O vítězství Třebíče rozhodl v samotném závěru Čermák

Brno – Vydřená i šťastná byla výhra třebíčských basketbalistů. Ti v dohrávce pátého kola oblastního přeboru zavítali na palubovku předposledního týmu tabulky Husovic B. Svěřenci Vladimíra Smitala navíc do Brna odcestovali v nekompletní sestavě.

26.11.2014

Trenér třebíčských basketbalistů Vladimír Smital mohl být po těsné a vydřené výhře v Husovicích nakonec spokojen.Foto: Deník/ Libor Plíhal

První vítězství Třebíče na půdě soupeře se vůbec nerodilo lehce. Domácí si v první čtvrtině vypracovali hubený náskok, který drželi i v půli zápasu. „Utkání bylo vyrovnané, ale v první polovině se nám nedařilo v obraně. Proto soupeř po celý první poločas o pár bodů vedl," komentuje třebíčský trenér Vladimír Smital.

Hosté začali ztrátu stahovat až ve třetí desetiminutovce. „Tady jsme začali mít více ze hry a domácí dostávat pod tlak," pravil třebíčský lodivod. Jeho svěřenci dokonali obrat až v poslední čtvrtce. „Ve čtvrté čtvrtině Husovice mírně odpadly fyzicky, zatímco nám se podařilo tempo udržet," hodnotí Smital.

O osudu zápasu rozhodl až v závěrečných vteřinách tříbodovým košem Michal Čermák. „Byla to těžká trojka po rozehrání. Ještě před tím nám rozhodčí neuznali regulérní koš, mohlo být srovnáno a prodlužovat se. Nakonec to pro nás dopadlo dobře, uzavřel hodnocení třebíčský kouč.

HUSOVICE B – TŘEBÍČ 77:78

Body a sestava TJ Třebíč: Čermák 26, Špaček 14, D. Černý 13, Milota 9, Diviš 6, Jaromír Svoboda 3, R. Černý 2, Gruber 2, Šárka 2, Janík 1. Čtvrtiny: 18:16, 22:20, 18:19, 19:23.

26.11.2014 VSTUP DO DISKUSE

Hanáci vyhráli také odvetu v Jihlavě

Vražda mezi cizinci: Došlo k ní na ubytovně v Humpolci

Požár zastavil výrobu v Kronospanu. Firma tvrdí, že šlo o zkrat

Jihlava – Více než deset milionů korun. Taková je bilance sobotního rozsáhlého požáru v jihlavské společnosti Kronospan v ulici Na Hranici v Jihlavě-Bedřichově. Hořela hala, ve které se zpracovávají OSB desky, dokonce musel být vyhlášen třetí stupeň požárního poplachu. Oheň proto na několik dní odstavil výrobu ve firmě.

Děti si ve žďárském parku hrají v balících slámy

Žďár nad Sázavou - Na šest desítek balíků ze slámy tvoří bludiště na okraji žďárského parku Farská humna. Dočasnou venkovní hernu pro děti tam vybudoval žďárský výtvarník Michal Olšiak.

Sáblíková bude pokračovat i po Pchjongčchangu

Žďár nad Sázavou – Odchod do sportovního důchodu? Ale kdeže. Láska ke sportu zvítězila. Martina Sáblíková přehodnotila své plány po olympijských hrách v Pchjongčchangu a hodlá se na dlouhém oválu se svými konkurentkami potkávat i nadále. Její fanoušci tak mohou mít radost.

Začíná vojenské cvičení. Piloti budou létat od rána do noci

Náměšť nad Oslavou - Mezinárodní vojenské cvičení Ample Strike začíná. Uskuteční se od středy 23. srpna do úterý 12. září na základně vrtulníkového letectva u Náměště nad Oslavou a na dalších místech v zemi.