Hrotovičtí volejbalisté oplatili České Třebové porážku z podzimu

Hrotovice – Odveta se vydařila. Volejbalisté z Hrotovic hostili v prvním dvojzápase po vánoční přestávce Českou Třebovou, které měli co oplácet. Domácí nastoupili prakticky v kompletním složení. „Letos vůbec poprvé," podotýká hrotovický trenér Jiří Kolouch.

11.1.2017

Ilustrační foto.Foto: Deník/ Libor Plíhal

Hráči z Třebíčska v prvním utkání sousedů druholigové tabulky skupiny B nezačali dobře a soupeře, který chtěl udržet náskok čtyř bodů před Hrotovicemi, pustili na začátku setu do čtyřbodového vedení. Pak se ale hra hostitelů uklidnila a začali skóre dotahovat.

„V koncovce jsme první set překlopili na naši stranu. Ve druhém setu, který byl vyrovnaný, jsme koncovku opět uhráli a ujali se vedení 2:0," popisuje zlom v utkání Kolouch. Česká Třebová ve třetí sadě už rezignovala a domácí set jasně vyhráli.

Hrotovicím patřilo i druhé střetnutí. „Hostům se na předchozí výkon navázat už nepodařilo, a tak jsme druhé utkání vyhráli hladce 3:0. V tabulce jsme se tak posunuli na devátou příčku právě před Českou Třebovou," hodnotí domácí kouč. Jeho mužstvo v příštím kole čeká výjezd na půdu vedoucího Velkého Meziříčí.

HROTOVICE – Č. TŘEBOVÁ 3:0 (26,23,16), 3:0 (15,14,16)
Hrotovice: Kolouch, Pavel Roupec, Petr Roupec, Slatinský, Svoboda, Cafourek, Beránek, Čeček, Vrána, Doležal.

11.1.2017 VSTUP DO DISKUSE

Třebíčské atletky skončily v prudkém lijáku šesté

Teplotní rekord ve čtvrtek padl v Dukovanech

Museli od sebe: Žirafáka Pavlíka přepral zebří hřebec

Jihlava – Nejdelší den pro nejdelší krk. Tak zní motto Mezinárodního dne žiraf, který každoročně připadá na první letní a zároveň nejdelší den v roce. Žirafy proto byly ve středu nejobletovanějšími zvířaty v jihlavské zoologické zahradě.

V Sázavě se srazil vlak s osobním autem. Záchranáři měli cvičení

Sázava – Převrácený osobní automobil před vlakem na kolejích, volání o pomoc a nářek zraněných – tak to vypadalo ve čtvrtek dopoledne v areálu sázavského nádraží. Nehoda si vyžádala tři mrtvé a pětadvacet zraněných. Nešlo naštěstí o skutečnou událost, nýbrž o společné cvičení hasičů, zdravotníků a policistů, tedy jednotek zařazených do integrovaného záchranného systému.

Za nehodu pod vlivem alkoholu a marihuany skončil mladík ve vazební cele

Žďársko – Žďárští kriminalisté zahájili trestní stíhání jednadvacetiletého řidiče automobilu BMW, který 16. června při předjíždění kolony u Velkého Meziříčí přejel přes plnou čáru do protisměru, kde se čelně srazil s protijedoucím vozidlem Hyundai. V něm při nehodě zemřel dvaatřicetiletý řidič.

Vilímek se stal mistrem Moravy

Třebíč - Atlet Spartaku Třebíč Tomáš Vilímek se stal ve Vítkovicích juniorským mistrem Moravy a Slezska ve vrhu koulí. Šestikilové náčiní poslal do vzdálenosti 15,79 m, což je jeho třetí nejlepší letošní výkon.