Náměšťský zámek bude žít i v noci
Náměšť nad Oslavou – Tři mimořádné noční prohlídky připravil na sobotu zámek v Náměšti nad Oslavou. Návštěvníci dostanou rozšířený výklad o tamních hudebních tradicích, závěrem prohlídky je čeká malý varhanní koncert z děl barokních skladatelů, který v zámecké knihovně zahraje náměšťský kastelán Marek Buš.
ČTK
Diskutovat (0) 3.9.2010 15:00
Akce je součástí projektu Národního památkového ústavu Hradozámecká noc,“ řekla mluvčí památkářského pracoviště pro Vysočinu Marie Jirková.
„K projektu se na Vysočině připojí také kostel svatého Víta v Zahrádce na Ledečsku,“ uvedla Jirková. Děti mohou navštívit tvůrčí dílny a stezku odvahy, komentované prohlídky kostela zpestří troubení a zpěv z kostelní věže.
Mimořádné prohlídky na zámku v Náměšti začínají v osmnáct, dvacet a dvaadvacet hodin, i s koncertem potrvají asi osmdesát minut.
V zemi otevře své brány od sobotního večera 4. září do ranních hodin neděle 5. září osmatřicet hradů a zámků. Pro návštěvníky jsou připraveny noční prohlídky, divadelní představení, happeningy, koncerty a mnoho dalších kulturních akcí. Podrobné informace lidé najdou na www.hradozameckanoc.cz.





















