VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: TŘEBÍČ

Futsalisté podpořili Davida

Třebíč - David Novotný má za sebou těžkou autonehodu, která bohužel zanechala následky na jeho tělesném zdraví.

O současnosti a budoucnosti Komenského (ne)náměstí

Třebíč - Komenského náměstí letos prošlo opravou. Vypadá líp, ale lepší není. A dobré už vůbec ne. Komenského náměstí je pro mě pořád nejhorším místem v Třebíči. A rozhodně není náměstím. Kdysi tady stávalo město, krásná čtvrť v centru. Dnes je Komenského „náměstí" prázdno, antiprostor, antimísto, antiměsto. Zoufalost tohoto prostoru nezachrání ani výhled na zámek s bazilikou, židovskou čtvrť a městskou věž.

OBRAZEM: Komenského náměstí je nové

Třebíč - Přestřižením pásky bylo slavnostně otevřeno nově opravené Komenského náměstí v Třebíči. Další úpravy okolí chystá město na jaro příštího roku.

Na silnicích Vysočiny namrzá mlha, na Třebíčsku hrozí pád stromů

Třebíčsko, Vysočina - Silnice na Vysočině jsou sjízdné s opatrností kvůli namrzající mlze. Uzavřena je silnice II/151 mezi obcemi Domamil a Štěpkov na Třebíčsku, kde hrozí padání stromů pod tíhou námrazy.

V synagoze se uskuteční oslava židovského svátku Chanuka

Třebíč - V Zadní synagoze v Třebíči se v sobotu uskuteční oslava židovského svátku Chanuka.

OBRAZEM: Červený kříž ocenil dárce krve

Třebíč - Každý rok oceňuje Český červený kříž v Třebíči dárce krve.

AKTUALIZOVÁNO

Kufr zamčený u zábradlí vyvolal policejní manévry

Třebíč - Kdo chtěl v pondělí po půl druhé odpoledne vyrazit stihnout spoj na autobusovém nádraží v Třebíči, měl smůlu. V té době tam totiž probíhala rozsáhlá akce, která zaměstnala policisty, strážníky i pyrotechnika. Vše kvůli jednomu zavazadlu.

Firma nemůže sehnat lidi, aby splnila závazek městu

Třebíč - Společnost Sok stavební koupila od města Třebíč před lety pozemky v průmyslové zóně. Na nich vybudovala nový areál s výrobními halami, administrativní budovou, sklady i venkovní jeřábové dráhy. Součástí smlouvy byla také podmínka, že vytvoří 115 nových pracovních míst. To se jí však nedaří. Lidé podle ní na trhu práce nejsou.

Studenti chtějí z tržnice udělat místo pro setkávání

Třebíč - Proměnit současnou třebíčskou tržnici na Karlově náměstí v Třebíči. To byl úkol pro čtyři skupiny studentů ze Střední školy stavební Třebíč a Fakulty architektury VUT Brno. Přestože studenti mohli na návrzích pracovat pouze dva dny, za které jde těžko připravit dokonalé návrhy, padaly během nich zajímavé nápady.

Všestranný surrealistický výtvarník Lubomír Kressa by se dožil 75 let

Třebíč /FOTOGALERIE/ - Malíř, grafik, sochař, keramik a pedagog Lubomír Kressa (6. 12. 1941 v Třebíči – 20. 7. 1981 tamtéž) by se dožil sedmdesáti pěti let. Od osudu dostal pouhých osmnáct tvůrčích let.

OBRAZEM: Ondřej Vetchý představil antitotalitní čítanku

Třebíč - Více než sto studentů Gymnázia v Třebíči se zúčastnilo představení mezinárodní antitotalitní čítanky Abychom nezapomněli.

Ztracený vzácný portrét malého šlechtice se našel v Třebíči

Třebíč - Odborníci ve fondech Muzea Vysočiny Třebíč znovuobjevili a restaurovali vzácný obraz Švýcara Arnolda Böcklina, předního evropského malíře 19. století. Portrét malého šlechtice z rodu Salm-Reifferscheidt se v polovině prosince stane ozdobou výstavy Aristokracie vkusu v Místodržitelském paláci Moravské galerie v Brně.

Silnice se opět uzavře

Třebíč - Odbor dopravy a komunálních služeb upozorňuje řidiče, že od soboty 3. prosince od 7 hodin do neděle 4. prosince do 20 hodin bude uzavřen úsek silnice na Znojemské ulici pod viaduktem.

Městská rada se mění. Marie Černá bude místostarostka

Třebíč - Třebíčského místostarostu Pavla Pacala (Pro Třebíč) krajské povolební vyjednávání dostalo až na post náměstka hejtmana. A protože dopředu prohlásil, že nechce sedět na dvou uvolněných židlích, mění se i podoba městské rady v Třebíči.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies