NYMBURK – HAVLÍČKŮV. BROD 0:6

Hokejisté z Vysočiny vyrazili po sérii šesti výher v řadě do středních Čech dobře naladěni. V první třetině ovšem byli střelecky mírně aktivnější domácí, kteří mohli jít dokonce do vedení, jenže nedokázali využít trestné střílení.

Po přestávce se obrázek hry ale rapidně změnil. Bojovníci z Kotliny přebrali otěže zápasu do svých rukou a vytvořili si převahu, kterou vyjádřili i gólově. Ve druhé periodě se dostali do dvoubrankového vedení, které v závěrečné části hry navýšili dalšími čtyřmi trefami.

O tomto utkání se tak dá mluvit jenom v superlativech. Miroslav Třetina své narozeniny oslavil dvěma góly a jednou asistencí. A také třetí čisté konto Čeňka Nováka v této sezoně dopomohlo k tomu, že vítězná série Havlíčkova Brodu se vyšplhala již na sedm zápasů.

„Pro nás je to další důležitá výhra. Pro domácí je výsledek 0:6 krutý. V první třetině jsme udělali dvě tři chyby, soupeř jel sám na bránu a měl trestné střílení. Čenda to ale chytil a dal nám šanci hrát tento zápas. Ve druhé třetině jsme dali důležitý gól a od té doby jsme soupeře přestříleli. Jsme blízko play-off, což by bylo pro naši organizaci a tento tým, který se postavil od nuly, velký úspěch. Máme to ve svých rukách, mužstvo má dobrou morálku a je dobře poskládané," těší brodského trenéra Aleše Tottera.
Branky a nahrávky: 28. Třetina (Kulhánek, Přidal), 39. Kulhánek (Třetina, Přidal), 42. Loginovskij (Kozlík, Beneš), 53. Třetina (Přidal), 56. Beneš (Vlasov), 59. Kuchta (Beneš, Kozlík). Rozhodčí: Battěk – Rybáček, Špringl. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:2. Třetiny: 0:0, 0:2, 0:4.
H. Brod: Novák – Semrád, Kulhánek, Kolda, Loginovskij, Vala, Duben, Kořínek, Lacina – Přidal, Třetina, Endál – Kuchta, Kozlík, Beneš – Chlubna, Vlasov, Kondratěv – Ludvík, Cejpek.

ŽĎÁR NAD SÁZAVOU – KLÁŠTEREC NAD OHŘÍ 7:4

Do utkání jako favorité nastoupili žďárští hokejisté a podle toho také úvod zápasu vypadal. Během patnácti minut zasypali branku Klášterce čtyřmi přesnými zásahy. Šancí ke skórování měly Plameny ale i daleko více.

Zdálo se, že se utkání bude dohrávat jen z povinnosti, s otázkou, kde se střelecká kanonáda domácích zastaví. Jenomže Klášterec se ke konci prvního dějství oklepal a zavelel k vyrovnání.

A ve druhé třetině svého soupeře šokoval dalšími třemi brankami. Začínalo se tak od začátku.

Dokonalý obrat se však nekonal. Ve třetí dvacetiminutovce se Žďár po trestném střílení Štěpánka dostal do vedení. Klid domácím navíc dodaly dvě trefy v samotném závěru zápasu.

Ačkoliv se Žďáru povedlo dotáhnout utkání do vítězného konce, jejich trenér s výkonem svěřenců spokojený nebyl. „Ve druhé třetině jsme se opět nevyvarovali ztráty koncentrace a polevení. Asi už jsme si mysleli, že se nemůže nic stát, a soupeř vyrovnal na 4:4. V poslední třetině jsme to pak zase honili a zaplaťpánbůh, že to nakonec dopadlo. S výkonem spokojený nejsem, Klášterec byl po vyrovnání nepříjemný, hrál dobře a mohlo to dopadnout i opačně. Jsem ale samozřejmě rád za získané body," zhodnotil utkání pro klubový web Martin Sobotka.
Branky a nahrávky: 9. Březina (Prokš, T. Střecha), 11. Pleva (D. Vítek), 13. Krupka (D. Vítek, Pleva), 15. Štěpánek (Kunstmüller), 46. Štěpánek, 54. Březina (L. Střecha, Kunstmüller), 59. Gregar (Prokš, Březina) – 18. Nguyen (Hrdlička), 25. Charousek, 30. Toušek, 40. Vrtek. Rozhodčí: Volf – Laika, Rampír. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:1. Diváci: 563.
Žďár n. Sáz.: Sláma (41. Blažíček) – Beneš, Staněk, Pleva, Lojek, Smejkal, L. Střecha, Rašner – Kunstmüller, Kaňka, Štěpánek, Březina, Gregar, Krupka, D. Vítek, T. Střecha, Kovářů, Prokš.

Ostatní výsledky skupiny Západ: Bílina – Trutnov 6:5 sn, Kobra – Písek 8:2, Řisuty – Kolín 2:9, Sokolov – Jablonec nad Nisou 4:5 pp, Tábor – Jindřichův Hradec 7:3. Zápas PELHŘIMOV – Vrchlabí byl odložen.

BŘECLAV – MORAVSKÉ BUDĚJOVICE 2:3

O další mílový krok jsou Žihadla blíže postupu do play-off. V Břeclavi po většinu utkání vedla a přivezla domů důležité tři body. „Jsou to důležité body, chceme co nejdříve mít jistotu," připustil po utkání úlevu budějovický trenér Jiří Rech.

Zápas v Břeclavi se pro hosty vyvíjel ideálně. Začali aktivně a hned druhou svoji šanci přetavili ve vedoucí branku.

Další možnosti ale hosté neproměnili a přišel trest v podobě vyrovnání z hole veterána Ivana. „Byli jsme lepším týmem, ale nechali jsme soupeře vyrovnat," vzdychal Rech. „Přitom jsme měli tu třetinu vyhrát aspoň 5:1. Jenže v poslední době nám to tam prostě nepadá."
Domácím po vyrovnání netradičně křídla příliš nenarostla, nadále byli opticky lepší hosté. Ti také dvěma dalším brankami odskočili už na nadějných 3:1.

Posledních sedm minut zápasu však bylo ještě dramatických. Domácí Běhalem snížili hodně lacinou brankou a dali do finiše hodně sil.
K jejich škodě se ale více věnovali soupeřům než hře, z čehož pramenily tresty. V hektickém závěru už Žihadla výhru nepustila. „Teď nás čekají dva domácí zápasy. Pokud porazíme Valašské Meziříčí, už bychom měli mít play-off jisté, a rozdáme si to s Novým Jičímem o šesté místo," věří Rech.
Branky a nahrávky: 17. Ivan (Uhlík), 53. Běhal (Šebek) – 4. Paták (Mikeš, Pěška), 26. Paták (Pěška, Sechovec), 47. Havel (Trojan, Jaroš). Rozhodčí: Obadal – Maloušek, Maťašovský. Vyloučení: 5:7, navíc Fejt 10 min., Ivan (oba Břeclav) DU. Bez využití. Diváci: 177. Třetiny: 1:1, 0:1, 1:1.
M. Budějovice: Šťastný – Peroutka, Šťáva, Jaroš, Sechovec, Pelikán, Sobotka, Kliment – Pěška, Matějka, Rytnauer, Havel, Paták, Mikeš, Trojan, Horký, Krutiš, Lupač, Vlašín.

Ostatní výsledky skupiny Východ: Frýdek-Místek – Hodonín 6:2, Karviná – Technika 4:3 sn, Kopřivnice – Opava 5:1, Poruba – Vsetín 6:5 sn, Valašské Meziříčí – Nový Jičín 2:4.