VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: TŘEBÍČ

Třebíč koupí bronzovou sochu od svého rodáka Františka Mertla

Třebíč - Město Třebíč koupí za 40 tisíc eur (1,082 milionu korun) bronzovou plastiku Osmý den od Františka Mertla. Autor je třebíčský rodák, pod uměleckým jménem Franta působí a tvoří ve Francii. Socha je v současné době umístěna v třebíčské Galerii Franta, kam ji autor na dva roky bezplatně zapůjčil. Tvoří tam dominantní prvek a dokumentuje vrchol Mertlova sochařského díla, řekl novinářům radní Pavel Heřman (volba "TR").

Kamil Střihavka a kapela Leaders! koncertují v Třebíči

Třebíč - Hity jako Vzdálená, Holka čapni draka, Kovboj z Teplic nebo písnička Když se snáší déšť a k tomu i méně známé skladby, upravené speciálně pro předvánoční akustické turné. To všechno čeká návštěvníky dnešního koncertu Kamila Střihavky a kapely Leaders! v divadle Pasáž v Třebíči.

OBRAZEM: Hučka byla o hvězdných výkonech z vesmíru i dětské radosti

Třebíč - „Pojďme rozzářit divadelní prkna hvězdami." Tak lákali organizátoři amatérského divadelního festivalu Hučka diváky i vystupující.

Noc bez domova je dobrá zkušenost, ale stačí jedna

Třebíč - Přijmout výzvu a vyzkoušet si jednu noc bez domova měli ve čtvrtek možnost lidé v Třebíči. Vybaven více než deset let starým spacákem a plachtou za sedmdesát korun pro případ deště jsem se rozhodl výzvu přijmout.

O půjčování kol byl letos zájem

Třebíčsko - Celkem 365 výpůjček zaevidovaly v letošním roce půjčovny kol Českých drah v rámci Kraje Vysočina. Vloni využilo této celoroční nabídky 212 zájemců.

Vlaky nepojedou ani o svátcích

Třebíčsko - Vypravit se letos o Vánocích za příbuznými bude složitější. Alespoň pro ty, kteří se chystali vyrazit na návštěvu vlakem. Trať mezi Okříškami a Náměští nad Oslavou měla být sice od 22. prosince průjezdná, nakonec se však cestující na této trati svezou nejdříve v příštím létě.

Spisovatel Formánek bude číst ze své knihy

Třebíč - Spisovatel Josef Formánek vydává novou knihu a navštíví s ní svou oblíbenou Třebíč. Titul Dvě slova jako klíč představí čtenářům ve čtvrtek, a to hned na dvou místech.

Muzeum vystaví nové betlémy

Třebíč - Vánoční výstava betlémů začíná ve čtvrtek v Muzeu Vysočiny v Třebíči.

Objíždění Podklášterského mostu ztíží sníh v Poušově

Třebíč - Dopravní komplikace budou v Třebíči pokračovat i přes zimu. Hejtmanství v tomto týdnu oznámilo, že Podklášterský most nebude hotov letos, ale až příští rok v dubnu. Objízdné trasy zůstanou stejné. Avšak obtíže nastanou pro řidiče, kteří uzavírku objíždí silnicí přes Poušov. Ta se totiž v zimním období neudržuje.

OBRAZEM: V Katolickém gymnáziu vysadili staré odrůdy stromů

Třebíč - Oskeruše, moruše, kdouloň, mišpule. Kdo netuší, co tato slova znamenají, může se vypravit do areálu Katolického gymnázia Třebíč. Jde totiž o staré odrůdy stromů, které tam v rámci projektu Návrat ke kořenům nechali vysázet.

Autobusy v Třebíči na Nový rok vyjedou

Třebíč - Podle ujištění třebíčské radnice autobusy městské dopravy 1. ledna v Třebíči pojedou. A to i přesto, že zakázkou na výběr nového dopravce se zabývá policie i Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS).

Zakázku na městskou dopravu v Třebíči řeší policie i ÚOHS

Třebíč - Provozovateli městské autobusové dopravy v Třebíči letos končí smlouva. Vedení města proto letos vyhlásilo výběrové řízení. Do soutěže se přihlásila pouze společnost Trado MAD, přestože radní dopředu avizovali, že chtějí přilákat co nejvíce zájemců. Zakázkou se již zabývá policie i Úřad pro ochranu hospodářské soutěže.

Formánek míří do Třebíče

Třebíč - Spisovatel Josef Formánek vydává novou knihu a navštíví s ní svou oblíbenou Třebíč. Titul Dvě slova jako klíč představí čtenářům ve čtvrtek 24. listopadu, a to hned na dvou místech.

Závody robotů: Uspěli Čech, Slovák a Maďar

Třebíč - Studenti z pěti technických škol nejen z Vysočiny, ale také z Polska, Maďarska a Slovenska, přijali pozvání Střední průmyslové školy v Třebíči na soutěž Newtech.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies