VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: TŘEBÍČ

Pavel Hlaváč hraje a maluje. Podívejte se

Třebíč - Zajímavá výstava je v těchto dnech k vidění ve výstavní síni Předzámč v Třebíči.

OBRAZEM: Gymnázium pořádá dny otevřených dveří

Třebíč - Gymnázium Třebíč v tomto školním roce slaví 145. výročí svého založení. Při té příležitosti pořádá také Den otevřených dveří pro bývalé absolventy i další přátele školy.

Za vánoční sbírku koupí třebíčská charita polohovací lůžko

Třebíč - Tradiční vánoční sbírka v Třebíči vynesla téměř 45 tisíc korun. Peníze převzal stacionář Úsměv, který provozuje třebíčská charita, a koupí za ně polohovací lůžko pro klienty s mentálním a kombinovaným postižením. Novinářům to řekla sociální pracovnice charity Jana Mušková.

Příbuzní se opili, pohádali a poprali

Třebíč – Do bytu v třebíčské čtvrti Borovina byli policisté přivoláni ve čtvrtek v noci.

Nemocnice ruší zákaz návštěv

Třebíč – Třebíčská nemocnice zruší o víkendu měsíc trvající zákaz návštěv.

Řidič tankoval bez placení, od pumpy ujel s falešnými značkami na autě

Třebíč – Jak natankovat a nezaplatit? Chytrák z Brna si myslel, že na to vyzrál. Na auto si namontoval ukradené poznávací značky. Když odjel od pumpy bez zaplacení, ukradené „espézetky" vyhodil. Dlouho si ale neužíval.

Vlivný podnikatel žaluje opozičního politika

Třebíč - Může opoziční politik kritizovat vlivného podnikatele? Činit narážky na vazby mezi ním a radnicí? Ano, či ne? A do jaké míry? To jsou otázky, na které by měl dát odpověď výsledek soudního sporu, který se ve středu začal odvíjet za dveřmi soudní síně číslo 14 Okresního soudu v Třebíči.

Gymnázium oslaví výročí také se svými absolventy

Třebíč - Gymnázium Třebíč v tomto školním roce slaví 145. výročí svého založení. Při té příležitosti pořádá také Den otevřených dveří pro bývalé absolventy i další přátele školy. Konat se bude v sobotu 21. ledna mezi 9. a 14. hodinou.

Třebíč bude mít pamětní síň věnovanou Antonínu Kalinovi

Třebíč - V židovské čtvrti v Třebíči v polovině února otevřou pamětní síň věnovanou tamnímu rodákovi Antonínu Kalinovi. Diváci České televize navíc budou mít možnost vidět dokument Děti Antonína Kaliny.

Díky sněhu a zimnímu počasí mohou závodit lyžaři i curleři

Třebíčsko - Po letech dorazila opravdová zima také do okolí Třebíče. Kolem největšího města okresu jsou k vidění vyježděné stopy od běžkařů a bruslit se dá i mimo zimní stadion. Díky tomu se opět po čase mohou vrátit také závody v zimních sportech. Některé z nich se nejely již několik let.

V Třebíčském kotlíku uvaří skvělou hudbu, ale i dobrou zábavu

Třebíč - Vystoupení čtyř kapel, promítání fotografií, výstavka, dobrá zábava, legrace i nějaké to příjemné překvapení. Na to všechno se mohou těšit návštěvníci Třebíčského kotlíku, který se v pátek od 18 hodin uskuteční ve velkém sále Národního domu.

Konec výluky na trati přes Třebíč je opět posunut

Třebíčsko - Na železniční trati z Třebíče do Brna probíhá již od letních měsíců dlouhodobá výluka. Vlaky nyní nejezdí v úseku mezi Okříškami a Náměští nad Oslavou. Tato první část revitalizace trati měla skončit v polovině února. Konec této části výluky se však posouvá až na konec měsíce.

Historik umění daroval muzeu svůj letitý archiv se stovkami článků

Třebíč - Historik umění Jan Dočekal předal třebíčskému Muzeu Vysočiny svůj letitý archiv. V objemné krabici přinesl 1350 listů formátu A4 s nalepenými výstřižky z novin a časopisů. Obsahují texty o výtvarném umění a fotografii, články o autorech a recenze výstav.

Filmový klub nabízí Woodyho Allena, Kryla i Gibsona

Třebíč - Česko-slovenským dokumentem Pára nad řekou minulý týden odstartoval další ročník filmového klubu v Třebíči. Jeho první polovina nabízí dalších šestnáct zajímavých filmů.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies