VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: TŘEBÍČ

Poslední Valdštejnové byli v Třebíči doma

Třebíč /ROZHOVOR/ - V třebíčském zámku je k vidění výstava Ze života na Valdštejnském zámku. Věnuje se především posledním majitelům třebíčského sídla z tohoto rodu, který byl jinak s Třebíčí spojený tři sta let. Navštívit výstavu mohou zájemci až do 16. října. „Její derniéra bude spojená také s komentovanou prohlídkou," zve kurátorka Lucie Pálková z Muzea Vysočiny Třebíč.

Třebíčská památka Unesco se může rozšířit o zámek

Třebíč - Mezi třebíčské památky Unesco patří nyní židovská čtvrť a bazilika svatého Prokopa. Přibýt by mezi ně mohl také tamní zámek, který s bazilikou sousedí.

Třebíč bude svítit levněji

Třebíč – Městu Třebíč s koncem letošního roku končí dvouletá smlouva na cenu elektrické energie vysoutěžená v roce 2015 přes elektronickou aukci v systému EZAK. Tentokrát se však vedení města rozhodlo zapojit do klání o nejlepší cenu na portále Českomoravské komoditní burzy Kladno.

Katolické gymnázium zlepšilo prostředí školy za tři miliony

Třebíč - Katolické gymnázium Třebíč investovalo za poslední dva roky do rekonstrukce školy a výměny oken více než 3,5 milionu korun. Postupně tak zpříjemňuje studentům prostředí, kde studují.

Mezi sportovní organizace město rozdělí jeden a půl milionu

Třebíč – Na podporu sportovních organizací vyčlenila třebíčská radnice pro rok 2017 celkem 1,4 milionu korun.

Koncert uctí patrona země

Třebíč – Svatováclavský koncert se ve středu 28. října uskuteční v bazilice sv. Prokopa.

Program představí katastrofy

Třebíč - Přírodní katastrofy, tak se jmenuje nový komentovaný program na unikátní projekční kouli, který mohou vidět návštěvníci Ekotechnického centra Alternátor v Třebíči.

Call centrum nabídne 60 pracovních míst

Třebíč - Skupina ČEZ rozšiřuje počet svých call center. K Plzni, Zábřehu na Moravě a Kolínu od října přibude i Třebíč. ČEZ má na Třebíčsku desítky let významné postavení díky Jaderné elektrárně Dukovany, nyní bude z druhého největšího města na Vysočině obsluhovat zákazníky z celé České republiky.

Muzikálové nebe přinese neznámější i nejlíbivější melodie

Třebíč - Hudební lahůdku připravila pro všechny příznivce muzikálů třebíčská agentura KulturTop. V neděli 16. října od 19 hodin se v Národním domě uskuteční koncert nazvaný Muzikálové nebe. Zazní ty nejkrásnější a nejslavnější melodie ze světových muzikálů jako jsou Jesus Christ Superstar, Funny Girl, Bídníci, Porgy a Bess, Sugar a dalších.

Charita slaví svátek na náměstí

Třebíč - Charita ve středu na Karlově náměstí v Třebíči oslaví svátek patrona charitní práce, sv. Vincence z Pauly.

Město darovalo hotelové škole 400 tisíc korun

Třebíč - Město Třebíč pošle tamní hotelové škole na přilepšenou nějakých 426 tisíc korun. Na poněkud nezvyklou finanční operaci kývli minulý týden třebíčští zastupitelé. Dárek pro hotelovou školu navrhl městu Kraj Vysočina, který je zřizovatelem školy. Výměnou za to, že kraj nechal opravit kanalizaci na pozemku, který pak městu bezplatně převede.

V Třebíči zahraje Will Johns, naděje britského blues

Třebíč - Nová velká naděje britského blues, zpěvák a kytarista Will Johns, už zítra zahraje v Národním domě v Třebíči. Koncert začíná v devatenáct hodin, vstupné vyjde na sto dvacet korun.

Absolventi zdravotnické a zemědělské školy práci získají

Třebíč - Vyšší odborná škola a Střední škola veterinární, zemědělská a zdravotnická Třebíč. To je celý název školy, která vznikla před 12 lety spojením zdravotnických a zemědělských oborů. Toto spojení přineslo řadu výhod. Oba obory se navzájem překrývají nebo si vzájemně vypomáhají.

Školy získají peníze na dílny

Třebíč - Zlepšit manuální a technické dovednosti dětí na základních školách. To je hlavní cíl projektu, který v těchto dnech odstartoval v Třebíči. Společné memorandum k němu podepsali ve středu na radnici zástupci sedmi firem z Třebíčska.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies