Okříšky i v okleštěné sestavě zvítězily

Třebíč, Okříšky – Hokejbalistům z Třebíčska se o víkendu, kdy V-Centrum liga mužů měla na programu osmé kolo, dařilo. Slza Okříšky i v okleštěné sestavě uspěla v Olomouci, kde těsně porazila místní tým Glatiators. Třebíčská Slza si zastřílela v Brně, kde nasázela devět branek místnímu klubu Seals.

10.11.2009 1

Ilustrační foto.Foto: Martin Mutl

OLOMOUC – OKŘÍŠKY 2:3

Se třemi obránci a pěti útočníky, čili s osmi hráči do pole Slza Okříšky nastoupila do utkání na půdě olomouckých Gladiátorů.

Tým z Třebíčska i přes tento handicap ovládl první třetinu. Ovšem ze sopusty šancí, které si hosté vypracovali, uspěl jen Malý. Tomu po nahození do útočného pásma zpětnou přihrávkou před branku nabil Jan Novák.

Hráč, který asistoval u první branky Okříšek se při absenci trenéra Stanislava Bartheldyho, hrajícího kouče Martina Krejčího a vedoucího mužstva Jiřího Grice musel ujmout vedení týmu.

„Padlo to na mě,“ usmál se Jan Novák a dodal: „První třetinu jsme byli jednoznačně lepší a Olomouc nevěděla, co na nás hrát.“
Druhé dějství nabídlo vyrovnaný hokejbal. Domácí nejprve ve 21. minutě vyrovnali.

Hosté odpověděli vzápětí, když si při přečíslení tři na dva vyměnili míček Novák s Kokešem a prvně jmenovaný vrátil Slze vedení.

Minutu na to Okříšky vedly o dvě branky. Ukázkovou kombinaci předvedlo trio Novák, Malý a Kokeš, posledně jmenovaný zvýšil na 3:1.

Hanáci do druhé sirény stačili využít přesilovku pěti proti třem a snížili tak na rozdíl jedné branky.

V poslední části se dalo očekávat drama. Ovšem hosté i přesto, že hráli v devíti lidech a ubývaly jim rychle síly, dokázali těsné vedení uhájit až do samotného konce.

„Druhá třetina byla vyrovnaná a v té poslední nám už docházely síly. Jsem rád, že jsme to udrželi a dovedli tak zápas do vítězného konce,“ byl spokojen Jan Novák a dodal: „Je to cenná výhra.“

Branky a nahrávky Okříšek: 12. Malý (Novák), 22. Novák (Kokeš), 23. Kokeš (Malý, Novák). Třetiny: 0:1, 2:2, 0:0. Okříšky: Schönbeger – Hvězda, Váka, Fila – Kokeš, Novák, Malý - Rymeš, Maša.

SEALS BRNO – TŘEBÍČ 5:9

Brňané s favorizovanou Třebíčí první dvě třetiny drželi krok a po první části dokonce i vedli. Po druhé siréně byl však stav nerozhodný 3:3.
Rozhodnutí tak přišlo v závěrečném dějství. Za hosty zaznamenali hattrick Drahomír Oujezdský a třemi nastřílenými brankami se také blýskl Tomáš Riedl.

Na vysoké výhře se dvěma přesnými zásahy v třebíčském dresu podílel Jaroslav Pour. Jednu branku přidal Martin Dvořák.

„Ještě ve třetí třetině byl stav 4:4. Do toho stavu bylo utkání hodně vyrovnané. Potom se nám podařilo odskočit a tím jsme soupeře definitivně zlomili,“ hodnotí vedoucí třebíčského mužstva Luboš Palát.

Branky Třebíče: Oujezdský 3, Riedl 3, Pour 2, Dvořák. Třetiny: 2:1, 1:2, 2:6. Třebíč: Koudela – Janata, Hrabovský, Hanzl, Hekrla – Pour, Dvořák, Oujezdský – Riedl, M. Ludes, Chlubna – Fuchs.

10.11.2009 VSTUP DO DISKUSE 1

Mezinárodní hudební festival Petra Dvorského
40

OBRAZEM: Od folku k baroku a tanci. Takový byl festival

Michaela Horáková začala budovat své sny, oprostila se od stereotypní společnosti a založila vlastní architektonické studio. K tomu přišla tento rok s vlastní módní značkou Mishe.
25

Tvrdohlavě kráčím proti proudu

Běh Matyáše Žďárského bude v jubilejním ročníku mezinárodní

Kožichovice – Veřejný přespolní běh nesoucí jméno zakladatele alpského lyžování a kožichovického rodáka Matyáše Žďárského se letos „dožívá“ čtvrtstoletí.

Nad Vysočinou se budou brzy cvičit vojáci

Sedlec, Vysočina – Od středy 23. srpna až do září budou nad Krajem Vysočina častěji létat vojenská letadla. V té době se bude totiž konat mezinárodní letecké cvičení Ample strike 2017.

Stromy padaly na silnice, auta i karavan

Vysočina – Plné ruce práce měli přes noc hasiči i policisté na Vysočině kvůli bouřce doprovázené silným větrem. „V průběhu noci a časného rána zasahovali hasiči na Vysočině u více než 120 událostí v souvislosti s počasím,“ informovala mluvčí hasičů Petra Musilová. Šestadvacet oznámení obdrželi také vysočinští policisté.

OBRAZEM: Slavnosti tří kápí v Třebíči začaly

Třebíč - Slavnosti tří kápí začaly. Úderem šestnácté hodiny se začali na Podzámeckou nivu scházet první návštěvníci. Sledují vystoupení šermířských skupin a drezůru koní. Na místě je také nepřeberně stánků s občerstvením a suvenýry. Večer jsou na programu koncerty.