VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

5.9.2015

Marie Rottrová se vrátila na pódia, v Třebíči ji doprovodí skupina Neřež

Třebíč - Marie Rottrová vyprodala třebíčské divadlo Pasáž. Koncert populární české zpěvačky se v Třebíči uskuteční ve středu 9. září a pořadatelé z městského kulturního střediska jej uspořádali k 10. výročí otevření divadla Pasáž.

4.9.2015

Studio Dva ukáže těžký úděl muže v současném světě

Náměšť nad Oslavou – Na černou divadelní komedii se v pátek mohou těšit diváci v Náměšti nad Oslavou. Do tamní Zámecké jízdárny přijedou herci ze Studia Dva s hrou Kutloch aneb I muži mají své dny.

1.9.2015

Langerová představí v Třebíči oceňované album Na Radosti

Třebíč - Také do Třebíče zavítá letos na podzim v rámci svého turné Na Radosti Aneta Langerová. Koncert je naplánován na úterý 3. listopadu, už úterý jsou však v prodeji lístky na její koncert v divadle Pasáž.

31.8.2015

Eliška Balzerová přijede se svým báječným rozvodem

Třebíč - Skvělá herečka Eliška Balzerová se v září představí třebíčskému publiku v roli Angely Kennedyové Lipské v divadelí hře Můj báječný rozvod.

25.8.2015

Hradozámecká noc se koná na šesti místech

Náměšť nad Oslavou, Vysočina - K oblíbené akci se připojí zámky v Náměšti nad Oslavou a ve Světlé nad Sázavou, hrady Orlík a Roštejn a také kostel svatého Víta v Zahrádce.

22.8.2015

Jízdenka? Během festivalu dokumentů stačí akreditace

Jihlava - Festival otevře nový kinosál, zkvalitní projekce, zajistí komfortní dopravu i rozšíří své obzory za hranice města.

21.8.2015

Světlá a Tasov se ucházejí o cenu

Telč – Záchrana zámku ve Světlé nad Sázavou a archeologické odkrytí základů rotundy v Tasově se za Kraj Vysočina ucházejí o Cenu Národního památkového ústavu (NPÚ) Patrimonium pro futuro.

20.8.2015

Petr Kapinus slíbil jediný koncert. O dalším neuvažuji, vzkazuje

Třebíč - Tříhodinový velkolepý koncert se svou nejoblíbenější sestavou, hosty a překvapeními slibuje svým fanouškům Petr Kapinus. Někdejší zpěvák a lídr rockové skupiny Bagr se rozhodl po jedenáctileté pauze znovu vystoupit na pódium. Koncert připravuje na 19. září ve sportovní hale Spartak v Třebíči.

16.8.2015

OBRAZEM: Návštěvníci viděli Palliardiho i Palackého a jeho selfie

Moravské Budějovice – Lákavou akci připravili v pá
tek večer pro své návštěvníky v Muzeu řemesel v Moravských Budějovicích. Konaly se tam další oblíbené noční kostýmované prohlídky. Lidé si při nich mohli prohlédnout muzeum v neobvyklém čase a především se setkat s řadou osobností spojenou s Moravskými Budějovicemi.

16.8.2015

Oratorium Stabat mater zakončilo festival Petra Dvorského

Jaroměřice nad Rokytnou – Oratorium Stabat Mater Gioacchina Rossiniho v sobotu v zámecké zahradě v Jaroměřicích nad Rokytnou zakončilo 17. ročník Mezinárodního hudebního festivalu Petra Dvorského. Český filharmonický sbor Brno řídil sbormistr Jan Ocetek, Moravskou filharmonii Olomouc dirigoval Jakub Klecker.

13.8.2015

Mladí umělci tvoří v borovinské továrně díla z nalezeného tovaru

Třebíč - Po roce se v areálu bývalé továrny v třebíčské Borovině znovu koná umělecké symposium studentů Fakulty umění a designu Ladislava Sutnara Západomoravské univerzity v Plzni.

13.8.2015

Jsem šťastný, když to hraje, jak má, říká Dan Bárta

Valeč u Hrotovic - Nemá rád otázky, které se týkají jeho filmových rolí, záliby ve vážkách a nejspíš by se obešel i bez dotazů na muzikály, seskupení Sexy Dancers či kapelu J. A. R. Objevují se totiž takřka v každém z rozhovorů. Přesto však zůstává témat k povídání se zpěvákem, textařem i autorem eklektické muziky Danem Bártou stále dost.

11.8.2015

Barokní hudbu miluji, říká Lucie Hilscherová

Jaroměřice nad Rokytnou - Když jsem oslovil mezzosopranistku Lucii Hilscherovou ke spolupráci na koncertu Salve Regina, který proběhne v úterý v rámci festivalu Petra Dvorského, ani jsem netušil, jak zajímavá a plodná práce mě čeká. Nejenže se s chutí pustila do dramaturgie koncertu, ale ještě se ochotně ujala odpovědí na mé otázky.

11.8.2015

Hudební salon opět nabídne country a folk

Třebíč - Poutníci, Robert Křesťan a Druhá tráva a Ja-roslav Wykrent. Taková je nabídka Hudebního salonu v Třebíči na závěrečnou část letošní sezony.

9.8.2015

Legendární Olympic hrál s filharmonií. Podívejte se

Jaroměřice nad Rokytnou - Jasná zpráva, Slzy tvý mámy, Osmý den a další známé hity v sobotu večer zněly Jaroměřicemi nad Rokytnou. V zámecké zahradě koncertovala legendární skupina Olympic, tentokrát poněkud netradičně s Komorní filharmonií Pardubice.

7.8.2015

Gentlemani v cylindrech zazpívají v Třebíči pod širým nebem

Třebíč - Populární 4TET mohli příznivci tohoto precizního vokálního seskupení slyšet na mnoha koncertech. Za třináct let působení na hudební scéně jich 4TET absolvoval nespočet. V Třebíči se ale zanedlouho uskuteční unikátní vystoupení skupiny. Gentlemani v cylindrech budou zpívat pod širým nebem na Podzámecké nivě.

6.8.2015

Mladí třebíčští umělci nabídnou jiný Úhel pohledu

Třebíč - Třebíč v letních měsících výrazně ožívá kulturou. Sezonu v červnu odstartovalo Zámostí, v červenci následovalo Oživené židovské město a festival Šamajim, konec srpna pak bude patřit Slavnostem tří kápí. Na své si však přijdou i milovníci výtvarného umění. Skupina nadšenců na sobotu 15. srpna naplánovala venkovní výstavu Úhel pohledu, která představí tvorbu mladých třebíčských malířů, grafiků i módních návrhářů.

6.8.2015

Výročí divadla Pasáž Třebíč oslaví galakoncertem Marie Rottrové

Třebíč - Třebíč oslaví desáté výročí otevření divadla Pasáž slavnostním galakoncertem Marie Rottrové. Koncert populární české zpěvačky se uskuteční ve středu 9. září a pořadatelé už dnes hlásí vyprodáno!

5.8.2015

Pěvkyně Tatiana Teslia: Ráda bych zachytila rozmanitost lidských pocitů

Jaroměřice nad Rokytnou - Do České republiky se přistěhovala z Ruska v roce 2001 s celou rodinou. Diváci v operních domech v Praze, Brně, Ostravě i Bratislavě měli možnost obdivovat nejen její technicky dokonale zvládnutý soprán, ale i hereckou přirozenost, díky níž jsem si vždy z jejích představení odnášel autentický zážitek.

4.8.2015

V třebíčském divadle uvidí návštěvníci i nádražácké razítko na dívčím pozadí

Třebíč - Dramatizaci filmové novely, klasiku i kolektivní improvizaci uvidí třebíčští diváci v nové divadelní sezoně, která začíná v září a potrvá do konce roku. Městské kulturní středisko v Třebíči připravilo sérii šesti představení, rozdělenou do dvou abonentních skupin.

4.8.2015

Ladislav Novák se narodil před devadesáti lety

Třebíč - Mezi tvůrčími osobnostmi Třebíče druhé polovice minulého století má místo v popředí Ladislav Novák (4. 8.1925 v Turnově – 28. 7.1999 v Třebíči). Básnickou a výtvarnou tvorbou vešel do evropské kultury a zaujal v ní pevné postavení mezi neklidnými experimentátory slova a obrazu.

3.8.2015

Hudební festival Petra Dvorského začal

Jaroměřice nad Rokytnou - Úvodním galakoncertem, na němž vystoupili korejský tenorista Jaesig Lee a španělská sopranistka Auxiliadora Toledanoová, začal v sobotu v Jaroměřicích nad Rokytnou na Třebíčsku 17. ročník Mezinárodního hudebního festivalu Petra Dvorského. Potrvá do 15. srpna a nabídne celkem deset koncertních večerů.

2.8.2015

Sázka na neznámá jména vyšla. Přišlo nejvíc návštěvníků v historii

Náměšť nad Oslavou – Třicátý ročník Folkových prázdnin v Náměšti nad Oslavou přinesl mnohá překvapení. Pořadatelé publiku nabídli převážně u nás neznámá jména světové hudební scény a odvážný tah vyšel. Návštěvnost letošního ročníku byla nejvyšší v historii festivalu.

1.8.2015

Glen Hansard zazpíval baladu s Lucií Redlovou

Náměšť nad Oslavou - Návštěvníci Folkových prázdnin v Náměšti nad Oslavou zažili v pátek neopakovatelné vystoupení Glena Hansarda. Irský zpěvák, kytarista a skladatel odehrál část koncertu na zámeckém nádvoří bez aparatury. Oskarovou baladu Falling Slowly s ním zazpívala Lucie Redlová, která part Markéty Irglové zvládla bravurně.

31.7.2015

OBRAZEM: Tváře Ivy Bittové na Folkových prázdninách

Náměšť nad Oslavou - Iva Bittová se na Folkových prázdninách v Náměšti nad Oslavou objevila už mnohokrát. Pro své tamní příznivce připraví vždy něco originálního a úterní koncert nebyl výjimkou.

30.7.2015

Folkové prázdniny mají i svou výtvarnou tvář

Náměšť nad Oslavou - Výtvarné umění je v rámci letošních jubilejních Folkových prázdnin zásadní složkou. Návštěvníci kolem sebe všude vidí na první pohled rozpoznatelnou grafiku dvorního výtvarníka festivalu Rostislava Pospíšila, a to mimo jiné novou obří kytaru, symbol festivalu, plakáty a poutače všeho druhu. Na festivalu probíhají desítky výtvarných dílen, sochařská i kovářská dílna. A hlavně na každém kroku je výstava letos jejich deset a všechny jsou něčím mimořádné.

29.7.2015

OBRAZEM: Folkové prázdniny jsou v polovině

Náměšť nad Oslavou - Folkové prázdniny v Náměšti nad Oslavou jsou v polovině. O jeden z dosavadních vrcholů letošního ročníku se postaral norský houslista Gjermund Larsen.

29.7.2015

Peter Dvorský: Jaroměřice mi chybí

Jaroměřice nad Rokytnou - Od 1. do 15. srpna se v Jaroměřicích nad Rokytnou, Dalešicích a ve Valči uskuteční deset koncertů Mezinárodního hudebního festivalu Petera Dvorského. Pro ty z vás, kteří ještě nejsou rozhodnuti, na který z večerů letošní bohaté festivalové nabídky se vydat, přinášíme rozhovor s uměleckým ředitelem Peterem Dvorským.

27.7.2015

V Třebíči začíná Šamajim, festival židovské kultury

Třebíč - Slavnostní vernisáží výstavy obrazů Křehkost lidského bytí mikulovské malířky Sylvy Chludilové začne dnes v třebíčské Zadní synagoze 12. ročník festivalu židovské kultury Šamajim. Součástí slavnostního zahájení bude také vystoupení tanečního souboru Yocheved.

26.7.2015

OBRAZEM: Jubilejní Folkové prázdniny v Náměšti začaly

Náměšť nad Oslavou - Jubilejní třicátý ročník Folkových prázdnin v Náměšti nad Oslavou zahájila rakouská skupina Federspiel; poněkud jiná dechovka, než na jakou jsme zvyklí u nás. Mezinárodní multižánrový festival s evropským renomé potrvá do soboty a jako obvykle nabídne české premiéry významných zahraničních skupin a to nejlepší z domácí scény.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies