Brabcová dokončila závod v Černé Hoře na druhém místě

Kotor – Druhý ročník závodu v triatlonu nazývaného Ocean Lava Montenegro již patří minulosti. Víc jak tři stovky závodníků z 31 zemí absolvovaly v černohorském Kotoru objemy halfironmana 1,9 - 90 - 21,1 km. V krásném městě na pobřeží Jaderského moře nechyběla ani početná skupina českých borců. Jen z Vysočiny bylo pět závodníků a mezi nimi z oddílu triatlonu TJ Spartak Třebíč Petr Mejzlík a Milada Brabcová.

18.5.2017

Třebíčští triatlonisté Petr Mejzlík a Milada Brabcová.Foto: archiv Petra Mejzlíka

Lépe z nich se vedlo Miladě, která po výborném výkonu hlavně v závěrečném běhu vybojovala druhé místo ve věkové kategorii 40-44 let a mezi 36 ženami doběhla celkově na hodnotném pátém místě v čase 5:20,53 hod. Mejzlík po technických problémech s přehazovačkou dokončil závod mezi muži 54-59 let časem 5:39,24 h pátý.

„Krásné a nezapomenutelné prostředí. Milada byla výborná, zajela skvěle. Samotný závod byl celkem rovinatý a rychlý. Já měl trochu smůlu od začátku, ale i nakonec štěstí. Po patnácti kilometrech na kole jsem utřepal šroubek, co drží lanko na přehazovačku a padlo mi to na dolní kolečko, takže nejtěžší převod. To jsem říkal, že pojedu, co bude rovina a pak to zabalím. Asi po pěti kilometrech byl ale servis, to jsem zažil v závodě poprvé a hledali jsme šroub, který by pasoval. Asi po sedmi osmi minutách jsem mohl naštěstí pokračovat,“ vypráví Mejzlík.

18.5.2017 VSTUP DO DISKUSE

Katolické gymnázium buduje nové učebny za 88 milionů

Andrea Kalivodová

Besedu rozezní hlasy operních div

Ze stovek malých cihel postavily nejhezčí rodinný dům děti z Okříšek

Okříšky - Devatenáct týmů z celé Vysočiny stavělo dvoupodlažní rodinný dům. Ve finále krajské soutěže Cihlu k cihle obstáli nejlépe Ondra Fiala a Monika Krátká ze ZŠ Okříšky před Dominikou Štarkovou a Ondou Kafkou z MŠ a ZŠ Třebíč, Bartuškova. Třetí skončili Karolína Palová a Vašek Poul ze ZŠ Nové Město na Moravě, Vratislavovo náměstí.

Den charity nabídne běžecký závod s Petrem Svobodou

Třebíč - Třebíč se v pondělí 25. září připojí k celorepublikovému projektu Den charity. Na Karlově náměstí bude probíhat kulturní program a uskuteční se i běžecký závod.