Slzy odstartovaly novou sezonu přesvědčivě

Třebíč, Přibyslavice – Vítězný start. Shodným výsledkem 4:1 porazily své první soupeře v novém soutěžním ročníku Moravské hokejbalové ligy týmy Třebíče i Přibyslavic, kteří hostili Hustopeče a Tišnov.

23.9.2016

Ilustrační foto.Foto: Deník/ Libor Plíhal

TŘEBÍČ – HUSTOPEČE 4:1
Od začátku se hrálo plynule s minimem přerušování. Domácí měli více ze hry a vypracovali si dvoubrankový náskok. „Rozhodčí hodně zákroků pouštěl, a tak se pořád hrálo. Od začátku jsme byli lepší," komentoval třebíčský útočník a zástupce kapitána Tomáš Riedl.

Jeho tým se po změně stran trápil a dostal pod tlak, ze kterého se na chvíli vymanil třetím gólem. Ve třetí části sice hosté snížili, ale hráči Slzy si náskok po hlídali a dotáhli duel do vítězného konce. „Ve třetí třetině jsme drželi náskok a nikam se nehonili. Podali jsme dobrý týmový výkon a s prvním zápasem můžeme být spokojení," uzavřel hodnocení Riedl.
Branky a nahrávky: 3. Horký, 13. Forman, 26. Riedl (Mejzlík), 44. Uhlíř (Forman) – Hampl. Rozhodčí: Chytil. Vyloučení: 3:1. Bez využití. Třetiny: 2:0, 1:0, 1:1. Třebíč: Igerský – D. Ludes, Semerád, T. Pelikán, Štveráček – Riedl, Mezjlík, Fekiač, Forman, Fuchs, Horký, M. Ludes, Máca, Uhlíř.

PŘIBYSLAVICE - TIŠNOV 4:1
Domácí se od úvodu usadili v útočném pásmu a úvodní gól nové sezony na sebe nenechal dlouho čekat. Běžela 50. vteřina a po Chlubnově přihrávce otevřel brankový účet zápasu Malý. Pak několikrát zahrozil z protiútoku Tišnov, ale znovu udeřilo na opačné straně. To Fiala vybídl ke skórování Nováka a Slza si do kabin odnesla dvougólový náskok.

Přibyslavice po změně stran zvýšily, když se obránce Brym několikrát objevil v útočné lajně a hned se prosadil i střelecky, když zakončil akci Maši a Koudelky. Hostitelé si dál vytvářeli šance, ale vázla jim koncovka. Na čtvrtou branku Slzy se čekalo do 28. minuty, kdy se podruhé do listiny střelců zapsal Novák.

Třetí třetina se dohrávala už jen z povinnosti. Domácí polevili a místo efektivnějšího zakončování útočných akcí více kombinovali, a proto se už střelecky neprosadili. Loňský nováček soutěže se dočkal korekce výsledku po přečíslení.
Branky a nahrávky: 1. Malý (Chlubna), 15. Novák (Fiala, Bednář), 21. Brym (Maša, Koudelka), 28. Novák (Bednář, Benáček) – 42. Eicensteiner (Tomáš, Oller). Vyloučení: 2:3. Třetiny:2:0, 2:0, 0:1. Přibyslavice: Pojer - Hanzl, Zelený, Brym, Randa, Benáček - Bednář, Fiala, Novák, Malý, Chlubna, Oujezdský, Koudelka, Konecký, Maša.

23.9.2016 VSTUP DO DISKUSE

Cvičení Ample Strike.

Nad Vysočinou se budou brzy cvičit vojáci

Ilustrační fotografie.

Stromy padaly na silnice, auta i karavan

OBRAZEM: Slavnosti tří kápí v Třebíči začaly

Třebíč - Slavnosti tří kápí začaly. Úderem šestnácté hodiny se začali na Podzámeckou nivu scházet první návštěvníci. Sledují vystoupení šermířských skupin a drezůru koní. Na místě je také nepřeberně stánků s občerstvením a suvenýry. Večer jsou na programu koncerty.

V Jihlavě hoří hala společnosti na zpracování dřeva

Vysočina – Hned jedenáct jednotek hasičů zasahuje od brzkého rána u požáru ve společnosti zabývající se zpracováním dřeva v ulici Na Hranici v Jihlavě. Vyhlášen tam byl třetí stupeň požárního poplachu.

Mladíci na úvod rozstříleli Pelhřimov

Třebíč – Napůl úspěšní byli divizní dorostenci HFK Třebíč v derby Vysočiny proti Pelhřimovu. Starší fotbalisté v úvodním utkání nového soutěžního ročníku krajskému rivalovi nakonec podlehli. Mladší dorostenci si naopak otevřeli střelnici a soupeře vyprovodili dvanácti góly.

Na trati ze Znojma do Moravských Budějovic se srazilo auto s vlakem

Znojemsko, Třebíčsko – Smrtí dvou lidí a velmi vážným zraněním dítěte skončila v pátek odpoledne srážka osobního auta a vlaku na přejezdu u Žerůtek. „Minutu před třetí hodinou odpoledne se u stanice Olbramkostel střetl osobní vlak jedoucí z Okříšek do Znojma s osobním autem. Nehoda se udála na železničním přejezdu zabezpečeném světelnou výstražnou signalizací bez závor. Podle prvotních informací zahynuli dva lidé, “ sdělil mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal.