Po těsné sobotní výhře v Kroměříži, kde o vítězi rozhodovalo až prodloužení, nestačili druhý den na Uherský Brod. Po deseti zápasech drží Třebíčští ve vyrovnané skupině C sedmé místo s pěti výhrami a pěti porážkami.

II.liga, skupina C, 10. a 11. kolo:

KROMĚŘÍŽ – TŘEBÍČ

82:84 p

Do Kroměříže přijeli Třebíčští s pouhými sedmi hráči. Přesto první polovina utkání probíhala v režii hostů, kteří v poločase vedli o děvet bodů.

Pak Kroměříž začala soupeře dotahovat a v závěru utkání se dokonce dostala do vedení. Třebíčští ale dokázali vyrovnat úspěšnou trojkou, a tak se zápas rozhodoval až v prodloužení, ve kterém byli

úspěšnější hosté.

„Byl jsem překvapený skvělým výkonem Pavla Jančáře. Jeho 38 bodů se jen tak nevidí. Pochvalu ale zaslouží všichni hráči, kteří do utkání s Kroměříží nastoupili,“ pochvaloval si výkon svých svěřenců třebíčský trenér Vladimír Smital.

Body: P. Jančář 38, Balko 18, Špaček 10, Vyskočil 8, Milota a Kouklík 5. TH: 24/32. Čtvrtiny 17:21, 15:20, 22:14, 18:17.

UHERSKÝ BROD - TŘEBÍČ

80:66

Nedělní utkání bylo vyrovnané do 8. minuty. Hosté bodovali z podkošových nájezdů bratrů Jančářových a útočných doskoků.

Pak převzali otěže utkání domácí. Uherský Brod, dirigovaný vynikajícím Mikelem, ve druhém poločase kontroloval průběh utkání a dal částečně zapomenout na matné výkony z minulých zápasů.

„Můžeme být spokojení s tím, že jsme dokázali se silnějším soupeřem aspoň ze začátku udržet krok,“ hodnotil zápas trenér Smital.

„Kluci alespoń zrychlili hru a dali do ní více energie. Ve hře mi ale stále ještě chybí větší hráčské sebevědomí. Opět jsme zahazovali vyložené šance,“ dodal třebíčský trenér.

Body: P. Jančář 21, Vl. Jančář 17, Vyskočil 9, Milota 9, Michálek a Balko 3, Špaček a Kouklík 2. TH: 10/18. Čtvrtiny 23:19, 21:14, 17:14, 17:19.