Neuvěřitelný výsledek jubilejního závodu: Na setinu stejné časy

Třebíč - Jubilejní desátý ročník veřejného závodu horských kol ČEZ MTB Maraton se po všech směrech vydařil. Neděle připravila překrásné jarní počasí, slunce a vítr se postaraly o vysušení lesních i polních cest Přírodního parku Třebíčsko, takže závodníci měli ideální podmínky pro své výkony. Pořadatelům ze Sportovního klubu SHS Třebíč se prezentovalo skvělých 144 závodníků.

9.5.2017

Jubilejní desátý ročník veřejného závodu horských kol ČEZ MTB Maraton se po všech směrech vydařil.Foto: Jaromír Mutl

V kategorii Family, která byla v podstatě rodinnou vyjížďkou pro rodiče a děti mladší patnácti let, se přihlásilo 19 závodníků. Čtrnáct kilometrů zvládli Robin a Michal Kotaškovi z Budíkovic ve vynikajícím čase 37:01 minuty. Přitom Robin Kotaška, narozený v roce 2008 patřil mezi vůbec nejmladší účastníky závodu.

V otevřené kategorii Opem čekalo na 60 závodníků 42 kilometrů. Trať závodu zvládl nejrychleji David Kníže z Prodoli Racing teamu, před znojemským Liborem Šarounem. V kategorii žen startovalo 9 závodnic, první v cíli byla Eliška Komendová z týmu Cyklo Kučera ETT. Jedna žena závod nedokončila.

Hlavní kategorie, šedesát kilometrů dlouhá, byla tradičně obsazena nejpočetněji. Na startu stálo 60 mužů a 5 žen. Závod byl vypsán pro pět mužských a dvě ženské kategorie. V kategorii Z30 byly na startu tři ženy, nejrychlejší byla Kateřina Veselá. Kategorie Z20 byla obsazeno pouze dvěma ženami, z nichž byla úspěšnější Tereza Neumanová z pražské Dukly.

Závod mužů se stal obrovským soubojem mezi Adamem Lavičkou, startujícím v kategorii M20 a juniorem Lukášem Blažkem. O lepším z této dvojice nerozhodla ani elektronická časomíra. Ta oběma závodníkům zaznamenala na setinu shodný čas. Ona závodníci se výrazně přiblížili traťovému rekordu z prvního ročníku závodu. Kategorie M30 se stala kořistí třebíčského Pavla Buličky, a kategorii M40 ovládl Ruslan Fedak z Brna. V nejzkušenější kategorii M50 byl nejrychlejší Leopold Spáčil. V této kategorii startoval i nejstarší účastník závodu Miloš Klimeš z KC Brno, který závod zvládl za 2:22:14 hodiny.

Dík za úspěšný závod patří nejen všem závodníkům, ale i pořadatelům a sponzorům. Místostarosta Milan Zeibert předal nejúspěšnějším poháry.

VÝSLEDKOVÁ LISTINA MTB MARATON 2017

FAMILY (14 km):
1. Kotaška Robin (2008), Kotaška Michal (1974) – Buškovice - 37:01 min.

OBRAZEM: Od folku k baroku a tanci. Takový byl festival

Michaela Horáková začala budovat své sny, oprostila se od stereotypní společnosti a založila vlastní architektonické studio. K tomu přišla tento rok s vlastní módní značkou Mishe.
25

Tvrdohlavě kráčím proti proudu

Běh Matyáše Žďárského bude v jubilejním ročníku mezinárodní

Kožichovice – Veřejný přespolní běh nesoucí jméno zakladatele alpského lyžování a kožichovického rodáka Matyáše Žďárského se letos „dožívá“ čtvrtstoletí.

Nad Vysočinou se budou brzy cvičit vojáci

Sedlec, Vysočina – Od středy 23. srpna až do září budou nad Krajem Vysočina častěji létat vojenská letadla. V té době se bude totiž konat mezinárodní letecké cvičení Ample strike 2017.

Stromy padaly na silnice, auta i karavan

Vysočina – Plné ruce práce měli přes noc hasiči i policisté na Vysočině kvůli bouřce doprovázené silným větrem. „V průběhu noci a časného rána zasahovali hasiči na Vysočině u více než 120 událostí v souvislosti s počasím,“ informovala mluvčí hasičů Petra Musilová. Šestadvacet oznámení obdrželi také vysočinští policisté.

OBRAZEM: Slavnosti tří kápí v Třebíči začaly

Třebíč - Slavnosti tří kápí začaly. Úderem šestnácté hodiny se začali na Podzámeckou nivu scházet první návštěvníci. Sledují vystoupení šermířských skupin a drezůru koní. Na místě je také nepřeberně stánků s občerstvením a suvenýry. Večer jsou na programu koncerty.