VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Třebíčsko: Tipy na víkend

Třebíčsko - Na Třebíčsku je o víkendu připravena znovu spousta zajímavých akcí.

12.8.2011
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK

Pátek 12. srpna

Jaroměřice nad Rokytnou

Výstava
Muzeum Otokara Březiny, od 12. srpna do 31.října 2011
Slavnostní otevření výstavy věnované dílu grafika, sochaře a architekta Františka Bílka je na programu dnes v 10 hodin v Muzeu Otokara Březiny. Po jejím zahájení bude v zahradě muzea odhalena skalka Karla Čapka, kterou připravil a zároveň okomentuje Vladislav Vejtasa. Výstava bude přístupná denně kromě pondělí od 9 do 11 a od 14 do 16 hodin. Povídání o skalničkách se uskuteční dnes a zítra od 13.15 hodin.

Třebíč

Noční prohlídky
Městská věž, od 12. do 13. srpna
Dnes a zítra se mohou obyvatelé a návštěvníci města podívat na osvětlené panorama z městské věže. Noční prohlídky budou probíhat dnes a zítra od 21 do 24 hodin.

13. gastrotéka
Hudební klub B, od 21 hodin
Dobré jídlo a hudba budou dnes k ochutnání i poslechu v Hudebním klubu B. Začátek je ve 21 hodin, muziku pouští DJ LK, vstup je volný.

Martínkov

Setkání rodáků a hody
Martínkov, od 12. do 14. srpna
Martínkovské hody zahájí dnes od 17 hodin vernisáž výstavy a křest knihy. O hodinu později je na programu stavba máje na návsi. Od 19 hodin zahraje cimbálová muzika Rathan. Sobota bude ve znamení vyzývání a koncertu pěveckého souboru Jordán a dechové hudby Horanka. Neděle nabízí po krojovaném průvodu obcí vystoupení folklórních souborů na návsi. Kromě hodů bude po celý víkend probíhat v Martínkově u sraz rodáků.

Dalešice

Cigánski diabli
Pivovar, od 20 hodin
Vynikající slovenská romská kapela Cigánski diabli vystoupí dnes večer v prostorách Pivovaru Dalešice v rámci Mezinárodního hudebního festivale Petra Dvorského. Na programu jsou nejen skladby klasiků ale i zazní i vlastní tvorba. Začátek je 20 hodin.

Sobota 13. srpna

Nárameč

Regon
Doubí, od 20.15 hodin
Ojedinělé vystoupení kapely Regon je připraveno na sobotní večer v náramečském Doubí. Jako předkapela se představí Bez kofeinu. Začátek je ve 230.15 hodin. V případě nepříznivého počasí se akce přesune do kulturního domu v Trnavě, vstupné je 100 korun.

Vladislav

Výstava květin
Vestibul ZŠ Vladislav, od 13. do 14. srpna
Vstupní chodbu základní školy bude v sobotu a neděli zdobit různé odrůdy jiřin a mečíků. Výstavu pořádá tamní základní organizace Českého zahrádkářského svazu. Ke koupi budou i jarní cibulky pro podzimní výsadbu. Výstava bude otevřena po oba dva dny od 9 do 17 hodin, vstupné je dobrovolné.

Budišov

Výstava drobného zvířectva
Chovatelský areál, od 13. do 14. srpna
V rámci budišovské poutě se se svými chovatelskými úspěchy pochlubí tamní členové základní organizace Českého svazu chovatelů. Výstava bude přístupná v sobotu od 9 do 18 hodin, v neděli pak mezi 8. až 16. hodinou.

Pouťová zábava
Pod Hrázku, od 20 hodin
Pouťovou zábavu pro obyvatele Budišova připravily na sobotní večer Budišovské ženy. Od 20 hodin Pod Hrázku zahraje skupina Evis. V případě nepříznivého počasí se zábava uskuteční v kulturním sále tamní školy.

Jinošov

Výstava mečíků a jiřin
Budova obecního úřadu, od 13. do 14. srpna
Tradiční výstava mečíků a jiřin bude v sobotu a v neděli k vidění v Jinošově. Otevřeno bude po oba dva dny od 9 do 18 hodin.

Rouchovany

Naše malá zahrádka
Fara, od 13. do 14. srpna
Všemožné druhy květin budou v sobotu a v neděli k vidění na místní faře v Rouchovanech. Prohlédnou si lze v sobotu od 13 do 18 hodin, v neděli pak od 9 do 18 hodin. Součástí výstavy bude poradna pro pěstitele.

Setkání rodáků Heřmanice
Rouchovany, od 10 hodin
Mší svatou v sobotu v 10 hodin bude zahájeno setkání rodáků obce Heřmanice u Rouchovan. Na programu je prohlídka rouchovanského kostela Nanebevzetí kostela Panny Marie. Po společném obědě se uskuteční přátelské posezení, k dobré náladě zahraje Túfaranka.

Pyšel

Mini diskotéka
Obecný úřad, od 15 hodin
parket před budovou pyšelského úřadu bude v sobotu místem konání mini diskotéky. Začátek je v 15 hodin, vstup je volný.

Radkovice u Budče

Country stodola III.
Obecní stodola, od 20 hodin
Drobek Michal Tučný revival a Duha Band budou hlavními protagonisty letošního ročníku Country stodoly. Začátek je ve 20 hodin.

Dukovany

Cena Vysočiny
Jezdecký areál Dukovany, od 11 hodin
Jezdecké závody v parkurovém skákání jsou na programu v sobotu v Dukovanech. Začátek je v 11 hodin, součástí programu je i tombola pro děti.

Jaroměřice nad Rokytnou

Pink Floyd Night
Zámecká zahrada, od 20.30 hodin
Zámecký park jaroměřického zámku bude v sobotu patřit slavným hitům skupiny Pink Floyd. Krmě Q – Voxu vystoupí i Moravská filharmonie Olomouc pod vedením Miloše Machka. Začátek je ve 20.30 hodin.

Neděle 14. srpna

Chlum

Koncert
Sportovní hřiště, od 14 hodin
Koncert dechové hudby Doubravanka je připraven na nedělní odpoledne v Chlumu. Začátek vystoupení je ve 14 hodin v prostorách sportovního hřiště. V případě nepříznivého počasí se akce uskuteční v místním kulturním domě.

Moravské Budějovice

780 let Moravských Budějovic
Náměstí Míru, od 14 hodin
Koncertem dechové hudby si v neděli odpoledne obyvatelé Moravských Budějovic připomenou 780 let od založení města. Začátek je ve 14 hodin na náměstí Míru.

Jaroměřice nad Rokytnou

Tradiční posvícení
Zámecká zahrada, od 14 hodin
Nedělní odpoledne bude v parku jaroměřického zámku ve znamení posvícení. Bohatý program zahájí ve 14 hodin vystoupení Minimažoretek Marionette, tanečních souborů Dancestep z Jaroměřic nad Rokytnou a Motus z Třebíče. Připraven je program pro děti a Míšou Růžičkovou a bublinková show. Od 17.30 hodin zahraje přítomným skupina Turbo.

Autor: Lenka Novotná

12.8.2011
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ford Fiesta.
AUTOMIX.CZ
14

Dá se koupit spolehlivé auto za 50 tisíc? Tyto vozy mohou být výhrou

Zámek v Náměšti nad Oslavou.

Náměšťský zámek nabízí návštěvníkům pozoruhodnou noc

Baziliku během noční prohlídky oživí historické postavy

Třebíč – Každý rok se noční prohlídky na hradech a zámcích těší velké oblibě návštěvníků. Přízeň si drží i poněkud netradiční noční prohlídky v bazilice sv. Prokopa v Třebíči. První kolo prohlídek ve večerních hodinách proběhlo společně se svatoprokopskou poutí, na příští víkend Městské kulturní středisko (MKS) připravilo další dva prohlídkové večery.

Plánuje se budova pro krajské úředníky. Za 400 milionů

Jihlava – Nový pavilon, který ponese označení E. Na místě, kde v minulosti stála kasárna Otokara Jaroše, tedy v těsné blízkosti současného vedení Kraje Vysočina. Taková je vize Krajského úřadu Kraje Vysočina v následujících letech. Chce se totiž pustit do stavby nové administrativní budovy pro úředníky. Během let totiž jejich počet vzrostl natolik, že už se do stávajících prostor nevejdou.

Na Pelhřimovsku jsou výnosy obilí slušné. Dokáží to i na dožínkách

Vysočina – Pelhřimovští zemědělci se chystají na dvanáctý Agrární a potravinářský den neboli Pelhřimovské dožínky, které se konají v sobotu 2. září od třinácti hodin na tamním Masarykově náměstí. Na rozdíl od jiných vysočinských měst tady mají bohatou tradici.

Mladíci nestačili na Duklu

Třebíč – Jednoznačnou záležitostí se stalo páté přípravné utkání hokejistů Horácké Slavie. Třebíčští mladíci přivítali na domácím ledě jihlavskou Duklu. Hráči z krajského města měli od začátku více ze hry, a to se také promítlo i do výsledku.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení