TŘEBÍČ - ČERNOVICE 100:60
Domácí se museli kromě dlouhodobých marodů obejít i bez Cejpka. Třebíčští i přesto začali zostra a po čtyřech minutách vedli už o dvanáct bodů, když soupeři povolili jediný koš. Hostům pomohl oddechový čas a náskok ztenčili. Černovice ve druhé čtvrtině snížily na rozdíl dvou bodů a time-out si tentokrát museli brát basketbalisté z Vysočiny, kteří sérií sedmi košů zvýšili na poločasových 46:34.

Nové science centrum Alternátor.
Alternátor připravil projekce Počasí a Vesmírné sedmičky

Definitivní zlom nastal ve třetí desetiminutovce, kdy hostitelé zvýšili náskok na 30 bodů a tím zlomili odpor Jihomoravanů. Ve čtvrté čtvrtce se utkání jen dohrávalo, avšak Třebíčští pokračovali v kanonádě a skóre zaokrouhlili na rovnou stovku.

Body a sestava TJ Třebíč: Vrtal 24, Janík 21, Sladký 15, Čermák 9, D. Černý 8, Ferdan 8, R. Černý 5, Diviš 4, Špaček 4, Pavlas 2. Čtvrtiny: 22:16, 24:18, 27:9, 27:17.

TŘEBÍČ - HUSOVICE 96:83
Hráči TJ už s Cejpkem v sestavě začali výborně a v polovině úvodní části vedli 14:5. Hosté po oddechovém čase vyrovnali hru, ale vedení Třebíči zůstalo. Domácí ve druhé čtvrtce pokračovali v dobrém výkonu a nebýt tří trojek Husovických, mohli vést vyšším rozdílem než 45:36.

Třetí desetiminutovka se nesla ve znamení přestřelky. Ovšem hosté snížili na rozdíl jediného koše. Závěr ale patřil domácím, kteří si do posledního dějství odnesli šestibodový náskok. Ten Husovice zpočátku ukrojili trojkou, avšak následovala šňůra hostitelů, která se nakonec ukázala jako rozhodující.

Body a sestava TJ Třebíč: Janík 17, Čermák 14, Špaček 13, Vrtal 11, D. Černý 9, R. Černý 9, Pavlas 8, Sladký 8, Ferdan 5, Cejpek 2, Diviš. Čtvrtiny: 23:17, 22:19, 28:31, 23:16.

Ostatní výsledky – 4. kolo: Blansko – Jihlava B 68:61, Tesla Brno – Husovice 69:58, Uh. Brod – Žabovřesky 38:74, Kyjov - Šlapanice B 80:44, 5. kolo: Blansko - Žďár n. S. B 79:66, Tesla Brno – Černovice 93:52, U. Brod - Šlapanice B 84:47, Kyjov – Žabovřesky 74:66.

11. Černovice 6 0 6 361:526 6

Příští zápasy – 6. kolo (10.-11. listopadu): Žabovřesky – Blansko, Černovice – Uh. Brod, Husovice – Kyjov, Jihlava B – TŘEBÍČ, Žďár n. S. B - Tesla Brno, 7. kolo (12. listopadu): Šlapanice B – Blansko, Černovice – Kyjov, Husovice – Uh. Brod, Jihlava B - Tesla Brno, Žďár n. S. B - TŘEBÍČ.