VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

18.12.2015

Vyšla další další sbírka lidových písní

Třebíč - V devíti tematických celcích a na 512 stranách nové publikace najdou čtenáři, a hlavně milovníci lidové hudby 308 písní. Původ všech je stejný pocházejí z dosud neotištěných rukopisných pramenů uložených ve fondech brněnského akademického pracoviště a také ze starších tisků a regionální literatury na Podhorácku.

16.12.2015

Zemřel akademický malíř Vlastimil Toman

Třebíč - V pátek 11. prosince odpoledne zemřel v třebíčské nemocnici akademický malíř a grafik Vlastimil Toman. Bylo mu 85 let.

16.12.2015

Jarní třebíčský Hudební salon se ponese v narozeninovém duchu

Třebíč - Trio Pakostra, písničkářka Radůza, Pavel Žalman Lohonka a Zdeněk Vřešťál. Taková je nabídka nového Hudebního salonu v Třebíči.

12.12.2015

Vánoce na zámku zvou ke hrám

Jaroměřice nad Rokytnou - Víkend bude na zámku v Jaroměřicích nad Rokytnou patřit Vánocům. Po oba víkendové dny čekají na návštěvníky řemeslné trhy, divadelní představení či vánoční výstava na téma Vánoce a hračka.

9.12.2015

S celým Českem zpívali koledy i lidé z Třebíče

Třebíč – Také lidé z Třebíčska se ve středu zapojili do celostátní akce Česko zpívá koledy. Setkali se například v Třebíči na Karlově náměstí, kde s pěti koledami a dalšími vánočními písněmi vystoupil místní pěvecký sbor Slunko pod vedením Heleny Noskové.

9.12.2015

Švihadlo přiveze jamajské reggae

Moravské Budějovice - Příznivci reggae se mohou těšit na vystoupení české kapely Švihadlo, která zavítá do Moravských Budějovic a přiveze s sebou rytmy spjaté s americkým rhythm and blues, jazzem a soulem.

9.12.2015

Spisovatel Josef Formánek nepřijede, akce se přesto koná

Třebíč - Změnu programu ohlásili pořadatelé kulturní akce MultiArt Session. Proti původnímu plánu se jí ze zdravotních důvodů nezúčastní spisovatel Josef Formánek.

8.12.2015

V Třebíči chystají oslavy tradičního židovského svátku chanuka

Třebíč – V Třebíči se na neděli 13. prosince připravují oslavy tradičního židovského svátku chanuka. "Během oslav si lidé budou moci ve čtvrti Zámostí prohlédnout židovskou domácnost, poslechnout si židovské písně a popovídat si o významu chanuky s rabínem. Návštěvníci budou moci také ochutnat tradiční židovské pochoutky," řekla Dáša Juráňová z městského kulturního střediska.

4.12.2015

V Třebíči představí betlémy netradičně

Třebíč - Třebíčské muzeum je tradiční baštou betlémů. Zajímavosti z mnohaleté éry třebíčského betlémářství slibuje přednáška, která se bude v sedlárně třebíčského zámku konat v úterý 8. prosince od 17.30 hodin.

3.12.2015

Fešáci v Třebíči zahrají slavné písně Michala Tučného i Pavla Brümera

Třebíč - Na adventních koncertech zní hudba klasická, ale i ta současná. V Třebíči si budou moci lidé zanotovat známé country písničky s legendární skupinou Fešáci. Koncert se uskuteční 6. prosince , tedy o druhé adventní neděli.

3.12.2015

V kavárně se sejdou tři přátelé a umělci

Třebíč - Zcela výjimečná kulturní akce se uskuteční v pátek 11. prosince v třebíčské kavárně Salsa. Na MultiArt Session se potkají tři přátelé a umělci, básnířka Alena Vávrová, spisovatel Josef Formánek a bluesman Pavel Hlaváč se svou kapelou i obrazy. Co lze od setkání těchto tří elementů očekávat? Autorské čtení, živou muziku a výstavu, to vše během jednoho večera.

2.12.2015

Dymytry uštědří mikulášskou metalovou nadílku v Náměšti

Náměšť nad Oslavou - Mimořádnou mikulášskou metalovou nadílku v podobě koncertu pražské psycore kapely Dymytry uštědří fanouškům tvrdé muziky organizátoři v Náměšti nad Oslavou.

27.11.2015

Památky v kraji připravují akce pro návštěvníky i v zimě

Vysočina – Ani po skončení hlavní turistické sezony se památky na Vysočině neuzavírají návštěvníkům.

25.11.2015

Mariánská mše zazní na adventním koncertu

Náměšť nad Oslavou - Adventní mariánskou mši v podání souboru Schola Gregoriana Pragensis si vyslechnou návštěvníci koncertu na zámku v Náměšti nad Oslavou na Třebíčsku o první adventní neděli, tedy 29. listopadu.

24.11.2015

Michal Hrůza si v Třebíči zazpíval s Danielou Písařovicovou

Třebíč - Zcela vyprodaný velký sál divadla Pasáž o víkendu sledoval netradiční koncert jedné z největších hvězd českého hudebního nebe Michala Hrůzy a jeho Kapely Hrůzy. Vystoupení nazvané Hrůza v divadle bylo pojaté jako návštěva zkušebny.

22.11.2015

Adventní koncert na zámku v Náměšti nabídne mariánskou mši

Náměšť nad Oslavou, Vysočina – Adventní mariánskou mši složenou z adventních zpěvů českých kancionálů 15. a 16. století v podání souboru Schola Gregoriana Pragensis uslyší návštěvníci adventního koncertu na zámku v Náměšti nad Oslavou o první adventní neděli 29. listopadu.

22.11.2015

Výstava představuje Jelínkův betlém, který lákal na kanadské Expo 1967

Třebíč - V třebíčském zámku je opět po roce k vidění tradiční výstava betlémů. Vystavena jsou díla třebíčských mistrů, jihlavské a příbramské betlémy s hornickou tématikou i figurky vyrobené z chlebového těsta.

19.11.2015

Ženy mohou navštívit módní přehlídku, muži motorkářskou show

Třebíč - Módní přehlídka, motorkářská show a další doprovodný umělecký program bude k vidění ve čtvrtek 3. prosince od 19 hodin ve velkém sále kulturního domu Fórum.

19.11.2015

Písničkář Jaroslav Hutka bude mít koncert v Moravských Budějovicích

Moravské Budějovice - „Co je nejkrásnější? Usměvavé tváře," zpíval dav na konci roku 1989 s Jaroslavem Hutkou jeho patrně nejznámější píseň Náměšť. Písničkář se tehdy vrátil z emigrace, kam odešel po podpisu Charty 77, a stal se jedním ze symbolů sametové revoluce.

19.11.2015

Na Jejkově bude varhanní koncert

Třebíč - Farnost na Jejkově zve na benefiční varhanní koncert. Uskuteční se v neděli 22. listopadu v 17 hodin v kostele Proměnění Páně v Třebíči Jejkově.

16.11.2015

OBRAZEM: Cimrmani v třebíčské výstavní síni

Třebíč - Plný Národní dům aplaudoval v pátek večer Divadlu Járy Cimrmana, které v Třebíči předvedlo svoji hru Záskok.

16.11.2015

Ve čtvrtek Česká televize odvysílá film o Babišovi

Jihlava – Tento čtvrtek Česká televize odvysílá kontroverzní dokument s názvem Matrix AB o Andreji Babišovi.

15.11.2015

Rumobraní nabídne velkou škálu destilátů a také rock

Trnava – Pestrý rockový večer se připravuje v kulturním domě v Trnavě na Třebíčsku.

13.11.2015

OBRAZEM: Barevné imprese Mirka Řídkého přitáhly dav lidí

Třebíč - Nebyl profesionálním výtvarníkem. Přesto na vernisáž výstavy jeho obrazů přišlo tolik lidí, jako nikdy dřív.

12.11.2015

Africké a indické rytmy zahraje v Budějovicích Afropean Project

Moravské Budějovice - Výjimečná formace tří špičkových hudebníků z Francie, Německa a České republiky se představí v pondělí 16. listopadu od 20 hodin v sále Budivoj v Moravských Budějovicích.

7.11.2015

Robert Křesťan dostal chuť na dosud nenahrané písně

Třebíč - Druhá tráva patří mezi stálice na scéně folku a country. Není divu, že se po třech letech vrací do třebíčského Národního domu, aby potěšila nejen abonenty Hudebního salónu, ale i další příznivce této kapely.

7.11.2015

Jíšová a Jonášová vytvořily rodinné duo

Moravské Budějovice - Českobudějovická folková zpěvačka Pavlína Jíšová předala muzikantskou tradici další generaci a v posledních letech se svou dcerou Adélou Jonášovou dokonce hraje v jedné kapele. Obě zpívají i skládají vlastní autorské písně.

5.11.2015

Folkový špíz okoření trampský hit Toulavej i Lucie Redlová

Náměšť nad Oslavou - Legenda folkové a trampské hudby, písničkář Vojta Kiďák Tomáško, vystoupí v Náměšti nad Oslavou. Stane se tak v rámci festivalu Folkový špíz, který se koná v sobotu 7. listopadu v náměšťské sokolovně.

4.11.2015

Před 125 lety byl Sázavou pokřtěn Jan Zrzavý

Vysočina – Ve čtvrtek uplyne 125 let od narození významného českého malíře Jana Zrzavého.

2.11.2015

Ochotníci na festivalu představili pohádku, dvě komedie a improvizaci

Třebíč - Antré. To je divadelní festival, jehož první ročník se v sobotu konal v Třebíči. Ve svém divadélku jej uspořádal třebíčský soubor Ampulka. Jeho členové na něj pozvali dva spřátelené ochotnické soubory z Vysočiny a držitele studentské Thálie, skupinu Impra.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies