Svoboda potvrdil nárůst formy, po dlouhé době zvládl dva závody během jediného dne a svou „oddílovou" konkurenci doslova deklasoval. Závod na 110 metrů překážek zvládl ve velmi dobrém čase 13,50, druhého Polácha porazil téměř o sekundu. I třetí místo obsadil atlet Olympu, a to Říha.

Svoboda měl z výsledku velkou radost. „Přál jsem si sice běžet pod 13,50, ale ve velkém protivětru se to nedalo. V takových podmínkách je to balzám na duši," smál se v cíli.

Hodně se mu ulevilo, že náročný den přestál bez újmy. „Jsem zdravý a na Evropě to snad bude lepší."

Pro titul v běhu na 1 500 metrů si doběhla Kristiina Mäki, která soupeřkám nastoupila více než kolo před cílem a porazila specialistku na osmistovku Lenku Masnou. Mäki přitom ještě v pátek závodila na finském šampionátu v Kuopiu, kde obsadila druhé místo. Sobotní přesun do Ostravy jí trval 16 hodin. „Bylo to docela náročné, přijela jsem v sobotu před půlnocí," řekla pro ČTK běžkyně, která má dvojí občanství, ale reprezentuje Českou republiku. Masnou nakonec v čase 4:27,17 porazila o čtyři desetiny.

Při neúčasti Jakuba Holuši v závodě na 1 500 metrů potvrdil roli favorita Petr Vitner. Vítkovického Grecmana porazil takřka o tři čtvrtě sekundy, a to díky zrychlení v závěrečné rovince.

Roli největší favoritky naopak nenaplnila Vitnerova oddílová kolegyně Jitka Kubelová. V soutěži diskařek se obhájkyni loňského titulu nedařilo a výkon 54,10 stačil jen na druhé místo. Vyhrála Staňková z Kladna, Kubelovou přehodila o více než čtyři metry.

Medailovou sbírku atletické Vysočiny tak zkompletovaly tři bronzy. V sobotu se o ně postarali novoměstský vytrvalec Lukáš Kourek, jenž v závodě na 5 000 metrů nestačil pouze na favorizovaného Holušu a libereckého Pavlištu, a v závodě žen havlíčkobrodská Lada Nováková. Běh na 5 000 metrů žen opanovala lyžařka Eva Vrabcová. Třetí bronz přidala v neděli novoměstská štafeta žen na 4x400 metrů.