Gabriela Koukalová vyhrála závod SP v Novém Městě na Moravě

Nové Město na Moravě - Gabriela Koukalová se postarala o zlatou tečku pro český biatlon na Světovém poháru v Novém Městě na Moravě, když vyhrála závod s hromadným startem. S jednou chybou na střelnici porazila o tři sekundy vedoucí ženu seriálu Němku Lauru Dahlmeierovou a postarala se jedinou českou medaili na Vysočině.

18.12.2016
Fotogalerie
5 fotografií

Gabriela Koukalová vyhrála závod SP v Novém Městě na MoravěFoto: ČTK

Koukalová si připsala třetí pódiové umístění v sezoně a druhé vítězství po triumfu ve stíhacím závodu v Östersundu. Ve Světovém poháru vyhrála Koukalová počtrnácté a v průběžné klasifikaci se posunula na třetí příčku.

Třetí místo obsadila Italka Dorothea Wiererová, která na první českou vítězkou v Novém Městě na Moravě v historii ztratila necelých deset sekund. Dalším domácím biatlonistkám už se tolik nedařilo. Veronika Vítková i Eva Puskarčíková měly tři střelecké chyby a seřadily se na šestnáctém a sedmnáctém místě.

V závěrečný den sledovalo závody v Novém Městě na Moravě 34.000 fanoušků, celkem za čtyři dny Vysočina Arénu navštívilo rekordních 123.500 diváků.

Ve městech a obcích na Třebíčsku přibudou nádoby na třídění kovu

Třebíčsko – V obcích a městech na Třebíčsku letos přibudou nové kontejnery na kovový odpad. Systém třídění odpadů z domácností bude poté kompletní. „Všechny komodity krom kovu máme vykryty," sdělil předseda představenstva Svazku obcí pro komunální služby Vladimír Měrka.

DOTYK.CZ

Největší poslanečtí snaživci? Na špici jsou Kalousek i Okamura

Už více než dvě stovky zákonů předložili současní poslanci. Sice jich protlačili jen 26, ale nesmutní z toho. Hlavně, že jsou vidět.

Řidiči čelí útokům cestujících

Vysočina – Sedí za volantem trolejbusů a městských autobusů a mnohdy se dostávají do nebezpečných situací. Řeč je o řidičích Dopravního podniku města Jihlavy. Někteří cestující, většinou ti, kteří si nekoupí lístek, dokážou být pořádně agresivní.

O mečbol se bude hrát v Kotlině

Moravské Budějovice, Havlíčkův Brod - Odvetný zápas napověděl, že semifinálová série druholigového play-off mezi hokejisty Havlíčkova Brodu a Moravskými Budějovicemi může být ještě hodně dlouhá. Žihadla srovnala stav na 1:1 a v pondělí je na programu třetí zápas na ledě Bruslařů.