VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: NÁMĚŠŤ NAD OSLAVOU

OBRAZEM: Jubilejní Folkové prázdniny v Náměšti začaly

Náměšť nad Oslavou - Jubilejní třicátý ročník Folkových prázdnin v Náměšti nad Oslavou zahájila rakouská skupina Federspiel; poněkud jiná dechovka, než na jakou jsme zvyklí u nás. Mezinárodní multižánrový festival s evropským renomé potrvá do soboty a jako obvykle nabídne české premiéry významných zahraničních skupin a to nejlepší z domácí scény.

Festival je svátek, říká Marek Buš

Náměšť nad Oslavou /ROZHOVOR/ - Doslova z první ruky má Folkové prázdniny Marek Buš, kastelán náměšťského zámku. Také on se s tradičním festivalem blízce sžil.

Folkovým prázdninám je třicet let. Představí Tančírnu i pestrý program

Náměšť nad Oslavou - Folkovým prázdninám je třicet let. Výročí budou slavit především hudbou. Organizátoři jubilejní ročník obohatí hned o několik novinek.

Finanční správa zruší tři pobočky

Náměšť nad Oslavou, Vysočina - Finanční správa od příštího roku zruší třiadvacet finančních úřadů po celém Česku. Na Vysočině tak o pobočky finančního úřadu přijdou v Pacově na Pelhřimovsku, v Telči na Jihlavsku a také v Náměšti nad Oslavou na Třebíčsku.

Náměšť hodlá během pěti let investovat tři sta milionů

Náměšť nad Oslavou - Zastupitelé Náměště nad oslavou schválili program rozvoje města pro příštích pět let. Během této doby chtělo jeho vedení investovat zhruba 300 milionů korun. Přibližně polovinu by měly pokrýt dotace.

Zahradní slavnost láká na louisianskou kuchyni

Náměšť nad Oslavou - Folkové prázdniny v Náměšti nad Oslavou budou mít i svoji zahradní slavnost. Nabídne divadlo, hry, koncerty, výtvarné dílny, čtení pod stromy, kabaret, historické velocipédy, ale třeba také cajun kuchyni z Louisiany.

Lesanka vznikla krátce po havárii v Černobylu

Kralice nad Oslavou - Dechová kapela Lesanka se na hudební scéně objevila v roce 1985, kdy začali její členové společně cvičit. Za skutečný začátek hraní však lze považovat až březen 1986.

Nemusím dělat, co nechci. Jsem tu svobodný, říká kastelán Buš

Náměšť nad Oslavou - Povolání kastelána na náměšť-ském zámku se zdá být pro Marka Buše takřka ideálním. Jako na hudebníkovi je na něm vidět radost s práce na památce s tak velkou hudební tradicí, jakou tamní palác má.

Semafory od Vícenic zmizí dřív, než byl plán

Třebíčsko - Most u křižovatky, která spojuje silnice od Třebíče, Náměště nad Oslavou a Vícenic, se nebude opravovovat tak dlouho, jak silničáři původně plánovali.

OBRAZEM: Dotazy na prezidenta měly i náměšťské děti

Náměšť nad Oslavou - Vřelého přijetí od asi pěti set lidí se dostalo prezidentovi republiky Miloši Zemanovi při včerejší návštěvě Náměště nad Oslavou. První slovo si při besedě s lidmi na Masarykově náměstí vzaly překvapivě děti. „Jaké máte koníčky, jaká je vaše nejoblíbenější knížka?" ptali se dva chlapci.

OBRAZEM: Prezident si zkusil dálkové řízení průzkumného letounu

Sedlec - Při své návštěvě Vysočiny a včerejším téměř celodenním programu na Třebíčsku zavítal prezident Miloš Zeman i na 22. základnu vrtulníkového letectva. Před nastoupenými vojáky se představil v bundě pozemních sil, označené svým jménem.

Náměšť bude lákat turisty na nový web

Náměšť nad Oslavou – Na prázdniny spustí náměšťská radnice nový městský web. Nahradí dosavadní víceméně statické městské stránky. Od novinky si radní slibují větší šíři a aktuálnost informací.

Úspěšné podniky potřebují nové silnice, řekl prezident

Třebíčsko – Prezident Miloš Zeman ve čtvrtek podpořil v Nové Vsi na Třebíčsku snahu tamních firem o lepší dopravní napojení průmyslové zóny na silnici spojující Třebíč s Jihlavou. Jednatelům firmy přislíbil pomoc.

Online: Prezident Zeman si v Náměšti zastřílel z kulometu

Třebíčsko, Vysočina - Miloš Zeman ve čtvrtek pokračoval v návštěvě Kraje Vysočina. Zatímco ve středu navštívil Jihlavu a Nové Veselí na Žďársku, ve čtvrtek strávil většinu dne na Třebíčsku. Nejprve zamířil do společnosti Mann Hummel Service v Nové Vsi. Dalšími cíly jeho návštěvy byly Náměšť nad Oslavou a Kralice nad Oslavou. Cestu zakončil v Telči.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies