravní nehodě vyjížděli ve středu krátce před půl pátou odpoledne policisté i zdravotníci na dálnici D1 na Vysočině.

Bratři Ebenové budou na zámku ve Valči jako na plovárně

Valeč - V době vydání prvního alba Malé písně do tmy (1984) působila kapela Bratři Ebenové jako bratrské trio Marka, Kryštofa a Davida. Synové významného hudebního skladatele Petra Ebena dostali klasické hudební vzdělání, zároveň však vstřebávali vlivy moderní folkové, jazzové a rockové muziky.

Majitel hledal Kukiho u Vyskytné. Zatím ho nenašel

Vysočina – Klokan Kuki, který už možná několik týdnů běhá po lesích Jihlavska, byl naposledy spatřen v zatáčkách mezi Vyskytnou nad Jihlavou a místní částí Jiřín. V noci z úterý na středy ho tam byl dokonce hledat i majitel Radek Helekal. Bohužel bez úspěchu.