VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: TŘEBÍČ

Lidé si z ulic dělají černé skládky, vyhazují pneumatiky i kusy nábytku

Třebíč - Černé skládky se na území města objevují prakticky nepřetržitě. V průběhu minulých týdnů pracovníci radničního odboru komunálních služeb většinu z nich odstranili.

Most v zátěžové zkoušce obstál

Třebíč - Most v ulici Marie Majerové prošel zátěžovou zkouškou. Prověřila, v jakém stavu je mostní konstrukce a jaký bude rozsah potřebných oprav. Zátěž představovala čtyři plně naložená nákladní auta, celkem vážící osmdesát tun.

Turistům pomůže mobilní aplikace s navigací

Třebíč - Třebíč nabízí svým návštěvníkům i místním obyvatelům informace v podobě mobilní aplikace se stejnojmenným názvem: Třebíč. „Aplikace je funkční na nejrozšířenějším mobilním operačním systému Android. Pro její fungování je třeba mít ve svém telefonu mobilní data nebo připojení k wifi," sdělila mluvčí města Irini Martakidisová.

Úplně lehce se mi ze školy neodchází, říká Pavel Franěk

Třebíč /ROZHOVOR/ - V pondělí šel učitel třebíčské základní školy Bartuškova Pavel Franěk do své třídy naposledy. V následujících čtyřech letech bude zastávat placenou pozici krajského radního. Povolební vyjednávání jej vyneslo nečekaně vzhůru, stal se prvním náměstkem hejtmana.

Třebíčská městská rada se změní. Nakolik, není jasné

Třebíč - Třebíčsko mělo na všech kandidátních listinách krajských voleb jediného lídra. Přesto bude mít v krajské radě hned tři zástupce. Jedním z nich je také třebíčský místostarosta Pavel Pacal, který se stane náměstkem hejtmana. Jeho odchod do rady kraje bude nevyhnutelně znamenat i změny na třebíčské radnici.

Třebíčští gymnazisté si vybojovali účast na prestižním studentském summitu

Třebíč - Pražský studentský summit je příležitost pro každého středoškolského studenta. Tento projekt dává žákům možnost rozšířit si vzdělání v mezinárodní oblasti dění, lidských práv, ekonomie, mezinárodní vědecké a kulturní spolupráce, mezinárodní bezpečnosti či životního prostředí. Studenti si zároveň vytříbí své kritické myšlení a také si prohloubí rétorické, prezentační a argumentační dovednosti.

Jágrův osobní kouč přednáší v Třebíči.

Třebíč - Fotbalová škola Třebíč se pouští do zajímavých přednášek pro trenéry, hráče i rodiče. Na úvod pozvala bývalého osobního trenéra hokejisty Jaromíra Jágra, kouče Mariana Jelínka. Přednášet bude na téma Mentální koučink v praxi aneb cesta k úspěchu.

Vyřazení auta z provozu je třeba nahlásit úřadu, majitelé tak nečiní

Třebíč - Motoristé se někdy dostanou do situace, kdy po určitou dobu nechtějí nebo nemohou provozovat své vozidlo. Důvody mohou být různé, a to od rozsáhlé a časově náročné opravy vozidla až po dlouhodobou pracovní cestu do zahraničí.

Igráček dětem rozdává ceny

Třebíč - Interaktivní výstava Poznávej s Igráčkem, která začala na začátku října v Ekotechnickém centru Alternátor v Třebíči, přináší všem zvídavým holkám a klukům soutěž o pěkné ceny.

Stavba mostu uzavře silnici na dva víkendy

Třebíč - Na konci srpna byl v rámci revitalizace trati Okříšky Zastávka u Brna demontován železniční most na ulici Znojemská. Dráhy budou nyní montovat na stejné místo nový most a na dva víkendy uzavřou úsek silnice na ulici Znojemská od křižovatky se silnicí Janouškova, Nádražní po křižovatku se silnicí Sušilova, Riegrova v délce zhruba 200 metrů.

Třetí projekt útulku je levnější

Třebíč - Především levnější. Takový by měl být nový projekt na vybudování útulku pro opuštěná zvířata v Třebíči. Právě v těchto dnech probíhá další soutěž na zhotovitele na výstavbu útulku, kam by se mělo vejít až kolem padesáti psů.

Nemocnice pořizuje nové přístroje. Od mikroskopu po věže

Třebíč - Více jak dvacítka novinek v přístrojovém vybavení Nemocnice Třebíč usnadňuje práci lékařů, ale především zkracuje dobu léčení, zmírňuje nepříjemné stavy pacientů a zlepšuje možnosti diagnostiky. Operační stůl a elektrochirurgický přístroj, diagnostické novinky, elektrická polohovací lůžka s nočními stolky, rehabilitační přístroj i dezinfekční automat byly pořízeny z finančních zdrojů nemocnice, s pomocí Kraje Vysočina a dárců.

Parkoviště zůstane zavřené

Třebíč - Parkoviště na Komenského náměstí zůstane o víkendu zavřené. Důvodem je pokládka finálních povrchů na silnici od křižovatky v Jihlavské bráně po křižovatku se silnicí I/23 u Úřadu práce.

Obsah mrazáku skončil v údolí

Třebíč - Necelá dvacítka dobrovolníků využila krásného sobotního počasí a vyrazila do Týnského údolí v centru Třebíče. V rámci celorepublikového projektu 72 hodin, který pořádá Česká rada dětí a mládeže, se rozhodli tomuto krásnému kousku města pomoci a vyčistit ho od nepořádku.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies