Mladí Snipeři podlehli Havířovu až v prodloužení

Třebíč - Úvodní klání vrcholu sezony patří minulosti. Florbalisté Snipers mají za sebou první zápas play-up o postup do nejvyšší juniorské soutěže. Třebíčští mladíci přivítali v Městské sportovní hale Havířov a před téměř třemi stovkami diváků sehráli vyrovnanou partii.

8.4.2013

Ilustrační foto.Foto: Lukáš Kaboň

O tom, že Snipeři do Havířova k odvetě odcestují s prohrou, rozhodla čtvrtá minuta prodloužení.

Od začátku byla na obou týmech patrná důležitost utkání. Domácí si byli vědomi síly soupeře, kterému v sestavě nechyběla trojice hráčů pravidelně nastupujících v extraligovém A-týmu Havířova.

První třetina nabídla florbal ve vysokém tempu, s minimálním přerušováním hry a šancemi na obou stranách. Mírnou převahu měli domácí, ale na dostřel branky se příliš nedostávali. Diváci se gólu v první části nedočkali. „Bylo vidět, že kluci byli od začátku hodně nervózní," poznamenal po skončení zápasu trenér Sniperů Michal Pazderník.

I po přestávce předváděli oba aktéři bojovný florbal s množstvím osobních soubojů a maximálním nasazením. Jako první mohli udeřit Snipeři. Blažek vyslal na Piška polovysokou střelu, kterou havířovský gólman nezkrotil a míček zastavil až zásluhou tygřího skoku těsně před čárou i dobíhajícím Sigmundem. Hosté kontrovali za chvíli, když po akci dva na jednoho a pokusu o přelobování Bazaly proběhl míček po břevně.

Šance přibývaly na obou stranách, za okamžik pálil těsně vedle domácí Horák, vzápětí zlikvidoval šanci Torpeda gólman Bazala. V sedmé minutě byl za hrubost vyloučen hostující Bora. Ovšem Havířov potvrdil svou sílu ve hře v oslabení, když Fliega střelou k bližší tyči otevřel skóre. Po faulu hostujícího Michejdy v brankovišti, využil nařízený trestný nájezd prudkou backhendovou střelou Filip Horák 1:1.

Ve 12. minutě byl na trestnou židličku pro nedovolené vrážení vykázán třebíčský kapitán Adam a Torpedo opět udeřilo. Po perfektně sehrané standardní situaci nahrával Bezděčík odstoupivšímu Zemánkovi 1:2. Odpověď našli Snipeři padesát vteřin před koncem druhé třetiny. Důrazný Sigmund vybojoval míček na levém křídle a střelou švihem překvapil havířovského brankáře.

„Dvě třetiny jsme hráli na tři lajny a pak jsme to stáhli a dostali se trošku do tempa. Od druhé části se hra hodně kouskovala a rozhodly přesilovky, které se proměnily v náš neprospěch," posteskl si třebíčský kouč.

Do třetího dějství šly oba celky s touhou rozhodnout co nejdříve. Nejprve se před brankou Torpeda sám tváří v tvář Piškovi ocitl Sigmund, ale v časové tísni pouze strážci svatyně vyprášil dres. Po následném protiútoku musel na druhé straně zachraňovat Bazala. Pak se Sniperům podařilo uzamknout soupeře na jeho polovině a branku odstřelovala především dvojice Rakušan Horák, ovšem bez gólového efektu.

Hrál se oboustranně útočný florbal, prim však hrály obrany v čele s brankáři. Do konce řádné hrací doby se skóre už neměnilo, a tak přišlo na řadu desetiminutové prodloužení.

O osudu zápasu rozhodla čtvrtá minuta. Obrana Snipers zapomněla za bránou Kozlíka, ten se přesunul před pravou tyčku Bazalovy branky a vyražený míček dorazil za záda třebíčského gólmana. „Prodloužení je už hra vabank. Bohužel soupeř byl u míčku dřív a využil toho. My měli převahu, ale hraje se na góly," uzavřel hodnocení Pazderník.

SNIPERS TŘEBÍČ - HAVÍŘOV 2:3p, stav série: 0:1

Branky a nahrávky: 25. Horák (sn), 30. Sigmund 22. Fliega, 28. Zemánek (Bezděčík), 49. Kozlík (Kubala). Rozhodčí: Perla, Vrzala. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 264. Třetiny: 0:0, 2:2, 0:0 0:1. Snipers Třebíč: Bazala (J. Krejčí) Adam, Trojan, Vávra, Sobotka, Jašek, A. Krejčí, Křivan, Sedláček, Rakušan, Horák, Bartoš, Donutil, Sýkora, Sigmund, Blažek, Kotačka, Dvořák.

Další zápas 1. kola play-up o postup do G2 ligy juniorů: Chomutov Benešov 1:6, stav série: 0:1.