TŘEBÍČ - ŠLAPANICE B 89:74
Domácí do prvního utkání po vánoční pauze i v okleštěné sestavě vlétli a brzy vedli o sedm bodů. Hosté sice začali snižovat. Třebíč si však ještě do konce první čtvrtiny vytvořila náskok šestnácti bodů, který se nakonec ukázal jako rozhodující.

„Nastoupili jsme bez dvou hráčů základní sestavy Matěje Vrtala a Honzy Janíka. Dobře jsme začali a už v první čtvrtině si vypracovali slibný náskok. Rozhodli jsme dobrou střelbou,“ komentoval po zápase třebíčský trenér Vladimír Smital.

Ve druhé části se střídaly koše na obou stranách, a tak desetiminutovka skončila nerozhodně. Ve třetí čtvrtce hostitelé polevili a toho Šlapanice využily, když náskok soupeře ztenčily na rozdíl pěti bodů. Jihomoravané tak měli soka celou závěrečnou desetiminutovku na dostřel. Třebíčští ale zavčas zabrali a žádné drama nepřipustili.

Divák na hokejovém utkání vytáhl na jiného plynovou pistoli

„Druhá čtvrtina se vyrovnala, soupeř začal náš náskok mírně stahovat. Velkou krizi jsme měli ve třetí čtvrtce, kdy se hosté na nás začali dotahovat. Ve čtvrté čtvrtině se dařilo soupeři v tom pokračovat a podařilo se mu dotáhnout až na pět bodů. My jsme ale koncovku zvládli a šestkami si náskok pohlídali. Celé utkání jsme vedli a výhra je zasloužená,“ hodnotí domácí kouč.

Body a sestava TJ Třebíč: Cejpek 22, R. Černý 15, Sladký 14, Špaček 14, D. Černý 13, Čermák 9, Ferdan 2, Diviš, Pavlas. Čtvrtiny: 31:15, 14:14, 22:27, 22:18.

TŘEBÍČ - ŽABOVŘESKY 72:65
Marodka třebíčského celku se oproti předešlému duelu rozrostla o kapitána Čermáka, kterého do utkání proti lídrovi nepustily problémy s kolenem. „Michalovi se v utkání proti Šlapanicím obnovilo zranění,“ konstatoval domácí lodivod Vladimír Smital.

Žabovřesky se po vyrovnaném úvodu ujaly vedení o šest bodů, ale odpověď domácích na sebe nenechala dlouho čekat, a tak se skóre otáčelo. Jenže závěr patřil opět Brňanům, kteří si vzali vedení zpět.

Hosté ve druhé čtvrtce náskok zvýraznili na devět bodů. Třebíč se ale zvedla, zpřesnila obranu a vedení soupeře začala stahovat. V polovině utkání tak vedli Jihomoravané už jen o pouhé dva body.

„Přijel k nám vedoucí tým tabulky. Utkání bylo od začátku vyrovnané. To platilo i o druhé čtvrtině, ale my byli o koš lepší,“ komentuje šéf třebíčské střídačky.

Ve třetí části vítězily obrany nad útoky, ale přesto domácí snížili na nejtěsnější rozdíl, a tak na ukazateli skóre svítil stav 48:49. „I ve třetí čtvrtce to bylo vyrovnané. Soupeř šel do mírného vedení, ale nám se to podařilo stáhnout,“ povídal Smital.

Poslední desetiminutovka nabídla přetahovanou o každý koš. Byli to nakonec hráči z Vysočiny, kteří si v závěru vybudovali sedmibodový náskok a tím i rozhodli.

Plesy okoření Anna Polívková i kapelník od Ondřeje Havelky

„Rozhodla čtvrtá čtvrtina, kdy jsme zápas otočili a pak náskok udrželi. Šli jsme si za vítězstvím trošku víc jak soupeř,“ uzavřel hodnocení trenér TJ Třebíč.

Body a sestava TJ Třebíč: Cejpek 25, Sladký 15, Špaček 12, Pavlas 10, D. Černý 8, R. Černý 2, Diviš, Ferdan. Čtvrtiny: 20:23, 14:13, 14:13, 24:16.

Ostatní výsledky – 13. kolo: Blansko – Kyjov 75:83, Žďár nad Sázavou B – Černovice 75:64, Jihlava B – Husovice 68:90, Tesla Brno - Žabovřesky hraje se ve středu. 14. kolo: Blansko - Uherský Brod 75:46, Tesla Brno - Šlapanice B 52:48, Jihlava B – Černovice 59:49, Žďár nad Sázavou B - Husovice odloženo.

11. Černovice 13 1 12 788:1066 14

Následující program – 15. kolo (20. ledna): Žďár nad Sázavou B – Blansko, Husovice – TŘEBÍČ (17.00), Černovice - Tesla Brno, Šlapanice B - Uherský Brod, Žabovřesky – Kyjov. 16. kolo (21. ledna): Jihlava B – Blansko, Černovice – TŘEBÍČ (10.00), Husovice - Tesla Brno, Žabovřesky - Uherský Brod, Šlapanice B – Kyjov.