Druhé místo obsadil Tomáš Nováček z pořádajícího oddílu Atletic Třebíč. Na bronzové příčce se umístil rudíkovský Pavel Kratochvíl.
V ženské kategorii si pro první místo doběhla velezkušená a pravidelná účastnice Pavla Kováříková z týmu Bernex Brno.

Pořadatelé museli pro velký provoz na silnici Třebíč – Střítež a pro bezpečnost závodníků změnit již v loňském roce trať, která vede nyní od Střední školy řemesel v Demlově ulici v Třebíči okolo polikliniky, zahrádkářskou kolonií na Střítež.

„Nová trať je daleko hezčí a není tak náročná. Závodníkům se více líbí a do budoucna se těšíme, že na tuto novou trať bude přicházet více závodníků,“ má jasno organizátor akce Arnošt Koreš.

Ženy a mládež měly zkrácenou trať

Dorost, mládež, ženy a kondiční běžci běželi pět kilometrů do Stříteže a zpět.
Muži mezi 19 a 39 lety a veteráni nad 40, 50 a 60 let běželi 11 kilometrů pod Klučovskou horu a zpět.

Nejstarším závodníkem byl sedmdesátiletý Milan Hrubý z ASK Blansko, který skončil na 37. místě, když dosáhl času 1:08:17.
Skvělým výkonem na sebe upozornil nadějný Josef Rygl z TJ Spartak Třebíč, který vyhrál na pětikilometrové trati.

„Letos dosáhl traťového rekordu 18:17, což je na žáka na této trati kvalitní výkon,“ pochválil mladého závodníka organizátor akce.

V hlavní kategorii dospělých na trati 11 kilometrů tradičně zvítězil Aleš Palko z VSK UNI Brno, jenž časem 36:14 vylepšil stávající traťový rekord.
Rovněž druhý Tomáš Nováček z klubu Atletic Třebíč je nadějný běžec, který se velice zlepšuje ve svých výkonech, což potvrdil i jeho čas 36:08.

Výrazně na sebeb upozornil i osmačtyřicetiletý Pavel Kratochvíl, jenž dosahuje velice dobrých výsledků v Běžci Vysočiny, v brněnském poháru a v bězích Envinet Cupu.

Na trati většinou spolupracoval s Tomášem Nováčkem a jeho čas 37:08 je v jeho kategorii rovněž vynikající.

Ve slabě obsazené kategorii žen je pravidelným účastníkem běžeckých závodů třiapadesátiletá Pavla Kováříková z týmu Barnex Brno, která v silvestrovském běhu kralovala časem 22:59.