TŘEBÍČ – JUNDROV 0:1

První třetina nabídla vyrovnanou partii. Jenomže domácí, kteří nastoupili v početné sestavě, propadli na modré čáře v osobním souboji jeden na jednoho a na branku sám postupující útočník Jan Vysloužil nechytatelně pod víko zavěsil. Slza měla po změně stran více ze hry a s devíti hráči v poli hrající hosty téměř k ničemu nepustila. Třebíč však přibrzdila dvě zbytečná vyloučení a jedině takto se Jundrov dostal na dostřel Koudelovy svatyně.

„Druhou třetinu jsme hráli z obrany a soupeř měl jen minimum šancí, ty si vytvořil většinou z přesilových her," komentuje domácí obránce Roman Nováček. Jeho tým v závěrečné části stáhl hru na dva útoky. „Jundrov jsme jasně přehráli, ale ke vstřelení branky nám nepomohla ani dvouminutová power-play," posteskl si třebíčský bek.

Branka a nahrávka: 10. Jan Vysloužil (Strnad, Hubl). Rozhodčí: Cinko, Borovec. Vyloučení: 2:2. Bez využití. Třetiny: 0:1, 0:0, 0:0. Třebíč: Koudela – D. Ludes, R. Nováček, T. Pelikán, Šplíchal, Roubec – Štos, Jonáš, Igersky – Němec, Ševeček, O. Pelikán – Chlubna, Riedl, M. Ludes – Šimek, A. Nováček, Oujezdský.

PŘIBYSLAVICE – HUSTOPEČE 3:1
Domácí nastoupili posílení o dvě nové tváře Bednáře s Benáčkem a znovu i se svým odchovancem hájícím barvy extraligového Hradce Králové Davidem Fialou. Jenomže v čase 4:24 byl přibyslavický brankář Schönberger při zákroku zasažen hostujícím útočníkem do hlavy a zápas pro něj skončil. Naštěstí vyšetření v nemocnici otřes mozku nepotvrdilo. Slza neměla náhradního gólmana, a tak se mezi tyče postavil útočník Doležal. Domácí byli lepší a soupeře do šancí nepouštěli. Ještě v první části po přečíslení skóroval baseballově Němec.

Obraz hry se ve druhé třetině nezměnil. Rozdílem bylo, že Přibyslavice přidaly dvě branky. Nejdříve skóroval po úniku Malý a druhou přidal při přesilovce Maša. Několikrát se vyznamenal za velkého ohlasu i bezchybný Doležal v bráně. V posledním dějství už domácí nedokázali žádnou z mnoha šancí využít a naopak Hustopeče zaznamenaly čestný úspěch. „Největším hrdinou zápasu se stal jednoznačně Doležal, výborně zastal v bráně oporu Schönbergera, který se snad brzy vrátí mezi tři tyče," poznamenal domácí útočník Ivan Malý.

Branky a nahrávky Přibyslavic: 13. Němec (Koudelka, Maša), 25. Malý (Benáček), 27. Maša (Fiala, Fučík). Rozhodčí: Chytil. Vyloučení: 0:1. Využití: 1:0. Třetiny: 1:0, 2:0, 0:1. Přibyslavice: Schönberger (5. Doležal) – Doležal, Fučík, Zelený, Benáček, Bednář, Maša, Fiala, Malý, Vozárik, Němec.