Žihadla zlomila odpor soupeře třemi slepenými góly

Jindřichův Hradec – Tříminutovka ve druhé třetině rozhodla. Tak dokráčeli k dalšímu vítězství druholigoví hokejisté Moravských Budějovic. Žihadla v utkání 32. kola skupiny Střed na ledě Jindřichova Hradce vstřelili tři branky v rozmezí tří minut.

6.2.2017

Ilustrační foto.Foto: archiv Deníku

Aktivnější hosté si šli za pátou výhrou v řadě od samotného začátku. Domácí měli sice první šanci, kterou ale neproměnili, a tak začalo být živo na opačné straně. Skóre mohl otevřít ve vlastním oslabení Hačecký, ale jeho samostatný únik jindřichohradecký brankář Formánek vychytal. Ve 13. minutě zakončil akci Klimenta a Rytnauera budějovický Krutiš. Zvýšit mohl Mikeš, ale Formánek měl beton na místě. Po vyrovnání sahal těsně před pauzou Košťál, ale jeho pokus skončil v Dusíkově lapačce.

Zlom nastal krátce po změně stran. Žihadla třemi góly během tří minut rozhodla. Nejdříve zužitkoval početní výhodu Lupač, aby vzápětí skóroval Nováček a poté už na 4:0 pro Moravské Budějovice zvyšoval využitou přesilovkou Havel. Ve třetí třetině nastřelil domácí Šalamoun tyč a na opačné straně zlikvidoval Formánek několik brejkových situací hostí.

J. HRADEC – M. BUDĚJOVICE 0:4
Branky a nahrávky: 13. Krutiš (Rytnauer, Kliment), 23. Lupač (Rytnauer, Matějka), 24. Nováček (Havel, Polívka), 26. Havel (Šťáva). Rozhodčí: Jechoutek – J. Štětina, D. Štětina. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:2. Diváci: 252. Třetiny: 0:1, 0:3, 0:0. M. Budějovice: Dusík - Šťáva, Kovář, Sobotka, Kliment, Peroutka, Salát, Polívka - Havel, Mikeš, Nováček, Rytnauer, Krutiš, Bulín, Lupač, Matějka, Šurý, Hačecký.

6.2.2017 VSTUP DO DISKUSE

Ilustrační fotografie.

Stromy padaly na silnice, auta i karavan

Slavnosti tří kápí v Třebíči začaly v pátek odpoledne.
15

OBRAZEM: Slavnosti tří kápí v Třebíči začaly

V Jihlavě hoří hala společnosti na zpracování dřeva

Vysočina – Hned jedenáct jednotek hasičů zasahuje od brzkého rána u požáru ve společnosti zabývající se zpracováním dřeva v ulici Na Hranici v Jihlavě. Vyhlášen tam byl třetí stupeň požárního poplachu.

Mladíci na úvod rozstříleli Pelhřimov

Třebíč – Napůl úspěšní byli divizní dorostenci HFK Třebíč v derby Vysočiny proti Pelhřimovu. Starší fotbalisté v úvodním utkání nového soutěžního ročníku krajskému rivalovi nakonec podlehli. Mladší dorostenci si naopak otevřeli střelnici a soupeře vyprovodili dvanácti góly.

Na trati ze Znojma do Moravských Budějovic se srazilo auto s vlakem

Znojemsko, Třebíčsko – Smrtí dvou lidí a velmi vážným zraněním dítěte skončila v pátek odpoledne srážka osobního auta a vlaku na přejezdu u Žerůtek. „Minutu před třetí hodinou odpoledne se u stanice Olbramkostel střetl osobní vlak jedoucí z Okříšek do Znojma s osobním autem. Nehoda se udála na železničním přejezdu zabezpečeném světelnou výstražnou signalizací bez závor. Podle prvotních informací zahynuli dva lidé, “ sdělil mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal.

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Sportovně užitková vozidla vládnou světu a to nejen mezi novými auty, ale jejich obliba výrazně roste i mezi ojetinami. Pojďme se tedy podívat na to, jaké možnosti máte, když si chcete pořídit ojeté SUV s relativně omezeným rozpočtem. Probereme si SUV do 300 tisíc a koukneme na pět kusů, které za to stojí. A také na pět, jimž byste se měli vyhnout.